ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ? Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
andrav
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Απρ 24, 2009 12:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ, ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΣΕ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ, ΟΠΟΥ ΔΕΣΜΕΥΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΑΜΕΙΝΩ ΕΠΙ ΔΕΚΑΕΤΙΑ, ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΥΓΩ???
Ή ΝΑ ΦΥΓΩ ΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟ ΤΡΟΠΟ? ΕΧΩ ΑΝΤΡΑ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΚΑΘΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΑΚΙΝΟΥΜΑΣΤΕ.......
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Απρ 26, 2009 10:37 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν υπογραφεις για 10ετια με εντοπιοτητα ειναι παρανομη καθε μεταταξη, απόσπαση κλπ ακομη κι αν ο αντρας σου ειναι στρατιωτικος-εχει βγει γνωμοδοτηση του ΝΣΚ επ' αυτου για συζυγους στρατιωτικων, παλι ισχυει η 10ετια-, και μαλιστα ειναι αυτοδικαια ακυρη ακομη κι αν υπογραφει τεταια πραξη. Αλλωστε το ξερεις κι εσυ που ρωτας, καλα πιστευω, αρα ρωτας για επιβεβαιωση, φανταζομαι[/b]
Επιστροφή στην κορυφή
Χριστίνα 85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Απρ 27, 2009 10:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειμαι κ γω συζυγος στρατιωτικού και προσπαθώ για μετάθεση σε παραμεθόριο περιοχή.Δουλεύω 6 χρόνια.Θα υπογράψω και γω υποχρεωτική παραμονή για 10 χρόνια ανεξαρτήτως τα χρόνια προυπηρεσίας μου?Αν ξέρει ας μου απαντήσει κάποιος.Ευχαριστώ Rolling Eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Χριστίνα 85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 12, 2009 10:52 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριστίνα 85 έγραψε:
Ειμαι κ γω συζυγος στρατιωτικού και προσπαθώ για μετάθεση σε παραμεθόριο περιοχή.Δουλεύω 6 χρόνια.Θα υπογράψω και γω υποχρεωτική παραμονή για 10 χρόνια ανεξαρτήτως τα χρόνια προυπηρεσίας μου?Αν ξέρει ας μου απαντήσει κάποιος.Ευχαριστώ Rolling Eyes

Hello!!! Κανείς δεν γνωρίζει βρε παιδιά?
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Μάϊ 12, 2009 11:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι η δεκαετια ισχυει για διορισμο ή μεταταξη

στην περιπτωση σου ειναι μεταθεση ή αποσπαση, αν ειναι αλλος φορεας
Επιστροφή στην κορυφή
Χριστίνα 85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 12:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="dakis"]οχι η δεκαετια ισχυει για διορισμο ή μεταταξη

στην περιπτωση σου ειναι μεταθεση ή αποσπαση, αν ειναι αλλος φορεας
[/quote
Ευχαριστώ....
Άρα ισχύει και για μένα η δεκαετία γιατί πρόκειται για ίδιο φορέα και πρόκειιται για μετάταξη (λάθος πριν που έγραψα μετάθεση) Sad
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 6:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν κινεισαι στον ιδιο φορεα (εντος του ιδιου) μπορεις να κανεις ειτε μεταθεση ειτε αποσπαση
αν κινεισαι απο φορεα σε φορεα θα κανεις αποσπαση
εαν κανεις μεταταξη δεσμευεσαι για δεκαετια
πες μου που εισαι και που θες να πας να σου πω
Επιστροφή στην κορυφή
Χριστίνα 85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Μάϊ 13, 2009 10:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

από νοσοκομείο για νοσοκομείο σε ίδιο κλάδο
Επιστροφή στην κορυφή
senekas
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 3:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dakis έγραψε:
οταν υπογραφεις για 10ετια με εντοπιοτητα ειναι παρανομη καθε μεταταξη, απόσπαση κλπ ακομη κι αν ο αντρας σου ειναι στρατιωτικος-εχει βγει γνωμοδοτηση του ΝΣΚ επ' αυτου για συζυγους στρατιωτικων, παλι ισχυει η 10ετια-, και μαλιστα ειναι αυτοδικαια ακυρη ακομη κι αν υπογραφει τεταια πραξη. Αλλωστε το ξερεις κι εσυ που ρωτας, καλα πιστευω, αρα ρωτας για επιβεβαιωση, φανταζομαι[/b]

1.Καταρχάς σύμφωνα με ερμηνεία του ΥΠΕΣ μπορεί να γίνει μετάθεση αλλά πάλι σε παραμεθόριο περιοχή, δηλαδή πρέπει να συμπληρωθεί η δεκαετία στην παραμεθόριο γενικά και όχι αποκλειστικά στη θέση διορισμού ή μετάταξης

2.Dakis νομίζω ότι υπάρχει παραθυράκι για έχοντες βυσματάρα και παρακάμπτουν τη δεκαετια και πάνε σε μη παραμεθόριο:η διάθεση. Δηλαδή φαίνεται ότι έχουν οργανική θέση στο καστελόριζο αλλά είναι σε διάθεση στην κεντρική υπηρεσία.

3. Επίσης αν αποσπαστείς σε γραφείο βουλευτή ή σε πολιτικό κόμμα και τότε την παρακάμπτεις τη δεκαετία
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΕ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 9:46 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΠΡΙΝ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΒΡΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ........ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ(ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ..)ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΜΟΡΙΩΝ.........ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗ;;;;;;;;;;;ΜΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ!!!!!!!!!!ΑΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΑΛΛΟΣ ΝΤΟΠΙΟΣ!!!!!!!!ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΟΥ.........ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗ 10ΕΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ;;;;;;;;;;
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ "ΚΑΚΙΑ" ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
ΕΛΕ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 12:11 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΣΕ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΣΑΦΩΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΠΡΙΝ ΤΗ ΔΕΚΑΕΤΙΑ!!!!!!!!!!!!!ΒΡΕ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΙ........ΘΕΣ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ(ΠΡΟΗΓΟΥΝΤΑΙ ΟΣΟΙ ΔΗΛΩΣΟΥΝ ΔΕΚΑΕΤΙΑ..)ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΜΟΡΙΩΝ.........ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΕΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗ;;;;;;;;;;;ΜΑ ΧΩΡΙΣ ΤΗΝ ΕΝΤΟΠΙΟΤΗΤΑ ΔΕΝ ΔΙΟΡΙΖΕΣΑΙ!!!!!!!!!!ΑΣΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΑΛΛΟΣ ΝΤΟΠΙΟΣ!!!!!!!!ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΑΙΤΗΣΗ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΚΑΕΤΙΑ ΚΑΙ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΔΙΟΡΙΣΟΥ.........ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΣΜΕΥΣΗ 10ΕΤΙΑΣ!!!!!!!!!!!
ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΙΤΑ ΓΕΡΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΧΟΡΤΑΤΟ;;;;;;;;;;
ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!!!!
ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΓΙΝΟΜΑΙ "ΚΑΚΙΑ" ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΙ!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 3:37 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

senekas

1. εχω αντιθετη πολυ προσφατη γνωμοδοτηση του ΝΣΚ αποδεκτη απο νακο οτι η δεκαετια ισχυει για την συγκεκριμενη θεση, στην υπηρεσια που διοριζεσαι, οχι γενικα στον νομό

2. αυτο που λες διαθεση ειναι καραμεταθεση , η εννοια της διααθεσης δεν οριζεται πουθενα, αντιθετα κατα τον κωδικα η μετακινηση εκτος νομου ειναι μεταθεση, το λεει σαφεστατα. Αν καποιοι βαφτιζουν την μεταθεση διάθεση, ε νταξει ολα γινονται αμα θελει ο υπουργος να παρανομησει για εναν κολλητο του

3. συμφωνω με ΕΛΕ απολύτως,

4. για γραφειο βουλευτη παλι υπερισχυει η δεκαετια - απλως κανουν σκοπιμα καποιες φορες παρερμηνεια, για να μην φωναζουε οι βουλευτες κυριως οι δικοι τους
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριστίνα 85 έγραψε:

θα κανεις αποσπαση με την ειδικη διαταξη για συζυγους στρατιωτικων, καθε νοσοκομειο ειναιξχωριστο ΝΠΔΔ - φορεας, δεν ισχυει μεταθεση
Επιστροφή στην κορυφή
Χριστίνα 85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 5:49 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dakis έγραψε:
Χριστίνα 85 έγραψε:

θα κανεις αποσπαση με την ειδικη διαταξη για συζυγους στρατιωτικων, καθε νοσοκομειο ειναιξχωριστο ΝΠΔΔ - φορεας, δεν ισχυει μεταθεση

εγώ θέλω να πάρω την οργανική μου θέση από κει που την έχω και να την πάρω σε παραμεθόριο περιοχή.Από κει και μετά μπορεί να μου παρουσιάσουν κόλημα αυτοί ότι ακριβώς επειδή είναι παραμεθόριος δεν μπορώ να πάρω απόσπαση μετά και πρέπει να περάσει δεκαετία?Μέχρι τώρα που δε βρίσκομαι σε παραμεθόριο η υπηρεσία που είμαι τώρα δεν μου παρουσίασε πρόβλημα.Τώρα γιατί θέλω να πάρω τη θέση μου είναι άλλο πράγμα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ Μάϊ 14, 2009 6:32 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ακριβως με την αποσπαση η οργανικη σου θα μεινει στο νοσοκομειο που εισαι τωρα και οταμ θελησεις θα επιστρεψεις, οπως σου ειπα η δεκαετια ισχυει για διορισμο ή για μεταταξη οχι για αποσπαση ή μεταθεση αρα δεν καταλαβαινω γιατι αγχωνεσαι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης