9K/2008 Αγροτική Τράπεζα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
IRENE_74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό IRENE_74 » Παρ Φεβ 22, 2013 1:21 pm

Πριν κάποια χρόνια, σε αυτό εδώ το site, μοιραζόμασταν πολλοί την αγωνία μας για προσωρινά, τελικά αποτελέσματα κλπ...πολλοί εργαζόμασταν στον ιδιωτικό τομέα και θα αφήναμε τις δουλειές μας, με όνειρα για να 'κάνουμε τη διαφορά' σε αυτό που βιώναμε ως τότε ως 'δημόσιο'..οι προκηρύξεις μας (3 για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ) περιλάμβαναν θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα.
Παρ όλο που είχα πολύ υψηλό αριθμό μορίων δεν κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή...μπήκα λοιπόν να δω τα μόρια των επιτυχόντων για να δω που 'υστερούσα'...? στον ιδιωτικό τομέα!Λάθος μου!Να λοιπόν που υστερούσα... οι επιτυχόντες 'πάνω' από εμένα, είχαν μικρότερο βαθμό πτυχίου, δεν είχαν δυο ξένες γλώσσες κλπ...είχαν όμως προϋπηρεσία στο δημόσιο που τους έκανε προφανώς για το ελληνικό δημόσιο πιο άξιους από εμένα και τους υπολοίπους υποψηφίους...έτσι πέρασα στην δεύτερη επιλογή μου...
εκεί πριν 2 περίπου χρόνια, γνώρισα τους επιτυχόντες της 9Κ...στο Υποκατάστημα που εργάζομαι καθώς και σε άλλα που συνεργαζόμαστε σχεδόν καθημερινά...δε θα μιλήσω για την δουλειά τους..γι αυτήν μιλούν όλα τα Υποκαταστήματα, όλοι οι ασφαλισμένοι, όλοι οι συνάδελφοι, οι Προϊστάμενοι και οι Διευθυντές τους!
Εγώ θέλω μια λέξη μόνο να πω που πήρε ξανά νέα υπόσταση και νέο νόημα από αυτά τα παιδιά:το ΗΘΟΣ τους!
Κατεβαίναμε μαζί τους στις απεργίες, όχι γιατί είχαμε κάτι εναντίον της προηγούμενης προκήρυξης (το ΙΚΑ άλλωστε 'σηκώνει' επιτυχόντες 2 και 3 προκηρύξεων...)αλλά γιατί για εμάς αυτά τα παιδιά δεν ήταν κάποιο Ρ στην απόφαση ενός Διοικητή...ήταν τα παιδιά μας!που ενώ η απόλυσή τους είχε έρθει με email(!!!!) δούλευαν για να βγάλουν όσες περισσότερες συνταξιοδοτικές αποφάσεις μπορούσαν! Γι αυτό και για άλλα πολλά μίλησα μόνο για ΗΘΟΣ.....
και σήμερα που ξαναμπήκα τυχαία ξανά μετά από τόσα χρόνια εδώ, δεν ένιωσα ούτε μίσος ούτε θυμό για κάποια σχόλια που διάβασα....ένιωσα ΟΙΚΤΟ.. γιατί για μένα αυτό είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Δεν οικτίρω κανένα όμως από τα παιδιά της 9Κ, γιατί ποτέ δεν χάνονται οι άνθρωποι με ήθος! Αντίθετα ο δημόσιος τομεας χάνει από τέτοιες απώλειες!
Με αγανάκτηση,
μια συνάδελφός σας

tina1981
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 10:02 am

Δημοσίευσηαπό tina1981 » Παρ Φεβ 22, 2013 6:33 pm

IRENE_74 έγραψε:Πριν κάποια χρόνια, σε αυτό εδώ το site, μοιραζόμασταν πολλοί την αγωνία μας για προσωρινά, τελικά αποτελέσματα κλπ...πολλοί εργαζόμασταν στον ιδιωτικό τομέα και θα αφήναμε τις δουλειές μας, με όνειρα για να 'κάνουμε τη διαφορά' σε αυτό που βιώναμε ως τότε ως 'δημόσιο'..οι προκηρύξεις μας (3 για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ) περιλάμβαναν θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα.
Παρ όλο που είχα πολύ υψηλό αριθμό μορίων δεν κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή...μπήκα λοιπόν να δω τα μόρια των επιτυχόντων για να δω που 'υστερούσα'...? στον ιδιωτικό τομέα!Λάθος μου!Να λοιπόν που υστερούσα... οι επιτυχόντες 'πάνω' από εμένα, είχαν μικρότερο βαθμό πτυχίου, δεν είχαν δυο ξένες γλώσσες κλπ...είχαν όμως προϋπηρεσία στο δημόσιο που τους έκανε προφανώς για το ελληνικό δημόσιο πιο άξιους από εμένα και τους υπολοίπους υποψηφίους...έτσι πέρασα στην δεύτερη επιλογή μου...
εκεί πριν 2 περίπου χρόνια, γνώρισα τους επιτυχόντες της 9Κ...στο Υποκατάστημα που εργάζομαι καθώς και σε άλλα που συνεργαζόμαστε σχεδόν καθημερινά...δε θα μιλήσω για την δουλειά τους..γι αυτήν μιλούν όλα τα Υποκαταστήματα, όλοι οι ασφαλισμένοι, όλοι οι συνάδελφοι, οι Προϊστάμενοι και οι Διευθυντές τους!
Εγώ θέλω μια λέξη μόνο να πω που πήρε ξανά νέα υπόσταση και νέο νόημα από αυτά τα παιδιά:το ΗΘΟΣ τους!
Κατεβαίναμε μαζί τους στις απεργίες, όχι γιατί είχαμε κάτι εναντίον της προηγούμενης προκήρυξης (το ΙΚΑ άλλωστε 'σηκώνει' επιτυχόντες 2 και 3 προκηρύξεων...)αλλά γιατί για εμάς αυτά τα παιδιά δεν ήταν κάποιο Ρ στην απόφαση ενός Διοικητή...ήταν τα παιδιά μας!που ενώ η απόλυσή τους είχε έρθει με email(!!!!) δούλευαν για να βγάλουν όσες περισσότερες συνταξιοδοτικές αποφάσεις μπορούσαν! Γι αυτό και για άλλα πολλά μίλησα μόνο για ΗΘΟΣ.....
και σήμερα που ξαναμπήκα τυχαία ξανά μετά από τόσα χρόνια εδώ, δεν ένιωσα ούτε μίσος ούτε θυμό για κάποια σχόλια που διάβασα....ένιωσα ΟΙΚΤΟ.. γιατί για μένα αυτό είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Δεν οικτίρω κανένα όμως από τα παιδιά της 9Κ, γιατί ποτέ δεν χάνονται οι άνθρωποι με ήθος! Αντίθετα ο δημόσιος τομεας χάνει από τέτοιες απώλειες!
Με αγανάκτηση,
μια συνάδελφός σας



Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Θα βρούμε το δρόμο μας αλλά η πικρία που έχουμε μέσα μας σήμερα δύσκολα θα φύγει!!!!

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Τετ Φεβ 27, 2013 9:28 pm

tina1981 έγραψε:
IRENE_74 έγραψε:Πριν κάποια χρόνια, σε αυτό εδώ το site, μοιραζόμασταν πολλοί την αγωνία μας για προσωρινά, τελικά αποτελέσματα κλπ...πολλοί εργαζόμασταν στον ιδιωτικό τομέα και θα αφήναμε τις δουλειές μας, με όνειρα για να 'κάνουμε τη διαφορά' σε αυτό που βιώναμε ως τότε ως 'δημόσιο'..οι προκηρύξεις μας (3 για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ) περιλάμβαναν θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα.
Παρ όλο που είχα πολύ υψηλό αριθμό μορίων δεν κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή...μπήκα λοιπόν να δω τα μόρια των επιτυχόντων για να δω που 'υστερούσα'...? στον ιδιωτικό τομέα!Λάθος μου!Να λοιπόν που υστερούσα... οι επιτυχόντες 'πάνω' από εμένα, είχαν μικρότερο βαθμό πτυχίου, δεν είχαν δυο ξένες γλώσσες κλπ...είχαν όμως προϋπηρεσία στο δημόσιο που τους έκανε προφανώς για το ελληνικό δημόσιο πιο άξιους από εμένα και τους υπολοίπους υποψηφίους...έτσι πέρασα στην δεύτερη επιλογή μου...
εκεί πριν 2 περίπου χρόνια, γνώρισα τους επιτυχόντες της 9Κ...στο Υποκατάστημα που εργάζομαι καθώς και σε άλλα που συνεργαζόμαστε σχεδόν καθημερινά...δε θα μιλήσω για την δουλειά τους..γι αυτήν μιλούν όλα τα Υποκαταστήματα, όλοι οι ασφαλισμένοι, όλοι οι συνάδελφοι, οι Προϊστάμενοι και οι Διευθυντές τους!
Εγώ θέλω μια λέξη μόνο να πω που πήρε ξανά νέα υπόσταση και νέο νόημα από αυτά τα παιδιά:το ΗΘΟΣ τους!
Κατεβαίναμε μαζί τους στις απεργίες, όχι γιατί είχαμε κάτι εναντίον της προηγούμενης προκήρυξης (το ΙΚΑ άλλωστε 'σηκώνει' επιτυχόντες 2 και 3 προκηρύξεων...)αλλά γιατί για εμάς αυτά τα παιδιά δεν ήταν κάποιο Ρ στην απόφαση ενός Διοικητή...ήταν τα παιδιά μας!που ενώ η απόλυσή τους είχε έρθει με email(!!!!) δούλευαν για να βγάλουν όσες περισσότερες συνταξιοδοτικές αποφάσεις μπορούσαν! Γι αυτό και για άλλα πολλά μίλησα μόνο για ΗΘΟΣ.....
και σήμερα που ξαναμπήκα τυχαία ξανά μετά από τόσα χρόνια εδώ, δεν ένιωσα ούτε μίσος ούτε θυμό για κάποια σχόλια που διάβασα....ένιωσα ΟΙΚΤΟ.. γιατί για μένα αυτό είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Δεν οικτίρω κανένα όμως από τα παιδιά της 9Κ, γιατί ποτέ δεν χάνονται οι άνθρωποι με ήθος! Αντίθετα ο δημόσιος τομεας χάνει από τέτοιες απώλειες!
Με αγανάκτηση,
μια συνάδελφός σας



Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Θα βρούμε το δρόμο μας αλλά η πικρία που έχουμε μέσα μας σήμερα δύσκολα θα φύγει!!!!



Την καριέρα του κανείς δεν μπορεί να την χτίσει πάνω σε ανθρώπινα πτώματα.Εάν δεν καταλάβετε ότι απολυθήκατε διότι οι προσλήψεις σας ήταν παράνομες και ότι ως ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν μπορείτε να γίνετε μόνιμοι σε έναν φορέα για τον οποίον δεν διαγωνιστήκατε,τότε στην ζωή σας δεν θα προχωρήσετε.Καταστράφηκαν 800 οικογένειες των διοριστέων ΙΚΑ,αυτών που είχαν κληθεί από το ΑΣΕΠ να υπηρετήσουν και να καλύψουν τις επιτακτικές ανάγκες του φορέα τους και αντί αυτών για το κέφι μερικών επωνύμων διοριστέων της Αγροτικής καταπατήθηκαν 17 άρθρα του Συντάγματος!!για να τοποθετηθείτε παράνομα στο ΙΚΑ!Αφήστε τους παραλογισμούς και τις υστερίες και δείτε την αλήθεια κατάματα.Δεν δικαιούστε να κλαψουρίζετε σήμερα,καθήστε φρόνιμα να προχωρήσουν όλα σωστά προκειμένου να δοθεί λύση και για εσάς,διαφορετικά όσο σηκώνετε τους τόνους θα σας κατασπαράξουν οι υπόλοιποι χιλιάδες διοριστέοι ΑΣΕΠ που στέκονται στην ουρά,θα είστε μόνιμα κυνηγημένοι!!!διότι παρεμποδίζετε την απορρόφηση των υπολοίπων στους φορείς τους!!!ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ!!!

tina1981
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 365
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 03, 2009 10:02 am

Δημοσίευσηαπό tina1981 » Πέμ Φεβ 28, 2013 5:53 pm

hope3330 έγραψε:
tina1981 έγραψε:
IRENE_74 έγραψε:Πριν κάποια χρόνια, σε αυτό εδώ το site, μοιραζόμασταν πολλοί την αγωνία μας για προσωρινά, τελικά αποτελέσματα κλπ...πολλοί εργαζόμασταν στον ιδιωτικό τομέα και θα αφήναμε τις δουλειές μας, με όνειρα για να 'κάνουμε τη διαφορά' σε αυτό που βιώναμε ως τότε ως 'δημόσιο'..οι προκηρύξεις μας (3 για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ) περιλάμβαναν θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα.
Παρ όλο που είχα πολύ υψηλό αριθμό μορίων δεν κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή...μπήκα λοιπόν να δω τα μόρια των επιτυχόντων για να δω που 'υστερούσα'...? στον ιδιωτικό τομέα!Λάθος μου!Να λοιπόν που υστερούσα... οι επιτυχόντες 'πάνω' από εμένα, είχαν μικρότερο βαθμό πτυχίου, δεν είχαν δυο ξένες γλώσσες κλπ...είχαν όμως προϋπηρεσία στο δημόσιο που τους έκανε προφανώς για το ελληνικό δημόσιο πιο άξιους από εμένα και τους υπολοίπους υποψηφίους...έτσι πέρασα στην δεύτερη επιλογή μου...
εκεί πριν 2 περίπου χρόνια, γνώρισα τους επιτυχόντες της 9Κ...στο Υποκατάστημα που εργάζομαι καθώς και σε άλλα που συνεργαζόμαστε σχεδόν καθημερινά...δε θα μιλήσω για την δουλειά τους..γι αυτήν μιλούν όλα τα Υποκαταστήματα, όλοι οι ασφαλισμένοι, όλοι οι συνάδελφοι, οι Προϊστάμενοι και οι Διευθυντές τους!
Εγώ θέλω μια λέξη μόνο να πω που πήρε ξανά νέα υπόσταση και νέο νόημα από αυτά τα παιδιά:το ΗΘΟΣ τους!
Κατεβαίναμε μαζί τους στις απεργίες, όχι γιατί είχαμε κάτι εναντίον της προηγούμενης προκήρυξης (το ΙΚΑ άλλωστε 'σηκώνει' επιτυχόντες 2 και 3 προκηρύξεων...)αλλά γιατί για εμάς αυτά τα παιδιά δεν ήταν κάποιο Ρ στην απόφαση ενός Διοικητή...ήταν τα παιδιά μας!που ενώ η απόλυσή τους είχε έρθει με email(!!!!) δούλευαν για να βγάλουν όσες περισσότερες συνταξιοδοτικές αποφάσεις μπορούσαν! Γι αυτό και για άλλα πολλά μίλησα μόνο για ΗΘΟΣ.....
και σήμερα που ξαναμπήκα τυχαία ξανά μετά από τόσα χρόνια εδώ, δεν ένιωσα ούτε μίσος ούτε θυμό για κάποια σχόλια που διάβασα....ένιωσα ΟΙΚΤΟ.. γιατί για μένα αυτό είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Δεν οικτίρω κανένα όμως από τα παιδιά της 9Κ, γιατί ποτέ δεν χάνονται οι άνθρωποι με ήθος! Αντίθετα ο δημόσιος τομεας χάνει από τέτοιες απώλειες!
Με αγανάκτηση,
μια συνάδελφός σας



Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Θα βρούμε το δρόμο μας αλλά η πικρία που έχουμε μέσα μας σήμερα δύσκολα θα φύγει!!!!



Την καριέρα του κανείς δεν μπορεί να την χτίσει πάνω σε ανθρώπινα πτώματα.Εάν δεν καταλάβετε ότι απολυθήκατε διότι οι προσλήψεις σας ήταν παράνομες και ότι ως ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν μπορείτε να γίνετε μόνιμοι σε έναν φορέα για τον οποίον δεν διαγωνιστήκατε,τότε στην ζωή σας δεν θα προχωρήσετε.Καταστράφηκαν 800 οικογένειες των διοριστέων ΙΚΑ,αυτών που είχαν κληθεί από το ΑΣΕΠ να υπηρετήσουν και να καλύψουν τις επιτακτικές ανάγκες του φορέα τους και αντί αυτών για το κέφι μερικών επωνύμων διοριστέων της Αγροτικής καταπατήθηκαν 17 άρθρα του Συντάγματος!!για να τοποθετηθείτε παράνομα στο ΙΚΑ!Αφήστε τους παραλογισμούς και τις υστερίες και δείτε την αλήθεια κατάματα.Δεν δικαιούστε να κλαψουρίζετε σήμερα,καθήστε φρόνιμα να προχωρήσουν όλα σωστά προκειμένου να δοθεί λύση και για εσάς,διαφορετικά όσο σηκώνετε τους τόνους θα σας κατασπαράξουν οι υπόλοιποι χιλιάδες διοριστέοι ΑΣΕΠ που στέκονται στην ουρά,θα είστε μόνιμα κυνηγημένοι!!!διότι παρεμποδίζετε την απορρόφηση των υπολοίπων στους φορείς τους!!!ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ!!!



Hope3330 αυτο που λέει ξύλα πέτρες το ξέρεις ;;;

eygenia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 8
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 26, 2013 5:01 pm

ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό eygenia » Πέμ Φεβ 28, 2013 6:01 pm

Η πρόσληψη των επιτυχόντων 8κ/2008 του Ασέπ, με τον τρόπο που επιχειρείται να γίνει, είναι καθόλα ΠΑΡΑΝΟΜΗ!
Ενώ όλες οι προκηρύξεις του Ασέπ βρίσκονται παγωμένες λόγω του Νόμου που επιβάλει 1 πρόσληψη στις 5 αποχωρήσεις, ξαφνικά και αυθαίρετα μόνο η προκήρυξη 8κ/2008 ΞΕΠΑΓΩΝΕΙ!!!. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ως άνω διάκριση της συγκεκριμένης προκήρυξης αντιβαίνει την απόφαση του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών 2310/2012, σύμφωνα με την οποία δεν γίνεται δεκτό το αίτημα των επιτυχόντων της προκήρυξης αυτής να εξαιρεθούν από τον μνημονικό νόμο του παγώματος! (Άρθρα 10 και 11, Νόμος: 3833/15.03.2010).

Και όμως! Η κυβέρνηση με επίσημο έγγραφο: ΦΕΚ Β΄335/18.02.2013 προχώρα σε άμεση πρόσληψη 331 επιτυχόντων της προκήρυξης 8κ/2008 ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ αυτούς και μόνο από το ΠΑΓΩΜΑ! Προκαλεί ερωτηματικά τι έρχεται να εξυπηρετήσει αυτή η μεμονωμένη εξαίρεση τη στιγμή που άλλοι επιτυχόντες Ασέπ παλαιότερων διαγωνισμών περιμένουν κυριολεκτικά με αγωνία να προληφθούν βάσει του 1 προς 5! Ο Υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης πρέπει να δώσει εξηγήσεις γιατί εν γνώση του αρνείται να εφαρμόσει το νόμο και τις Δικαστικές Αποφάσεις (!).


Στο παραπάνω έρχεται να προστεθεί, ο τρόπος που προσπαθεί να υλοποιήσει η Κυβέρνηση τις συγκεκριμένες προσλήψεις καθώς με μια προσεκτική ματιά στο ΦΕΚ Β΄335/18.02.2013 με την κατανομή των θέσεων είναι εύκολα και απόλυτα αντιληπτό ότι επιχειρείται να γίνει αντικατάσταση των θέσεων των πρόσφατα απολυμένων επιτυχόντων της προκήρυξης 9κ/2008 από αυτούς της 8κ/2008! Μια τέτοια «αντικατάσταση» απαγορεύεται ρητά και ξεκάθαρα από το Σύνταγμα που ορίζει με σαφήνεια ότι δεν είναι επιτρεπτό να απολυθεί δημόσιος υπάλληλος και στη θέση του να προσληφθεί κάποιος άλλος! Επίσης, γεννά ερωτηματικά το γεγονός ότι προωθείται μια τέτοιου είδους αντικατάσταση καθώς, όπως μπορεί κανείς να διαπιστώσει στο ΦΕΚ Β΄ 400 /22.02.2012, οι θέσεις της προκήρυξης 8κ/2008 έχουν διατηρηθεί και παραμένουν κενές! Είναι ευδιάκριτο ότι η Κυβέρνηση προσπαθεί με πλάγιο τρόπο να προσπεράσει τη σκόπελο που δημιουργεί ο περιορισμός νέων προσλήψεων στο Δημόσιο από την Τρόικα και να κάνει νέες προσλήψεις χωρίς αυτές να προσμετρηθούν στον «κανόνα» του 1 προς 5!


Στη σημερινή εποχή που χιλιάδες άνθρωποι είναι άνεργοι και εκατοντάδες περιμένουν υπομονετικά το διορισμό τους σαν ηλιαχτίδα φωτός για να βγουν από το αδιέξοδο που τους έχει οδηγήσει η κρίση, είναι απαράδεκτο και προκλητικό να προτάσσονται έναντι όλων των υπολοίπων μερικοί λίγοι «εκλεκτοί».

Χαρακτηριστικά αναφέρουμε ότι την ακύρωση της εν λόγω προκήρυξης είχε ζητήσει ο Σύλλογος ΣΕ-ΙΚΑ καθώς όπως αναφέρει χαρακτηριστικά: «Η επίμαχη προκήρυξη 8κ/2008 είναι φωτογραφική και το ζήτημα που προκύπτει είναι πολιτικό!».
Μπορείτε να δείτε την επιστολή του Συλλόγου προς τον πρωθυπουργό στις 10/11/2008 στον παρακάτω σύνδεσμο:http://www.poseika.gr/images/stories/ika_files/170.pdf στη σελ.9).
Από αυτό και μόνο, μπορεί κάνεις να αντιληφτεί το λόγο για τον οποίο η Κυβέρνηση «κόπτεται» τόσο για τις συγκεκριμένες προσλήψεις, αγνοώντας προκλητικά τους νόμους και επιδεικνύοντας τέτοια έλλειψη σεβασμού στις δικαστικές αποφάσεις.

Πρέπει να γίνει σαφές ότι τέτοιου είδους διακρίσεις οδηγούν την κοινωνία σε αλληλοσπαραγμό! Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει η λογική του πελατειακού κράτους και η αυθαιρεσία της Κυβέρνησης και να τηρηθούν επιτέλους οι Νόμοι και το Σύνταγμα!

erietta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 1:26 am

Δημοσίευσηαπό erietta » Πέμ Φεβ 28, 2013 11:31 pm

[quote="tina1981"][quote="hope3330"][quote="tina1981"][quote="IRENE_74"]Πριν κάποια χρόνια, σε αυτό εδώ το site, μοιραζόμασταν πολλοί την αγωνία μας για προσωρινά, τελικά αποτελέσματα κλπ...πολλοί εργαζόμασταν στον ιδιωτικό τομέα και θα αφήναμε τις δουλειές μας, με όνειρα για να 'κάνουμε τη διαφορά' σε αυτό που βιώναμε ως τότε ως 'δημόσιο'..οι προκηρύξεις μας (3 για ΠΕ, ΤΕ, ΔΕ) περιλάμβαναν θέσεις στον ευρύτερο δημόσιο τομέα.
Παρ όλο που είχα πολύ υψηλό αριθμό μορίων δεν κατάφερα να περάσω στην πρώτη μου επιλογή...μπήκα λοιπόν να δω τα μόρια των επιτυχόντων για να δω που 'υστερούσα'...? στον ιδιωτικό τομέα!Λάθος μου!Να λοιπόν που υστερούσα... οι επιτυχόντες 'πάνω' από εμένα, είχαν μικρότερο βαθμό πτυχίου, δεν είχαν δυο ξένες γλώσσες κλπ...είχαν όμως προϋπηρεσία στο δημόσιο που τους έκανε προφανώς για το ελληνικό δημόσιο πιο άξιους από εμένα και τους υπολοίπους υποψηφίους...έτσι πέρασα στην δεύτερη επιλογή μου...
εκεί πριν 2 περίπου χρόνια, γνώρισα τους επιτυχόντες της 9Κ...στο Υποκατάστημα που εργάζομαι καθώς και σε άλλα που συνεργαζόμαστε σχεδόν καθημερινά...δε θα μιλήσω για την δουλειά τους..γι αυτήν μιλούν όλα τα Υποκαταστήματα, όλοι οι ασφαλισμένοι, όλοι οι συνάδελφοι, οι Προϊστάμενοι και οι Διευθυντές τους!
Εγώ θέλω μια λέξη μόνο να πω που πήρε ξανά νέα υπόσταση και νέο νόημα από αυτά τα παιδιά:το ΗΘΟΣ τους!
Κατεβαίναμε μαζί τους στις απεργίες, όχι γιατί είχαμε κάτι εναντίον της προηγούμενης προκήρυξης (το ΙΚΑ άλλωστε 'σηκώνει' επιτυχόντες 2 και 3 προκηρύξεων...)αλλά γιατί για εμάς αυτά τα παιδιά δεν ήταν κάποιο Ρ στην απόφαση ενός Διοικητή...ήταν τα παιδιά μας!που ενώ η απόλυσή τους είχε έρθει με email(!!!!) δούλευαν για να βγάλουν όσες περισσότερες συνταξιοδοτικές αποφάσεις μπορούσαν! Γι αυτό και για άλλα πολλά μίλησα μόνο για ΗΘΟΣ.....
και σήμερα που ξαναμπήκα τυχαία ξανά μετά από τόσα χρόνια εδώ, δεν ένιωσα ούτε μίσος ούτε θυμό για κάποια σχόλια που διάβασα....ένιωσα ΟΙΚΤΟ.. γιατί για μένα αυτό είναι το χειρότερο συναίσθημα που μπορεί να νιώσει κανείς.
Δεν οικτίρω κανένα όμως από τα παιδιά της 9Κ, γιατί ποτέ δεν χάνονται οι άνθρωποι με ήθος! Αντίθετα ο δημόσιος τομεας χάνει από τέτοιες απώλειες!
Με αγανάκτηση,
μια συνάδελφός σας[/quote]


Σε ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια!!!! Θα βρούμε το δρόμο μας αλλά η πικρία που έχουμε μέσα μας σήμερα δύσκολα θα φύγει!!!![/quote]


Την καριέρα του κανείς δεν μπορεί να την χτίσει πάνω σε ανθρώπινα πτώματα.Εάν δεν καταλάβετε ότι απολυθήκατε διότι οι προσλήψεις σας ήταν παράνομες και ότι ως ιδιωτικοί υπάλληλοι δεν μπορείτε να γίνετε μόνιμοι σε έναν φορέα για τον οποίον δεν διαγωνιστήκατε,τότε στην ζωή σας δεν θα προχωρήσετε.Καταστράφηκαν 800 οικογένειες των διοριστέων ΙΚΑ,αυτών που είχαν κληθεί από το ΑΣΕΠ να υπηρετήσουν και να καλύψουν τις επιτακτικές ανάγκες του φορέα τους και αντί αυτών για το κέφι μερικών επωνύμων διοριστέων της Αγροτικής καταπατήθηκαν 17 άρθρα του Συντάγματος!!για να τοποθετηθείτε παράνομα στο ΙΚΑ!Αφήστε τους παραλογισμούς και τις υστερίες και δείτε την αλήθεια κατάματα.Δεν δικαιούστε να κλαψουρίζετε σήμερα,καθήστε φρόνιμα να προχωρήσουν όλα σωστά προκειμένου να δοθεί λύση και για εσάς,διαφορετικά όσο σηκώνετε τους τόνους θα σας κατασπαράξουν οι υπόλοιποι χιλιάδες διοριστέοι ΑΣΕΠ που στέκονται στην ουρά,θα είστε μόνιμα κυνηγημένοι!!!διότι παρεμποδίζετε την απορρόφηση των υπολοίπων στους φορείς τους!!!ΚΑΛΑ ΜΥΑΛΑ!!![/quote]


Hope3330 αυτο που λέει ξύλα πέτρες το ξέρεις ;;;[/quote]


Λοιπόν, δεν θέλετε να το κατανοήσετε ότι το μόνο που θα καταφέρετε είναι να καθυστερήσετε την διαδικασία, να γίνουμε για μια ακόμη φορά βορρά των νομικών με αποτέλεσμα να μην διορίστείτε. Εμείς σε κάθε περίπτωση με την πρώτη σας κίνηση, θα απαντήσουμε νομικά, διότι είμαστε πανέτοιμοι και σας περιμένουμε με όλα μας τα ένδικα μέσα τα οποία είναι πολλά. Χώρια κάτι παραλείψεις που έχουν γίνει εκ μέρους της δίοικησης και ο νοών νοήτω. Θα ήταν προτιμότερο να κινηθούμε συνολικά για την επίσπευση των διαδικασιών παρά να φάμε τις σάρκες μας κανοντας πολλούς να χαρούν ακόμη περισσότερο και να κερδίσουν και περισσότερα. Δείτε τα υπέρ και τα κατά και βάλτε τη λογική να πρυτανεύσει.

tomaskon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 4:29 pm

Δημοσίευσηαπό tomaskon » Παρ Μαρ 01, 2013 10:45 am

erietta τώρα θέλεις να συνεργαστούμε για να λυθεί το θέμα... πολύ καλό .... όταν στέλνατε τα εξώδικα ήταν καλά???? Ρώτα τους δικηγόρους του ΙΚΑ να σου πουν αν η κανονιστική του Μανιτάκη μπάζει από παντού??? Μόνο η ταυτόχρονη απορρόφηση θα προχωρήσει από δω και πέρα.. Να το θυμάσαι

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Παρ Μαρ 01, 2013 1:43 pm

tomaskon έγραψε:erietta τώρα θέλεις να συνεργαστούμε για να λυθεί το θέμα... πολύ καλό .... όταν στέλνατε τα εξώδικα ήταν καλά???? Ρώτα τους δικηγόρους του ΙΚΑ να σου πουν αν η κανονιστική του Μανιτάκη μπάζει από παντού??? Μόνο η ταυτόχρονη απορρόφηση θα προχωρήσει από δω και πέρα.. Να το θυμάσαι


Δεν είστε σε θέση να απειλείτε,το μόνο που θα πετύχετε είναι να μείνετε στην απεξω,εμεις έχουμε φορέα,θέσεις και πιστώσεις,εσείς δεν έχετε ΤΙΠΟΤΑ.Και όσο ξύνετε την πληγή σας και την μαθαίνουν καλύτερα και περισσότεροι θα σας αποτελειώσουν οι υπόλοιποι Ασεπίτες,εμείς είμαστε ΠΑΝΕΤΟΙΜΟΙ αλλά εσείς τελικά όπως προχωράτε το Δημόσιο θα είναι οριστικά πολύ σύντομα παρελθόν .Ερχονται και υπό διαθεσιμότητα στον ΙΚΑ άμεσα,συνεχίστε και σε λίγο ούτε οι συνδικαλιστές δεν θα σας θυμούνται,θα φτιάξουν νέο κομματικό στρατό με τους νεοεισερχόμενους!!! 8)

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Re: ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Παρ Μαρ 01, 2013 4:12 pm

eygenia έγραψε:Η πρόσληψη των επιτυχόντων 8κ/2008 του Ασέπ, με τον τρόπο που επιχειρείται να γίνει, είναι καθόλα ΠΑΡΑΝΟΜΗ!
Ενώ όλες οι προκηρύξεις του Ασέπ βρίσκονται παγωμένες λόγω του Νόμου που επιβάλει 1 πρόσληψη στις 5 αποχωρήσεις, ξαφνικά και αυθαίρετα μόνο η προκήρυξη 8κ/2008 ΞΕΠΑΓΩΝΕΙ!!!. Αξίζει να σημειώσουμε ότι η ως άνω διάκριση της συγκεκριμένης προκήρυξης αντιβαίνει την απόφαση του Διοικητικού Εφετείου Αθηνών 2310/2012, σύμφωνα με την οποία δεν γίνεται δεκτό το αίτημα των επιτυχόντων της προκήρυξης αυτής να εξαιρεθούν από τον μνημονικό νόμο του παγώματος! (Άρθρα 10 και 11, Νόμος: 3833/15.03.2010).

Και όμως! Η κυβέρνηση με επίσημο έγγραφο: ΦΕΚ Β΄335/18.02.2013 προχώρα σε άμεση πρόσληψη 331 επιτυχόντων της προκήρυξης 8κ/2008 ΕΞΑΙΡΩΝΤΑΣ αυτούς και μόνο από το ΠΑΓΩΜΑ! Προκαλεί ερωτηματικά τι έρχεται να εξυπηρετήσει αυτή η μεμονωμένη εξαίρεση τη στιγμή που άλλοι επιτυχόντες Ασέπ παλαιότερων διαγωνισμών περιμένουν κυριολεκτικά με αγωνία να προληφθούν βάσει του 1 προς 5! Ο Υπουργός Διοικητικής Μεταρρύθμισης πρέπει να δώσει εξηγήσεις γιατί εν γνώση του αρνείται να εφαρμόσει το νόμο και τις Δικαστικές Αποφάσεις (!).


Στο παραπάνω έρχεται να προστεθεί, ο τρόπος που προσπαθεί να υλοποιήσει η Κυβέρνηση τις συγκεκριμένες προσλήψεις καθώς με μια προσεκτική ματιά στο ΦΕΚ Β΄335/18.02.2013 με την κατανομή των θέσεων είναι εύκολα και απόλυτα αντιληπτό ότι επιχειρείται να γίνει αντικατάσταση των θέσεων των πρόσφατα απολυμένων επιτυχόντων της προκήρυξης 9κ/2008 από αυτούς της 8κ/2008! Μια τέτοια «αντικατάσταση» απαγορεύεται ρητά και ξεκάθαρα από το Σύνταγμα που ορίζει με σαφήνεια ότι δεν είναι επιτρεπτό να απολυθεί δημόσιος υπάλληλος και στη θέση του να προσληφθεί κάποιος άλλος! Επίσης, γεννά ερωτηματικά το γεγονός ότι προωθείται μια τέτοιου είδους αντικατάσταση καθώς, όπως μπορεί κανείς να διαπιστώσει στο ΦΕΚ Β΄ 400 /22.02.2012, οι θέσεις της προκήρυξης 8κ/2008 έχουν διατηρηθεί και παραμένουν κενές! Είναι ευδιάκριτο ότι η Κυβέρνηση προσπαθεί με πλάγιο τρόπο να προσπεράσει τη σκόπελο που δημιουργεί ο περιορισμός νέων προσλήψεων στο Δημόσιο από την Τρόικα και να κάνει νέες προσλήψεις χωρίς αυτές να προσμετρηθούν στον «κανόνα» του 1 προς 5!


Στη σημερινή εποχή που χιλιάδες άνθρωποι είναι άνεργοι και εκατοντάδες περιμένουν υπομονετικά το διορισμό τους σαν ηλιαχτίδα φωτός για να βγουν από το αδιέξοδο που τους έχει οδηγήσει η κρίση, είναι απαράδεκτο και προκλητικό να προτάσσονται έναντι όλων των υπολοίπων μερικοί λίγοι «εκλεκτοί».

Χαρακτηριστικά αναφέρουμε ότι την ακύρωση της εν λόγω προκήρυξης είχε ζητήσει ο Σύλλογος ΣΕ-ΙΚΑ καθώς όπως αναφέρει χαρακτηριστικά: «Η επίμαχη προκήρυξη 8κ/2008 είναι φωτογραφική και το ζήτημα που προκύπτει είναι πολιτικό!».
Μπορείτε να δείτε την επιστολή του Συλλόγου προς τον πρωθυπουργό στις 10/11/2008 στον παρακάτω σύνδεσμο:http://www.poseika.gr/images/stories/ika_files/170.pdf στη σελ.9).
Από αυτό και μόνο, μπορεί κάνεις να αντιληφτεί το λόγο για τον οποίο η Κυβέρνηση «κόπτεται» τόσο για τις συγκεκριμένες προσλήψεις, αγνοώντας προκλητικά τους νόμους και επιδεικνύοντας τέτοια έλλειψη σεβασμού στις δικαστικές αποφάσεις.

Πρέπει να γίνει σαφές ότι τέτοιου είδους διακρίσεις οδηγούν την κοινωνία σε αλληλοσπαραγμό! Πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει η λογική του πελατειακού κράτους και η αυθαιρεσία της Κυβέρνησης και να τηρηθούν επιτέλους οι Νόμοι και το Σύνταγμα!


http://www.diorismos.gr/Dpages/news/viewnews.php?nid=15028&spec=job&type=1

ΕΥΗ,ΑΥΤΗ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΤΥΧΗ Η ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΜΟΙΔΕΑΤΩΝ ΣΟΥ...ΘΑ ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΠΕΞΩ ΚΑΙ ΘΑ ΣΑς ΤΑ ΦΑΝΕ ΟΣΑ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΜΕΙΝΕΙ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ
ΧΩΡΙς ΦΟΡΕΑ...,ΦΡΟΝΙΜΑ ΔΕΝ ΚΑΘΕΣΤΕ ΕΠΟΜΕΝΩΣ ΔΥΣΚΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!
ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΣΥ ΠΛΕΚΕΙΣ ΟΙ ΑΛΛΟΙ ΟΜΩΣ????

erietta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 1:26 am

Δημοσίευσηαπό erietta » Σάβ Μαρ 02, 2013 8:54 pm

[quote="tomaskon"]erietta τώρα θέλεις να συνεργαστούμε για να λυθεί το θέμα... πολύ καλό .... όταν στέλνατε τα εξώδικα ήταν καλά???? Ρώτα τους δικηγόρους του ΙΚΑ να σου πουν αν η κανονιστική του Μανιτάκη μπάζει από παντού??? Μόνο η ταυτόχρονη απορρόφηση θα προχωρήσει από δω και πέρα.. Να το θυμάσαι[/quote]

Δεν θα μιλήσω άλλο. Κάτσε και σκέψου τα. Γιατί αυτή η τακτική δεν πρόκειται να σε ξαναδιορίσει. Μάλλον θα κάνει μεγαλύτερη ζημιά και σε άλλους συναδέλφους σου, που παρέμειναν. Ενημερωθείτε σωστά γιατί οι δικηγόροι σας μετράνε κεφάλια.

IRENE_74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό IRENE_74 » Τετ Μαρ 06, 2013 10:15 pm

δυστυχώς κάποια post απλά επιβεβαιώνουν όσα έγραψα περί ήθους....
Η δική μου ταπεινότατη γνώμη, με 12χρόνια στον ιδιωτικό τομέα πριν το διορισμό μου, είναι πως η προϋπηρεσία του ιδιωτικού θα έπρεπε τελικά να παίρνει προτεραιότητα...γιατί φαίνεται ότι όσοι από την αρχή του εργασιακού τους βίου 'βολεύονταν' με stage ή τέτοιου είδους 'τακτοποιήσεις' στο δημόσιο, δεν έμαθαν να εκτιμούν κάποια πράγματα....
και ειλικρινά βιώνοντας το δημόσιο όλα αυτά τα χρόνια, και βλέποντας κάποιους μελλοντικούς συναδέλφους τέτοιου ήθους, μην στεναχωριέστε, σύντομα θα έχει αδειάσει και η δική μου θέση προς βορράν οιουδήποτε...γιατί κάποιοι δεν αντέχουμε να χάνουμε την αξιοπρεπεια μας....

erietta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 1:26 am

Δημοσίευσηαπό erietta » Τετ Μαρ 06, 2013 11:14 pm

[quote="erietta"][quote="tomaskon"]erietta τώρα θέλεις να συνεργαστούμε για να λυθεί το θέμα... πολύ καλό .... όταν στέλνατε τα εξώδικα ήταν καλά???? Ρώτα τους δικηγόρους του ΙΚΑ να σου πουν αν η κανονιστική του Μανιτάκη μπάζει από παντού??? Μόνο η ταυτόχρονη απορρόφηση θα προχωρήσει από δω και πέρα.. Να το θυμάσαι[/quote]

Δεν θα μιλήσω άλλο. Κάτσε και σκέψου τα. Γιατί αυτή η τακτική δεν πρόκειται να σε ξαναδιορίσει. Μάλλον θα κάνει μεγαλύτερη ζημιά και σε άλλους συναδέλφους σου, που παρέμειναν. Ενημερωθείτε σωστά γιατί οι δικηγόροι σας μετράνε κεφάλια.[/quote]

Να συμπληρώσω και κάτι. Με την προοκήρυξη 8κ έχουν περάσει και άτομα απο την 9κ, θα τους χτυπήσετε και αυτούς? Ανθρωποφαγία????

erietta
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Δευ Δεκ 31, 2012 1:26 am

Δημοσίευσηαπό erietta » Πέμ Μαρ 07, 2013 9:25 am

[quote="IRENE_74"]δυστυχώς κάποια post απλά επιβεβαιώνουν όσα έγραψα περί ήθους....
Η δική μου ταπεινότατη γνώμη, με 12χρόνια στον ιδιωτικό τομέα πριν το διορισμό μου, είναι πως η προϋπηρεσία του ιδιωτικού θα έπρεπε τελικά να παίρνει προτεραιότητα...γιατί φαίνεται ότι όσοι από την αρχή του εργασιακού τους βίου 'βολεύονταν' με stage ή τέτοιου είδους 'τακτοποιήσεις' στο δημόσιο, δεν έμαθαν να εκτιμούν κάποια πράγματα....
και ειλικρινά βιώνοντας το δημόσιο όλα αυτά τα χρόνια, και βλέποντας κάποιους μελλοντικούς συναδέλφους τέτοιου ήθους, μην στεναχωριέστε, σύντομα θα έχει αδειάσει και η δική μου θέση προς βορράν οιουδήποτε...γιατί κάποιοι δεν αντέχουμε να χάνουμε την αξιοπρεπεια μας....[/quote]

Εδω σκεφτόμαστε λίγο ίδια. Και στο λέω καθώς 11 χρόνια προυπηρεσίας στον ιδιωτικό τομέα μου έμαθαν πολλά. Δεν έχω κάνει stage, αλλά όπως και να έχει η πολιτεία τα θεσμοθέτησε και η κάθε προκήρυξη είναι νόμος του κράτους. Το θέμα δεν είναι αυτό το θέμα είναι κάποια πράγματα θα πρέπει να γίνονται σωστά. Η μεταφορά κρίθηκε αντισυνταγματική άθρο 103 και άλλα 16 επειδή..... Εμείς κάποτε σας ψάξαμε, αλλά επιμελώς οι συνδικαλιστές που ισχυριστηκαν ότι σας εκπροσωπούν και φυσικά όχι όλοι μας έκλεισαν τη πόρτα και δεν μας έφεραν σε επαφή μαζί σας. Λοιδωρηθήκαμε και κατηγορηθήκαμε για πολλά άτοπα και άδικα όμως. Πάνε να μπούν τα πράγματα σε μια σειρά και δεν θέλετε. Προχωρήστε λοιπόν, αφήστε και τους υπόλοιπους συναδέλφους σας που έμειναν να φύγουν και αυτούς με τους οποίους δουλέψατε τόσο καιρό μαζί, αλλά έχουν την εξαιρετική τύχη να έχουν περάσει και με την 8κ βγάλτε τους αν μπορείτε. Το μόνο που θα καταφέρετε θα είναι να εκδικηθείτε και να χρονοτριβήσετε τη δική σας διαδικασία δυστυχώς. Εμείς έτσι κι αλλιώς βρεγμένοι τη βροχή δεν τη φοβόμαστε. Άνεργοι τόσο καιρό και αδικημένοι μάθαμε να το παλεύουμε κι ας είμασταν μόνοι μα πολύ μόνοι όμως.

IRENE_74
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 07, 2006 12:12 pm

Δημοσίευσηαπό IRENE_74 » Πέμ Μαρ 07, 2013 9:01 pm

erietta, δεν ανήκω στην 9Κ...είμαι πολλά χρόνια πριν την 9Κ διορισμένη...απλά έζησα από κοντά τα παιδιά που διορίστηκαν με την 9Κ και ξεχώρισαν πραγματικά με το ήθος τους...και αυτό θα συνεχίσω να το υποστηρίζω εντός και εκτός δημοσίου.

tomaskon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 4:29 pm

Δημοσίευσηαπό tomaskon » Παρ Μαρ 08, 2013 12:53 am

ERIETTA ΤΙ ΜΟΥ ΛΕΣ... ΕΜΕΙΣ ΠΑΡΑΙΤΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΔΟΥΛΕΙΕΣ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΙΚΑ... ΕΙΧΑΜΕ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΙΣ ΑΓΩΓΕΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΗΣ ΑΤΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΒΡΑΔΥ ΣΤΙΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΜΑΘΑΜΕ ΟΤΙ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΑΓΡΟΤΙΚΗΣ ΠΑΜΕ ΣΤΟ ΙΚΑ ΠΟΥ ΜΑΣ "ΖΗΤΗΣΕ".ΕΞΑΠΑΤΗΘΗΚΑΜΕ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΚΑΙ ΒΡΙΣΚΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΑΕΡΑ(ΣΕ ΑΝΤΙΘΕΣΗ ΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΔΙΚΟΥΣ ΣΑΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΕΞΩ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ (ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΥΣ)... ΠΕΡΙΜΕΝΟΝΤΑΣ ΤΟ 1/5 ΚΑΛΟ 2016...(ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΠΟΙ ΔΙΚΟΙ ΣΑΣ ΠΛΗΝ ΤΩΝ 331 ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΟΥΝ). Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΑΣ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ.ΝΟΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΟΤΙ ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΤΡΩΝΕ ΟΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΙ?? ΧΑΧΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΚΑΝΑΤΕ ΑΓΩΓΗ ΔΕΝ ΝΟΙΑΣΤΗΚΑΤΕ ΤΩΡΑ ΣΑΣ ΕΠΙΑΣΕ Ο ΠΟΝΟΣ????ΝΟΥΘΕΣΙΕΣ ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑ. ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ. ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ. ΤΑ ΛΕΜΕ.........


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 15 επισκέπτες