ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
ΝΕΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
argy450f
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Τόπος: AΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 10:27 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΝΕΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες,

βγηκε ενας νεος διαγωνισμος αλλα δεν καταλαβαινω αν ειναι γραπτος ή οχι?κ επισης ποιοι μπαινουν?

μπόρει καποιος να το εξηγησει?

ευχαριστω Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
ellina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Τόπος: Athina

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Απρ 07, 2009 11:51 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ..Κάτι ανάλογο είχε προκηρυχθεί νομίζω και πέρυσι, έτσι ασαφές στο ίδιο μοτίβο για επιμελητές και αν θυμάμαι καλά έπαιζε και συνέντευξη...Ψιλομούφα μου φαίνεται η δουλειάκαι τους έχουν ήδη πάρει, τζάμπα μάλλον ασχολούμαστε...Αν κανείς ξέρει κάτι πιο έγκυρο, post please!
Επιστροφή στην κορυφή
uncle28
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Απρ 08, 2009 2:35 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oι θέσεις αυτών των δικαστικών επιμελητών είναι γι αυτούς που δουλεύουν μόνοι τους με δικηγόρους.Ουσιαστικά είναι σαν να εξασκείς ελεύθερο επάγγελμα.Δεν είσαι υπάλληλος των δικαστηρίων επιδόσεις εξωδίκων κάνεις και πλειστηριασμούς και κατασχέσεις.

Δίνεις κανονικά γραπτό διαγωνισμό οπου πρέπει να διαβάσεις κάποια Δίκαια,Αστικό νομίζω και κάποιο άλλο.Επειδή οι θέσεις είναι λίγες πρέπει να γράψεις πολύ καλά για να επιτύχεις.Δεν είναι στημένος ο διαγωνισμός μιας και εποπτεύεται απο εισαγγελείς και πρόεδρο πρωτοδικείου.

Επιπλέον για να μπορείς να δώσεις στον διαγωνισμό πρέπει να πας πριν σε δικαστικό πειμελητή και να κάνεις σαν πρακτική είκοσι επιδόσεις νομίζω και σου δίνει αυτός μετά βεβαίωση για να πάρεις το πιστοποιητικό.

Για να κάνεις αυτήν την δουλεία πρεπει να έχεις διασυνδέσεις με δικηγόρους ή να ξέρεις άτομα σε τράπεζες για να σου δίνουν δουλειά αλλά αν δικτυωθείς μετά έχει καλό μεροκάματο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης