8Κ/2008 ΔΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
MARH
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 4:23 pm

8Κ/2008 ΔΕ

Δημοσίευσηαπό MARH » Κυρ Δεκ 27, 2009 12:29 am

ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ Εμαθε πως οι ενστασεις για δε ειναι 950 και τα αποτελεσματαθα αργησουν.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΝΕΟΤΕΡΟ

moustakas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 91
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 23, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό moustakas » Κυρ Δεκ 27, 2009 4:54 pm

πολλές ενστάσεις

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Δευ Δεκ 28, 2009 5:51 pm

950? Απιστευτα μεγαλο νουμερο. Αντε να δουμε ποτε θα απαντηθουν ολες αυτες και ποτε θα βγουν τα οριστικα.

MARH
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Δεκ 21, 2009 4:23 pm

Δημοσίευσηαπό MARH » Τρί Δεκ 29, 2009 8:54 pm

τα αποτελεσματα θα αργησουν αλλα μπορει κ να υπαρχουν αλλαγες .Στο τηλ που μιλησα με μια κυρια στο ασεπ μου ειπαν πως πρωτη φορα τοσες πολλες ενστασεις.

giorgios2009
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Τετ Μάιος 13, 2009 10:33 pm

Δημοσίευσηαπό giorgios2009 » Τρί Δεκ 29, 2009 10:03 pm

Στην 6κ/2008 από τον Μάιο, ακόμη να βγουν οριστικά κι ας ήταν
πιο λίγες οι ενστάσεις.Εδώ θα κάνουν κανενα χρόνο.

anzafei
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 14, 2009 1:38 am

Δημοσίευσηαπό anzafei » Τετ Δεκ 30, 2009 4:13 pm

πιστευται οτι θα αλλαξουν πολυ τα οριστικα?

elinacorfu
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευ Ιουν 08, 2009 10:21 pm

Δημοσίευσηαπό elinacorfu » Κυρ Ιαν 10, 2010 8:41 pm

anzafei έγραψε:πιστευται οτι θα αλλαξουν πολυ τα οριστικα?


Έχω μια απορία που ήθελα να την εκφράσω εδώ και καιρό όσον αφορά την προκήρυξη 8Κ.
Υπήρχε ο Κωδικός 027 που σήμαινε ότι πρέπει να έχεις προϋπηρεσία 2 τουλάχιστον χρόνια σε διοικητικοοικονομικά θέματα σε φορείς ασφάλισης. Την προϋπηρεσία αυτή μπορεί να την κατέχει κάποιος που έχει δουλέψει κάπου σε ιδιωτικό φορέα ή αφορά αποκλειστικά προϋπηρεσία σε δημόσιο π.χ. ΙΚΑ?Υπάρχουν ιδιωτικοί φορείς ασφάλισης??

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Κυρ Ιαν 10, 2010 9:30 pm

elinacorfu έγραψε:
anzafei έγραψε:πιστευται οτι θα αλλαξουν πολυ τα οριστικα?


Έχω μια απορία που ήθελα να την εκφράσω εδώ και καιρό όσον αφορά την προκήρυξη 8Κ.
Υπήρχε ο Κωδικός 027 που σήμαινε ότι πρέπει να έχεις προϋπηρεσία 2 τουλάχιστον χρόνια σε διοικητικοοικονομικά θέματα σε φορείς ασφάλισης. Την προϋπηρεσία αυτή μπορεί να την κατέχει κάποιος που έχει δουλέψει κάπου σε ιδιωτικό φορέα ή αφορά αποκλειστικά προϋπηρεσία σε δημόσιο π.χ. ΙΚΑ?Υπάρχουν ιδιωτικοί φορείς ασφάλισης??


Το μόνο ιδιωτικό που μπορώ να σκεφτώ είναι τις ασφαλιτικές εταιρείες που έχουν συνταξιοδοτικά και ασφαλιστικά προϊόντα.

elinacorfu
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευ Ιουν 08, 2009 10:21 pm

Δημοσίευσηαπό elinacorfu » Κυρ Ιαν 10, 2010 9:32 pm

THL έγραψε:
elinacorfu έγραψε:
anzafei έγραψε:πιστευται οτι θα αλλαξουν πολυ τα οριστικα?


Έχω μια απορία που ήθελα να την εκφράσω εδώ και καιρό όσον αφορά την προκήρυξη 8Κ.
Υπήρχε ο Κωδικός 027 που σήμαινε ότι πρέπει να έχεις προϋπηρεσία 2 τουλάχιστον χρόνια σε διοικητικοοικονομικά θέματα σε φορείς ασφάλισης. Την προϋπηρεσία αυτή μπορεί να την κατέχει κάποιος που έχει δουλέψει κάπου σε ιδιωτικό φορέα ή αφορά αποκλειστικά προϋπηρεσία σε δημόσιο π.χ. ΙΚΑ?Υπάρχουν ιδιωτικοί φορείς ασφάλισης??


Το μόνο ιδιωτικό που μπορώ να σκεφτώ είναι τις ασφαλιτικές εταιρείες που έχουν συνταξιοδοτικά και ασφαλιστικά προϊόντα.


Αυτό σκέφτηκα και εγώ...

Angeliki.Dia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 1:50 pm

Διαδικασία...

Δημοσίευσηαπό Angeliki.Dia » Τρί Φεβ 02, 2010 12:14 pm

Ξέρει κανείς ποια είναι η διαδικασία εκδίκασης των ενστάεων? Δηλαδή, θα απαντήσουν στον καθένα που έκανε ένσταση χωριστά και πριν την έκδοση των οριστικών (γιατί νομίζω ότι κάτι τέτοιο έχω διαβάσει αλλού)? Ή θα εκδοθούν κάποια στιγμή τα οριστικά απλώς?

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Τρί Φεβ 02, 2010 4:44 pm

Μολις τελειωσουν με ολες τις ενστασεις θα τις ταχυδρομησουν και μετα απο μερικες μερες(συνηθως λιγοτερο απο βδομαδα) θα βγουν και τα οριστικα. Αλλα αν ακουω για 950 ενστασεις εχει πολυ μελλον ακομη.

Angeliki.Dia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 1:50 pm

Δημοσίευσηαπό Angeliki.Dia » Τετ Φεβ 03, 2010 9:28 am

jenny28 έγραψε:Μολις τελειωσουν με ολες τις ενστασεις θα τις ταχυδρομησουν και μετα απο μερικες μερες(συνηθως λιγοτερο απο βδομαδα) θα βγουν και τα οριστικα. Αλλα αν ακουω για 950 ενστασεις εχει πολυ μελλον ακομη.


Ευχαριστώ για την απάντηση. Οπότε απαντούν στον καθένα χωριστά.

KERKYRA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 09, 2009 4:27 pm

Δημοσίευσηαπό KERKYRA » Τετ Φεβ 03, 2010 1:18 pm

Καλημερα παιδια.
Τηλεφωνησε κανεις αυτη τη βδομαδα?Ειναι δυνατον να ειναι τοσο πολλες οι ενστασεις?Ειναι εξακριβωμενο αυτο απο τον ΑΣΕΠ?

elinacorfu
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Δευ Ιουν 08, 2009 10:21 pm

Δημοσίευσηαπό elinacorfu » Τετ Φεβ 03, 2010 3:28 pm

KERKYRA έγραψε:Καλημερα παιδια.
Τηλεφωνησε κανεις αυτη τη βδομαδα?Ειναι δυνατον να ειναι τοσο πολλες οι ενστασεις?Ειναι εξακριβωμενο αυτο απο τον ΑΣΕΠ?


Κέρκυρα καλεί Κέρκυρα...έχουν γίνει γύρω στις 900 ενστάσεις όπως διάβασα παραπάνω! Υπομονή... σε ένα - δύο χρόνια θα έχουν βγάλει και τα οριστικά!
Όσο για το διορισμό...σε 3-4 χρονάκια....

KERKYRA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 09, 2009 4:27 pm

Δημοσίευσηαπό KERKYRA » Τετ Φεβ 03, 2010 6:23 pm

elinacorfu έγραψε:
KERKYRA έγραψε:Καλημερα παιδια.
Τηλεφωνησε κανεις αυτη τη βδομαδα?Ειναι δυνατον να ειναι τοσο πολλες οι ενστασεις?Ειναι εξακριβωμενο αυτο απο τον ΑΣΕΠ?


Κέρκυρα καλεί Κέρκυρα...έχουν γίνει γύρω στις 900 ενστάσεις όπως διάβασα παραπάνω! Υπομονή... σε ένα - δύο χρόνια θα έχουν βγάλει και τα οριστικά!
Όσο για το διορισμό...σε 3-4 χρονάκια....



Kαλησπερα corfu σε βλεπω απο καιρο εισαι στους ΠΕδιορισμενους?
ειμαι και εγω στους προσωρινα διορισμενους αλλα απο οτι ειπε το παιδι εχθεσ κατα το 2011 το βλεπω
εκτος υγεια και παιδεια ειπε αν ενταξουν και το ασφαλιστικο εκει κατι γινεται δεν νομιζω ομως ειμαστε πολυ επιτηδες θελουν να φτασει ως τοτε για να αλλαξουν ολα να μην δικαιουμαστε τιποτα
υπομονητηλεφωνειτε ασεπ να τουσ πρηξουμε


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες