ΟΠΑΔ ΔΕ 6Κ/2007 Απο τα Οριστικά στον Διορισμό

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Τετ Απρ 01, 2009 3:23 pm

maira έγραψε:
eleni82 έγραψε:
maira έγραψε:Θα σας πώ τώρα κάτι που θα σας στήλω αδιάβαστους,
λοιπόν πήρα σήμερα στον ΟΠΑΔ στην Αθήνα και όταν ρώτησα πότε να περιμένω τον διορισμό , τι μου είπαν;

ΣΕ 1 ΜΗΝΑ

και τη ρωτάω εγώ τόσο γρήγορα και η κοπέλα αφοπλιστηκά μου απαντάει ΝΑΙ


Παίζει ρε παιδιά να γίνουν τόσο γρήγορα οι διαδικασίες , γιατί τώρα δουλεύω σε ιδιώτη και δεν μπορώ να την κάνω έτσι θα πρέπει να έχω τουλάχιστον ένα 2μηνο μπροστά μου πριν το ανακοινώσω.
Γνωρίζει κάποιος άλλος κάτι ; Γιατί δεν ξέρω τι να κάνω;



Ελένη να σε ρωτήσω και κάτι άλλο.
Σε πιο τηλέφωνο καλείς ; Εγώ μέσω του τηλεφώνου απο την ιστοσελίδα του ΟΠΑΔ με παρέμπεμψαν στο 210 8208837 όπου και με εξυπηρέτησε μια κοπέλα.

, ΠΡΩΤΑ ΑΠΌΛΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ !
μου φαινεται τελειωσ κουλό γιατι εγω είμαι ΠΕ και εχουν βγει τα οριστικα απο μεσα δεκεμβρη κι ακομα δεν εχουμε διοριστει. μαλλον θα μπερδεύτηκε με την ΠΕ κατηγορία γιατι σε εμας είπαν σε περιπου ενα μηνα δηλαδη μαϊο. θα σου πω γιατι αποκλειεται. σε λιγες μερες θα σας στειλουν ενα χαρτη για να μαζεψεται δικαιολογητικα αυτο εχει προθεσμια 15 μερες. μετα τα μαζευουν ολα στην υπηρεσια και πανε στο γεν λογ και μετα περιμενεις να βγει φεκ διορισμου που παει στην υπηρεσια κι απο κει σιυ στελνουν εγγραφη ειδοποιηση για να παρουσιαστεις εντοσ 20 ημερων..

εμεισ γαι να καταλαβεις ειμαστε ακομα στην φαση να βγει το οριστικο φεκ γι αυτο κι οταν τηλ την δευτερα που μας περασε μου ειπαν χονδρικα να περιμενω 1 μηνα για να διοριστο οποτε εγω θα δηλωσω παταιτηση απο την δουλεια μου μετα το Πασχα.

ΓΙΑ ΣΑΣ ΣΕΜΠΤΕΜΒΡΗ ΤΟ ΚΟΒΩ ....


Ελένη συγχαρητήρια και σε σένα , η αλήθεια είναι οτι σοκαρίστικα όμως της έδωσα αναλυτικά τα στοιχεία μου γιατί έχω αλλάξει διεύθυνση κατοικίας και κράτησε ονοματεπώνυμο , ΑΔΤ , ειδικότητα ,Κωδικό θέσης διορισμού και νέα διεύθυνση οπότε είναι δύσκολο να μπερδεύτηκε κάπου.
Τώρα μακάρι να έγινε και έτσι γιατί όπως και προείπα θα έχω σοβαρό πρόβλημα με την παρούσα εργασία ........ όσο και να θέλω να φύγω δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα ........
Μακάρι όμως γιατί και εγώ αρχικώς για Σεπτέμβριο υπολόγιζα .......

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Απρ 01, 2009 3:23 pm

spyros1000 έγραψε:
jall έγραψε:Ρε παιδιά! απο τον στρατό τι χαρτί ζητάμε ?



ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΥΠΟΥ Α...

ΣΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ..


ΠΟΛΛΑ ΤΟΠΙΚ ΑΝΟΙΧΤΗΚΑΝ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΘΑ ΧΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΜΠΑΛΑ.......

@spyros1000
λάθος μου ! :oops: :oops:
επρεπε να το ποστάρω στο http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=12223

ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΠΑΔ :idea:

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό Lurker » Τετ Απρ 01, 2009 6:20 pm

spyros1000 έγραψε:
jall έγραψε:Ρε παιδιά! απο τον στρατό τι χαρτί ζητάμε ?



ΜΑΛΛΟΝ ΕΝΝΟΕΙΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΤΙΚΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ ΤΥΠΟΥ Α...

ΣΤΟ ΔΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΤΡΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ ΣΟΥ..


Έχει ενδιαφέρον:

http://www.stratologia.gr/ER_PISTOP.HTM
http://www.stratologia.gr/AIT_PISTOP.HTM
http://www.stratologia.gr/ait_odhgies.htm

Ελπίζω να ισχύει ότι λένε οι ιστοσελίδες αυτές.

Έχω και μια ερώτηση:

Ορισμένα χαρτιά, π.χ. στρατολογικής κατάστασης ή ποινικού μητρώου γιατί στα ξανά ζητάνε αν και εφόσον είσαι ήδη στο δημόσιο;
Δεν υποτίθεται ότι αν δουλεύεις στο δημόσιο ότι και στρατό έχεις τελειώσει και δεν έχεις πρόβλημα με το ποινικό σου μητρώο;

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Απρ 01, 2009 8:03 pm

Lurker έγραψε:Έχω και μια ερώτηση:

Ορισμένα χαρτιά, π.χ. στρατολογικής κατάστασης ή ποινικού μητρώου γιατί στα ξανά ζητάνε αν και εφόσον είσαι ήδη στο δημόσιο;
Δεν υποτίθεται ότι αν δουλεύεις στο δημόσιο ότι και στρατό έχεις τελειώσει και δεν έχεις πρόβλημα με το ποινικό σου μητρώο;

Γιατί αμα δεν είσαι στο δημόσιο έχεις παραβατικο προφίλ?
ενώ αμα είσαι δημόσιος είσαι υπόδειγμα?
:evil:
αλλά εκτός απο αυτό
α-Ποινικό : ολοι οι δημόσιοι το έχουν "καθαρό" μετά τον διορισμό ?
β-Στρατός : Θα μπορούσαν να σε εχουν καλέσει σε εκπαίδευση και να μήν πήγες,
ή να πήγες και να σε πιάσανε με κάνναβη (το πιό σύνηθες) που εχει ποινή και καταγράψιμη μάλιστα. :evil:
οι φυλακές εχουν και δημοσίους μέσα!

Lurker
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 593
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 8:32 pm

Δημοσίευσηαπό Lurker » Τετ Απρ 01, 2009 8:47 pm

jall έγραψε:
Lurker έγραψε:Έχω και μια ερώτηση:

Ορισμένα χαρτιά, π.χ. στρατολογικής κατάστασης ή ποινικού μητρώου γιατί στα ξανά ζητάνε αν και εφόσον είσαι ήδη στο δημόσιο;
Δεν υποτίθεται ότι αν δουλεύεις στο δημόσιο ότι και στρατό έχεις τελειώσει και δεν έχεις πρόβλημα με το ποινικό σου μητρώο;

Γιατί αμα δεν είσαι στο δημόσιο έχεις παραβατικο προφίλ?
ενώ αμα είσαι δημόσιος είσαι υπόδειγμα?
:evil:
αλλά εκτός απο αυτό
α-Ποινικό : ολοι οι δημόσιοι το έχουν "καθαρό" μετά τον διορισμό ?
β-Στρατός : Θα μπορούσαν να σε εχουν καλέσει σε εκπαίδευση και να μήν πήγες,
ή να πήγες και να σε πιάσανε με κάνναβη (το πιό σύνηθες) που εχει ποινή και καταγράψιμη μάλιστα. :evil:
οι φυλακές εχουν και δημοσίους μέσα!


Κάτσε ρε φίλε πήρες φόρα! :shock: χεχε

Αν συνεχίζεις να εργάζεσαι στο δημόσιο προφανώς δεν έχεις κάποια ποινή (τελεσίδικη τουλάχιστον). Θα μπορούσες να πας μια βεβαίωση από την υπηρεσία σου ότι "δεν σου έχει ασκηθεί πειθαρχική ή ποινική δίωξη" (όπως ζητούν στις μετατάξεις).

Για τον στρατό αυτό με την εκπαίδευση δεν ξέρω αν ισχύει αλλά και πάλι δεν θα σου είχε ασκηθεί κάποιο είδους δίωξη η οποία θα είχε κοινοποιηθεί και στην υπηρεσία σου;

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Απρ 01, 2009 10:23 pm

Lurker έγραψε:Κάτσε ρε φίλε πήρες φόρα! :shock: χεχε

anyway είμστε λίγο off ... αλλά σου λέω οτι υπάρχουν "λερωμένοι" που ενω δεν απολυθήκανε...σε νεα προκηρυξη δεν ξαναπροσλαμβάνονται.
Το να ζητάς κάτι απο εναν πολίτη και να μήν το ζητάς απο αλλον είναι
αδικαιολόγητη ανισότητα
...όπως και το +50%
και ...όπως η μη αναγνώριση προυπηρεσίας απο ιδιώτη...
που ολα εν'καιρω θα λυθούνε (αλλα ας μη κάνουμε flame τώρα)

ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΟΠΑΔ? :) :)

klio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 6:56 pm

Δημοσίευσηαπό klio » Τετ Απρ 01, 2009 10:37 pm

οπαδ δεν ζητανε πλεον ποινικο μητρωο απλως μια υπευθυνη δηλωση οπου ο ιδιος δηλωνεις οτι δεν εχεις καταδικαστει κλπ κλπ , για στρατο δεν γνωριζω , βεβαιωση απο πρωτοβαθμια την οποια παιρνεις αφου επισκεφθεις ψυχιατρο παθολογο ακτινογραφια θωρακα εξετασεις ουρων αιματος αυτα οσον αφορα τα ιατρικα ......2 φωτογραφιες και τα πιστοποιητικα σπουδων αυτα μας ζητησαν στην κατηγορια πε

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Πέμ Απρ 02, 2009 1:01 am

Απ΄οτι καταλαβαίνω οι εξετάσεις απο Πρωτοβάθμια σε Πρωτοβάθμια αλλάζουν ανάλογα με την Νομαρχία (Γιατί τελικά έμαθα οτι Υπάγονται στην Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση του κάθε Νομου). Εμένα μου ζήτησαν μόνο ακτινογραφία θώρακος , 2 φωτογραφίες και εννοείται η αίτηση την οποία συμπληρώνεις εκεί.

ditop
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 25, 2008 11:07 am

Δημοσίευσηαπό ditop » Πέμ Απρ 02, 2009 9:15 am

Στη Θεσ-νικη θ’ελουν ακτινογραφία με φωτο, γενική ούρων και εξτρα φωτο.

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Πέμ Απρ 02, 2009 10:30 am

maira έγραψε:Απ΄οτι καταλαβαίνω οι εξετάσεις απο Πρωτοβάθμια σε Πρωτοβάθμια αλλάζουν ανάλογα με την Νομαρχία (Γιατί τελικά έμαθα οτι Υπάγονται στην Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση του κάθε Νομου). Εμένα μου ζήτησαν μόνο ακτινογραφία θώρακος , 2 φωτογραφίες και εννοείται η αίτηση την οποία συμπληρώνεις εκεί.


Επίσης μου είπαν οτι μπορώ να την κάνω και στο Ι.Κ.Α. την εξέταση.

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Πέμ Απρ 02, 2009 10:32 am

Α) Γνωρίζει κάποιος βάση νόμου πόσο διάστημ νωρίτερα πρέπει να ενημερώσω τον εργοδότη για την οικιοθελή αποχώρηση;

Β) Τι δικαιούμαστε χρηματικά με την οικιοθελή αποχώρηση;

ANKAI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 71
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 8:55 am

Δημοσίευσηαπό ANKAI » Πέμ Απρ 02, 2009 11:08 am

Νομίζω πως με την οικειοθελή αποχώρηση δικαιούσαι αποζ/ση αδείας και ανάλογο επιδόματος αδείας καθώς και Δ.Χριστουγέννων αν η πρόσληψη πάρει μετά την 30η Απριλίου, που θα πάει σίγουρα.

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Πέμ Απρ 02, 2009 11:40 am

ANKAI έγραψε:Νομίζω πως με την οικειοθελή αποχώρηση δικαιούσαι αποζ/ση αδείας και ανάλογο επιδόματος αδείας καθώς και Δ.Χριστουγέννων αν η πρόσληψη πάρει μετά την 30η Απριλίου, που θα πάει σίγουρα.


Σ΄ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντηση.

Είμαι όμως υποχρεωμένη απο το νόμο να ανακοινώσω συγκεκριμένη ημεριμηνία πρίν τον διορισμό πρίν δηλ. να φύγω οριστικά :?:

Tax
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 35
Εγγραφή: Δευ Φεβ 16, 2009 8:43 am

Δημοσίευσηαπό Tax » Πέμ Απρ 02, 2009 12:09 pm

[quote="maira"][quote="ANKAI"]Νομίζω πως με την οικειοθελή αποχώρηση δικαιούσαι αποζ/ση αδείας και ανάλογο επιδόματος αδείας καθώς και Δ.Χριστουγέννων αν η πρόσληψη πάρει μετά την 30η Απριλίου, που θα πάει σίγουρα.[/quote]

Σ΄ευχαριστώ πολύ για την άμμεση απάντηση.

Είμαι όμως υποχρεωμένη απο το νόμο να ανακοινώσω συγκεκριμένη ημεριμηνία πρίν τον διορισμό πρίν δηλ. να φύγω οριστικά :?:[/quote]

Καλημέρα
http://www.somtechnik.gr/Pravo/LysiSymbasis.htm#7.3

http://www.kepea.gr/article.php?cat=16

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Πέμ Απρ 02, 2009 1:51 pm

Tax σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ ,τρομερά χρήσιμος πίνακας για όποιους βρίσκονται στην ίδια θέση με εμένα για να μην βρεθούν προ εκλπήξεων.
Απο τα αναφερώμενα στον πίνακα είμαι υποχρεωμένη να το προμυνήσω 1 1/2 μήνα νωρίτερα , 1 1/2 μήνας είναι και θα περάσει γιατί ξέρω απο τώρα οτι θα φτύσω αίμα μέχρι να φύγω απο την στιγμή που θα το ανακοινώσω.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες