ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
Εθνική Σχολή Δημόσιας Διοίκησης Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 687, 688, 689  Επόμενη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
rickardo
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 21, 2006 9:07 am    Θέμα δημοσίευσης: Εθνική Σχολή Δημόσιας Διοίκησης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γειά σας και απο μένα... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
apostolis1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 21, 2006 3:31 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άντε να μαζευόμαστε σιγά σιγά... Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
dktenid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 24, 2006 12:14 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άντε, καιρός να επανερχόμαστε όλοι!!! Rick ως απάντηση της ερώτησης που είχες κάνει στο προηγούμενο φόρουμ βρήκα κάτι πολύ καλό για το εθνικό συμφέρον, για ρίξε μιά ματιά...
http://en.wikipedia.org/wiki/National_interest
Θα κοιτάξω και για τα υπόλοιπα συμφέροντα!!!
(Άντε να επανέλθει και ο υπόλοιπος κόσμος, ο φίλος μου ο Γιώργος28 η KaterinaTosca, η ΙΟΑΖΟΝ και όλοι οι υπόλοιποι, παιδιά θα πάρετε απουσία Very Happy )
Επιστροφή στην κορυφή
dktenid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 24, 2006 12:36 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάρε και από ένα δημόσιο συμφέρον και γενικό συμφέρον!!!
http://en.wikipedia.org/wiki/Common_good (με links)
http://en.wikipedia.org/wiki/Public_interest
Επιστροφή στην κορυφή
rickardo
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Αύγ 28, 2006 7:24 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx Δημήτρη... Smile
Επιστροφή στην κορυφή
dktenid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Αύγ 31, 2006 12:45 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρκετά ενδιαφέρον το σχέδιο νόμου για την ΕΣΔΔ και ΕΣΤΑ, http://www.diorismos.gr/Dpages/vima/articles/viewarticle.php?vid=267
Επιστροφή στην κορυφή
apostolis1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Σεπ 02, 2006 7:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dktenid έγραψε:
Αρκετά ενδιαφέρον το σχέδιο νόμου για την ΕΣΔΔ και ΕΣΤΑ, http://www.diorismos.gr/Dpages/vima/articles/viewarticle.php?vid=267

Δείτε και http://www.ypes.gr/ypes_po/detail.asp?docid=1224

Καταργείται όριο ηλικίας και ποσόστωση.
Αύξηση της βάσης.
Πλήρης απαγόρευση στους αποφοίτους να δώσουν σε ΕΣΔΔ ή ΕΣΤΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 04, 2006 12:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να’μαι κι εγώ!!! Very Happy
Επιτέλους σας βρήκα παιδιά! Τι απογοήτευση κι αυτή με το φόρουμ των ΚΕΠ!!
Επιστροφή στην κορυφή
dktenid
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Σεπ 04, 2006 12:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατερίνα δυστυχώς το φόρουμ των ΚΕΠ περιμένει άνωθεν έγκριση Mad
Ίσως αυτός ο χώρος δεν είναι και τόσο λειτουργικός αλλά είναι αρκετά φιλόξενος. Άλλωστε μόλις ξαναλειτουργήσει το προαναφερθέν ( Laughing ) φόρουμ κάποιοι θα ξεσκιστούν να γράφουν ( Very Happy ). Καταργήθηκε και το όριο ηλικίας, επομένως κάποιοι από εμάς που πατάμε τα δεύτερα -αντα ή τα έχουμε ήδη πατήσει έχουμε μιά εξτρά ευκαιρία Smile
Επιστροφή στην κορυφή
rickardo
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 6:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

apostolis1 έγραψε:
dktenid έγραψε:

Πλήρης απαγόρευση στους αποφοίτους να δώσουν σε ΕΣΔΔ ή ΕΣΤΑ.

Για άδεια οδήγησης θα επιτρέπεται να δώσουμε;

Ακόμη, αν κάποια στιγμή θελήσουμε να χτίσουμε σπίτι, άδεια οικοδομής θα μπορούμε να πάρουμε;
Επιστροφή στην κορυφή
katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά έχετε μάθει κάνα νεώτερο για την προκήρυξη;

Υποτίθεται ότι θα έβγαινε αρχές Σεπτεμβρίου ώστε να γίνουν οι εξετάσεις αρχές Νοεμβρίου! Confused

Έχει πάρει κανείς τηλέφωνο στο Κέντρο;
Επιστροφή στην κορυφή
olive
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 1:46 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πήρα τηλ στη σχολή κ μου είπαν ότι η προκήρυξη θα βγει μέσα στον Σεπτέμβρη. Εφόσον, δεν μου είπαν "όπου να 'ναι" υποθέτω ότι εννοείται προς το τέλος Σεπτέμβρη. Το Site της ένωσης αποφοίτων της σχολής αναφέρει ότι η προκήρυξη θα βγει μέσα με τέλη Σεπτέμβρη κ αφού υπολογίσεις κ το δίμηνο βγάλε συμπέρασμα. Επίσης, εφόσον έχει υποβληθεί σχέδιο νόμου για την αλλαγή του ιδρυτικού νόμου της σχολής, φαντάζομαι ότι πρέπει πρώτα να ψηφιστεί αυτός απο τη βουλή κ μετά να βγει η προκήρυξη. Το σχέδιο νόμου θα συζητηθεί την ΄Τετάρτη από τη διαρκή κοινοβουλευτική επιτροπή κ μετά ακολουθεί η γνωστή διαδικασία εισαγωγής του στη βουλή για συζήτηση κ ψήφιση.
Οπότε καλά κρασιά, πάμε νομίζω για τέλη νοέμβρη.
Μήπως έχει κανείς καμιά έμπνευση για το πότε θα γίνει το β' στάδιο κ πότε υποτίθεται ότι θα μπει αυτή η σειρά να ξεκινήσει μαθήματα?
Επιστροφή στην κορυφή
katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 2:17 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μου αρέσει που τότε τον Ιούλιο είχαν ανακοινώσει από ΥΠΕΣΔΔΑ ότι από φέτος και στο εξής οι εξετάσεις θα γίνονται αρχές Νοεμβρίου.

Όλα συμβαίνουν όπως ακριβώς ανακοινώθηκαν Evil or Very Mad
Επιστροφή στην κορυφή
dimis1
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Σεπ 05, 2006 2:44 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατερίνα άσχετο: Μήπως είχες κανένα νεώτερο από ΤΤ;
Επιστροφή στην κορυφή
katerina_toska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Σεπ 06, 2006 10:14 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα ουσιαστικό νέο από Τ.Τ.
Το μόνο που μου είπαν όταν πήρα τηλέφωνο στον ΑΣΕΠ πριν 2-3 μέρες είναι ότι ακόμα εξετάζονται οι ενστάσεις κι ότι αυτό μπορεί να πάρει συνολικά 3-4 μήνες (δεν θυμάμαι αν μου είπαν ότι θα πάρει 4 μήνες ακόμα ή από την τελευταία προθεσμία κατάθεσης των ενστάσεων).

Πάντως dimi μου κάτι μου λέει ότι όσοι είμαστε από θυγατρικές τραπεζών χάσαμε...

Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 687, 688, 689  Επόμενη
Σελίδα 1 από 689

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης