ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Panagiotis gkotshs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ Ιαν 21, 2009 9:15 pm    Θέμα δημοσίευσης: ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ?ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Η ΟΧΙ?ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ Ιαν 23, 2009 1:00 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΕΤΑΤΑΞΗΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Panagiotis gkotshs έγραψε:
ΓΕΙΑ ΣΑΣ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΩ?ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΙΜΟΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΣΕ ΔΗΜΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΣΕ ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΕΥΣΗΣ Η ΟΧΙ?ΣΑΣ ΤΟ ΛΕΩ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΕΠΕΙΔΗ Η ΔΗΜΟΤΙΚΗ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΩΤΙΚΟΥ ΔΙΚΑΙΟΥ,ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΟ Η ΟΧΙ?ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

isxyei αλλα μπορεις να κανεις αποσπαση
Επιστροφή στην κορυφή
Panagiotis gkotshs
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιαν 24, 2009 12:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΜΠΟΡΩ Η ΜΟΝΟ ΑΠΟΣΠΑΣΗ?για μεταταξη ενδιαφερομαι πιο πολυ.αν ξερεις απαντησε μου και ποιος νομος το λεει.ευχαριστω πολυ
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιαν 27, 2009 3:24 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΜΠΟΡΩ Η ΜΟΝΟ ΑΠΟΣΠΑΣΗ?για μεταταξη ενδιαφερομαι πιο πολυ.αν ξερεις απαντησε μου και ποιος νομος το λεει.ευχαριστω πολυ

αποσπαση μονο

αν ειναι οντως Ν.Π. ιδιωτικου δικαιου η ΔΕΥΑ που λες (που μαλλον ειναι) δεν υφισταται η εννοια της μεταταξης. Η εννοια της μεταταξης υφισταται οταν απο ΟΤΑ, ΝΠΙΔ, ΑΕ, ΝΠΔΔ και ΔΗΜΟΣΙΟ πας σε ΟΤΑ, ΝΠΔΔ, ή ΔΗΜΟΣΙΟ, ποτέ σε ΝΠΙΔ ως φορεα υποδοχης, από συστασως ελληνικου δημοσιου...
Επιστροφή στην κορυφή
trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 01, 2009 3:21 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dakis έγραψε:

αποσπαση μονο

αν ειναι οντως Ν.Π. ιδιωτικου δικαιου η ΔΕΥΑ που λες (που μαλλον ειναι) δεν υφισταται η εννοια της μεταταξης. Η εννοια της μεταταξης υφισταται οταν απο ΟΤΑ, ΝΠΙΔ, ΑΕ, ΝΠΔΔ και ΔΗΜΟΣΙΟ πας σε ΟΤΑ, ΝΠΔΔ, ή ΔΗΜΟΣΙΟ, ποτέ σε ΝΠΙΔ ως φορεα υποδοχης, από συστασως ελληνικου δημοσιου...

dakis,

δηλαδή από την ΑΤΕ μπορώ να πάω σε κάποιον ΟΤΑ?

Περιμένω απάντηση σου!
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 01, 2009 10:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι απο ορισμενες μονο ΑΕ και κυριως απο ΝΠΙΔ μπορεις να μεταταχτεις στο δημοσιο, οχι απο την ΑΤΕ
Επιστροφή στην κορυφή
dakis
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Φεβ 01, 2009 10:42 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

dakis έγραψε:
οχι απο ορισμενες μονο ΑΕ και κυριως απο ΝΠΙΔ μπορεις να μεταταχτεις στο δημοσιο, οχι απο την ΑΤΕ

π.χ. τωρα θα μεταταχτουν με ειδικο νομο απο την ολυμπιακη οι υπαλληλοι
Επιστροφή στην κορυφή
NTILENA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 9:06 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλήμέρα σε όλους!!

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: προέρχομαι από ΑΕ Δημοσίου μη εισηγμένη στο Χρηματηστήριο και βάση του νόμου μπορώ να κάνω αίτηση για μετάταξη (πιστεύω) σε ΝΠΔΔ. Επειδή όμως ο φορέα μου είναι αυτοχρηματοδοτούμενος θα υπάρχεί πρόβλημα στη μεταφορά των πιστώσεων στο Γενικό Λογιστήριο? Θέλω την γνώμη σας, γιατί δεν ξέρω εάν αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω όλη την διαδικασία!!!!

Όποιος ξέρει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
av55
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 11:22 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NTILENA έγραψε:
Καλήμέρα σε όλους!!

Είμαι καινούργια στο φόρουμ και θα ήθελα να σας ρωτήσω το εξής: προέρχομαι από ΑΕ Δημοσίου μη εισηγμένη στο Χρηματηστήριο και βάση του νόμου μπορώ να κάνω αίτηση για μετάταξη (πιστεύω) σε ΝΠΔΔ. Επειδή όμως ο φορέα μου είναι αυτοχρηματοδοτούμενος θα υπάρχεί πρόβλημα στη μεταφορά των πιστώσεων στο Γενικό Λογιστήριο? Θέλω την γνώμη σας, γιατί δεν ξέρω εάν αξίζει τον κόπο να ξεκινήσω όλη την διαδικασία!!!!

Αν το ΝΠΔΔ που πρόκειται να μεταταγείς είναι και αυτό αυτοχρηματοδοτούμενο (ρωτάς και μαθαίνεις) - εφόσον γίνεις δεκτή - δεν τίθεται θέμα πιστώσεων από το ΓΛΚ.
Αν είναι όμως επιχορηγούμενο από τον κρατικό προϋπολογισμό τότε θα πρέπει να έχει κάνει προβλέψεις στον προϋπολογισμό του για μη αναγκαστικές μετατάξεις (και σε αυτή την περίπτωση ρωτάς για να μάθεις).
Το ΓΛΚ ελέγχει την εκτέλεση του προϋπολογισμού του στενού Δημόσιου Τομέα.
Επιστροφή στην κορυφή
NTILENA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Φεβ 03, 2009 11:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

av55 έγραψε:
NTILENA έγραψε:
Καλήμέρα σε όλους!!

Αν το ΝΠΔΔ που πρόκειται να μεταταγείς είναι και αυτό αυτοχρηματοδοτούμενο (ρωτάς και μαθαίνεις) - εφόσον γίνεις δεκτή - δεν τίθεται θέμα πιστώσεων από το ΓΛΚ.
Αν είναι όμως επιχορηγούμενο από τον κρατικό προϋπολογισμό τότε θα πρέπει να έχει κάνει προβλέψεις στον προϋπολογισμό του για μη αναγκαστικές μετατάξεις (και σε αυτή την περίπτωση ρωτάς για να μάθεις).
Το ΓΛΚ ελέγχει την εκτέλεση του προϋπολογισμού του στενού Δημόσιου Τομέα.

Παράθεση:
av 55 σ΄ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης