ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
DIMISTR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 1:35 pm

ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ

Δημοσίευσηαπό DIMISTR » Κυρ Ιουν 07, 2009 6:49 pm

ΒΓΗΚΑΝ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΑΥΤΩΝ ΠΟΥ ΚΛΗΡΩΘΗΚΩΝ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΟΝ ΣΤΗ ΔΙΑ ΒΙΟΥ ΜΑΘΗΣΗ
ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΘΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΩΡΑ??
ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΜΑΣ??

minus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 7:56 am

Δημοσίευσηαπό minus » Δευ Ιουν 08, 2009 4:23 pm

Ναι βγηκαν τα αποτελεσματα, αλλα εγω δεν καταλαβα αν επιτυχοντες ειναι οι 30 πρωτοι απο καθε πινακα, ή κατι αλλο.

DIMISTR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2008 1:35 pm

Δημοσίευσηαπό DIMISTR » Δευ Ιουν 08, 2009 7:28 pm

logika oi prwtoi 30 apo ka8e pinaka meta ti kanoume omws???

glianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 10:46 pm

Δημοσίευσηαπό glianna » Δευ Ιουν 08, 2009 9:33 pm

Τα δικαιολογητικά υποβάλλονται αυτοπροσώπως ή ταχυδρομικά ή με currier, ο καθένας μπορεί να υποβάλλει τα δικαιολογητικά του μόνο στην έδρα ή τον συμπληρωματικό κόμβο για τον οποία έχει επιλεγεί), στις διευθύνσεις που αναφέρονται παρακάτω, μέχρι τις 22/6/2009 (μέχρι αυτήν την ημερομηνία να έχουν παραληφθεί τα δικαιολογητικά).

Τα απαιτούμενα δικαιολογητικά είναι:
i) Απολυτήριο λυκείου (τουλάχιστον)
ii) Πιστοποιητικό βασικών γνώσεων και δεξιοτήτων χρήσης Η/Υ: πιστοποιητικό αναγνωρισμένο από τον ΟΕΕΚ (π.χ. ECDL) ή τίτλοι σπουδών τριτοβάθμιας, μεταδευτεροβάθμιας και δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, ειδικότητας Πληροφορικής ή τίτλοι σπουδών πανεπιστημιακής ή τεχνολογικής εκπαίδευσης, από την αναλυτική βαθμολογία των οποίων προκύπτει ότι οι κάτοχοί τους έχουν παρακολουθήσει τέσσερα, τουλάχιστον, μαθήματα Πληροφορικής ή χειρισμού Η/Υ ή πιστοποιητικό από κάποια δομή της Γ.Γ.Ε.Ε (π.χ. ΚΕΕ, πρόγραμμα ΗΡΩΝ) ή υπεύθυνη δήλωση.
iii) Εάν ο υποψήφιος καλύπτει κάποιο από τα κοινωνικά κριτήρια το αντίστοιχο πιστοποιητικό.

Οι επιλαχόντες θα κληθούν να συμμετάσχουν σε τμήμα εάν κάποιοι από τους επιλεχθέντες δεν δεχθούν ή εάν κατά τον έλεγχο των δικαιολογητικών αποκλεισθούν λόγω μη ικανοποίησης των προϋποθέσεων.

glianna
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 29, 2007 10:46 pm

Δημοσίευσηαπό glianna » Δευ Ιουν 08, 2009 9:43 pm

Στελνουμε τα χαρτια μας στη περιφερεια που καναμε αιτηση.
Περισσοτερα στην http://www.keeenap.gr/keeenap/

diliger
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 142
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 05, 2008 10:47 pm

Δημοσίευσηαπό diliger » Δευ Ιουν 08, 2009 11:10 pm

Τι ακριβώς περιλαμβάνει το πρόγραμμα αυτό? Πρώτη φορά το ακούω.... :roll:

sakis8888
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 117
Εγγραφή: Δευ Μάιος 04, 2009 4:49 pm

Δημοσίευσηαπό sakis8888 » Δευ Ιουν 08, 2009 11:35 pm

Εχω ληρωθει στη θεση 100!, αλλα ειμαι και σε ειδικη κατηγορια "ανεργος", να καταθεσω δικαιολογητικα ή δεν εχω ελπιδες?

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Τρί Ιουν 09, 2009 8:23 am

να καταθέσεις.
πιο πολλές ελπίδες έχεις εσυ παρά εγώ που είμαι στην 54. :evil:

minus
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 234
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 01, 2007 7:56 am

Δημοσίευσηαπό minus » Τρί Ιουν 09, 2009 10:07 am

glianna έγραψε:Στελνουμε τα χαρτια μας στη περιφερεια που καναμε αιτηση.
Περισσοτερα στην http://www.keeenap.gr/keeenap/


Στο εγγραφο για την υποβολη δικαιολογητικων το γραφει καπως αλλιως:

Βρείτε την διεύθυνση υποβολής δικαιολογητικών σας στον παρακάτω πίνακα ανάλογα με την έδρα ή τον συμπληρωματικό κόμβο για τον οποίο έχετε επιλεγεί.

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Παρ Ιουν 12, 2009 11:44 am

Γνωριζει καποιος τι ακριβως πλεονεκτηματα σου δινει το πιστοποιητικο της δια βιου μαθησης? Δεν εχω ακουσει κατι για μορια, οπως π.χ. τα σεμιναρια του οαεδ..

pouropipina
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 24, 2007 3:37 pm

Δημοσίευσηαπό pouropipina » Παρ Ιουν 12, 2009 3:10 pm

Οσον αφορά μόρια δεν αναγνωρίζετε από το ΑΣΕΠ.

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Παρ Ιουν 12, 2009 5:52 pm

Παρακολούθησα φέτος (επιτελους τελειώνουμε την άλλη εβδομάδα) το τμημα Οικονομίας Διοίκησης στα ΚΕΕΕΝΑΠ. Η ύλη ήταν σε κάποιες ενότητες αρκετά δύσκολη και σε άλλες αρκετά εύκολη και βατή . Πρός το παρόν δεν παίρνουν μόρια στον ΑΣΕΠ αλλά πιστεύω οτι θα αναγκαστουν τουλαχιστον για τα δικά μας τμηματα των 250 ωρων όπου καλούμαστε να δώσουμε τελική πιστοποίηση τον Σεπτέμβριο, να αναγνωριστούν. Διαφορετικά θα μας έδιναν ετσι απλα ενα χαρτί και αντίο! Μου βγάζει κάτι πιο θετικό η τελική πιστοποίηση.
Πιστεύω τέλος οτι δεν βγήκα χαμένη ουτως ή άλλως το να συμπληρώσεις τις γνωσεις σου και να προσθέσεις κάτι παραπάνω στο βιογραφικό σου καλό κάνει.Επισης ανακαλυψα οτι μεγαλο μερος της υλης είναι χρήσιμη σε όσους θα δωσουν αργοτερα τεστ δεξιοτητων ( οικονομικα μαθηματικα κλπ)

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Παρ Ιουν 12, 2009 6:59 pm

ειναι βέβαια και η βλακεία η κλήρωση στη μέση.
δεν έχουν και λεφτά να φτιάξουν πιο πολλά τμηματα.
είναι εκνευριστικό, μου θυμίζει το εαπ.

kyklos
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 394
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 26, 2005 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό kyklos » Σάβ Ιουν 13, 2009 7:22 am

MATILDA έγραψε:Παρακολούθησα φέτος (επιτελους τελειώνουμε την άλλη εβδομάδα) το τμημα Οικονομίας Διοίκησης στα ΚΕΕΕΝΑΠ. Η ύλη ήταν σε κάποιες ενότητες αρκετά δύσκολη και σε άλλες αρκετά εύκολη και βατή . Πρός το παρόν δεν παίρνουν μόρια στον ΑΣΕΠ αλλά πιστεύω οτι θα αναγκαστουν τουλαχιστον για τα δικά μας τμηματα των 250 ωρων όπου καλούμαστε να δώσουμε τελική πιστοποίηση τον Σεπτέμβριο, να αναγνωριστούν. Διαφορετικά θα μας έδιναν ετσι απλα ενα χαρτί και αντίο! Μου βγάζει κάτι πιο θετικό η τελική πιστοποίηση.
Πιστεύω τέλος οτι δεν βγήκα χαμένη ουτως ή άλλως το να συμπληρώσεις τις γνωσεις σου και να προσθέσεις κάτι παραπάνω στο βιογραφικό σου καλό κάνει.Επισης ανακαλυψα οτι μεγαλο μερος της υλης είναι χρήσιμη σε όσους θα δωσουν αργοτερα τεστ δεξιοτητων ( οικονομικα μαθηματικα κλπ)


τι εννοεις τελικη πιστοποιηση?κι εγω παρακολουθω ενα τμημα φετος και δεν ακουσα τπτ για τελικη πιστοποιηση

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Σάβ Ιουν 13, 2009 2:01 pm

kyklos έγραψε:
MATILDA έγραψε:Παρακολούθησα φέτος (επιτελους τελειώνουμε την άλλη εβδομάδα) το τμημα Οικονομίας Διοίκησης στα ΚΕΕΕΝΑΠ. Η ύλη ήταν σε κάποιες ενότητες αρκετά δύσκολη και σε άλλες αρκετά εύκολη και βατή . Πρός το παρόν δεν παίρνουν μόρια στον ΑΣΕΠ αλλά πιστεύω οτι θα αναγκαστουν τουλαχιστον για τα δικά μας τμηματα των 250 ωρων όπου καλούμαστε να δώσουμε τελική πιστοποίηση τον Σεπτέμβριο, να αναγνωριστούν. Διαφορετικά θα μας έδιναν ετσι απλα ενα χαρτί και αντίο! Μου βγάζει κάτι πιο θετικό η τελική πιστοποίηση.
Πιστεύω τέλος οτι δεν βγήκα χαμένη ουτως ή άλλως το να συμπληρώσεις τις γνωσεις σου και να προσθέσεις κάτι παραπάνω στο βιογραφικό σου καλό κάνει.Επισης ανακαλυψα οτι μεγαλο μερος της υλης είναι χρήσιμη σε όσους θα δωσουν αργοτερα τεστ δεξιοτητων ( οικονομικα μαθηματικα κλπ)


τι εννοεις τελικη πιστοποιηση?κι εγω παρακολουθω ενα τμημα φετος και δεν ακουσα τπτ για τελικη πιστοποιηση



Το θεωρώ και έγω άδικο να δώσουμε ,μιας και τις εργασίες παραδίναμε και εξετάσεις δίναμε στο τελος κάθεο ενότητας .
Τα τελευταία νέα και είναι σχεδόν σίγουρο , οτι θα πάμε για τελική πιστοποίηση τον Σεπτέμβριο μαζί με τους δια ζώσης. Θα είναι περίπου 30 ερωτήσεις στο στυλ που δίναμε κατά την διαρκεια της χρονιάς.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες