Ραδιοαρβύλα μία εγκύκλιος που αφορά τις δεη μονάδες????

Θέσεις εργασίας, επικαιρότητα, απόψεις.
Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Ραδιοαρβύλα μία εγκύκλιος που αφορά τις δεη μονάδες????

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Κυρ Φεβ 28, 2016 5:41 pm

Θέλω να ρωτήσω αν τελικά είναι αλήθεια το γεγονός ότι οι ΔΕΗ μονάδες είναι πλέον υποχρεωμένες από τον νόμο όταν γίνονται οι ΣΟΧ προκηρύξεις να ΜΗΝ δέχονται για τις ειδικότητες των ηλεκτροτεχνιτών και μηχανοτεχνιτών απλές Βεβαιώσεις Αναγγελίας τεχνίτη, αλλά από Αρχιτεχνίτη και πάνω.......

Πχ η ΔΕΗ Ρόδου αν θυμάμαι καλά, τον νόμο τον σεβάστηκε και προσαρμόστηκε με τα νέα δεδομένα, όμως δυστυχώς ΔΕΝ μπορώ να ισχυριστώ το ίδιο και για την ΔΕΗ Μεγαλόπολης, της οποίας οι διοικούντες και μόνιμοι υπάλληλοι είτε έχουν άγνοια νόμου, είτε το πιθανότερο, "πλάτες" γιατί μόνο με αυτόν τον αθέμιτο τρόπο είναι δυνατό το βόλεμα δικών τους παιδιών που δεν διαθέτουν τα προσόντα του Αρχιτεχνίτη....

Δείτε το νέο ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΟΧΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠ' ΑΡΙΘΜΟΝ ΣΟΧ/2/2016 που αφορά την ΔΕΗ Μεγαλόπολης και θα καταλάβετε τι εννοώ..Δείτε προσεκτικά τα απαιτούμενα προσόντα για τις ειδικότητες ΔΕ Ηλεκτροτεχνίτη και Μηχανοτεχνίτη........

Να μου ζήσεις......Νεοελλαδάρα που επιβραβεύεις την ψευτιά, την π@@στιά,το βόλεμα εις βάρος άξιων ανθρώπων,την τεμπελιά,την λαμογιά,την ξεφτίλα και το λοιπό κακό συναπάντημα........

Και μετά αναρωτιόμαστε πως φθάσαμε ως εδώ...

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Re: Ραδιοαρβύλα μία εγκύκλιος που αφορά τις δεη μονάδες????

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Δευ Φεβ 29, 2016 10:34 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Θέλω να ρωτήσω αν τελικά είναι αλήθεια το γεγονός ότι οι ΔΕΗ μονάδες είναι πλέον υποχρεωμένες από τον νόμο όταν γίνονται οι ΣΟΧ προκηρύξεις να ΜΗΝ δέχονται για τις ειδικότητες των ηλεκτροτεχνιτών και μηχανοτεχνιτών απλές Βεβαιώσεις Αναγγελίας τεχνίτη, αλλά από Αρχιτεχνίτη και πάνω.......

Πχ η ΔΕΗ Ρόδου αν θυμάμαι καλά, τον νόμο τον σεβάστηκε και προσαρμόστηκε με τα νέα δεδομένα, όμως δυστυχώς ΔΕΝ μπορώ να ισχυριστώ το ίδιο και για την ΔΕΗ Μεγαλόπολης, της οποίας οι διοικούντες και μόνιμοι υπάλληλοι είτε έχουν άγνοια νόμου, είτε το πιθανότερο, "πλάτες" γιατί μόνο με αυτόν τον αθέμιτο τρόπο είναι δυνατό το βόλεμα δικών τους παιδιών που δεν διαθέτουν τα προσόντα του Αρχιτεχνίτη....

Δείτε το νέο ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΠΟΧΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΥΠ' ΑΡΙΘΜΟΝ ΣΟΧ/2/2016 που αφορά την ΔΕΗ Μεγαλόπολης και θα καταλάβετε τι εννοώ..Δείτε προσεκτικά τα απαιτούμενα προσόντα για τις ειδικότητες ΔΕ Ηλεκτροτεχνίτη και Μηχανοτεχνίτη........

Να μου ζήσεις......Νεοελλαδάρα που επιβραβεύεις την ψευτιά, την π@@στιά,το βόλεμα εις βάρος άξιων ανθρώπων,την τεμπελιά,την λαμογιά,την ξεφτίλα και το λοιπό κακό συναπάντημα........

Και μετά αναρωτιόμαστε πως φθάσαμε ως εδώ...


Συγνώμμη που επεμβαίνω αλλά δεν καταλαβαίνω εν τέλει που είναι το πρόβλημα σου απο την στιγμή που όλα μοριοδοτούνται. Υποτιμάς τους συνυποψηφιους σου σε κάθε προκήρυξη , δεν μπορείς να τσουβαλιαζεις και να κρινεις λέγοντας τους τεμπεληδες λαμογια και κακό συναναντημα .Τι συμπεριφορά είναι αυτή, μου θυμίζεις το οσα δεν φτανει η αλεπού τα κανει κρεμασταρια. Στην τελική παρτο χαμπάρι δεν μπορεις να μπεις στον συναγωνισμο ουτε του ΑΣΕΠ ουτε των ΣΟΧ με ενα πτυχίο 6,5 και μια ιδιότητα τεκνου πολυτεκνου,Κανε και εσυ ενα μεταπτυχιακη μια ξενη γλώσσα κλπ και μετα να εξαπολύεις μύδρους .

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Μαρ 01, 2016 3:17 pm

Στην προκειμένη περίπτωση η ....αλεπού ΔΕΝ είμαι εγώ.....Η αλεπού στην προκειμένη περίπτωση χρησιμοποιεί κουτοπόνηρες τακτικές όταν συνειδητοποιεί ότι με έντιμα μέσα δεν έχει τύχη στους σκοπούς της.......

Προφανώς σου διαφεύγει το γεγονός ότι ΔΕΝ ομιλώ για τριτοβάθμιας εκπαίδευσης θέσεις , αλλά δευτεροβάθμιας, όπως και το ότι έχω και άλλα προσόντα από αυτά που αναφέρεις.......

Τις προάλλες είχα αναγνώσει το παρακάτω σχόλιο σε άλλο θέμα, άλλης κατηγορίας!:

μέχρι τώρα έμπαινες σχετικά εύκολα σε οκτάμηνο με ένα 19 από εσπερινό επαλ και την Βεβαίωση αναγγελίας ,τώρα αλλάζουν όλα ,
στα γραφεία της δεη έχει έρθει εγκύκλιος να μην δέχονται αιτήσεις χωρίς άδεια αρχιτεχνίτη για τις θέσεις ηλεκτρολόγων και μηχανοτεχνιτων.
Η αναγγελία θα αρκεί μόνο για τεχνίτες ορυχείου.
Και το πόσα μόρια θα πάρεις δεν εξαρτάτε από την άδεια.


Aπό Μaria Ilia στο θέμα με την 3Κ/2015!!!!!

Αν είναι αλήθεια η εγκύκλιος αυτή , τότε γιατί στην ΔΕΗ Μεγαλόπολης συνεχίζουν απτόητα να δέχονται αιτήσεις ΧΩΡΙΣ άδεια τουλάχιστον Αρχιτεχνίτη για ΔΕ Ηλεκτρολόγους και Μηχανολόγους κάτι που αν ΔΕΝ γινόταν, απλά και ξεκάθαρα θα αποκλειόταν η συντριπτική πλειοψηφία των νεαρών και άνευ προσόντων ντόπιων Μεγαλόπολης υποψήφιων οκταμήνων που προκηρύσονται για την ΔΕΗ Μεγαλόπολης και έτσι θα είχα πολύ περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας;;;Γιατί να μου αποστερούν δικαιώματα με τέτοιο φασιστικό τρόπο;;Δηλαδή πρέπει να σιωπήσω;;

Είμαι άδικος που καταγγέλω καταπάτηση του νόμου από την μονάδα αυτή;;;

Είμαι κακός που ΔΕΝ γουστάρω να παλέψω για αυτήν την σημερινή "Ελλαδάρα" που μου ζητά να θυσιαστώ για να τρώνε εις βάρος μου όσοι έχουν βύσματα;;Ε ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ........

ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ.....ΞΥΔΑΚΙ.....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Μαρ 01, 2016 3:48 pm

ΥΓ
Και επίσης ποίους συνυποψηφίους μου υποτίμησα ??Μήπως στην 3Κ/2014??Μήπως πέρσι στην προκήρυξη του Δήμου Πύλου που εκεί όντως είχα αδικήσει συνανθρώπους μου και το παραδέχτηκα ακόμη και τηλεφωνικά??

Δηλάδή το βρίσκεις φυσιολογικό που για να μετρήσουν οι μονάδες πολυτεκνίας είναι πλέον απαραίτητο ΚΑΙ το Πιστοποιητικό από την Ανώτατη Συνομοσπονδία Πολυτέκνων, πέραν αυτού από το ληξιαρχείο;;;;Είναι χαζό να πιστέψει κάποιος ότι το κάνουν για να αποδείξεις εις διπλούν ότι έχεις τα προσόντα της πολυτεκνίας και δεν είσαι ελέφαντας......Απλά πλέον οι ληστρικές κυβερνήσεις θέλουν απτες αποδείξεις ότι σου τα αρπάξαν ΚΑΙ μέσω της ΑΣΠ μιά και στάνταρ ποσοστό του 20άευρου που στοιχίζει η συνδρομή καταλήγει στα κρατικά ταμεία!!!

john2110
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 30, 2010 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό john2110 » Τρί Μαρ 01, 2016 5:03 pm

εδώ όμως ζητάει ηλεκτροτεχνίτες , πριν μιλούσαμε για ηλεκτρολόγους αλλά εκεί ζητάνε εγκαταστάτες και όχι αρχιτεχνίτες.
να σου κάνω και μια ερώτηση: οι τεχνίτες ορυχείων που δέχονται μηχανολόγους ΔΕ και ηλεκτρολόγους ΔΕ χωρίς άδεια, γνωρίζεις τι είναι? θα μπορούσα να πάω σε μια τέτοια ειδικότητα και να πάρω εμπειρία ως ηλεκτρολόγος?

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Τρί Μαρ 01, 2016 5:03 pm

Αν είναι αλήθεια η εγκύκλιος αυτή , τότε γιατί στην ΔΕΗ Μεγαλόπολης συνεχίζουν απτόητα να δέχονται αιτήσεις ΧΩΡΙΣ άδεια τουλάχιστον Αρχιτεχνίτη για ΔΕ Ηλεκτρολόγους και Μηχανολόγους κάτι που αν ΔΕΝ γινόταν, απλά και ξεκάθαρα θα αποκλειόταν η συντριπτική πλειοψηφία των νεαρών και άνευ προσόντων ντόπιων Μεγαλόπολης υποψήφιων οκταμήνων που προκηρύσονται για την ΔΕΗ Μεγαλόπολης και έτσι θα είχα πολύ περισσότερες πιθανότητες επιτυχίας;;;Γιατί να μου αποστερούν δικαιώματα με τέτοιο φασιστικό τρόπο;;Δηλαδή πρέπει να σιωπήσω;;

Είμαι άδικος που καταγγέλω καταπάτηση του νόμου από την μονάδα αυτή;;;

Είμαι κακός που ΔΕΝ γουστάρω να παλέψω για αυτήν την σημερινή "Ελλαδάρα" που μου ζητά να θυσιαστώ για να τρώνε εις βάρος μου όσοι έχουν βύσματα;;Ε ΚΑΤΗΓΟΡΗΜΑΤΙΚΑ ΟΧΙ........

ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥΣ ΘΑ ΜΕ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ.....ΞΥΔΑΚΙ.....


Αυτο που προσπαθω να σου εξηγήσω είναι οτι απο την στιγμή που υπάρχει η μοριοδότηση συγεκριμένα στην ΣΟΧ , τι καταγγελνεις ????αν εχεις μεγαλυτερο πτυχίο ειτε ΔΕ ειτε ΤΕ δεν το εξεταζω αυτό, ανεργία και προυπηρεσία τι σε πειραζει αν θα παει να κανει αιτηση και το παιδαρελι που θα μπορουσε να ειναι και παιδι σου στο κατω κατω! Ειμαι σιγουρη οτι αν δεν ειχες και την ιδότητα του τεκνου πολυτεκνου θα κατηγορουσες και τους πολυτεκνους που παιρνουν εξτρα. μόρια.

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τρί Μαρ 01, 2016 8:24 pm

Αυτό που θέλω να εξηγήσω, είναι ότι τις μονάδες για να πετύχω έστω ως ΔΕ Ηλεκτρολόγος σε ΣΟΧ τις έχω υπέραρκετές,αλλά παρόλα αυτά ΔΕΕΕΝΝΝΝ φθάνει αυτό, διότι είναι στην μέση ΚΑΙ η εντοπιότητα που δίνει ολοκληρωτική προτεραιότητα στους εκεί ντόπιους ανεξαρτήτως βαθμών.......Ενώ έπρεπε να δίνει μόνο μονάδες....

Μα θα μου πεις είναι μακριά πως θα πηγαίνεις;;Απάντηση!:Υπάρχει λεωφορείο που ξεκινά από Καλαμάτα πρωί βράδυ για εκεί, για τους εργαζόμενους......

Όσο για τους εργάτες ορυχείων γνωρίζω τι ..... προσόντα ΔΕΝ χρειάζονται για να πετύχεις σε ΣΟΧ, μιά και έχω συμμετάσχει και ως υποψήφιος εργάτης ορυχείων.......Μέχρι τώρα απλά να είχες τελειώσει το Λύκειο και αυτό έφθανε......

Στα λιγνίτικα κέντρα πχ όμως πλέον δεν επιτρέπεται να εργάζονται άτομα που δεν έχουν Βεβαίωση Αναγγελίας Αρχιτεχνίτη η Εγκαταστάτη..Οι έχοντες μόνο βεβαίωση αναγγελίας τεχνίτη, την Α άδεια δηλαδή, απλά κανονικά αποκλείονται.......

Η σταγόνα όμως που για μένα ξεχείλησε το ποτήρι είναι ότι είδα ως επιτυχών σε ΣΟΧ στη ΔΕΗ Μεγαλόπολης άτομο με συνολικό βαθμό στο επαγγελματικό Λύκειο με 09.8/20 και εγώ με το 19/20 στην απόξω......Εκεί ορκίστηκα να τους βάζω κατά το δυνατόν "τρικλοποδιές" ....Ασχέτως αν τις αποφεύγουν...

Και δεν κατάλαβα δηλαδή να μην κρίνω τον συμπολιτη μου που την ώρα που εγώ ήμουν σκυμμένος απάνω από τα βιβλία με τις ώρες για να περάσω κάτι μαθήματα-φωτιά επιπέδου Πανεπιστημίου και τόσο αγχωνόμουν, ο ίδιος έκανε χαβαλέ στην τάξη του και όμως ανταμοίφθηκε και εγώ απορρίφθηκα;;Δηλαδή δεν έχω το δικαίωμα να επικρίνω το κράτος που τα επιτρέπει αυτά τα αίσχη;;

Όταν όμως βρίσκονται σε θέσεις-κλέιδιά διεφθαρμένα μυαλά που έχουν και πλάτες να αυθαιρετούν, ότι και να λέμε στο βρόντο πάει...

pnofear
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2007 11:45 pm

Δημοσίευσηαπό pnofear » Τετ Μαρ 02, 2016 10:33 am

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:
μέχρι τώρα έμπαινες σχετικά εύκολα σε οκτάμηνο με ένα 19 από εσπερινό επαλ και την Βεβαίωση αναγγελίας ,τώρα αλλάζουν όλα ,
στα γραφεία της δεη έχει έρθει εγκύκλιος να μην δέχονται αιτήσεις χωρίς άδεια αρχιτεχνίτη για τις θέσεις ηλεκτρολόγων και μηχανοτεχνιτων.
Η αναγγελία θα αρκεί μόνο για τεχνίτες ορυχείου.
Και το πόσα μόρια θα πάρεις δεν εξαρτάτε από την άδεια.


Aπό Μaria Ilia στο θέμα με την 3Κ/2015!!!!!

Αν είναι αλήθεια η εγκύκλιος αυτή , τότε γιατί στην ΔΕΗ Μεγαλόπολης συνεχίζουν απτόητα να δέχονται αιτήσεις ΧΩΡΙΣ άδεια τουλάχιστον Αρχιτεχνίτη για ΔΕ Ηλεκτρολόγους και Μηχανολόγους κάτι που αν ΔΕΝ γινόταν, απλά και ξεκάθαρα θα αποκλειόταν η συντριπτική πλειοψηφία των νεαρών και άνευ προσόντων ντόπιων Μεγαλόπολης
Πρεπει να δεις αρχικα αν υπαρχει αυτη η εγκυκλιος....ετσι θα τεκμηριώσεις αυτα που λες

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Τετ Μαρ 02, 2016 11:30 am

Γι αυτό άφησα ΚΑΙ ένα ερωτηματικό για να είμαι καλυμμένος........

Πάντως μου κάνει εντύπωση που σε άλλες ΔΕΗ μονάδες δεν δέχονται πλέον απλούς τεχνίτες για θέσεις εκτός ορυχείων που παρεμπιπτώντος πρόκειται ουσιαστικά για θέσεις ανιδείκευτων ........

Όσον αφορά την Maria Ilia όμως όπως προσωπικά έχω καταλάβει έχει συγκεκριμένη ιδιότητα που της δινει το δικαίωμα να ξέρει κάποια πράγματα παραπάνω....

Πχ ήταν η πρώτη που σε μία βαρύτατη (Και όπως αποδείχθηκε ΑΔΙΚΗ,λόγω δικού μου λάθους) καταγγελία μου που είχα προβεί πέρυσι κατά του Δήμου Πύλου , μου υπέδειξε επακριβώς και με στοιχεία ότι αδικούσα ΛΑΘΟΣ συνανθρώπους μου.... Από την άλλη βέβαια με τον τρόπο της, μου συνέστησε την ιδιαίτερη προσοχή μου σε παράλογα ψηφίσματα των αρρωστημένων εγκεφάλων που μας κυβερνούν,ήτοι ότι ναι μεν είναι παράλογα και φαίνονται γελοία αλλά πέρα για πέρα αληθινά.......

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Μαρ 03, 2016 8:51 pm

Και να ξέρετε επίσης τέτοιες τακτικές ακυρώνουν υπόληψη και αξιοπρέπεια......

Αν είχα άδικο, τότε με έβρισκαν από εκείνη την μονάδα στον παρόντα ιστοχώρο που παρακολουθεί τόσος κόσμος,αλλά προφανώς τις αποφεύγουν τις κακοτοπιές....

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Πέμ Μαρ 17, 2016 4:06 pm

Τουλάχιστον ο ΑΔΜΗΕ δεν φαίνεται να είναι "πουλημένος" σε ιδιοτελή συμφέροντα και με εξαίρεση τον ακριτικό Νομό Έβρου στις υπόλοιπες περιοχές που προκηρύσονται θέσεις ΚΑΙ ηλεκτροτεχνικών, ευτυχώς ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ το άθλιο κριτήριο της Εντοπιότητος και έτσι θα έχουν την ευκαιρία άνθρωποι ικανοί με όρεξη για εργασία να απασχοληθούν στους χαλεπούς αυτούς καιρούς!!Στην 1/2016 ΣΟΧ αναφέρομαι για τις 101 προσλήψεις όπου και η προθεσμία ξεκινά στις 22 του μήνα!!Ας ελπίσουμε ότι έγινε μία αρχή για την απαραίτητη αλλαγή της ατιμωτικής νεοελληνικής νοοτροπίας της λαμογιάς!!

MATILDA
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 303
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 05, 2005 2:01 pm

Δημοσίευσηαπό MATILDA » Παρ Μαρ 18, 2016 3:16 pm

Ιωάννης Μπάκας έγραψε:Τουλάχιστον ο ΑΔΜΗΕ δεν φαίνεται να είναι "πουλημένος" σε ιδιοτελή συμφέροντα και με εξαίρεση τον ακριτικό Νομό Έβρου στις υπόλοιπες περιοχές που προκηρύσονται θέσεις ΚΑΙ ηλεκτροτεχνικών, ευτυχώς ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ το άθλιο κριτήριο της Εντοπιότητος και έτσι θα έχουν την ευκαιρία άνθρωποι ικανοί με όρεξη για εργασία να απασχοληθούν στους χαλεπούς αυτούς καιρούς!!Στην 1/2016 ΣΟΧ αναφέρομαι για τις 101 προσλήψεις όπου και η προθεσμία ξεκινά στις 22 του μήνα!!Ας ελπίσουμε ότι έγινε μία αρχή για την απαραίτητη αλλαγή της ατιμωτικής νεοελληνικής νοοτροπίας της λαμογιάς!!



Αν είναι άθλιο το κριτήριο της εντοπιότητας τόσο άθλιο είναι και το κριτήριο της πολυτεκνίας ( όχι για γονεις πολλών παιδιών ) αλλά στα τέκνα πολυτέκνων ειδικά όταν έχουν δική τους οικογένεια ε?????

Ιωάννης Μπάκας
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 393
Εγγραφή: Δευ Οκτ 27, 2014 7:23 pm

Δημοσίευσηαπό Ιωάννης Μπάκας » Παρ Μαρ 18, 2016 8:04 pm

ΛΟΛ :lol:
Δεν υπάρχει κάτι το μεμπτόν για τους ανθρώπους που ΚΑΙ στην πράξη αγαπάν την πατρίδα τους, με το να αγωνίζονται για αυτήν και το μέλλον της αποκτώντας παιδιά-αυριανούς πολίτες και που επιβραβεύονται γι' αυτό!!!Κάτι τέτοια είναι υποχρεώσεις της πολιτείας αν πραγματικά ενδιαφέρεται για τον Ελληνισμό!!Ισα ίσα απεναντίας θα έπρεπε να προστεθούν περαιτέρω κίνητρα για να γίνεται κάποιος πολύτεκνος !!Γενικά αυτό για την πολυτεκνία είναι πατριωτισμός, ενώ η εντοπιότητα για ΜΗ ακριτικές περιοχές(Πχ Μεγαλόπολη) είναι βόλεμα,λαμογιά,αραλίκι και εθνική ξεφτίλα!!

Πάντως ομολογώ όμως ότι θα ήταν άθλιο να καταργηθεί το κριτήριο της Εντοπιότητος για τα νησιά, του Ανατολικού κυρίως, Αιγαίου που τόσο κινδυνεύουν από το δολοφονικό αρπακτικο στα ανατολικά μας που λέγεται Τουρκία και που αν κάποια τους αδειάσουν από κατοίκους είναι καταδικασμένα!!


Επιστροφή σε “ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ - ΑΠΟΨΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες