Ενιαία Νομαρχιακή Αυτοδιοίκηση Αθηνών - Πειραιώς 1/2Μ/2007

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Δευ Οκτ 08, 2007 7:46 pm

Έχω ξανακάνει αίτηση γενικότερα για δημόσιο αλλά είχα κάνει λάθος τα διακιολογητικά,είχα χάσει το πιστοποιητικό ACDL,γενικότερα είχα πάρει το θέμα πολύ ψυχρά.Τώρα όμως που έχω δει τον εργασιακό τομέα με άλλο μάτι τα έχω κάνει όλα τέλεια.
Τα μόρια πιστεύω πως παίζουν,μόνο βάση τον συνολικό αριθμό των υποψηφίων και κατα την γνώμη μου και πόσο καλό μέσο έχεις.Πιστεύω οτι αν έχεις ένα καλό δόντι και με πολύ λίγα είσαι μέσα.
Σε γενικές γραμμές ο μέσος όρος των υποψηφίων ΤΕ έχει 6,7 απολυτήριο=670 μόρια,30 απο Αγγλικά,30 απο Η/Υ και 60 απο ένα χρόνο περίπου προυπηρεσία(εκτός εξαιρέσεων).Δηλαδή χωρίς πολύ κόπο έχει κάποιος 800 μόρια
Εγώ παίρνω κάθε έβδομάδα τηλέφωνο και η απάντηση είναι αρχές Νοεμβρίου,αν μάθω κάτι θα σε ενημρώσω άμεσα.Οπότε ας έχουμε και οι δυο το νου μας και στην νομαρχία και στο forum..Και καλή μας επιτυχία... :) :)

toliska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 9:25 am

Δημοσίευσηαπό toliska » Τρί Οκτ 09, 2007 8:17 pm

Στη ΔΕΗ εχεις κανει τα χαρτια σου??

Εκει θα βαλουν ολοι τα μεγαλα μεσα.....

Εχεις ακουσει τιποτα για διαγωνισμο για εκπαιδευτικους για τεχνικα λυκεια???
Δεν θα ξαναγίνει για εμας ποτε??

Αλλη μια μερα περασε......υπομονη.... :roll:

geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Τρί Οκτ 09, 2007 8:50 pm

Για την ΔΕΗ δεν έχω κάνει χαρτιά γιατι δεν έχω μέσο κάποιο στέλεχος της ΔΕΗ,οπότε δεν ήθελα να έχω ψεύτικες ελπίδες.
Όσο για τον διαγωγισμό των εκπαιδευτικών για τεχνικά λύκεια,θέμα το οποίο με αφορά άμεσα γιατι έχω τελειώσει ΑΣΕΤΕΜ-ΣΕΛΕΤΕ και προτεραιότητα έχουν πρώτα οι απόφοιτοι της σχολής μου και μετά οι υπόλοιποι,τελευταία φορά έγινε το 2005.Θεωρητικά γίνεται κάθε 2 χρόνια αλλά φέτος δεν έχει ακουστεί κάτι.Σε αυτόν τον διαγωγνισμό τα αποτελέσματα που είδα έπεσα απο τα σύνεφα,απο τους 350 περίπου πέρασαν 10,κανένας απο τα φυτά και τα μυαλά της σχολής που ήξερα.Πιστεύω παίζει μεγάλο παράγοντα και η τύχη.
Θα ξαναγίνει αλλά δεν ξλερω πότε,κάτι λακουσα για Μαιο αλλά δεν είναι αξιόπιστη η πηγη

toliska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 9:25 am

Δημοσίευσηαπό toliska » Πέμ Οκτ 11, 2007 12:49 am

Εδωσα και εγω το 2005 και πατωσα στο ειδικοτητας αλλα εγραψα τελεια στα παιδαγωγικά.....και δεν εχω τελειώσει ΣΕΛΕΤΕ

Εμενα μου φανηκαν πολυ δύσκολα δεν ξερω.......αλλα πιστεύω πως αν διαβασεις σοβαρα και μεθοδικά εχεις ελπιδες.

Παντως θυμαμαι πως μεινανε πολλες θεσεις κενες απο τις 50 μονο 10 περασανε η κατι τετοιο....
Παντως μακαρι να ξαναγινει γιατι λενε πως δεν θα ξαναγινει για τεχνικες ειδικοτητες

geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Πέμ Οκτ 11, 2007 11:35 am

Το βασικότερο πρόβλημα είναι οτι στις ασκήσεις που βάζουνε είναι όλες πολλαπλής επιλογής και αν κάνεις λάθος μετράει αρνητικά στο σύνολο.Οπότε καλύτερα να μην γράψεις ένα αποτέλεσμα παρα να γράψεις λάθος.Για αυτό και πολλοί πάτωσαν.
Αυτό που ξέρω είναι οτι τα ΤΕΕ θα αυξηθούν και οι καθηγητές είναι λίγοι και με κάποιο τρόπο θα ξαναπάρουν κόσμο
Αλλά αυτή την στιγμή το μόνο που με απασχολεί είναι τα αποτελέσματα της Νομαρχίας.

toliska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 9:25 am

Δημοσίευσηαπό toliska » Κυρ Οκτ 14, 2007 9:30 pm

Χαθήκαμε.....!!!!

Θα παρουμε να ρωτησουμε αυριο μηπως υπαρχει κανενα νεο??????

toliska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 9:25 am

Δημοσίευσηαπό toliska » Δευ Οκτ 15, 2007 11:14 am

Μολις πηρα τηλ στη νομαρχία και μου ειπανε ξανα τα ιδια....

Τα αποτελεσματα βγαινουν τελος Οκτωβρίου με αρχες Νοεμβρίου.

Εις αναμονή λοιπον :)

EKTWR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2007 1:08 pm

1/2M/2007 προκηρυξη

Δημοσίευσηαπό EKTWR » Δευ Οκτ 15, 2007 1:15 pm

Αγαπητοί φίλοι σας χαιρετώ

Ειμαι ηλεκτρολόγος Τ.Ε. και έκανα τα χαρτιά μου για τον διαγωνισμό αυτό.
Εχω ελπίδες να περάσω λόγω μορίων αλλά ποτέ δεν ξέρεις....

Ασχολούμαι με ηλεκτρολογικούς αυτοματιμούς, PLC, robot, κλπ.
Αν κάποιος χρειάζεται κάτι ας μου στίλει μήνυμα. Θα χαρώ να βοηθήσω.

Με συναδελφικούς χαιρετισμούς

ΕΚΤΩΡ

geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Δευ Οκτ 15, 2007 7:41 pm

Ακόμη ένας συνάδελφος,καλησπέρα Εκτωρ και toliska,μετά απο ένα κουραστικό διήμερο και ευτυχώς μακριά απο υπολογιστή επιστρέψαμε ξανά στην Αθήνα.Το πρωί πήρα τηλ.και μου είπαν και εμένα τα ίδια,επίσης έχω να παραθέσω και το εξής νέο που έμαθα απο έναν άλλο διαγωνιζόμενο ο οποίος ξέρει πάρα πολλά.Η επιτροπή έχει αλλάξει 2 φορές,πριν και μετά τις εκλογές,η δεύτερη λοιπόν επιτροπή έχει ήδη βγάλει τα ονόματα και το αφήνει να πάει πίσω πίσω για να μην πιέζουν πολλοί οι "θείοι" του καθενός υποψηφίου και τα αποτελέσματα θα τα οριστικοποιήσουν και θα τα εκδώσουν χωρίς να πάρει κανένας χαμπάρι τι έγινε.
Μετα απο αυτό κατάλαβα οτι μπορεί να έχουν δωθεί οι θέσεις σε έγχρωμα παιδιά.Σχετικά με την πηγή είναι έγκυρη γιατι ήξερε για την προκύρηξη πολύ πριν πάρει ΦΕΚ δημοσίευσης καθώς τις θέσεις και πολλά άλλα...
Μετά απο αυτό ας μετρήσουμε πάλι μέρες όπως κάναμε στο στρατό μέχρι να βγούν τα αποτελέσματα και να τα λέμε συχνά για να γίνεται πιο ενδιαφέρον το θέμα

Nikosx
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 07, 2007 7:19 pm

1/2M

Δημοσίευσηαπό Nikosx » Δευ Οκτ 15, 2007 11:32 pm

Geo..τα πράγματα απο όσο έχω διαπιστώσει σε αυτες τις διαδικασίες είναι δεδομένα..αναλογα τα μόρια σου περνεις την αντιστοιχη μοριοδότηση...
αντε και να κανουνε λαμογια..με την επομενη κανεις ενσταση και τελεώνει εκει το θέμα...ειναι μετρημένα τα κουκια πως να στο πω...
Μπορει όντως να έχουν βγάλει τα αποτελέσματα και να τα ξανατσεκάρουν..σκέψου ποσες χιλιάδες ειναι οι αιτήσεις και ποσο μπάχαλο μπορει να γίνει με ένα και μονο λαθος σε ενα exel.
Όσο και έγχρωμος να είσαι δεν νομιζω οτι παιζει ρόλο στην συγκεκριμένη περίπτωση γιατι όπως σου είπα και πριν το απο που βγαίνει το κάθε μόριο είναι δεδομένο ..το μονο που θα μπορούσε να βοήθησει θα ήταν ΑΝ υπηρχε συνέντευξη (που εκει ο καθενας μπορει να βαλει ότι θελει για βαθμό κάποιου).
Ολοι επισης ξέραμε πριν παρουνε ΦΕΚ ότι έχουν εγκριθεί 1500 θέσεις για όλες τις νομαρχίες της χώρας (αν ψάξεις παλιότερα δημοσιεύματα και στο diorimos.gr) θα δείς οτι υπάρχουν σχετικές αναφορές...οπότε δεν αποτελούσε κάποιο μυστικό...

Αυτά και..υπομονη...αλλοστε και να βγούνε υπάρχει ακομα πολυς δρόμος μπροστά..(αλλα για να φυγει η περιέργεια σίγουρα)
Εχω κάνει και εγώ τα χαρτιά μου για ΠΕ θέση.

Χαιρετώ και καλή τυχη σε όλους :)

ΥΠΟΜΟΝΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 04, 2007 6:13 pm

Δημοσίευσηαπό ΥΠΟΜΟΝΗ » Τρί Οκτ 16, 2007 12:28 pm

γεια σας παιδιά. μόλις πήρα τηλ την νομαρχία και μου είπαν ότι δεν θα ξέρουν τίποτα μέχρι αρχές νοεμβρίου...προσοχή! δεν θα βγούν τα αποτελέσματα αρχές νοεμβρίου, αλλά θα ξέρουν ΚΑΤΙ τότε...πχ. να μας ποθν πότε να περιμένουμε αποτελέσματα....πάντως για κάποιες άλλες προκηρύξεις που ανακοινώθηκαν την ίδια εποχή με την 1/2Μ/2007 μου είπαν (απο το ΑΣΕΠ) ότι περιμένουνε κάτι στις αρχές...Φεβουαρίου!!!

maiko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 6:15 pm

hi

Δημοσίευσηαπό maiko » Τρί Οκτ 16, 2007 1:12 pm

Γειά σας και απο εμένα συνάδελφοι Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί ΤΕ.Σαν να μαζευτήκαμε αρκετοί απο ότι βλέπω τελικά.Έτσι;Έχω κάνει και εγώ τα χαρτία μου σε κάποιες νομαρχίες της Ελλάδος με την ελπίδα που τρέφουμε όλοι για κάποια θέση σε αυτές τις προνομιούχες θέσεις κατά την ταπεινή άποψη μου.Οι συνάδελφοι ηλεκτρολόγοι που έχετε τελειώσει και ποιά χρονολογία;Μπας και συνυπήρξαμε και στο ίδιο τεχνολογικό εκπειδευτικό ίδρυμα.

toliska
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 9:25 am

Δημοσίευσηαπό toliska » Τρί Οκτ 16, 2007 7:12 pm

Λαρισα 2004

geo_TE
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 26, 2007 6:36 pm

Δημοσίευσηαπό geo_TE » Πέμ Οκτ 18, 2007 11:06 am

ΑΣΕΤΕΜ-ΣΕΛΕΤΕ 2003.
ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ,ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΝΟΜΑΡΧΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΔΡΥΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΙΚΗ-ΕΡΓΟΛΗΠΤΙΚΗ ΠΑΝΕΛΛΑΔΙΚΗΣ ΕΜΒΕΛΕΙΑΣ.

EKTWR
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Δευ Οκτ 15, 2007 1:08 pm

Δημοσίευσηαπό EKTWR » Κυρ Οκτ 21, 2007 7:54 pm

Κοζάνη 1997


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Google [Bot] και 1 επισκέπτης