ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
vasdimit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 5:25 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vasdimit έγραψε:
Ko_pilot έγραψε:
maira έγραψε:
Έβγαλε σχτική ανακοίνωση το ΑΣΕΠ σήμερα το επικυρώνεις με Υπεύθυνη Δήλωση

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Menu/ENHMEROSI/deltia+tipou/2009/05_2009/12-05-2009-1.csp;jsessionid=c0a8641630d6ba9165bb13984a0a9b93bb79483bbc93.e34Qa3eKaNuSb40Sax8Sa3mKa3r0n6jAmljGr5XDqQLvpAe

Μα καλά ρε παιδιά...τόση μ...κία πια μας δέρνει σε αυτή τη χώρα??? Να μας σκάσουνε κοιτάνε???
ΤΙ ΤΗ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ, Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ??? ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ? ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΕΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΗΣ? ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΟΥΜΕ ΨΕΜΑΤΑ? ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕ ΜΑΣ ΤΣΑΚΩΝΟΥΝΕ? ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ, ΕΛΕΟΣ...
Μου φαίνεται πως δε μας έχουνε καταχωρημένους στα αρχεία τους...αλλά κάπου αλλού (πάλι από αρ...)
ΑΠ΄ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΕΤΙΕΣ ΠΙΣΩ...

Γεια σας.

Στους προσωρινούς και στους τελικούς πίνακες αποτελεσμάτων σε κάθε καταχώρηση υπήρχε η ημερομηνία γέννησης. Αυτή αντικαταστάθηκε στους πίνακες των ΦΕΚ από τον αριθμό ΑΔΤ.
Στη δική μου περίπτωση άλλαξα ΑΔΤ και άρα αριθμό ταυτότητας μετά το Τεστ. Στο ΦΕΚ υπάρχει όμως ο αριθμός της παλιάς ΑΔΤ. Έστειλα email στον ΑΣΕΠ για το αν θα υπάρχει πρόβλημα σε αιτήσεις προκηρύξεων όπου άλλον αριθμό ΑΔΤ θα έχει η φωτοτυπία ταυτότητας και άλλον αριθμό ΑΔΤ το ΦΕΚ του Τεστ Δεξιοτήτων.

Ένα ερώτημα που ενδεχομένως θα απασχολήσει στο μέλλον αρκετούς, αφού τα αποτελέσματα έχουν ισχύ 3 χρόνια και όλο και κάποιος θα αλλάξει/αντικαταστήσει την ταυτότητά του. (αν και τόσα στοιχεία όπως επώνυμο, όνομα, όνομα πατέρα, όνομα μητέρας θα έπρεπε να αρκούν).
Πάντως, μάλλον αυτό το νόημα θα μπορούσε να έχει η επικύρωση / υπεύθυνη δήλωση. Ότι η κάθε καταχώρηση στο ΦΕΚ αντιστοιχεί σε αυτόν/αυτή που καταθέτει αίτηση για συνυπολογισμό μορίων από το Τεστ και μόνο σε αυτόν/αυτή.

Αναμένω απάντηση από τον ΑΣΕΠ και θα επανέλθω αν έχω νεότερα.

Είχα απάντηση στον ΑΣΕΠ για το θέμα που διατυπώνω πιο πάνω, την εξής:

''Σε απάντηση του από 12/5 /2009 e-mail που μας αποστείλατε, έχομε τη τιμή να σας γνωρίσουμε τα εξής :
Σε προκηρύξεις θέσεων θα συμμετέχετε ασφαλώς με το νέο δελτίο ταυτότητας. Επειδή όμως δεν μπορούν να γίνονται διορθώσεις σε Φ.Ε.Κ., λόγω αλλαγών στα αστυνομικά δελτία των υποψηφίων, με τη κάθε συμμετοχή σας θα υποβάλετε και υπεύθυνη δήλωση που θα αφορά την προαναφερόμενη αλλαγή
''

Άρα, αν κανείς αλλάζει ταυτότητα, αυτό θα πρέπει να αναφέρεται σε ΥΔ όπου θα πρέπει να τονίζεται η αλλαγή και σε σχέση με το ΦΕΚ του Τεστ.
Επιστροφή στην κορυφή
spyros1000
Μόνιμος
Μόνιμος

Τόπος: ALEX/POLI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 8:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ko_pilot έγραψε:

Ενδεικτικα τωρα...αν μπειτε στο site του ΕΤ και δειτε, μπορουμε εμεις της επαρχιας να τα ζηταμε με οποιο τροπο θελουμε οσον αφορα αποστολη και πληρωμη. Οποτε μην τρεχετε εκει πανω οσοι δεν εχετε καποιον εκει να παει. Καντε online παραγγελια.
http://www.et.gr/electronic_services/ypiresia-paraggeliolipsias
Ενδεικτικα αμα δειτε, αποστολη με απλο! ταχυδρομειο ερχεται 9,61 ευρω! Σκεψου με courier κλπ κλπ τι θα μας φανε...
Σε καλη μερια να τους ευχηθουμε, μη το ξεχασουμε...και καλοφαγωτα.

ΕΓΩ ΠΕΡΑΣΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΕΠ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΤΟ ΖΗΤΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΩ.
ΑΝΕΞΟΔΑ!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης