Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για διορισμό

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
evi73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 11:54 am

Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για διορισμό

Δημοσίευσηαπό evi73 » Τρί Απρ 07, 2009 2:00 pm

Πρόσφατα ενημερώθηκα τηλεφωνικά από τον φορέα στον οποίο είχα κάνει αίτηση ότι βγήκε το ΦΕΚ με τους οριστικούς πίνακες διοριστέων αλλά έχει περάσει ένας μήνας και δεν μου έχουν στείλει κάποιο έγγραφο στο σπίτι για να καταθέσω τα δικαιολογητικά για το διορισμό.
Μπορεί κάποιος να μου πει τί γίνεται μετά την έκδοση των πινάκων διοριστέων και ποιες προθεσμίες υπάρχουν;
Θα περιμένω να βγει και ΦΕΚ δορισμού αφού καταθέσω τα δικαιολογητικά που θα μου ζητούν για να γίνει και η ορκωμοσία;
Ευχαριστώ πολύ!

ckats
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2006 3:38 am

Re: Προθεσμία υποβολής δικαιολογητικών για διορισμό

Δημοσίευσηαπό ckats » Τρί Απρ 07, 2009 4:37 pm

evi73 έγραψε:Πρόσφατα ενημερώθηκα τηλεφωνικά από τον φορέα στον οποίο είχα κάνει αίτηση ότι βγήκε το ΦΕΚ με τους οριστικούς πίνακες διοριστέων αλλά έχει περάσει ένας μήνας και δεν μου έχουν στείλει κάποιο έγγραφο στο σπίτι για να καταθέσω τα δικαιολογητικά για το διορισμό.
Μπορεί κάποιος να μου πει τί γίνεται μετά την έκδοση των πινάκων διοριστέων και ποιες προθεσμίες υπάρχουν;
Θα περιμένω να βγει και ΦΕΚ δορισμού αφού καταθέσω τα δικαιολογητικά που θα μου ζητούν για να γίνει και η ορκωμοσία;
Ευχαριστώ πολύ!

γιατι δεν παίρνεισ τον φορέα τηλ να ρωτήσεισ και να σου λύσουν κάθε απορία; συνήθωσ μέσα στον μήνα που περιγραφεισ στέλνεται η επιστολή από τον φορέα στον υποψήφιο που ζητάει τα δικαιολογητικά διορισμου.

evi73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 11:54 am

Δημοσίευσηαπό evi73 » Τετ Απρ 08, 2009 9:43 am

Επικοινώνησα με τον φορέα αλλά μου είπαν ότι περιμένουν ακόμα μια υπέυθυνη δήλωση από κάποιους ότι δεν αποδέχονται το διορισμό και θα στείλουν την επιστολή μετά.
Η ανησυχία μου είναι γιατί δεν ξέρω αν αυτή η υπεύθυνη δήλωση πρέπει να σταλεί από όσουν δεν αποδέχονται σε αυτή τη φάση ή αν γίνεται αφού ενημερωθούν οι υποψήφιοι για το ΦΕΚ των πινάκων διορισμού.
Δεν έχω καταθέσει ακόμα τίποτα στο φορέα για το διορισμό!?
Μήπως μπορώ να καταθέσω πριν μου στείλουν την επιστολή με το ΦΕΚ των πινάκων ή πρέπει να περιμένω;
Ευχαριστώ πολύ!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες