180 Τελωνειακοί Υπάλληλοι

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Spais
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2007 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό Spais » Παρ Δεκ 19, 2014 12:55 am

Το αποκλείω να πάει τόσο μακριά... Απεναντίας, αν γίνουν εκλογές, το πιθανότερο είναι να τρέξει... Η άνοιξη θα σας βρει ως τελώνες... :)

tp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2007 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό tp » Παρ Δεκ 19, 2014 8:30 am

Spais έγραψε:Το αποκλείω να πάει τόσο μακριά... Απεναντίας, αν γίνουν εκλογές, το πιθανότερο είναι να τρέξει... Η άνοιξη θα σας βρει ως τελώνες... :)


Το ίδιο πιστεύω και εγώ... Η επιστολή που θα λάβουμε ((ενδεχομένως και σήμερα γιατί χθες εστάλησαν) προφανώς θα έχει μια καταληκτική ημερομηνία αποστολής των δικαιολογητικών και μετά αυτό που μένει είναι δημοσίευση του ΦΕΚ διορισμού.
Εκτιμώ εντός Φεβρουαρίου - Μαρτίου να εκδοθεί του ΦΕΚ διορισμού μας. Εαν γίνουν εκλογές σίγουρα θα πάει λίγο πιο πίσω...

καλές γιορτές σε όλους..

corsair
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 63
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2014 12:37 am

Δημοσίευσηαπό corsair » Παρ Δεκ 19, 2014 3:46 pm

Spais έγραψε:Το αποκλείω να πάει τόσο μακριά... Απεναντίας, αν γίνουν εκλογές, το πιθανότερο είναι να τρέξει... Η άνοιξη θα σας βρει ως τελώνες... :)
Ενα τριμηνο θατο παρει αποτι ειπαν..θα αποστειλουν οι επιτυχοντεσ ξανα οα ταμδικαιολογητικα μαζι με ιατρικες εξετασεις τα οποια θα εξεταστουν για τη γνησιοτητα τους απο το φορεα που θα κανει την προσληψη το ΥΠΟΙΚ πχ βαθμος πτυχιου,ξενογλωσσα να τα ελεγξει το ΥΠΕΣ οτι ειναι στο σχεδιο 1-5 να υπογραφουν απο Υπουργο ξανα δημοσιευση σε φεκ..και να αναζητηθουν αυταπαγγελτα καποια..αν υπαρξουν εκλογες θα πανε πισω αν οχι κανα τριμηνο..εντωμεταξυ ειναι σε αναμονη και τα αποτελεσματα των ΠΕ..Αληθεια φιλε Spais για τη μισθους περιπου μιλαμε και ποσο ευκολο ειναι να αναγνωρισεις προηγουμενη προυπηρεσια στο δημοσιο?

Spais
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 309
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 30, 2007 4:19 pm

Δημοσίευσηαπό Spais » Τετ Δεκ 24, 2014 12:28 am

Καλησπέρα και χρόνια πολλά...

Για τα μισθολογικά έχω μιλήσει εκτενώς προηγουμένως. Μία δύο σελίδες πίσω. Προϋπηρεσία αναγνωρίζεται, αλλά είναι λίγο μπέρδεμα αυτά. Δεν είχα εμπλακεί με αυτό το θέμα και δε θέλω να πω αρβύλες. Αν αναγνωριστεί πάντως -υπάρχει πλαφόν ετών- και θα διοριστείτε σε ανώτερο βαθμό του ΣΤ -αναλόγως- με την σχετική πάντα μισθολογική κλάση.
Αν έχετε παιδιά, μετράει μισθολογικά. Αν έχετε μεταπτυχιακό επίσης και είναι SOS να το έχετε μεταφρασμένο, τακτοποιημένο προς παράδοση στη Δ2 για να ενταχθείτε απευθείας στον Ε βαθμό. Μετράει πολύ γιατί οι προαγωγές έχουν παγώσει και έχουμε χάσει πολλά λεφτά από αυτό.
Αν έχετε διοριστεί παραμεθόριο, υπολογίστε ως έξτρα το ιλιγγιώδες ποσό των 70 ευρώ καθαρά μηνιαίως. Στα δύο πρώτα χρόνια έχετε περισσότερες κρατήσεις ως νεοδιόριστοι, κάτι που σημαίνει πως θα έχετε μειωμένες καθαρές αποδοχές.

Αυτά τρέχουν ΤΩΡΑ... Εύχομαι να μην αλλάξει πάλι κάτι προς το χειρότερο...

annalawyer85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Ιαν 13, 2014 11:46 am

Δημοσίευσηαπό annalawyer85 » Παρ Ιαν 02, 2015 5:29 pm

Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;

abck122
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 521
Εγγραφή: Τρί Δεκ 31, 2013 7:29 pm

Δημοσίευσηαπό abck122 » Παρ Ιαν 02, 2015 7:04 pm

annalawyer85 έγραψε:Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;


Οχι δεν θα ανακοινωθουν. Παγωνουν ολες οι διαδικασιες του ΑΣΕΠ μεχρι την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης. Δεν στελνονται προκηρυξεις στο Εθνικο Τυπογραφειο, δεν εκδιδονται προσωρινά ή οριστικά αποτελεσματα, δεν θα γινουν οι αιτησεις στην 6Κ και 7Κ που ηταν να δινουν μεσα στον Ιανουαριο, δεν θα γινουν αιτησεις στους λιμενικους ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ εκτος απο την κοινωφελη εργασια που ειναι ΕΣΠΑ και απο τα 8μηνα με τον ν. 2190 που ειναι για ορισμενου χρονου.

tp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2007 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό tp » Τρί Ιαν 27, 2015 8:58 am

abck122 έγραψε:
annalawyer85 έγραψε:Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;


Οχι δεν θα ανακοινωθουν. Παγωνουν ολες οι διαδικασιες του ΑΣΕΠ μεχρι την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης. Δεν στελνονται προκηρυξεις στο Εθνικο Τυπογραφειο, δεν εκδιδονται προσωρινά ή οριστικά αποτελεσματα, δεν θα γινουν οι αιτησεις στην 6Κ και 7Κ που ηταν να δινουν μεσα στον Ιανουαριο, δεν θα γινουν αιτησεις στους λιμενικους ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ εκτος απο την κοινωφελη εργασια που ειναι ΕΣΠΑ και απο τα 8μηνα με τον ν. 2190 που ειναι για ορισμενου χρονου.


καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο τους διοριστεους ΔΕ/ΤΕ έχει καμια εξέλιξη με το διορισμό του. Γνωρίζει κανεις σε ποιο σταδιο βρισκονται οι διορισμοί;

annalawyer85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Ιαν 13, 2014 11:46 am

Δημοσίευσηαπό annalawyer85 » Τρί Ιαν 27, 2015 2:34 pm

Μήπως υπάρχει καμία πρόβλεψη για το ποτέ θα εκδοθούν τα αποτελέσματα για τους ΠΕ;

Soulaki
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2014 3:23 am

Δημοσίευσηαπό Soulaki » Τρί Ιαν 27, 2015 6:46 pm

tp έγραψε:
abck122 έγραψε:
annalawyer85 έγραψε:Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;


Οχι δεν θα ανακοινωθουν. Παγωνουν ολες οι διαδικασιες του ΑΣΕΠ μεχρι την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης. Δεν στελνονται προκηρυξεις στο Εθνικο Τυπογραφειο, δεν εκδιδονται προσωρινά ή οριστικά αποτελεσματα, δεν θα γινουν οι αιτησεις στην 6Κ και 7Κ που ηταν να δινουν μεσα στον Ιανουαριο, δεν θα γινουν αιτησεις στους λιμενικους ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ εκτος απο την κοινωφελη εργασια που ειναι ΕΣΠΑ και απο τα 8μηνα με τον ν. 2190 που ειναι για ορισμενου χρονου.


καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο τους διοριστεους ΔΕ/ΤΕ έχει καμια εξέλιξη με το διορισμό του. Γνωρίζει κανεις σε ποιο σταδιο βρισκονται οι διορισμοί;



Καλησπερα.Ειμαι στους διοριστεους ΔΕ.Μου ηρθε κανονικα ο διορισμος.εκανα αποδοχη κ τους απεστειλα τα δικαιολογητικα κ την αιτηση που θελανε συστημενα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το υπουργειο οικ.μου απαντησαν οτι θα ελεγχθουν ξανα για θεματα πλαστων κ.τ.λ.Μου ειπαν οτι λογω εκλογων ακομα δεν δημοσιευονται πραξεις διορισμου.Πρεπει να περιμενουμε να ορκιστουν υπουργοι.Συγκεκριμενα για εμας υπουργος οικον.ΜΟλις γινει αυτο θα πρεπει να κοιταμε στην σελιδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ Κ στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ να ανακοινωθει η ατομικη πραξη διορισμου.Μετα περιμενουμε ξανα χαρτι τοποθετησης συστημενο.πηγαινουμε ορκιζομαστε στο κατα τοπου τελωνειο μαλλον κ αναλαμβανουμε υπηρεσια.Αυτα.Υπομονη.Λιγες μερες μεινανε μεχρι να ορκιστουν κ οι Υπουργοι.Αν θελετε τηλ ειναι το 2103375124 κ θα ζητησετε τον κ.Λαμπιρη που ειναι αυτος που ενημερωνει τους διοριστεους τελωνειακους.

pax
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό pax » Τετ Ιαν 28, 2015 8:45 am

Καλημερα και καλη τοποθετηση. Να ρωτησω εαν καποιους απο τους διοριστεους, ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταθεση? Θελω να παω Αττικη και δουλευω στο τελωνειο της Πατρας.

Soulaki
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2014 3:23 am

Δημοσίευσηαπό Soulaki » Πέμ Ιαν 29, 2015 1:44 am

pax έγραψε:Καλημερα και καλη τοποθετηση. Να ρωτησω εαν καποιους απο τους διοριστεους, ενδιαφερεται για αμοιβαια μεταθεση? Θελω να παω Αττικη και δουλευω στο τελωνειο της Πατρας.


Καλη επιτυχια.Εγω ειμαι Εβριτισσα κ τοποθετηθηκα στον Εβρο.Σε 1 απο τα 4 τελωνεια.Αντε να υπογραψει ο Βαρουφακης τις ατομικες πραξεις μας επιτελους... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

tp
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Παρ Οκτ 05, 2007 2:23 pm

Δημοσίευσηαπό tp » Πέμ Ιαν 29, 2015 8:50 am

Soulaki έγραψε:
tp έγραψε:
abck122 έγραψε:
annalawyer85 έγραψε:Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;


Οχι δεν θα ανακοινωθουν. Παγωνουν ολες οι διαδικασιες του ΑΣΕΠ μεχρι την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης. Δεν στελνονται προκηρυξεις στο Εθνικο Τυπογραφειο, δεν εκδιδονται προσωρινά ή οριστικά αποτελεσματα, δεν θα γινουν οι αιτησεις στην 6Κ και 7Κ που ηταν να δινουν μεσα στον Ιανουαριο, δεν θα γινουν αιτησεις στους λιμενικους ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ εκτος απο την κοινωφελη εργασια που ειναι ΕΣΠΑ και απο τα 8μηνα με τον ν. 2190 που ειναι για ορισμενου χρονου.


καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο τους διοριστεους ΔΕ/ΤΕ έχει καμια εξέλιξη με το διορισμό του. Γνωρίζει κανεις σε ποιο σταδιο βρισκονται οι διορισμοί;



Καλησπερα.Ειμαι στους διοριστεους ΔΕ.Μου ηρθε κανονικα ο διορισμος.εκανα αποδοχη κ τους απεστειλα τα δικαιολογητικα κ την αιτηση που θελανε συστημενα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το υπουργειο οικ.μου απαντησαν οτι θα ελεγχθουν ξανα για θεματα πλαστων κ.τ.λ.Μου ειπαν οτι λογω εκλογων ακομα δεν δημοσιευονται πραξεις διορισμου.Πρεπει να περιμενουμε να ορκιστουν υπουργοι.Συγκεκριμενα για εμας υπουργος οικον.ΜΟλις γινει αυτο θα πρεπει να κοιταμε στην σελιδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ Κ στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ να ανακοινωθει η ατομικη πραξη διορισμου.Μετα περιμενουμε ξανα χαρτι τοποθετησης συστημενο.πηγαινουμε ορκιζομαστε στο κατα τοπου τελωνειο μαλλον κ αναλαμβανουμε υπηρεσια.Αυτα.Υπομονη.Λιγες μερες μεινανε μεχρι να ορκιστουν κ οι Υπουργοι.Αν θελετε τηλ ειναι το 2103375124 κ θα ζητησετε τον κ.Λαμπιρη που ειναι αυτος που ενημερωνει τους διοριστεους τελωνειακους.



Εγω πάλι με τον κο Λαμπιρη μίλησα στο ιδιο τηλεφωνο και μου ειπε τελείως διαφορετικά πραγματα απο αυτα που ανεφερες. Τα δικαιολογητικά τα έστειλα και εγώ αρχές Ιανουαριου και μεχρι σημερα ουτε καν τα είχε κοιταξει μου ειπε. Θα ακολουθησει ο ελεγχος για τα πλαστα και μετα τηα πανε Υπουργειο Εσωτερικων και μετα το ΦΕΚ διορισμού, αλλα ειπε οτι το ΦΕΚ διορισμού θα ειναι ομαδικο για την κατηγορια και οχι ατομικο και απο οτι υπολογιζει αυτο θα παρει 3-4 μηνες απο σημερα που μιλαμε. Μακαρι να ειναι διαφορετικά αλλα φοβαμαι οτι εχουμε ακομη καποιους μηνες μπροστα μας...

Soulaki
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2014 3:23 am

Δημοσίευσηαπό Soulaki » Πέμ Ιαν 29, 2015 7:16 pm

tp έγραψε:
Soulaki έγραψε:
tp έγραψε:
abck122 έγραψε:
annalawyer85 έγραψε:Να φανταστώ ότι με την προκήρυξη των εκλογών, δεν ανακοινώνονται ούτε αποτελέσματα για τους ΠΕ;


Οχι δεν θα ανακοινωθουν. Παγωνουν ολες οι διαδικασιες του ΑΣΕΠ μεχρι την ορκωμοσια της νεας κυβερνησης. Δεν στελνονται προκηρυξεις στο Εθνικο Τυπογραφειο, δεν εκδιδονται προσωρινά ή οριστικά αποτελεσματα, δεν θα γινουν οι αιτησεις στην 6Κ και 7Κ που ηταν να δινουν μεσα στον Ιανουαριο, δεν θα γινουν αιτησεις στους λιμενικους ΓΕΝΙΚΑ ΠΑΓΩΝΟΥΝ ΟΛΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ εκτος απο την κοινωφελη εργασια που ειναι ΕΣΠΑ και απο τα 8μηνα με τον ν. 2190 που ειναι για ορισμενου χρονου.


καλημέρα, ήθελα να ρωτήσω εαν κάποιος απο τους διοριστεους ΔΕ/ΤΕ έχει καμια εξέλιξη με το διορισμό του. Γνωρίζει κανεις σε ποιο σταδιο βρισκονται οι διορισμοί;



Καλησπερα.Ειμαι στους διοριστεους ΔΕ.Μου ηρθε κανονικα ο διορισμος.εκανα αποδοχη κ τους απεστειλα τα δικαιολογητικα κ την αιτηση που θελανε συστημενα.Σε τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα με το υπουργειο οικ.μου απαντησαν οτι θα ελεγχθουν ξανα για θεματα πλαστων κ.τ.λ.Μου ειπαν οτι λογω εκλογων ακομα δεν δημοσιευονται πραξεις διορισμου.Πρεπει να περιμενουμε να ορκιστουν υπουργοι.Συγκεκριμενα για εμας υπουργος οικον.ΜΟλις γινει αυτο θα πρεπει να κοιταμε στην σελιδα του ΕΘΝΙΚΟΥ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟΥ Κ στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ να ανακοινωθει η ατομικη πραξη διορισμου.Μετα περιμενουμε ξανα χαρτι τοποθετησης συστημενο.πηγαινουμε ορκιζομαστε στο κατα τοπου τελωνειο μαλλον κ αναλαμβανουμε υπηρεσια.Αυτα.Υπομονη.Λιγες μερες μεινανε μεχρι να ορκιστουν κ οι Υπουργοι.Αν θελετε τηλ ειναι το 2103375124 κ θα ζητησετε τον κ.Λαμπιρη που ειναι αυτος που ενημερωνει τους διοριστεους τελωνειακους.



Εγω πάλι με τον κο Λαμπιρη μίλησα στο ιδιο τηλεφωνο και μου ειπε τελείως διαφορετικά πραγματα απο αυτα που ανεφερες. Τα δικαιολογητικά τα έστειλα και εγώ αρχές Ιανουαριου και μεχρι σημερα ουτε καν τα είχε κοιταξει μου ειπε. Θα ακολουθησει ο ελεγχος για τα πλαστα και μετα τηα πανε Υπουργειο Εσωτερικων και μετα το ΦΕΚ διορισμού, αλλα ειπε οτι το ΦΕΚ διορισμού θα ειναι ομαδικο για την κατηγορια και οχι ατομικο και απο οτι υπολογιζει αυτο θα παρει 3-4 μηνες απο σημερα που μιλαμε. Μακαρι να ειναι διαφορετικά αλλα φοβαμαι οτι εχουμε ακομη καποιους μηνες μπροστα μας...


Το Φεκ ομαδικου Διορισμου βγηκε στις 28-11-14,Στο ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠ. το εχει.Ο κ.Λαμπιρης ειναι ο υπευθυνος.Εγω εκεινη την μερα μιλησα με μια αλλη κοπελα καθως ειχε αδεια ο Κ.Λαμπιρης.Ναι θα τα κοιταξουν για πλαστα κ για να ανοιχτει υπηρεσιακος φακελος.Το ποτε θα μας καλεσουν δεν γνωριζω.Αλλα ολα θα ανακοινωθουν στο ΔΙΑΥΓΕΙΑ Κ στο ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ οπως κ ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ.ιδια με του ΑΣΕΠ.

annalawyer85
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 177
Εγγραφή: Δευ Ιαν 13, 2014 11:46 am

Δημοσίευσηαπό annalawyer85 » Πέμ Ιαν 29, 2015 11:40 pm

Μετά από ερώτημά μου στο ΑΣΕΠ,με ενημέρωσαν ότι η ανακοίνωση των αποτελεσμάτων για τους ΠΕ αναμένεται το προσεχές διάστημα...

Σωτήρης T.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 13, 2014 6:48 pm

Δημοσίευσηαπό Σωτήρης T. » Κυρ Φεβ 01, 2015 7:49 pm

Στις συνομιλίες σας όλο αυτό το διάστημα με φορείς και πρόσωπα, είχε κανείς σας κάποια ασφαλή πληροφόρηση για το ύψος του αρχικού μισθού;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: harrissam και 6 επισκέπτες