Μεταταξη απο ΔΕΚΟ Αθηνα σε παραμεθοριο?

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
Aristotel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 9:00 pm

Μεταταξη απο ΔΕΚΟ Αθηνα σε παραμεθοριο?

Δημοσίευσηαπό Aristotel » Τρί Νοέμ 11, 2008 8:12 pm

Γεία σας.
Πριν περιπου 8 μηνες μεσω ΑΣΕΠ επιασα δουλεια σε ΔΕΚΟ (ΗΣΑΠ) ως τεχνιτης με ΔΕ (Αλλα εχω τελειωσει ΤΕΙ Τεχνολογος μηχανολογος) διοτι δεν υπηρχαν θεσεις ΤΕΙ στη τοτε προκηρυξη,και επισης εχω Lower και Ecdl και 12 χρονια προυπηρεσια σε εργοστασιο κλωστουφαντουργιας ως προισταμενος τμηματος.
Εχω ερθει απο επαρχια (Ροδοπη),ειμαι παντρεμενος με ενα παιδι 5χ και η γυναικα μου ειναι εγκυος οπου μενουν στη Ροδοπη.
θελω να παρω μεταταξη για Ροδοπη αλλα δεν ξερω εαν μπορω να παρω μεταταξη πριν τα δυο χρονια βαση των λογων που προανεφερα,και αν μπορει καποιος να με ενημερωσει ποιες υπηρεσιες ειναι καλες μισθολογικα,τι ισχυει στο δημοσιο τομεα σχετικα με την προυπηρεσια μου,δεδομενου οτι στον Ησαπ μου εχουν αναγνωρισει 10χρονια +1.5 του στρατου+7μηνες που δουλευω ηδη=4τριετιες,επιδομα ξενης γλωσσας+επιδομα επιστημονικο(λογω ΤΕΙ)και ο καθαρος μισθος μου ειναι 1500Ε με τα επιδοματα.
Εαν πχ καταφερω τη μεταταξη (προτιμω στο ΚΤΕΟ λογω ιδιου υπουργειου)θα μου αναγνωριστουν ολα αυτα η θα ξεκινησω απο το μηδεν και περιπου ποσο θα φθασει ο μισθος μου.
Επισης μηπως ειναι καλυτερα να προσπαθησω για ΔΕΚΟ παλι πχ ΔΕΗ η κατι αλλο?
Θα το εκτιμουσα εαν με βοηθουσατε λιγο.

Kostas Zikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 6:14 pm

Re: Μεταταξη απο ΔΕΚΟ Αθηνα σε παραμεθοριο?

Δημοσίευσηαπό Kostas Zikos » Τρί Νοέμ 11, 2008 9:39 pm

Aristotel έγραψε:Γεία σας.
Πριν περιπου 8 μηνες μεσω ΑΣΕΠ επιασα δουλεια σε ΔΕΚΟ (ΗΣΑΠ) ως τεχνιτης με ΔΕ (Αλλα εχω τελειωσει ΤΕΙ Τεχνολογος μηχανολογος) διοτι δεν υπηρχαν θεσεις ΤΕΙ στη τοτε προκηρυξη,και επισης εχω Lower και Ecdl και 12 χρονια προυπηρεσια σε εργοστασιο κλωστουφαντουργιας ως προισταμενος τμηματος.
Εχω ερθει απο επαρχια (Ροδοπη),ειμαι παντρεμενος με ενα παιδι 5χ και η γυναικα μου ειναι εγκυος οπου μενουν στη Ροδοπη.
θελω να παρω μεταταξη για Ροδοπη αλλα δεν ξερω εαν μπορω να παρω μεταταξη πριν τα δυο χρονια βαση των λογων που προανεφερα,και αν μπορει καποιος να με ενημερωσει ποιες υπηρεσιες ειναι καλες μισθολογικα,τι ισχυει στο δημοσιο τομεα σχετικα με την προυπηρεσια μου,δεδομενου οτι στον Ησαπ μου εχουν αναγνωρισει 10χρονια +1.5 του στρατου+7μηνες που δουλευω ηδη=4τριετιες,επιδομα ξενης γλωσσας+επιδομα επιστημονικο(λογω ΤΕΙ)και ο καθαρος μισθος μου ειναι 1500Ε με τα επιδοματα.
Εαν πχ καταφερω τη μεταταξη (προτιμω στο ΚΤΕΟ λογω ιδιου υπουργειου)θα μου αναγνωριστουν ολα αυτα η θα ξεκινησω απο το μηδεν και περιπου ποσο θα φθασει ο μισθος μου.
Επισης μηπως ειναι καλυτερα να προσπαθησω για ΔΕΚΟ παλι πχ ΔΕΗ η κατι αλλο?
Θα το εκτιμουσα εαν με βοηθουσατε λιγο.


ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΗ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΝΟΜΟ ΓΙΑ ΠΑΡΑΜΕΘΟΡΙΟ 2266/1994.ΒΡΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ gspa.gr .ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΕ,ΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΕΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΑΝ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟΣ.ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΟ,ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ.

Aristotel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό Aristotel » Τετ Νοέμ 12, 2008 1:38 pm

Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα ειναι σιγουρο αυτο?
Εγραψα για το ιδιο θεμα σε ενα αλλο φορουμ και μου απαντησε καποιος οτι δεν γινεται με τιποτα πριν τα δυο χρονια,μακαρι να εχεις δικιο εσυ.
Οσο για το οικονομικο εχεις δικιο καλυτερα πισω και πιο λιγα παρα μακρια τους!!

Kostas Zikos
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Δευ Απρ 14, 2008 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό Kostas Zikos » Τετ Νοέμ 12, 2008 6:28 pm

Aristotel έγραψε:Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα ειναι σιγουρο αυτο?
Εγραψα για το ιδιο θεμα σε ενα αλλο φορουμ και μου απαντησε καποιος οτι δεν γινεται με τιποτα πριν τα δυο χρονια,μακαρι να εχεις δικιο εσυ.
Οσο για το οικονομικο εχεις δικιο καλυτερα πισω και πιο λιγα παρα μακρια τους!!




ΑRISTOTEL
ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠ.ΕΣ. ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ 210 3393339-364-375-389 ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.

Aristotel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό Aristotel » Τετ Νοέμ 12, 2008 9:31 pm

Kostas Zikos έγραψε:
Aristotel έγραψε:Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα ειναι σιγουρο αυτο?
Εγραψα για το ιδιο θεμα σε ενα αλλο φορουμ και μου απαντησε καποιος οτι δεν γινεται με τιποτα πριν τα δυο χρονια,μακαρι να εχεις δικιο εσυ.
Οσο για το οικονομικο εχεις δικιο καλυτερα πισω και πιο λιγα παρα μακρια τους!!




ΑRISTOTEL
ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠ.ΕΣ. ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ 210 3393339-364-375-389 ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.


Ok Θα παρω τηλ.και θα ενημερωσω.Σε ευχαριστω πολυ.

Aristotel
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 30, 2008 9:00 pm

Δημοσίευσηαπό Aristotel » Τετ Ιαν 07, 2009 9:37 pm

Aristotel έγραψε:
Kostas Zikos έγραψε:
Aristotel έγραψε:Φιλε μου σε ευχαριστω για την απαντηση σου,αλλα ειναι σιγουρο αυτο?
Εγραψα για το ιδιο θεμα σε ενα αλλο φορουμ και μου απαντησε καποιος οτι δεν γινεται με τιποτα πριν τα δυο χρονια,μακαρι να εχεις δικιο εσυ.
Οσο για το οικονομικο εχεις δικιο καλυτερα πισω και πιο λιγα παρα μακρια τους!!




ΑRISTOTEL
ΠΑΡΕ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΥΠ.ΕΣ. ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ 210 3393339-364-375-389 ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝΕ ΤΗΝ ΣΩΣΤΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ.


Ok Θα παρω τηλ.και θα ενημερωσω.Σε ευχαριστω πολυ.


Πηρα τηλεφωνο,βγηκε μια κυρια,της κανω την ερωτηση και μου απανταει να την παρω την επομενη ημερα για να το ψαξει.
Περνω τηλ. την επομενη,ζηταω την εν λογω κυρια και της υπενθυμιζω την ερωτηση μου της προηγουμενης ημερας,και μου λεει το γνωστο!!!! μισο λεπτοοο.......... και την ακουω να ρωταει ψιθιριστα την διπλα της για το θεμα,και μετα απο μερικα δευτερολεπτα μου απανταει οτι δεν γινεται.
Ελεοοοοοοοος θα παθει καμια κραμπα απο το πολυ ψαξιμο,μα δεν ντρεπωνται λιγο μωρε,εμεις εχουμε τον πονο μας και μερικοι μας περιπαιζουν!!!!!!!
Αντε τωρα να βγαλεις ακρη.
Μηπως ειναι καλυτερα να παω σε εναν εργατολογο,γιατι με αυτους δεν βγαζω ακρη?


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης