ΟΠΑΔ ΔΕ 6Κ/2007 Απο τα Οριστικά στον Διορισμό

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
geo74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 5:00 pm

Δημοσίευσηαπό geo74 » Τρί Ιαν 31, 2012 10:07 am

ST76 και λοιποι συναδελφοι καλημερα. γιατι ακριβως πραγμα μιλατε? τι παρανομο εγινε? νεοι ανθρωποι εισατε να διαβαζετε δοξα το θεο ξερετε και πανω απο ολα ειμαστε πληροφορικαριοι και βασιζομαστε σε 0 και 1. που ειναι η λογικη σας? γιατι τετοιος πανικος?

σχετικα με το τυδκυ το μονο που εχω να πω ειναι το παρακατω

Άρθρο 154
Απόλυση λόγω κατάργησης θέσης
1. Ο υπάλληλος απολύεται, αν καταργηθεί η θέση στην
οποία υπηρετεί.

2. Αν καταργηθούν ορισμένες μόνο θέσεις του ίδι−
ου κλάδου, απολύονται οι υπάλληλοι οι οποίοι συγκε−
ντρώνουν τα λιγότερα ουσιαστικά προσόντα, ύστερα
από απόφαση του υπηρεσιακού συμβουλίου. Κατά της
απόφασης αυτής επιτρέπεται προσφυγή στο Συμβούλιο
της Επικρατείας.
3. Τα ανωτέρω ισχύουν και σε περίπτωση κατάργησης
θέσεων μετά από συγχώνευση κλάδων ή υπηρεσιών.
4. Οι κατά τις ανωτέρω διατάξεις προς απόλυση
υπάλληλοι δικαιούνται, με αίτηση τους, να μεταταγούν
σε κενή οργανική θέση άλλης δημόσιας υπηρεσίας ή
Ν.Π.Δ.Δ.. Με προεδρικό διάταγμα, που εκδίδεται με πρό−
ταση του Υπουργού Εσωτερικών, Δημόσιας Διοίκησης
και Αποκέντρωσης, καθορίζονται οι ειδικότεροι όροι και
η διαδικασία μετάταξης.

5. Ο υπάλληλος δικαιούται να επαναδιοριστεί, αν επα−
νασυσταθεί η ίδια ή όμοια θέση μέσα σε ένα (1) έτος
από την απόλυση του.

fedra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2007 4:57 pm

Δημοσίευσηαπό fedra » Τρί Ιαν 31, 2012 10:20 am

Προσωπικα ειχα κανει αιτηση για να παω σε ΥΠΑΔ πλησιον του τοπου κατοικιας μου, αρα εμμεσως πλην σαφως ζητουσα ταυτοχρονα να ειμαι και στον ΕΟΠΥΥ; Σωστα;

Κανεις δεν το ελαβε υποψη! Οπως και την οικογενειακη μου κατασταση.
Θεωρω οτι μπορω να πατησω πανω σ' αυτο και να κινηθω μεχρι και νομικα.

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Δημοσίευσηαπό georgeth » Τρί Ιαν 31, 2012 2:21 pm

ST76 έγραψε:@georgeth, σε καμιά περίπτωση δεν θα ερχόμουν σε αντιπαράθεση με συνάδελφο. Κάθισα και έγραψα αυτά που σκεφτόμουν τις τελευταίες 2-3 ημέρες με σκοπό να ακούσω και τις δικές σας απόψεις. Δεν αναφέρομαι σε κανέναν συγκεκριμένα, πόσο μάλλον σε εσένα που όπως γράφεις υπήρχε συνάδελφος ο οποίος έκανε αίτηση γιατί ήθελε να μεταφερθεί και πήραν εσένα. Πραγματικά χαίρομαι που η υπόθεση είχε αίσιο τέλος και για τους δυο σας. Η ενότητα 6 πάει περισσότερο σε εξωγενής παράγοντες που πιστεύω πως εισηγήθηκαν για άτομα τα οποία δεν ήταν στην λίστα και στο τέλος κατά περίεργο τρόπο βρέθηκαν να είναι. Όπως για παράδειγμα στην δική μου περίπτωση που απ' ότι μου είπαν τηλεφωνικά, μετά την δημοσίευση του Φ.Ε.Κ., ότι δεν ήμουν σε καμία λίστα, γι' αυτό τον λόγο και δεν με ειδοποίησαν όπως έκαναν με τους άλλους συναδέλφους.
.


Μηπως μπορεις να επικοινωνησεις μαζι μου ισως μπορεσω να σου δωσω καποιες απαντησεις τοσο τρεξιμο "εριξα" ακουσα πολλα φυσικα απο τα οποια πρεπει να βαλεις και φιλτρο...ισως καποιες αποριες σου απαντηθουν

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τρί Ιαν 31, 2012 3:24 pm

Φίλε geo74 τι "τεχνικός" είσαι είχα την εντύπωση οτι είμαστε χειριστές ή διοικητικοί....

δεν υπάρχει επίδομα "κοστολογησης" ... το επίδομα (προσαύξηση επι του βασικού ) περιγράφεται απο την νομοθεσία...

Προς τους “τη λίστα” παραπονούμενους,
Νομίζω οτι υπάρχει απάντηση στο “γιατί εγώ?” και η απάντηση είναι:
ο προϊστάμενος σας σας βαθμολόγησε υψηλά κατα την τελευταία αξιολόγηση...
με λίγα λόγια οι συνάδελφοι σας δεν επιλέχθηκαν ως λιγότερο παραγωγικοί.
get over it...

geo74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 5:00 pm

Δημοσίευσηαπό geo74 » Τρί Ιαν 31, 2012 4:35 pm

αν δειτε την λιστα απο το φεκ, το τυδκυ στελεχωθηκε με 3 υπαλληλους ανα περιοχη. εγιναν συγκεκριμενες μεταφορες, για συγκεκριμενες υπηρεσιες και καποιοι απλα ηταν ενα ονομα σε μια λιστα για να συμπληρωθει ο τριτος υπαλληλος. πιστευω οτι το να "επιλεχθεις" απο μια λιστα δεν εχει να κανει με εσενα προσωπικα, απλα και μονο γιατι δεν σε γνωριζουν προσωπικα! εχει να κανει με ενα ονομα και μια ειδικοτητα. το τυδκυ ηθελε χειριστες και ατομα που να ξερουν η/υ.
αυτοι που ειχανε κανει αιτηση για υπαδ δεν πηγαν. ο λογος ειναι απλος. καποιες υπηρεσιες ειχαν ηδη αρκετο κοσμο (απο ικα, οαεε, ογα). υπαρχουν περιοχες που γινανε πολυ περισσοτερες απο 3 αιτησεις για μεταφορα. εγω δεν πηγα στο τυδκυ απο επιλογη. αν ζητουσα να μεταφερθω στην υπαδ θα ετρωγα πορτα. συναδελφος μεταφερθηκε σε τυδκυ επισης αλλης περιοχης. στην υπαδ που ηθελε να παει πηγανε ηδη αλλοι 2 συναδελφοι και υπηρχε ενδιαφερον για αλλους 3. εχετε την εντυπωση οτι θα μεταφερανε 6 ατομα σε μια περιφεριακη υπαδ? αν δεν εκανε αιτηση για τυδκυ κατα πασα πιθανοτητα να μην επερνε μεταθεση. τα πραγματα ειναι απλα στο θεμα αυτο.
βεβαια υπαρχουν και κατι "ψιλα γραμματα" αλλα το φορουμ δεν ειναι καταλληλο για τετοιες συζητησεις.
συναδελφε geogeth αν δεν τρεξεις δεν κανεις τπτ. κανενας δεν προκειτε να κανει κατι για σενα. ολοι για παρτη μας ειμαστε και σιγουρα το ξερεις πολυ καλα αυτο. ειτε στον εοπυυ, ειτε στο τυδκυ 650 θα περνουμε (μηπως λεω πολλα?). το θεμα ειναι να μην τα ξοδευουμε σε ενοικια και μεταφορικα ετσι οπως γιναμε.
(μαζι μιλησαμε στο τηλ)

geo74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 185
Εγγραφή: Τρί Σεπ 30, 2008 5:00 pm

Δημοσίευσηαπό geo74 » Τρί Ιαν 31, 2012 6:59 pm

jall έγραψε:Φίλε geo74 τι "τεχνικός" είσαι είχα την εντύπωση οτι είμαστε χειριστές ή διοικητικοί....

δεν υπάρχει επίδομα "κοστολογησης" ... το επίδομα (προσαύξηση επι του βασικού ) περιγράφεται απο την νομοθεσία...

Προς τους “τη λίστα” παραπονούμενους,
Νομίζω οτι υπάρχει απάντηση στο “γιατί εγώ?” και η απάντηση είναι:
ο προϊστάμενος σας σας βαθμολόγησε υψηλά κατα την τελευταία αξιολόγηση...
με λίγα λόγια οι συνάδελφοι σας δεν επιλέχθηκαν ως λιγότερο παραγωγικοί.
get over it...


χειριστες ειμαστε και η δουλεια μας ειναι η καταχωρηση στοιχειων. γιαυτο διοριστηκαμε και γιαυτο και μονο θα αξιολογηθουμε! οποιος θελει ας το δεχτει και ας το παρει χαμπαρι! μονο στην επαρχεια οι χειριστες κανουν δουλεια διοικητικου.. λογω ελλειψης προσωπικου και μην πω τπτ αλλο.
φεκ 11 τευχος Α 1987 αρθρο 9 εως 13 και τροποποηθηκε με το φεκ 39 τευχος Α 2001
φεκ 41 τευχος Α 2001
ο προισταμενος που σου δινει αντικειμενο διοικητικου αναλαμβανει την ευθυνη του και εσυ εισαι συνενοχος που το δεχεσαι. θες να πω και τους λογους που καποιοι το δεχονται? μεταξυ μας μην κοροιδευομαστε. ο καθε ενας ας κανει οτι θελει αλλα να γνωριζουμε και τι ειναι το σωστο και νομιμο.

ST76
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Παρ Ιαν 27, 2012 7:59 pm

Δημοσίευσηαπό ST76 » Τρί Ιαν 31, 2012 9:29 pm

@geo74,

Ακριβώς επειδή είμαι πληροφορικάριος και δεν έχω μάθει ποτέ με την πρώτη δυσκολία να πατάω Ctrl+Alt+Del ή να κάνω Reset, αλλά να την ψάχνω καλύτερα, κάθισα και έγραψα τις απόψεις μου καθώς και τις απορίες μου. Θέλω να σε διαβεβαιώσω ότι έγραφα με σώας τας φρένας. Πάνω σε αυτά που έγραψες θα διαφωνήσω (χωρίς να έχω κάτι μαζί σου, προς θεού) απλά επειδή νομίζω πως δεν ισχύουν.

1. Η παράγραφος 4 του άρθρου 154, στο οποίο αναφέρεσαι, δεν ισχύει διότι μιλάει για κενές οργανικές θέσεις, που αυτή την στιγμή δεν υπάρχουν. Δεν ξέρω αν υπηρεσιακά ήρθε κάποιο έγγραφο, αλλά εγώ που έτυχε και το διάβασα, ανέφερε ότι καταργούνται όλες οι κενές οργανικές θέσεις σε όλο το δημόσιο. Ακόμα και για τον Ο.Π.Α.Δ. και τις περιφερειακές του υπηρεσίες, καταργήσαν όλες τις κενές οργανικές θέσεις.

2. Πόσο νόμιμο είναι για εσένα να διορίζεσαι μέσω Α.Σ.Ε.Π. σε έναν οργανισμό ο οποίος συγχωνεύεται και όλοι οι υπάλληλοι του μεταφέρονται και εσύ χωρίς την θέλησή σου να μετακινείσαι σε μια υπηρεσία άλλη; Αν ήμασταν κρατικοί υπάλληλοι, τότε θα το καταλάβαινα, διότι οι κρατικοί υπάλληλοι μεταφέρονται ανάλογα με τις ανάγκες που έχουν οι όποιες υπηρεσίες, αλλά είμαστε ακόμη δημόσιοι υπάλληλοι.

3. Αυτό που λες με το Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. ότι στελεχώθηκε με 3 υπαλλήλους ανά περιοχή δεν ισχύει. Στα Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. Ηλείας, Χαλκιδικής και Πρέβεζας παραμένουν 2 υπάλληλοι για κάθε μια υπηρεσία οι οποίοι είναι Διοικητικού - Λογιστικού και δεν μεταφέρεται κανείς χειριστής από την Υ.Π.Α.Δ. Στα Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. Φωκίδας και Σάμου παραμένει ένας υπάλληλος Διοικητικού - Λογιστικού και δεν μεταφέρεται κανείς χειριστής από την Υ.Π.Α.Δ. Τέλος στα Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. Σερρών, Καστοριάς, Λακωνίας και Λέσβου, έχουμε μεταφορά συναδέλφων που είναι χειριστές αλλά το προσωπικό στα συγκεκριμένα Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. είναι 2 άτομα για κάθε υπηρεσία. Οπότε όπως καταλαβαίνεις δεν ισχύει το ότι κάθε Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. στελεχώθηκε από 3 υπαλλήλους. Όπως δεν ισχύει πως και το κάθε Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. επειδή είχε ανάγκη από χειριστές, πήρε από τις Υ.Π.Α.Δ.

Δεν με έχει πιάσει πανικός συνάδελφε, απλά θεωρώ ότι οι μετακινήσεις μας δεν έγιναν αξιοκρατικά. Δεν υπάρχουν υπάλληλοι χειριστές η/υ στα Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. Πώς γίνεται κάποια Τ.Υ.Δ.Κ.Υ. να επανδρώθηκαν πλέον με χειριστές από τις Υ.Π.Α.Δ. και κάποια άλλα να μην έχουν χειριστές;

METATAXH732003
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2012 6:24 pm

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΠΑΝΕΣ 2011

Δημοσίευσηαπό METATAXH732003 » Τρί Ιαν 31, 2012 11:01 pm

ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΙ ΟΛΑ ΟΣΑ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΑ ΚΑΙ ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΣΑΣ. ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΣΑΣ ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ:
ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ ΕΤΟΥΣ ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΩΝ ΕΤΟΥΣ 2011 ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΠΛΗΡΩΘΕΙ ΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ;
ΟΙ ΥΠΑΔ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 01-01-2012;
ΟΙ ΝΕΕΣ ΥΠΑΔ(ΠΡΩΗΝ ΤΥΔΚΥ);
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ!!
8) 8) 8)

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Re: ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΔΑΠΑΝΕΣ 2011

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Φεβ 01, 2012 2:24 pm

METATAXH732003 έγραψε:ΠΟΙΑ ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΘΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΩΣΕΙ;
ΟΙ ΥΠΑΔ ΠΟΥ ΚΑΤΑΡΓΗΘΗΚΑΝ ΑΠΟ 01-01-2012;
ΟΙ ΝΕΕΣ ΥΠΑΔ(ΠΡΩΗΝ ΤΥΔΚΥ);
ΜΕ ΕΚΤΙΜΗΣΗ!!
8) 8) 8)


Οι υπηρεσίες είναι :
ΕΟΠΥΥ ΚΑΙ ΟΠΑΔ.... αυτό είναι το μόνο σίγουρο
τούτε τυδκυ ουτε μυδκυ ούτε υπαδ πρώην ή νύν :D
Και πέρα απο το τι λέμε ή γράφουμε ... πρακτικά δεν πήγε κανένας στο ΤΥΔΚΥ
οι του ΤΥΔΚΥ πάνε στον ΟΠΑΔ μαζί με ελάχιστους 15 ή 20 υπαλλήλους του
ΟΠΑΔ που παραμείνανε ... οι οποίοι ολοι μαζι σαν περιφερειακές υπηρεσίες ΟΠΑΔ
(και το θυμάμαι καλά αύτο)
θα προχωρήσουν στην εξόφληση των ωφειλών του ΟΠΑΔ και του ΤΥΔΚΥ μέχρι 31/12/2012
ολοι οι άλλοι θα πάνε στον ΕΟΠΥΥ μαζί με άλλους συναδέλφους απο ΟΓΑ ΟΑΕΕ και ΙΚΑ

fedra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2007 4:57 pm

Δημοσίευσηαπό fedra » Τετ Φεβ 01, 2012 4:02 pm

Παιδια:
Το ΦΕΚ ολοι το εχουμε, τα ονοματα φαινονται, οι υπηρεσιες προελευσης φαινονται, ας ξεκινησουμε να παρουμε απο 1-2 τηλεφωνα ο καθενας, να οργανωθουμε.
Διαφωνειτε;

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Φεβ 01, 2012 4:12 pm

error!

jall έγραψε: θα προχωρήσουν στην εξόφληση των ωφειλών του ΟΠΑΔ και του ΤΥΔΚΥ μέχρι 31/12/2012

θα προχωρήσουν στην εξόφληση των ωφειλών του ΟΠΑΔ και του ΤΥΔΚΥ μέχρι 31/12/2011
sorry!

METATAXH732003
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Δευ Ιαν 23, 2012 6:24 pm

Re: Σχετικά με δαπάνες 2011

Δημοσίευσηαπό METATAXH732003 » Τετ Φεβ 01, 2012 5:46 pm

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ jall

ΔΗΛΑΔΗ ΟΙ ΔΑΠΑΝΕΣ 2011 ΤΩΝ ΥΠΑΔ ΛΕΣ ΟΤΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΘΟΥΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΝΕΟ ΟΠΑΔ(ΠΡΩΗΝ ΤΥΔΚΥ).ΚΑΛΟ ΑΥΤΟ!!!!
ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΣΙΓΟΥΡΟ;;;ME EKTIMHSH

dina123
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 141
Εγγραφή: Δευ Δεκ 01, 2008 12:53 am

Δημοσίευσηαπό dina123 » Τετ Φεβ 01, 2012 6:26 pm

fedra έγραψε:Παιδια:
Το ΦΕΚ ολοι το εχουμε, τα ονοματα φαινονται, οι υπηρεσιες προελευσης φαινονται, ας ξεκινησουμε να παρουμε απο 1-2 τηλεφωνα ο καθενας, να οργανωθουμε.
Διαφωνειτε;


Το πρωι πήρα τηλ κάποιες ΥΠΑΔ (Φλώρινα, Καστοριά, Κιλκίς, Σέρρες, Δράμα, Έυβοια, Δωδεκανησα) και δεν βγήκε τίποτα. Όλοι πιστευουν οτι είναι αργά για να γίνει κάτι και επίσης ήταν όλοι μπερδεμένοι με την κατάσταση γιατί κανείς δεν ξέρει πού θα είναι καλύτερα. Σίγουρα ολοι θέλουμε το καλύτερο
.


Δεν μπόρεσα να μιλήσω με Κεφαλονια και Λέσβο γιατί λείπουν σε άδεια μητρότητας οι 2 κοπέλες.

Πήρα Πέλλα και Μεσολόγγι δεν το σηκώσανε. Αυριο θα πάρω ξανά και θα πάρω και στα Χανιά.

Προσωπική μου άποψη είναι οτι στον ΟΠΑΔ θα είναι πολύ καλα βραχυπρόθεσμα και στον ΕΟΠΥΥ θα είναι καλά μακροπρόθεσμα.

Οπότε εγώ θα προτιμούσα να κοιτάξω το μέλλον.

Τί μπορούμε να κάνουμε???? Έχει κανείς κάποια ιδέα???

jall
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 314
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 22, 2007 9:17 am

Δημοσίευσηαπό jall » Τετ Φεβ 01, 2012 8:02 pm

@METATAXH732003
τιποτε δεν ειναι σιγουρο ... απλά αυτό που γράφω το έλεγε σε κάποιο ΦΕΚ απο τα πρώτα ( προ ιδρύσεως ΕΟΠΥΥ) σχέδια για τη ΠΦΥ...
???
οι οφειλές είναι οφειλές ... δεν παραγράφονται... τουλάχιστον απο τον ΟΠΑΔ ...
και ο ΟΠΑΔ θα συνεχίσει να υπάρχει (μεγαλώνει) και πλέον θα έχει και τις εισφορές που δεν είχε...
το “περι παραγραφής μετά ένα χρόνο “ που λένε κάτι “τρύφτες” δεν αφορά τα οφειλόμενα αλλά τα μη εισπραγμένα ...
όπως και να έχει sorry ... είναι κατι που δεν με νοιάζει σχεδόν καθόλου...
μια και ολοι , μη λέμε ψέματα, ανησυχούμε για την πάρτη μας αυτη την στιγμή....

fedra
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Δευ Ιούλ 30, 2007 4:57 pm

Δημοσίευσηαπό fedra » Τετ Φεβ 01, 2012 9:23 pm

jall, κατανοω, για σενα και για αλλους εχει ληξει μιας και θα εισαι Εοπυυ.
Κι η αληθεια ειναι οτι ολοι νοιαζομαστε για την παρτη μας αλλα αν η παρτη καποιων εχει την ιδια τυχη με καποιων εδω μεσα, ειναι καλο να κινηθουμε ως ομαδα.
Για μενα, με την μετακινηση αυτη, ακυρωθηκε ο,τι εκανα εως τωρα, πιστεψε με εινα σα να ακυρωθηκε ενα κομματι απο μενα, απο τις προσπαθειες μου.
Γιατι να το δεχτω αβασανιστα; Αυριο θα θελουν να με απολυσουν -κουφια η ωρα- να το καταπιω κι εκεινο; Να κανω προβα απο τωρα;
Φυσικα και θελω να δω μεχρι πού μας παιρνει.
Προσωπικα ετσι κι αλλιως θα το δω για μενα. Αν ειμαστε και πολλοι, ακομα καλυτερα.


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 12 επισκέπτες