8Κ/2008 ΔΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 5:43 pm

hope3330 έγραψε:GIOGERM,ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ΟΙ ΠΕ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΤΕΙ ,ΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ(ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΙΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ''ΓΡΑΦΙΑ'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΑΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΟΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΣΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ.ΣΥΝΕΛΘΕ ΔΙΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΣΧΗΜΑ ,ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 2010 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 1980-2000.
ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ,ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑΣΑ,ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΣΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. :cry:


Ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα ασε εμενα να ξερω καλυτερα τι πτυχια εχω, τι γνωσεις εχω και αν μπορω να ανταπεξελθω σε καποια εργασια.

Στην τελικη ας επειθες το ΙΚΑ και τον ΑΣΕΠ να αλλαζαν τα ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ διορισμου της 8κ και της 9κ αν τα κρινεις ανεπαρκη. :wink:

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 5:45 pm

giogerm έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΕΡΘΕΙΤΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΤΗΣ 8Κ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ


Τα λογια σου με νανουριζουν hope, δεν με ξυπνανε. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως μπορεις να εχεις την ψευδαισθηση οτι μπορεις να πεισεις καποιον... :roll:

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 5:50 pm

hope3330 έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ,ΕΣΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΥΑΛΟ,ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΑΛΙΣΑΤΕ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΠΕΙΛΗ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΙΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΑΣ,ΑΥΤΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΑΨΑΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΤΕΛΕΙΑ.


Τα γραπτα μενουν και φαινεται ποιος εκανε τι εδω μεσα (οπου σου θυμιζω οτι ειμαστε φιλοξενουμενοι).

Οσο για τα πως αγωνιζομαστε εμεις ξερεις πολυ καλα πως αγωνιστηκαμε (δεν εχουμε κατι να κρυψουμε) αλλα επιμενεις να μας συκοφαντεις και μαλιστα χυδαια.

Απο την αλλη εμεις απο τον αγωνα σας εχουμε μονο ως εικονα τα παραληρηματα σου που τον εκθετουν...

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:51 pm

ΕLVAS,MAΖΙ ΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ,ΖΗΤΑ ΝΑ ΣΕ ΔΕΙ ΚΑΙ ΨΥΧΙΑΤΡΟΣ ΔΙΟΤΙ ΘΑ ΤΟΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ

Έχετε δίκιο να μιλάτε έτσι στην hope γιατί αυτά που γράφει ξεπερνάνε τα όρια και της λογικής και της ηθικής και των δικαιωμάτων της (όπως λες κι εσύ giogerm). Το πρόβλημα είναι ότι ΑΡΝΕΙΤΑΙ να αποδεχθεί την πραγματικότητα και να πάψει να βάλλει εναντίον μας, ακόμη κι αν αυτό κάποιες φορές το κάνει συγκριτικά ήπια και κόσμια. Και κυρίως δεν θέλει να αποδεχθεί ότι έχει άδικο. Γι'αυτό και κάθε τρεις και λίγο τα γυρίζει, και πότε υποστηρίζει κάτι και πότε το αντίθετο αυτού.
Και φυσικά, δεν έχει ούτε μία φορά απαντήσει στις προκλήσεις για ΑΠΟΔΕΙΞΗ των γραφομένων της (ποιοι μας "ΒΟΗΘΗΣΑΝ", ποια είναι αυτή η περιβόητη ΠΡΩΤΗ απάντηση του ΑΣΕΠ όπου "καυτηριάζει την παράκαμψή του" κλπ.). Εγώ στη θέση της θα ήθελα να κολλήσω τους άλλους στον τοίχο με ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ και να δικαιωθώ. Η hope όμως, δεν αποδεικνύει τα γραφόμενά της, προφανώς γιατί ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ.
Μήπως άραγε, όντως, πραγματικά ΠΙΣΤΕΥΕΙ ότι αυτά που λέει ισχύουν; Γιατί στην περίπτωση αυτή μάλλον υπάρχει πολύ σοβαρό πρόβλημα (διανοητικό ή ψυχολογικό). Σε συνδυασμό και με το αστείρευτο μίσος που εκφράζει μέσα από τα γραφόμενά της, τείνω να σκεφτώ ότι ίσως το πρόβλημά της να είναι ψυχολογικό. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, αυτό είναι πολύ λυπηρό, και θα πρέπει να αντιμετωπιστεί με την βοήθεια ειδικών (ψυχολόγων, ψυχαναλυτών ή ακόμη και ψυχιάτρων -αν το πρόβλημα είναι πιο σοβαρό ακόμη-). Και πάντως, σίγουρα πρέπει να το κοιτάξει γιατί όσο πιο νωρίς αντιμετωπίσει το όποιο πρόβλημα έχει τόσο πιο γρήγορα θα συνέλθει και θα δει την πραγματικότητα.
Λυπάμαι που μιλάω τόσο σκληρά, αλλά εκείνη μου δίνει το δικαίωμα να σκεφτώ έτσι, με την αλλοπρόσαλλη και γεμάτη μίσος συμπεριφορά της. Εσύ ειδικά, giogerm, της έχεις εξηγήσει αναλυτικότατα τα πάντα πάμπολλες φορές και σε απερίγραπτα ήπιο τόνο και ύφος. Έχεις πολύ περισσότερη υπομονή απ'όση έχω εγώ. Και παρ'όλα αυτά, ακόμη και σε σένα απαντάει, στην καλύτερη περίπτωση ειρωνικά και με πάμπολλες ανακρίβειες, στη χειρότερη περιφρονητικά, υποτιμητικά και με ύβρεις (εκείνο το "υπαλληλάκος" δεν καταπίνεται εύκολα, κι ακόμη και τότε δεν της απάντησες με ύβρεις).
Πόση υπομονή να κάνει κανείς; Εγώ πάντως, δεν μπορώ να ανεχθώ μια τέτοια συμπεριφορά. Γι'αυτό και της απαντάω. Και να είναι κι ευχαριστημένη που δεν την βρίζω και περιορίζομαι σε ειρωνεία και σε χαρακτηρισμούς και σχόλια που βασίζονται στην συμπεριφορά που επιδεικνύει στο forum. Δεν έχω πει τίποτε αβάσιμα εις βάρος της. Έχω μόνο απαντήσει στα δικά της γραφόμενα και αυτά και μόνο έχω σχολιάσει. Αλλά κι αυτό ακόμη είναι ψυχοφθόρο. Δεν είναι δυνατόν να χαλάμε εμείς την διάθεσή μας και να της απαντάμε έτσι, όσο κι αν το αξίζει εξ αιτίας της συμπεριφοράς της. Και δεν μιλάει μόνο εδώ έτσι. Και στο νετρίνο, τα ίδια και χειρότερα λέει. Τι θα γίνει όμως; Δεν γίνεται να μιλάει μόνο εκείνη και να λέει τέτοια πράγματα. Πρέπει να υπάρχει κι ο αντίλογος.
Τέλος πάντων, ο Θεός να δώσει και να καταλάβει τι κάνει γρήγορα. Και κυρίως, μακάρι να δικαιωθούν γρήγορα και τα παιδιά της 8κ (πράγμα που δεν αποκλείεται, δεδομένων των συνεχόμενων αποχωρήσεων από το ΙΚΑ) και να είμαστε σύντομα συνάδελφοι (αρκεί η hope να μην είναι στο ίδιο γραφείο μ'εμένα, γιατί εγώ δεν κάθομαι με σταυρωμένα τα χέρια όταν με αδικούν με οποιοδήποτε τρόπο, αλλά απαντώ). Δε νομίζω ότι θα μπορούσα να συνεργαστώ μαζί της, τέτοιος άνθρωπος που είναι.[/quote]

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:56 pm

ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΛΗΣ ΤΗΣ 9Κ GIOGERM ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ.ΓΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΟΥ,ΠΑΨΕ ΝΑ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΣΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ,ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ.
giogerm έγραψε:
hope3330 έγραψε:ΤΕΛΙΚΑ,ΕΣΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΥΑΛΟ,ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΙΑΛΥΣΑΤΕ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΠΕΙΛΗ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΙΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΑΣ,ΑΥΤΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΑΨΑΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΤΕΛΕΙΑ.


Τα γραπτα μενουν και φαινεται ποιος εκανε τι εδω μεσα (οπου σου θυμιζω οτι ειμαστε φιλοξενουμενοι).

Οσο για τα πως αγωνιζομαστε εμεις ξερεις πολυ καλα πως αγωνιστηκαμε (δεν εχουμε κατι να κρυψουμε) αλλα επιμενεις να μας συκοφαντεις και μαλιστα χυδαια.

Απο την αλλη εμεις απο τον αγωνα σας εχουμε μονο ως εικονα τα παραληρηματα σου που τον εκθετουν...

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 6:01 pm

hope3330 έγραψε:ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΟΛΗΣ ΤΗΣ 9Κ GIOGERM ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΞΕΦΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΑ.ΓΥΡΝΑ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΣΟΥ,ΠΑΨΕ ΝΑ ΛΕΣ ΑΝΑΚΡΙΒΕΙΕΣ Κ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΙΩΝΕΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΙΣΧΥΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΓΕΛΟΙΟΠΟΙΕΙΣΑΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΣΤΟ ΝΑ ΤΟ ΚΡΙΝΕΙ Η ΙΣΤΟΡΙΑ,ΕΙΣΑΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟΣ ΕΣΥ ΓΙΑ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ.


Ειπα και πριν οτι μιλαω για την παρτι μου. Ουτε εκρινα τον αγωνα σας (και παλι ψευδεσαι ως συνηθως). Την δικη σου συμπεριφορα σχολιασα.
Στα υπολοιπα δεν θα απαντησω. Εκτιθεσαι μονη σου, δεν χρειαζεσαι βοηθεια.
Καλο απογευμα... :wink:

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 6:02 pm

ΛΟΙΠΟΝ,ΚΑΤΑΛΗΓΩ ΣΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΤΟ ΝΟΗΜΑ ΤΩΝ ΛΟΓΩΝ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ,ΝΑ ΤΟ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΑΥΤΟ,ΤΟ ΕΝΝΟΩ .ΕΑΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ Η ΕΛΛΑΔΑ ΘΑ ΠΑΕΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟ,ΓΙΆΥΤΟ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΜΕ ΣΑΝ ΧΩΡΑ ΔΙΟΤΙ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΚΑΙ ΙΔΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΜΕ ΓΝΩΡΙΜΙΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥΣ,ΓΙΆΥΤΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΜΗ ,ΚΛΗΤΗΡΕΣ ΝΑ ΔΙΑΤΑΖΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ.ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ GIOGERM ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ ΔΙΟΤΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΕΙΝΕΙ ΣΤΟ ΠΑΛΙΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ,ΤΟ ΝΕΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΜΕ ΑΣΕΠ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΛΟΓΩ ΜΕΓΑΛΟΥ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΜΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΘΑ ΜΠΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ,ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ ΘΑ ΑΝΕΒΕΙ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΠΑΡΟΧΩΝ ΣΤΟΝ ΠΟΛΙΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΤΟΥ ΕΝΑΝ ΑΞΕΣΤΟ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟ ΑΠΟ ΡΟΥΣΦΕΤΙ ΝΑ ΤΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΓΛΩΣΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΟ ΨΩΜΙ ΠΟΥ ΤΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΔΗΜΟΣΙΟ
giogerm έγραψε:
hope3330 έγραψε:GIOGERM,ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ΟΙ ΠΕ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΤΕΙ ,ΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ(ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΙΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ''ΓΡΑΦΙΑ'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΑΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΟΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΣΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ.ΣΥΝΕΛΘΕ ΔΙΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΣΧΗΜΑ ,ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 2010 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 1980-2000.
ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ,ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑΣΑ,ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΣΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. :cry:


Ευχαριστω για τις συμβουλες αλλα ασε εμενα να ξερω καλυτερα τι πτυχια εχω, τι γνωσεις εχω και αν μπορω να ανταπεξελθω σε καποια εργασια.

Στην τελικη ας επειθες το ΙΚΑ και τον ΑΣΕΠ να αλλαζαν τα ΒΑΣΙΚΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ διορισμου της 8κ και της 9κ αν τα κρινεις ανεπαρκη. :wink:

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 6:09 pm

Σου βαζω στοιχημα πως εχω πολυ περισσοτερα μορια απο σενα για την 8κ (και οχι την 9κ, για να μην μπερδευεσαι). Επισης σου θυμιζω οτι ειμαι ΠΕ (και ας μπαινω ως ΔΕ).

Μην βιαζεσαι λοιπον να βγαλεις βολικα συμπερασματα. Οτι λεω λοιπον το λεω χωρις να ειμαι ποτισμενος απο εμπαθεια οπως εσυ. Απλως παρα το γεγονος οτι ειμαι overqualified (συμφωνα με τα απαιτουμενα ΒΑΣΙΚΑ προσοντα της 8κ) αναγνωριζω οτι για αυτη τη δουλεια μπορει ευκολα να αποδωσει το ιδιο καλα (ή και καλυτερα) και καποιο παιδι που δεν εχει τα δικα μου τυπικα προσοντα.

Αυτα...

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 6:18 pm

Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ EINAI H AΓΑΝΑΚΤΗΣΗ ΤΟΥ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑ ΠΟΛΙΤΗ ΠΟΥ ΒΛΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΝΤΑΙ ΒΑΣΙΚΑ ΣΥΝΤΑΓΜΑΤΙΚΑ ΤΟΥ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΕΠΙΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ.ΣΤΟΝ ΧΟΡΟ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΑΛΑΛΟΥΜ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΟΠΩΣ ΕΒΑΛΑΝ ΚΑΙ ΕΜΑΣ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΗ Η ΤΑΚΤΙΚΗ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΑΡΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΙΚΑΝΟΤΗΤΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΕΝΟΣ ΝΟΜΟΥ,ΜΙΑΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ.ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΗΝ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΣΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΔΙΟΤΙ ΑΠ΄ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΤΩΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΑΣΥΡΕΙ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΤΡΕΙΣ ΑΚΟΜΑ.ΕΧΕΤΕ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ?ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΩ?ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ Η ΟΧΙ?ΜΗΠΩΣ ΖΕΙΤΕ ΣΤΙΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΒΛΕΠΟΝΤΑΣ ΠΟΛΥ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΒΟΥΛΗ?GIOGERM,ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΑΝ ΘΑ ΣΟΥ ΞΑΝΑΑΠΑΝΤΗΣΩ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ,ΕΝΑ ΠΡΑΓΜΑ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΦΕΛΗΣ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΕΣΥ .ΚΑΠΟΤΕ ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΣΤΟ ΙΚΑ,ΤΑ ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΑ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΟΙΝΑ,ΒΓΕΙΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΛΗΘΑΡΓΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑΞΤΕ ΤΑΚΤΙΚΗ.



hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 6:26 pm

ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΘΑ ΤΟ ΧΑΣΕΙΣ GIOGERM,ΑΣΤΟ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΠΕ ΑΡΙΣΤΟΥΧΟΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ.ΔΕΝ ΣΕ ΥΠΟΤΙΜΩ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΕΧΩ ΕΜΠΑΘΕΙΑ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΜΕ ΣΥΜΠΑΘΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΤΟ ΘΑΡΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΙΣ.
ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΝΑ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΙΣΩΣ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ.ΠΑΡ'ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΛΛΑ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΜΗΝ ΧΑΣΕΙΣ ΤΗΝ ΨΥΧΗ ΣΟΥ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΝΕΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΠΡΟΣΠΕΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΒΙΑΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΩΝ ΠΕ ΣΥΝΑΔΕΛΦΩΝ ΤΟΥΣ( ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΤΟΥ ΙΚΑ ) ΜΕ ΝΟΜΙΚΕΣ ΠΑΤΕΡΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ.

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 6:50 pm

[ΝPIR,ΝΑ ΑΓΙΑΣΕΙ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΓΙΕΣ ΜΕΡΕΣ!ΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΓΝΩΣΤΙΚΟΣ ΕΠΙΣΚΕΠΤΗΣ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ
οι ΔΕ αν ο διευθυντης ειναι μαγκας και ξερει να αξιολογησει μπαινουν ΠΑΝΤΑ πισω.μπροστα μπαινουν οι δε.υπαρχει καθηκοντολογιο και νομοι γι αυτο! αλλο αν δεν εφαρμοζονται.επισης οι ΔΕ γινονται προισταμενοι κατ'αναθεση δηλαδη μαιμου προισταμενοι και συμφωνα με τα χρονια τους.αν ημουν διευθυντης θα εκτιμουσα το κοπο ενος ΠΕ που ελιωσε τα παντελονια του στο διαβασμα στα πτυχια στα μεταπτυχιακα κτλ και θα τον εβαζα καπου αναλογα με τα προσοντα του. οσες εγιναν προισταμενες και προισταμενοι ηταν στο παρελθον αφισοκολλητες κομματων.
αυτη ειναι η πραγματικοτητα. καποια στιγμη θα τελειωσει και αυτη η αρρωστεια παντως απο τι ακουγεται με τα νεα μετρα.οτι αξιζει ο καθενας θα παιρνει.τελειωσαν τα ψεμματα.[/quote]

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 7:02 pm

ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΚΑΘΟΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ.ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΒΕΒΑΙΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΕΚΑΝΑΝ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.ΕΥΤΥΧΩΣ,ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΚΑΙ Η ΝΟΟΤΡΟΠΙΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΒΙΑΙΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΣΤΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΕΣ ΧΩΡΕΣ Η ΣΤΑ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΚΟΛΛΕΓΙΑ,ΠΑΡΑΡΤΗΜΑΤΑ Η ΟΠΩΣ ΑΛΛΙΩΣ ΤΑ ΛΕΝΕ ΕΙΝΑΙ ΠΤΥΧΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΑΠΟΚΤΑΣ ΜΕ ΚΟΠΟ ΚΑΙ ΑΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΒΛΑΧΟΕΥΡΩΠΑΙΟΙ ΕΙΡΩΝΙΚΑ ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΕΣΩΤΕΡΙΚΟ ΦΟΙΤΗΤΙΚΟ ΤΟΥΡΙΣΜΟ.ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΕΡΑΣΕΙ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ.ΑΣ ΜΗΝ ΙΣΟΠΕΔΩΝΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΝΤΑ .ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΠΑΙΔΕΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΟΤΙ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΛΥΤΗΡΙΟ ΛΥΚΕΙΟΥ.Η ΤΕΜΠΕΛΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΧΑΡΑΧΤΗΡΙΖΕΙ ΤΟΝ ΑΝΘΡΩΠΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙΣ.
giogerm έγραψε:
npir έγραψε:δεν κανω διακρισεις ρατσιστικες σε οσους με παρεξηγησαν απευθυνομαι. αλλωστε και εγω θα μπορουσα καλλιστα να μην ειμαι σε φορμα καλη εκεινη τη μερα που εδινα εξετασεις πανελληνιες και να μην εμπαινα πουθενα.ετυχε ομως και περα απο τη γνωση που κατειχα τοτε να ημουν και σε καλη φαση οσο μπορουσα δηλ.
το προβλημα μου παιδια ειναι το εξης.για να ανεβει το επιπεδο του δημοσιου περα απο γνωσεις κτλ χρειαζεται και κοινωνικη παιδεια που δυστυχως μεγαλη μεριδα υπαλληλικη δεν εχει.δεν ανεχομαι να βλεπω κλητηρα να διαταζει εναν ΠΕ επειδη εχει κολλητο τον υπουργο...
ευχομαι να μην δειτε τετοιες καταστασεις εγω τις εχω ζησει οχι προσωπικα σε μενα αλλα βλεπω να τα κανουν σε αλλους..
γι αυτο λεω αξιολογηση και θεση αναλογα με τις ικανοτητες και τις δυνατοτητες του καθενος..θα τα δειτε με τα ματια σας οταν ξεκινησετε.καλα να ειμαστε εδω να συζηταμε και να τα λεμε και με χιουμορ.


Φυσικα και εχω ζησει τετοιες καταστασεις.

Δικιο εχεις αλλα την κοινωνικη παιδεια δεν την δινει ντε και καλα το πτυχιο. Το ιδιο ισχυει και για τις ικανοτητες - δυνατοτητες (διοτι στην Ελλαδα το χαρτι θα το παρεις καποια στιγμη ασχετως αν εισαι κορυφαιος ή αχρηστος). Το προβλημα λοιπον ειναι οταν ο τεμπελης και ανικανος πουλαει μουρη στον εργατικο και ικανο και αυτο υφισταται και παλι ασχετως τυπικης εκπαιδευτικης βαθμιδας του καθενος.

Το προβλημα λοιπον ειναι η ελλειψη αξιοκρατιας και αξιολογησης (οπως ειπες και εσυ) καθως και το πελατειακο συστημα (το οποιο ορθως επισης ανεφερες).

Καλημερα και τα λεμε. :wink:

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 7:10 pm

ELVAS,ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΟΣ ΣΩΣΤΑ.ΤΙΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΔΕΝ ΤΙΣ ΚΑΡΠΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΙΚΑ ΑΛΛΑ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΣΥΝΟΛΙΚΑ.ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑΖΕΙΣ ΤΗΝ 8Κ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ[quote="elvas"]Καλά νέα. Οι αποχωρήσεις προσωπικού από το ΙΚΑ συνεχίζονται και μάλλον με ταχύτατους ρυθμούς σε όλη την Ελλάδα. Μόνο τις τελευταίες ημέρες, αποχώρησαν οριστικά λόγω συνταξιοδότησης 17 άτομα.
Αν συνεχιστεί αυτό (που θα συνεχιστεί, γιατί ο κόσμος έχει τρομοκρατηθεί με το ασφαλιστικό -και δικαιολογημένα-), πολύ σύντομα θα σας καλέσουν κι εσάς. Ειδικά, αν πιέσετε έντονα με αυτό το επιχείρημα.
Χάρηκα τώρα που το έμαθα και θεώρησα ότι θα θέλατε να το ξέρετε.
Και νομίζω ότι δεν θα αργήσει η μέρα της δικαίωσής σας.[/quote]

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 7:12 pm

[ΚΑΛΟ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΞΥΗΠΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ.quote="giogerm"]
giogerm έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΕΡΘΕΙΤΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΤΗΣ 8Κ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ


Τα λογια σου με νανουριζουν hope, δεν με ξυπνανε. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως μπορεις να εχεις την ψευδαισθηση οτι μπορεις να πεισεις καποιον... :roll:[/quote]

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 7:14 pm

hope3330 έγραψε:[ΚΑΛΟ ΝΑΝΟΥΡΙΣΜΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΞΥΗΠΝΗΣΕΙΣ ΑΠΟΤΟΜΑ ΚΑΙ ΠΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΕΒΒΑΤΙ.quote="giogerm"]
giogerm έγραψε:ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΕΡΘΕΙΤΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΤΗΣ 8Κ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ


Τα λογια σου με νανουριζουν hope, δεν με ξυπνανε. Ειλικρινα δεν καταλαβαινω πως μπορεις να εχεις την ψευδαισθηση οτι μπορεις να πεισεις καποιον... :roll:
[/quote] :shock: 8)


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 0 επισκέπτες