!!!!! δεν μου μετρησανε την εμπειρια μου βοηθεια τι να κανω.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

!!!!! δεν μου μετρησανε την εμπειρια μου βοηθεια τι να κανω.

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Δεκ 23, 2008 5:13 pm

kalispera.βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα 8 θεσεων σε Δημο.ειμαι 4οs στην σειρα με 933 μορια.ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ......Ενω εχω τα προσοντα αδεια επαγγελματος τιτλο και εμπειρια ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΜΗΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 30 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ πιθανον να βγαινω και πρωτος .εχω ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ βεβαιωση ασφαλιστικου φορεα του ΙΚΑ οπου αναγραφοντε τα ημερομισθια μου 363 ειναι απο το ετος 2006 που ΚΑΤΕΧΩ την αδεια.
01/05/07 εκανα εγγραφη στο ΤΕΒΕ οπου μεχρι 08/08 εχω 16 μηνες.ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και η θεση δεν ζητουσε εξειδικευμενη εμπειρια ωστε να καταθεσω ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ωστε να δειχνω την εμπειρια μου,εκτος απο την βεβαιωση του ΤΕΒΕ που κατεθεσα .
για δε το ΙΚΑ που θελει την βεβαιωση την κατεθεσα και δεν μου μετρησανε 14 μηνες στον φορεα.ο υπαλληλος μου ειπε απλα κανε ενσταση............
μα καλα τοσο δυσκολο ειναι βαλουν σωστα τα μορια μου????????η θεση ζηταει 1 ατομο ΔΕ υσραυλικων.οι αιτησεις 30 τον αριθμο.
τι να κανω?πως στελνω που τι σε ποιον κτλ αυτην την ενσταση...???????????
εχω κανει αλλες 2 αιτησεις οπου ζητουν τα ιδια πραματα.
βοηθειαααααα σας παρακαλω

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τρί Δεκ 23, 2008 7:49 pm

Καλησπέρα,

Δες το θέμα:
http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=11113

Υπάρχει και υπόδειγμα ένστασης εκεί.

Στην ένσταση θα γράψεις ακριβώς αυτά που γράφεις και εδώ. Με απλά λόγια θα τους γράψεις για την προϋπηρεσία που δε σου μετρήσανε. Ο ΑΣΕΠ θα βρει την άκρη.

Διάβασε την προκήρυξη για το που στέλνεις την ένσταση. Μην ξεχάσεις το παράβολο!

Ότι χρειαστείς ρώτα.

Vassilikim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 10:25 am

Δημοσίευσηαπό Vassilikim » Τρί Δεκ 23, 2008 8:57 pm

να κανεις αμεσως ενσταση μην χασεις τις ημερομηνιες
στους δημους τετοια "λαθη" ειναι συχνα φαινομενα
και οποιος προλαβει και κανει την ενσταση δικαιωνεται απο τον ασεπ :wink:
καλη επιτυχια

pnofear
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2007 11:45 pm

Δημοσίευσηαπό pnofear » Τρί Δεκ 23, 2008 10:23 pm

φιλε κατευθειαν ενσταση ! δε το συζηταμε...

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Δεκ 23, 2008 11:10 pm

βεβαιως και θα κανω.G.D. διαβασα και το σχετικο therd.ειμαι σκασμενος πρωτη φορα που παιρνω πικρα απο αυτες τις διαδικασιες και ο.κ. οταν εισαι απο την απεξω και λες το κρατος δεν λειτουργη σωστα ,οποιος εχει μεσο περνα ,μαγειρευουν διαγωνισμους κτλ αλλα οταν το ζεις ειναι ακομα πιο διαφορετικα.πηγα σημερα σε ΚΕΠ να επικυρωσω ξανα τις ασφαλιστικες βεβαιωσεις του ΙΚΑ-ΤΕΒΕ για να τις στειλω μαζι με την ενσταση αλλα διαβασα οτι δεν τις λαμβανουν υποψη οποτε στελνω μονο την ενσταση.μακαρι να το κοιταξουν στο ασεπ και να μην πει ο φορεας οτι τα χασαμε η οτι δεν τους κατεθεσα τα αποδειχτεικα της εμπειριας.
εριξα μια ματια στο σαιτ σε παλιους διαγωνισμους του ΑΣΕΠ στην κατηγορια μου ,30 μηνες εμπειρια και πανω δεν εχουν πολλοι υποψηφιοι.θα συνεχησω και θα εξαντλησω ολη την εμπειρια που δικαιουμε 60 μηνες να δω τι θα μου λενε μετα.?? ΟΠΟΤΕ
συστημενη επιστολη στα ΕΛΤΑ με την ενσταση και 40 ευρω παραβολο οπου γραφω στο παραβολο οτι το στελνω στον ΑΣΕΠ και αιτιολογια "ενσταση για τον διαγωνισμο ταδε... σωστα??

pnofear
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2007 11:45 pm

Δημοσίευσηαπό pnofear » Τρί Δεκ 23, 2008 11:39 pm

να εχεις εμπιστοσυνη στο ΑΣΕΠ. Τα δικαιολογητικα δεν χανονται , μην ανυσηχεις.
Οτι αναγραφεται στην αιτηση σου ειναι υποχρεωμενος ο Φορεας να το στειλει στο ΑΣΕΠ.
Και για το παραβολο σου , ετσι θα το συμπληρωσεις. Καλη επιτυχια

G.D.
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 385
Εγγραφή: Τετ Ιουν 27, 2007 8:48 am

Δημοσίευσηαπό G.D. » Τετ Δεκ 24, 2008 12:04 am

Έχε εμπιστοσύνη στον ΑΣΕΠ και καλή επιτυχία και απο εμένα!!!

Vassilikim
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 10:25 am

Δημοσίευσηαπό Vassilikim » Τετ Δεκ 24, 2008 12:59 am

εγω θα σε συμβουλευα να την πας ο ιδιος την ενσταση να την καταθεσεις στον ασεπ για να παρεις και αριθμο πρωτοκολλου
δουλευουν και σαββατο και μπορεις να την καταθεσει οποισδηποτε αν δεν μπορεις εσυ
εγω ειμαι πλεον υπερβολικα επιφυλακτικη με τις διαδικασιες ασεπ
και εδω ισχυει οσο πουθενα αλλου το
φυλαγε τα ρουχα σου να χεις τα μισα :wink:

s o t i r i a
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Τρί Μάιος 20, 2008 1:31 pm

Re: !!!!! δεν μου μετρησανε την εμπειρια μου βοηθεια τι να κ

Δημοσίευσηαπό s o t i r i a » Τετ Δεκ 24, 2008 9:11 am

dekker έγραψε:kalispera.βγηκαν τα προσωρινα αποτελεσματα 8 θεσεων σε Δημο.ειμαι 4οs στην σειρα με 933 μορια.ΟΜΩΣ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ......Ενω εχω τα προσοντα αδεια επαγγελματος τιτλο και εμπειρια ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ ΟΥΤΕ 1 ΜΗΝΑ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ 30 ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΔΗΛΩΣΗ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ.
ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ πιθανον να βγαινω και πρωτος .εχω ΚΑΤΑΘΕΣΗ ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΜΟΥ βεβαιωση ασφαλιστικου φορεα του ΙΚΑ οπου αναγραφοντε τα ημερομισθια μου 363 ειναι απο το ετος 2006 που ΚΑΤΕΧΩ την αδεια.
01/05/07 εκανα εγγραφη στο ΤΕΒΕ οπου μεχρι 08/08 εχω 16 μηνες.ειμαι ελευθερος επαγγελματιας και η θεση δεν ζητουσε εξειδικευμενη εμπειρια ωστε να καταθεσω ΤΙΜΟΛΟΓΙΑ ωστε να δειχνω την εμπειρια μου,εκτος απο την βεβαιωση του ΤΕΒΕ που κατεθεσα .
για δε το ΙΚΑ που θελει την βεβαιωση την κατεθεσα και δεν μου μετρησανε 14 μηνες στον φορεα.ο υπαλληλος μου ειπε απλα κανε ενσταση............
μα καλα τοσο δυσκολο ειναι βαλουν σωστα τα μορια μου????????η θεση ζηταει 1 ατομο ΔΕ υσραυλικων.οι αιτησεις 30 τον αριθμο.
τι να κανω?πως στελνω που τι σε ποιον κτλ αυτην την ενσταση...???????????
εχω κανει αλλες 2 αιτησεις οπου ζητουν τα ιδια πραματα.
βοηθειαααααα σας παρακαλω


Καλημέρα και ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!Να σε ρωτήσω κάτι βασικό?Άδεια Ασκήσεως επαγγέλματος κατέθεσες??Γιατι μας αναφέρεις πως την έχεις αλλά δεν αναφέρεις ότι την κατέθεσες.Διότι άμα δεν την κατέθεσες ΔΕΝ προσμετράτε η προυπηρεσία!!!!

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τετ Δεκ 24, 2008 3:24 pm

καλησπερα.ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.
εστειλα σημερα μεσο ΕΛΤΑ φακελο με την ενσταση μου.
πηρα τηλ.βεβαια και στον φορεα και τους εξηγησα τον λογο και μια ευγενεστατη κοπελα μου εξηγησε μετα την ενσταση που θα κανω την διαδικασια που γινετε ,ειπε αυτα γινονται σε πολλους διαγωνισμους ,αλλες βεβαιωσεις χανοντε,αλλες δεν κατατηθοντε.
Sotiria BEBAIA !!! στον φακελο της αιτησεις μου κατεθεσα και την αδεια επαγγελματος και η εμπειρια μου ξεκιναει απο την ημερα κτισης της αδειας
υπομονη τωρα και βλεπουμε.
καλες γιορτες και χρονια πολλα.

Nesak
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 15, 2006 4:01 pm

Δημοσίευσηαπό Nesak » Τρί Δεκ 30, 2008 5:01 pm

dekker έγραψε:καλησπερα.ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις.
εστειλα σημερα μεσο ΕΛΤΑ φακελο με την ενσταση μου.
πηρα τηλ.βεβαια και στον φορεα και τους εξηγησα τον λογο και μια ευγενεστατη κοπελα μου εξηγησε μετα την ενσταση που θα κανω την διαδικασια που γινετε ,ειπε αυτα γινονται σε πολλους διαγωνισμους ,αλλες βεβαιωσεις χανοντε,αλλες δεν κατατηθοντε.
Sotiria BEBAIA !!! στον φακελο της αιτησεις μου κατεθεσα και την αδεια επαγγελματος και η εμπειρια μου ξεκιναει απο την ημερα κτισης της αδειας
υπομονη τωρα και βλεπουμε.
καλες γιορτες και χρονια πολλα.


Dekker ποιά είναι ηδιεύθυνση που την έστειλες την ένσταση;HELPPP!!!

dekker
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 04, 2008 5:05 pm

Δημοσίευσηαπό dekker » Τρί Δεκ 30, 2008 8:58 pm

στον ΑΣΕΠ διεθυνση πουλιου 6 ΑΘΗΝΑ Τ.Κ.11523


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες