9K/2008 Αγροτική Τράπεζα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Σπυριδούλα_1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Τρί Απρ 13, 2010 3:37 pm

Δημοσίευσηαπό Σπυριδούλα_1 » Κυρ Μάιος 23, 2010 6:26 pm

έχεις δίκιο. μπορείς να πεις την άποψη σου και σε αυτό που είπα εδώ http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... 9&start=15

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Κυρ Μάιος 23, 2010 7:00 pm

Σπυριδούλα_1 έγραψε:έχεις δίκιο. μπορείς να πεις την άποψη σου και σε αυτό που είπα εδώ http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... 9&start=15


Αυτο που γραφεις εκει εχει μια βαση. Δεν ειμαι νομικος αλλα αυτο καταλαβαινω. Διοτι ναι μεν φαινομενικα σας παγωνουν αλλα απο την αλλη δεν αναιρουν τον νομο που οριζει το 4μηνο του διορισμου σας.

Στην περιπτωση που οντως μαθετε οτι παγωνετε θα σου προτεινα να απευθυνθεις σε εξειδικευμενο δικηγορο ωστε να σου πει αν ειναι αυτο νομικο πατημα για να κινηθειτε νομικα,

l_penta
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2010 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό l_penta » Δευ Μάιος 24, 2010 1:29 pm

Τι γίνεται παιδιά σήμερα το φορουμ αργεί, όπως και οι τράπεζες?

Εύχομαι το Αγιο Πνεύμα να φωτίσει τους (τον) υπεύθυνο και να ξεκολλήσει τη διαδικασία>

stellakomotini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 8:00 am

Δημοσίευσηαπό stellakomotini » Δευ Μάιος 24, 2010 7:30 pm

Να σας ενημερώσω σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες από τη Δ/νση Προσωπικού που τηλεφώνησα: μου είπαν ότι ολοκλήρωσαν τη διαδικασία πρόσληψης των ΠΕ. Για τους ΤΕ ακόμα τοποθετούν και για τους ΔΕ άρχισαν να στέλνουν επιστολές για δικαιολογητικά. Κανονικά έπρεπε για κάθε κατηγορία, μόλις μαθαίνουν τα κενά, να στέλνουν αλληλογραφία στον ΑΣΕΠ ΑΜΕΣΩΣ για να μαθαίνουν τους επόμενους στη σειρά διοριστέους, αλλά για να γλιτώσουν γραφειοκρατία ("λένε") θα περιμένουν μέχρι να δουν και όλα τα κενά στους ΤΕ και ΔΕ και μετά θα στείλουν συνολική λίστα με τα κενά στους ΠΕ,ΤΕ και ΔΕ. Κουφό; Μου είπε η υπάλληλος ότι δεν ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει αυτό, αλλά ελπίζει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να μάθουν όλα τα κενά (τα οποία είναι πάρα πολλά, σχεδόν οι μισοί αρνήθηκαν το διορισμό!). Μου είπε μάλιστα ότι υπάρχουν άτομα που αρνούνται τη θέση διορισμού αμέσως μόλις τους στέλνουν την επιστολή των δικαιολογητικών, αλλά υπάρχουν και άτομα που αρνούνται τη θέση μία βδομάδα αφού παρουσιαστούν στο κατάστημα διορισμού τους! Για την ΑΤΕ όλοι αυτοί θεωρούνται (ορθώς) κενά, αλλά θα έπρεπε πιο σύντομα να προσπαθεί να τα καλύψει!!!

stellakomotini
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Κυρ Απρ 29, 2007 8:00 am

Δημοσίευσηαπό stellakomotini » Δευ Μάιος 24, 2010 7:35 pm

Επίσης, σχετικά με όσους από εσάς έχετε απορία αν υπάρχει κάποιο θέμα για αναστολή προσλήψεων, αυτό έχει συζητηθεί διεξοδικά και η απάντηση είναι εντελώς αρνητική. Οι προσλήψεις στην ΑΤΕ δεν αναστέλλονται (παρότι ο νέος πρόεδρος μπορεί να θέλει διακαώς κάτι τέτοιο), γιατί ο νόμος δεν την πιάνει. Η ΑΤΕ όπως και η ΕΘΝΙΚΗ δεν είναι δημόσιο ή ΔΕΚΟ, αλλά ανώνυμες τραπεζικές εταιρίες (όπου το δημόσιο έχει κάποιες μετοχές). Ο νόμος περί αναστολής προσλήψεων, ισχύει μόνο για το δημόσιο. Μόνο οι προσλήψεις αυτών των τραπεζών γίνονται μέσω ΑΣΕΠ γιατί έτσι λέει το καταστατικό της εταιρίας τους.
Μπορείτε να μπείτε στα site των συνδικαλιστών της ΑΤΕ seate και sysp όπου προσπαθούν οι άνθρωποι να γίνουν όσο πιο σύντομα γίνεται οι προσλήψεις, γιατί τα καταστήματα έχουν πολύ φόρτο και λίγο πλέον προσωπικό (λόγω συντάξεων κλπ)

agelaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 557
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2010 1:33 pm

Δημοσίευσηαπό agelaki » Δευ Μάιος 24, 2010 8:33 pm

stellakomotini έγραψε:Να σας ενημερώσω σύμφωνα με τελευταίες πληροφορίες από τη Δ/νση Προσωπικού που τηλεφώνησα: μου είπαν ότι ολοκλήρωσαν τη διαδικασία πρόσληψης των ΠΕ. Για τους ΤΕ ακόμα τοποθετούν και για τους ΔΕ άρχισαν να στέλνουν επιστολές για δικαιολογητικά. Κανονικά έπρεπε για κάθε κατηγορία, μόλις μαθαίνουν τα κενά, να στέλνουν αλληλογραφία στον ΑΣΕΠ ΑΜΕΣΩΣ για να μαθαίνουν τους επόμενους στη σειρά διοριστέους, αλλά για να γλιτώσουν γραφειοκρατία ("λένε") θα περιμένουν μέχρι να δουν και όλα τα κενά στους ΤΕ και ΔΕ και μετά θα στείλουν συνολική λίστα με τα κενά στους ΠΕ,ΤΕ και ΔΕ. Κουφό; Μου είπε η υπάλληλος ότι δεν ξέρει πότε ακριβώς θα γίνει αυτό, αλλά ελπίζει μέχρι το τέλος του καλοκαιριού να μάθουν όλα τα κενά (τα οποία είναι πάρα πολλά, σχεδόν οι μισοί αρνήθηκαν το διορισμό!). Μου είπε μάλιστα ότι υπάρχουν άτομα που αρνούνται τη θέση διορισμού αμέσως μόλις τους στέλνουν την επιστολή των δικαιολογητικών, αλλά υπάρχουν και άτομα που αρνούνται τη θέση μία βδομάδα αφού παρουσιαστούν στο κατάστημα διορισμού τους! Για την ΑΤΕ όλοι αυτοί θεωρούνται (ορθώς) κενά, αλλά θα έπρεπε πιο σύντομα να προσπαθεί να τα καλύψει!!!

Καλησπέρα και από μένα. Βλέπω ότι μάλλον η πλειοψηφία την κοπάνησε τριήμερο γιατί δεν βλέπω καθόλου κινητικότητα από την Παρασκευή. Εύχομαι όσοι φύγατε να περάσατε όμορφα. Τώρα όσον αφορά αυτά που γράφεις δεν αναφέρεις τίποτα καινούργιο και διαφορετικό από αυτό που μας έχουν πει όλο αυτό το δίάστημα. Δυστυχώς έχουμε όλοι κατανοήσει το γεγονός ότι μιλάμε για καλό Σεπτέμβριο. Ελπίζω να διαψευστούμε και να είναι πιο σύντομα .

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Δευ Μάιος 24, 2010 11:06 pm

ΑΣΗΜΟΥΛΑ έγραψε:ΒΡΗΚΑ ΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΔΕΝ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΣΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΠΗΡΑ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΤΙΣ ΕΝΤΟΠΙΣΩ.Η ΜΙΑ ΔΕ ΚΑΙ Η ΑΛΛΗ ΤΕ ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΟΤΙ ΔΙΟΡΙΣΤΙΚΑΝ ΑΚΡΙΒΩΣ 2 ΜΗΝΕΣ ΜΕΤΑ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΜΕ ΕΙΧΕ ΔΙΟΡΘΩΣΕΙ Ο ΑΡΟΥΛΙΟ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΟΝΤΩΣ ΗΤΑΝ ΟΙ ΜΙΣΟΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΑΛΛΑ ΣΕ ΔΥΟ ΜΗΝΕΣ .......ΚΑΙ ΟΙ ΔΙΚΟΙ ΜΑΣ ΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΗΔΗ 5 ΜΗΝΕΣ.ΚΑΛΟ ΤΡΙΗΜΕΡΟ.ΕΙΜΑΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΠΙΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΦΕ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜΥΝΗΜΑΤΑΚΙ


Πράγματι, δε θυμάμαι αν αφορούσε την προκήρυξη του 2006 η του 2007, αλλά απ' όσα είχα διαβάσει στο ανάλογο θέμα στο diorismos, οι περισσότερες προσλήψεις έγινα σε 50-80 ημέρες από τα οριστικά.
Επισης η προηγούμενη προκήρυξη είχε 607 θέσεις νομίζω

l_penta
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 238
Εγγραφή: Δευ Μαρ 22, 2010 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό l_penta » Τρί Μάιος 25, 2010 8:51 am

Καλημέρα σε όλους.

ΕΧουμε κανένα νεότερο από ΔΑΔ ή ΣΕΑΤΕ?

marp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Απρ 12, 2010 4:33 pm

Δημοσίευσηαπό marp » Τρί Μάιος 25, 2010 9:00 am

l_penta έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

ΕΧουμε κανένα νεότερο από ΔΑΔ ή ΣΕΑΤΕ?


καλημέρα σε όλους! και καλή εβδομάδα!
νεότερο δεν έχουμε αλλά από ότι είδα έχει βγάλει ένα άρθρο ο συσπ οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.

Evdoxia
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 200
Εγγραφή: Τρί Μαρ 09, 2010 10:10 am

Δημοσίευσηαπό Evdoxia » Τρί Μάιος 25, 2010 9:15 am

marp έγραψε:
l_penta έγραψε:Καλημέρα σε όλους.

ΕΧουμε κανένα νεότερο από ΔΑΔ ή ΣΕΑΤΕ?


καλημέρα σε όλους! και καλή εβδομάδα!
νεότερο δεν έχουμε αλλά από ότι είδα έχει βγάλει ένα άρθρο ο συσπ οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.


Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους.

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Τρί Μάιος 25, 2010 9:22 am

marp έγραψε:καλημέρα σε όλους! και καλή εβδομάδα!
νεότερο δεν έχουμε αλλά από ότι είδα έχει βγάλει ένα άρθρο ο συσπ οπότε είμαστε σε καλό δρόμο.


Αρκει βεβαια παιδια να μην χρησιμοποιουνται οι προσληψεις μας για εκλογικη αντιπαραθεση.

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Τρί Μάιος 25, 2010 9:22 am

Καλημερα παρεμπιπτοντως :D

tina1981
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 10:02 am

Δημοσίευσηαπό tina1981 » Τρί Μάιος 25, 2010 10:00 am

Καλημέρα σε όλους
Άντε να δούμε τι εξελίξεις θα έχουμε αυτή την εβδομάδα!

AEF
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 181
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 21, 2009 8:00 am

Δημοσίευσηαπό AEF » Τρί Μάιος 25, 2010 11:50 am

tina1981 έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Άντε να δούμε τι εξελίξεις θα έχουμε αυτή την εβδομάδα!


Καλημέρα. Μόλις τηλεφώνησα στο 210-3298598 και μου είπε (νεαρή γυναικεία φωνή) ότι δεν ξέρουν πότε θα στείλουν τις υπόλοιπες πρώτες επιστολές των ΔΕ γιατί είναι για υπογραφή...όταν τη ρώτησα πότε υπολογίζει μου είπε ότι μπορεί η αποστολή τους μπορεί να πάρει έως και 2 μήνες...

agelaki
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 557
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 06, 2010 1:33 pm

Δημοσίευσηαπό agelaki » Τρί Μάιος 25, 2010 11:54 am

AEF έγραψε:
tina1981 έγραψε:Καλημέρα σε όλους
Άντε να δούμε τι εξελίξεις θα έχουμε αυτή την εβδομάδα!


Καλημέρα. Μόλις τηλεφώνησα στο 210-3298598 και μου είπε (νεαρή γυναικεία φωνή) ότι δεν ξέρουν πότε θα στείλουν τις υπόλοιπες πρώτες επιστολές των ΔΕ γιατί είναι για υπογραφή...όταν τη ρώτησα πότε υπολογίζει μου είπε ότι μπορεί η αποστολή τους μπορεί να πάρει έως και 2 μήνες...


Καλημέρα και από μένα και καλή εργάσιμη εβδομάδα. Φαίνεται ότι οι μελλοντικοί συνάδελφοι φορτώνουν τις επιστολές σε σαλιγκάρια γιατί διαφορετικά δεν θα ήθελαν δύο μήνες


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες