Προκήρυξη 7Κ/2009

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
gabbiano
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 816
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 01, 2009 1:57 pm

Δημοσίευσηαπό gabbiano » Πέμ Ιαν 14, 2010 1:30 pm

Εκδόθηκε η 7Κ/2009!
Καλή επιτυχία σε όσους κάνουν αίτηση!

efimia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2010 1:16 pm

Re: 7Κ/2009

Δημοσίευσηαπό efimia » Πέμ Ιαν 14, 2010 1:39 pm

ευχαριστω για τις πληροφοριες.μπορω να πω οτι εφηγε ενα βαρος απο πανω μου.να ρωτησω και κατι αλλο αν γνωριζει καπιος, απο τον τομεα της υγειας,
εχω τελειωσει τεχνικο λυκειο,τμημα νοσηλευτικης,το ΄99,δουλευα παντα στον ιδιωτικο τομεα και δεν ειχα ασχοληθει με τον τιτλο σπουδων μου,
ομως στη 7κ/2009 κανουν λογο για αρκετους τιτλους νοσηλευτικης και δεν μπορω να βγαλω ακρη ,γιατι και το πτυχειο μου δεν εχει καποιον συγκεκριμενο τιτλο.Ρωτησα και στην διευθηνση υγειας σε νομαρχια,αλλα δεν ξερανε .Ξερει καποιος; :!: :?:

adpicorp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2009 10:53 am

Δημοσίευσηαπό adpicorp » Παρ Ιαν 15, 2010 4:05 pm

Παιδιά καλή επιτυχία σε όλους.
Να ρωτήσω κάτι?Το ECDL μοριοδοτήται?Γιατί έψαξα και δέν λέει.Και άν μοριοδοτήται,μήπως μοριοδοτήται μόνο για τις θέσεισ που το απαιτούν?
Και κάτι άλλο.Άν δηλώσεις την εμπειρία σου για να πάρεις τα μόρια,αποκλείεσαι απο τισ θέσεις χωρίς προϋπηρεσία?Για παράδειγμα στο ΚΑΤ στις γενικές θέσεις έχει 12 θέσεις μέ προϋπηρεσία και 11 θέσεις δίχως προϋπηρεσία...άν δλδ δηλωσω την προϋπηρεσία μου και βάλω στην αίτηση το ΚΑΤ χτυπάω όλες τις γενικες(12+11=23) ή μόνο τις 12 που θέλουν προϋπηρεσία?Ευχαριστώ.

katerina2512
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Αύγ 25, 2008 1:51 am

Δημοσίευσηαπό katerina2512 » Παρ Ιαν 15, 2010 5:33 pm

adpicorp έγραψε:Παιδιά καλή επιτυχία σε όλους.
Να ρωτήσω κάτι?Το ECDL μοριοδοτήται?Γιατί έψαξα και δέν λέει.Και άν μοριοδοτήται,μήπως μοριοδοτήται μόνο για τις θέσεισ που το απαιτούν?
Και κάτι άλλο.Άν δηλώσεις την εμπειρία σου για να πάρεις τα μόρια,αποκλείεσαι απο τισ θέσεις χωρίς προϋπηρεσία?Για παράδειγμα στο ΚΑΤ στις γενικές θέσεις έχει 12 θέσεις μέ προϋπηρεσία και 11 θέσεις δίχως προϋπηρεσία...άν δλδ δηλωσω την προϋπηρεσία μου και βάλω στην αίτηση το ΚΑΤ χτυπάω όλες τις γενικες(12+11=23) ή μόνο τις 12 που θέλουν προϋπηρεσία?Ευχαριστώ.


adpicorp για το πρωτο ερωτημα σου : Τα πτυχια Η/Υ ειναι απαραιτητο προσθετο προσον . Δεν παιρνει μορια . Αν δεν το εχεις (ενω το ζητανε την ειδικοτητα που σκοπευεις να κανεις τα χαρτια σου), κατατασεσαι στους επικουρικους πινακες κ οχι στους βασικους . Τουτεστιν κλαφτα , διοτι το να διοριστεις απο τους επικουρικους πινακες ειναι απο χλωμο εως αδυνατο.....

Για το δευτερο ερωτημα σου το μονο που θα μπορουσα να πω ειναι οτι σε μενα στην προηγουμενη προκηρυξη (5Κ/2008) παρολο που δηλωσα κανονικα τα μορια μου , στην σειρα καταταξης προτιμησεων υποψηφιου στην ιστοσελιδα του ΑΣΕΠ, για καθε θεση που δηλωσα ειχε μια βαθμολογια για θεση με εμπειρια κ μια βαθμολογια για θεση χωρις εμπειρια. Επομενως , δεν με απεκλεισαν απο τις θεσεις χωρις εμπειρια....Τωρα αν αλλαξουν τα συστηματα σε αυτη την προκηρυξη δεν γνωριζω....

chrisa2009
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Δεκ 23, 2009 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό chrisa2009 » Παρ Ιαν 15, 2010 6:03 pm

Καλησπερα παιδια...
και εγω συμφωνω με την κατερινα2512. Αυτοι που εχουν εμπειρια και την αποδεικνυουν με επισημα χαρτια μπαινουν σε δυο πινακες (σε αυτον που ειναι για θεσεις με εμπειρια και σε αυτον που ειναι για θεσεις χωρις εμπειρια). Ας ελπισουμε μα μην αλλαξουν να δεδομενα και μας τα μπερδεψουν παλι...

Οσο για την efimia εχω να πω οτι δεν μπορει να εχει τελειωσει τεχνικο λυκειο χωρις να αναγραφεται η ειδικοτητα επανω στο τιτλο σπουδων της...Μηπως δεν εκανες πρακτικη για να αποκτησεις την αδεια ασκησης επαγγελματος? θα πρεπει να το ρωτησει στη Διευθυνση Υγειας της περιοχης ....

efimia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Ιαν 12, 2010 1:16 pm

Δημοσίευσηαπό efimia » Παρ Ιαν 15, 2010 11:09 pm

[quote]Οσο για την efimia εχω να πω οτι δεν μπορει να εχει τελειωσει τεχνικο λυκειο χωρις να αναγραφεται η ειδικοτητα επανω στο τιτλο σπουδων της...Μηπως δεν εκανες πρακτικη για να αποκτησεις την αδεια ασκησης επαγγελματος? θα πρεπει να το ρωτησει στη Διευθυνση Υγειας της περιοχης ..


αγαπητη chrisa,εχω παρει την αδεια μου απο το ΄99,<βοηθος νοσηλευτικης>,αλλα ολοι οι τιτλοι της ΔΕ εχουν την ιδια αδεια.Το πτυχειο μου αναφερει απλα τμημα Νοσηλευτικης,ρωτησα στην Διευθυνση Υγειας και δεν ξερανε να μου απαντησουν, γιατι το ΤΕΛ δεν υπαρχει εδω και 10 χρονια σχεδον.Το μονο που εχω να κανω τελικα ειναι να παω στο υπουργειο παιδιας και ισως με κατατοπησουν,ελπιζω να πανε ολα καλα και να μπορεσω να παρω μερος σε αυτη την προκυρηξη.Ευχαριστω για το ενδιαφερων :D

chrisa2009
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Δεκ 23, 2009 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό chrisa2009 » Κυρ Ιαν 17, 2010 2:58 am

Εφημια, αφου εχεις αδεια ασκησης επαγγελματος και το πτυχιο σου εχω την εντυπωση πως μπορεις να κανεις τα χαρτια σου στην 7κ/2009. Γιατι δισταζεις?
Και μαλιστα οσο πιο παλια τοσο πιο καλα γιατι σε περιπτωση ισοβαθμιας παιζει καθοριστικο ρολο ο χρονος αποκτησης του πτυχιου σου.Αν εχεις και δευτερο τιτλο σπουδων σε παρεμφερη ειδικοτητα παιρνεις και 150 μορια επιπλεον...
Εγω παντως σου ευχομαι καλη επιτυχια...

chrisa2009
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Τετ Δεκ 23, 2009 8:33 pm

Δημοσίευσηαπό chrisa2009 » Κυρ Ιαν 17, 2010 6:04 pm

dimitrisef έγραψε:den yparxei periptvsi na kanei diorismoys . mono prokirixeis.akoma na parei aytoys apo to 2008 5k. min xalate ta xrimata sas se parabola.oloi ua mpoyn epikoyriko


dimitrisef ,καλησπερα...γιατι λες οτι θα μπουν ολοι επικουρικο??τι εννοεις?
Μηπως εννοεις οτι θα τους παρουν με κυλιομενους πνακες?
Ξερω ατομα που απο την 5κ/2008 τους καλεσαν σε νοσοκομεια της Αθηνας και υπεγραψαν διορισμο. Η αληθεια ειναι οτι για την Κρητη δεν τους καλεσαν ολους ακομη...
Παντως η 7κ δεν εχει να κανει τιποτα με την 5κ(ειτε τελειωσε η διαδικασια διορισμου ειτε οχι). Η 7κ ειναι ολοκαινουρια προκηρυξη και μπορουν οι παντες να κανουν τα χαρτια τους.

katerina2512
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Αύγ 25, 2008 1:51 am

Δημοσίευσηαπό katerina2512 » Δευ Ιαν 18, 2010 8:12 am

chrisa2009 έγραψε:
dimitrisef έγραψε:den yparxei periptvsi na kanei diorismoys . mono prokirixeis.akoma na parei aytoys apo to 2008 5k. min xalate ta xrimata sas se parabola.oloi ua mpoyn epikoyriko


dimitrisef ,καλησπερα...γιατι λες οτι θα μπουν ολοι επικουρικο??τι εννοεις?
Μηπως εννοεις οτι θα τους παρουν με κυλιομενους πνακες?
Ξερω ατομα που απο την 5κ/2008 τους καλεσαν σε νοσοκομεια της Αθηνας και υπεγραψαν διορισμο. Η αληθεια ειναι οτι για την Κρητη δεν τους καλεσαν ολους ακομη...
Παντως η 7κ δεν εχει να κανει τιποτα με την 5κ(ειτε τελειωσε η διαδικασια διορισμου ειτε οχι). Η 7κ ειναι ολοκαινουρια προκηρυξη και μπορουν οι παντες να κανουν τα χαρτια τους.


+1 to chrisa2009

adpicorp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 73
Εγγραφή: Δευ Δεκ 07, 2009 10:53 am

Δημοσίευσηαπό adpicorp » Δευ Ιαν 18, 2010 10:08 am

dimitrisef έγραψε:den yparxei periptvsi na kanei diorismoys . mono prokirixeis.akoma na parei aytoys apo to 2008 5k. min xalate ta xrimata sas se parabola.oloi ua mpoyn epikoyriko


Δημήτρη άσε τον κόσμο αγόρι μου να χαλαει όσα λεφτα θέλει στα παράβολα.Εσένα τί σε κόφτει?Άν εσύ δέν θέλεις να δοκιμάσεις την τύχη σου στην 7Κ....φάτα στα σουβλάκια.Αλλά μήν λές τέτοια απο εδώ και απο εκεί γιατί μπορεί και κανένας να σε ακούσει και μετά να τον κλένε οι ρέγγες!

abou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Ιαν 14, 2009 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό abou » Δευ Ιαν 18, 2010 7:17 pm

[quote="chrisa2009"]Καλησπερα παιδια...
και εγω συμφωνω με την κατερινα2512. Αυτοι που εχουν εμπειρια και την αποδεικνυουν με επισημα χαρτια μπαινουν σε δυο πινακες (σε αυτον που ειναι για θεσεις με εμπειρια και σε αυτον που ειναι για θεσεις χωρις εμπειρια). Ας ελπισουμε μα μην αλλαξουν να δεδομενα και μας τα μπερδεψουν παλι...

Καλησπέρα σε όλους και καλή επιτυχία με την 7κ.

Να βάλουμε σε τάξη λίγο τα πράγματα. Από όσο γνωρίζω, όσοι δηλώσουν εμπειρία, κατατάσσονται σε θέσεις με εμπειρία και σε θέσεις χωρίς εμπειρία. ΟΜΩΣ εάν δεν επιτύχουν να περάσουν στο πίνακα των διοριστέων σε θέσεις με εμπειρία, ΔΕΝ μπορούν να μπούνε σε θέσεις χωρίς εμπειρία. Εκεί θα μπούνε μόνο άτομα χωρίς εμπειρία, ακόμα και αν έχουν λιγοτερα μόρια. Γι αυτο γίνεται και ο διαχωρισμός των θεσεων σε κατηγορίες. Οπότε καλή τύχη σε άλλη προκύρηξη.
Το να μην καλυφθούν οι θέσεις(χωρίς εμπειρία), από άτομα χωρίς εμπειρία, θεωρώ απίθανο να συμβεί.
ΓΙΝΕΤΑΙ ακριβώς και το ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ. Άτομα χωρίς εμπειρία μπορούν να δηλώσουν θέσεις με εμπειρία. Απλώς επειδή αποτελει κριτήριο βαθμολόγισης, ΕΑΝ δεν καλυφθουν οι θεσεις απο τους έχοντας εμπειρία, θα διαλέξουν αυτούς που δεν εχουν, κατι πολυ απίθανο να συμβεί.

Δεν είναι δυνατον να καλυφθούν ολες οι θέσεις μόνο απο αυτους που έχουν εμπειρία. Οι υπολοιποι τι θα κάνουν....θα πεθάνουν της πείνας?

ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΧΟΝΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ή ΟΧΙ ΣΤΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.

abou
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Τετ Ιαν 14, 2009 9:45 pm

Δημοσίευσηαπό abou » Δευ Ιαν 18, 2010 7:40 pm

προκήρυξη είναι το σωστό και όχι έτσι οπως το έγραψα(έτσι πιστευω τουλάχιστον). Δεν μου δίνει επιλογη edit. Γιατί??

moustakas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό moustakas » Δευ Ιαν 18, 2010 11:33 pm

abou έγραψε:
chrisa2009 έγραψε:Καλησπερα παιδια...
και εγω συμφωνω με την κατερινα2512. Αυτοι που εχουν εμπειρια και την αποδεικνυουν με επισημα χαρτια μπαινουν σε δυο πινακες (σε αυτον που ειναι για θεσεις με εμπειρια και σε αυτον που ειναι για θεσεις χωρις εμπειρια). Ας ελπισουμε μα μην αλλαξουν να δεδομενα και μας τα μπερδεψουν παλι...

Καλησπέρα σε όλους και καλή επιτυχία με την 7κ.

Να βάλουμε σε τάξη λίγο τα πράγματα. Από όσο γνωρίζω, όσοι δηλώσουν εμπειρία, κατατάσσονται σε θέσεις με εμπειρία και σε θέσεις χωρίς εμπειρία. ΟΜΩΣ εάν δεν επιτύχουν να περάσουν στο πίνακα των διοριστέων σε θέσεις με εμπειρία, ΔΕΝ μπορούν να μπούνε σε θέσεις χωρίς εμπειρία. Εκεί θα μπούνε μόνο άτομα χωρίς εμπειρία, ακόμα και αν έχουν λιγοτερα μόρια. Γι αυτο γίνεται και ο διαχωρισμός των θεσεων σε κατηγορίες. Οπότε καλή τύχη σε άλλη προκύρηξη.
Το να μην καλυφθούν οι θέσεις(χωρίς εμπειρία), από άτομα χωρίς εμπειρία, θεωρώ απίθανο να συμβεί.
ΓΙΝΕΤΑΙ ακριβώς και το ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΟ. Άτομα χωρίς εμπειρία μπορούν να δηλώσουν θέσεις με εμπειρία. Απλώς επειδή αποτελει κριτήριο βαθμολόγισης, ΕΑΝ δεν καλυφθουν οι θεσεις απο τους έχοντας εμπειρία, θα διαλέξουν αυτούς που δεν εχουν, κατι πολυ απίθανο να συμβεί.

Δεν είναι δυνατον να καλυφθούν ολες οι θέσεις μόνο απο αυτους που έχουν εμπειρία. Οι υπολοιποι τι θα κάνουν....θα πεθάνουν της πείνας?

ΟΠΟΤΕ ΟΙ ΕΧΟΝΤΕΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΡΙΣΚΟ ΝΑ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Ή ΟΧΙ ΣΤΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ.


ΜΠΟΥΡΔΕΣ. ΔΗΛΩΝΕΙΣ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΜΟΡΙΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΩΝ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΝ ΠΕΡΝΑΣ. ΤΟΣΟ ΑΠΛΑ.

moustakas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό moustakas » Δευ Ιαν 18, 2010 11:37 pm

ΚΑΙ ΣΤΟΥΣ ΠΙΝΑΚΕΣ ΜΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΠΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΧΩΡΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΒΑΣΗ ΜΟΡΙΩΝ........ΜΗ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΣΑΣ ΒΟΛΕΥΕΙ.

katerina2512
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Αύγ 25, 2008 1:51 am

Δημοσίευσηαπό katerina2512 » Δευ Ιαν 18, 2010 11:51 pm

Παιδια αυτη ειναι η φωτογραφια απο τις επιλογες μου στην προκηρυξη 5Κ/2008. Δειτε οτι μου εχουν καταχωρημενες θεσεις κ στις θεσεις με εμπειρια κ χωρις . Τα συμπερασματα δικα σας....


Εικόνα


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες