1Κ/2013

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
Grimm
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 14, 2014 1:16 pm

Δημοσίευσηαπό Grimm » Κυρ Νοέμ 23, 2014 3:58 pm

qwert έγραψε:Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργια εδω, προς διορισμο κ γω με την 1κ/2013. Να ρωτησω, ολοι εσεις που σας καλουν να αναλαβετε αυτο τον καιρο, μπηκατε με την αποφαση που βγηκε τωρα τον οκτωβρη, η απο προηγουμενη φουρνια?


Μπαίνουμε τώρα με το ΦΕΚ που βγήκε τον Οκτώβρη...

jef1243
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2012 12:13 am

Δημοσίευσηαπό jef1243 » Κυρ Νοέμ 23, 2014 8:48 pm

Post της εφημερίδας καθημερινής υπονοουσε ότι κάποιοι από μας δεν μονιμοποιηθουν. Επίσης μου φαίνεται αδιανόητο να πάρουμε αναδρομικά για την περίοδο που είμαστε δόκιμοι.

stefania1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Μαρ 31, 2014 2:36 pm

Δημοσίευσηαπό stefania1 » Κυρ Νοέμ 23, 2014 9:44 pm

jef1243 έγραψε:Post της εφημερίδας καθημερινής υπονοουσε ότι κάποιοι από μας δεν μονιμοποιηθουν. Επίσης μου φαίνεται αδιανόητο να πάρουμε αναδρομικά για την περίοδο που είμαστε δόκιμοι.


δύσκολα τα βλέπω τα πράγματα παιδιά. δηλαδή αυτή η δοκιμαστική περίοδος και ο χαμηλός μισθός θα ισχύσει ακόμα και για ελεγκτές? πόσο οξύμωρο. Να έχεις την τεράστια ευθύνη ελέγχου μιας εταιρείας, να βρίσκεις ουσιαστικά έσοδα για το ελληνικό κράτος και να αμείβεσαι με 650 ευρώ και να καρδιοχτυπάς αν στο τέλος μονιμοποιηθείς? είναι δυνατόν να ισχύσουν ακόμα και για εμάς (και όλα τα παιδιά με ίδια καθήκοντα/προσοντα) τέτοια άθλια μέτρα?

jef1243
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 433
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 05, 2012 12:13 am

Δημοσίευσηαπό jef1243 » Κυρ Νοέμ 23, 2014 11:32 pm

Με μια λέξη: εργασιακή τρομοκρατία.

qwert
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 21, 2014 9:49 pm

Δημοσίευσηαπό qwert » Δευ Νοέμ 24, 2014 12:01 am

[quote="Grimm"][quote="qwert"]Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργια εδω, προς διορισμο κ γω με την 1κ/2013. Να ρωτησω, ολοι εσεις που σας καλουν να αναλαβετε αυτο τον καιρο, μπηκατε με την αποφαση που βγηκε τωρα τον οκτωβρη, η απο προηγουμενη φουρνια?[/quote]

Μπαίνουμε τώρα με το ΦΕΚ που βγήκε τον Οκτώβρη...[/quote]

Α καταλαβα. Εγω ειμαι στη φαση που τωρα καταθετω τα χαρτια μου (ημουν σε ενα πινακα διοριστεων που βγηκε τωρα τον οκτωβρη), δεν εχω φτασει ακομη στο ΦΕΚ. Να υποθεσω οτι εχω μελλον ακομη ε? Εσεις ποσο καιρο πριν υποβαλλατε τα δικαιολογητικα του διορισμου? Να εχω μια εικονα για το ποτε να περιμενω νεοτερα....

astag1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Οκτ 21, 2014 10:58 pm

Δημοσίευσηαπό astag1987 » Δευ Νοέμ 24, 2014 12:55 am

qwert έγραψε:Γεια σας παιδια, ειμαι καινουργια εδω, προς διορισμο κ γω με την 1κ/2013. Να ρωτησω, ολοι εσεις που σας καλουν να αναλαβετε αυτο τον καιρο, μπηκατε με την αποφαση που βγηκε τωρα τον οκτωβρη, η απο προηγουμενη φουρνια?


Τα παιδιά που περιλαμβάνονται στις 3 αποφάσεις περί αναπληρώσεων του Οκτωβρίου, τώρα υποβάλλουν τα δικαιολογητικά τους στο Υπουργείο Οικονομικών. Προσωπική εκτίμηση, μην περιμένεις να αναλάβεις καθήκοντα πριν τον Φλεβάρη.

Αναφορικά με το θέμα της μονιμοποίησης, πιστεύω ότι δεν υπάρχει πρόθεση να μη μονιμοποιήσουν τα παιδιά που διορίστηκαν και θα διοριστούν από την 1Κ. Αφενός γιατί είμαστε φθηνά εργατικά χέρια αφετέρου διότι αυτά τα 500 άτομα είναι απαραίτητα εφόσον οι υπηρεσίες όλες είναι υποστελεχωμένες. Από 'κει και πέρα, η αξιολόγηση δεν είναι κάτι που θα πρέπει να φοβάται αυτός που θα δουλέψει και θα δείξει ενδιαφέρον στη δουλειά του. Καταλαβαίνω ότι το δημόσιο χάνει το χαρακτήρα που είχε μέχρι τώρα, γεγονός που δημιουργεί ανασφάλεια, αλλά δεν υπάρχει λόγος για τόση ανησυχία.

Εύχομαι καλή αρχή σε όλους!

nn73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Απρ 18, 2014 12:46 am

Δημοσίευσηαπό nn73 » Δευ Νοέμ 24, 2014 11:51 am

Ειδοποιήθηκε κανείς από θεσσαλονίκη; τι θα γίνει πια, πόσες ημέρες αργότερα θα ξεκινήσουμε εμείς;;

FIN
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Οκτ 15, 2014 1:24 pm

Δημοσίευσηαπό FIN » Δευ Νοέμ 24, 2014 12:29 pm

Σημερα κάλεσαν κ εμενα!ξερετε τι ωρα πρεπει να παρουσιαστουμε στην υπηρεσια?οτι ωρα θελουμε?

angel83
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 19
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 29, 2014 4:53 pm

Δημοσίευσηαπό angel83 » Δευ Νοέμ 24, 2014 1:23 pm

FIN έγραψε:Σημερα κάλεσαν κ εμενα!ξερετε τι ωρα πρεπει να παρουσιαστουμε στην υπηρεσια?οτι ωρα θελουμε?


Πάρε τηλέφωνο στην υπηρεσία σου να ρωτήσεις. Εμένα μου είπαν 8-9 το πρωί να πάω

Veniale
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Μαρ 18, 2014 10:50 pm

Δημοσίευσηαπό Veniale » Δευ Νοέμ 24, 2014 1:32 pm

Ειδοποιήθηκε κανείς από θεσσαλονίκη; τι θα γίνει πια, πόσες ημέρες αργότερα θα ξεκινήσουμε εμείς;;


Μας ξέχασαν φαίνεται... :x

subwrc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 22, 2014 3:49 pm

Δημοσίευσηαπό subwrc » Δευ Νοέμ 24, 2014 3:37 pm

Grimm έγραψε:Καλημέρα σας παιδιά! Να ρωτήσω: ξέρει κανείς αν αναγνωρίζονται τα χρόνια προϋπηρεσίας στο Δημόσιο; σε άλλον φορέα και αντικείμενο; και αν ναι, από που παίρνουμε αίτηση για την αναγνώριση; Ευχαριστώ!!


Καλησπέρα, με ενδιαφέρει κι εμένα.
Αν γνωρίζει κάποιος, προϋπηρεσία στα δημόσια σχολεία μετράει ;

nn73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Απρ 18, 2014 12:46 am

Δημοσίευσηαπό nn73 » Δευ Νοέμ 24, 2014 4:19 pm

Veniale έγραψε:
Ειδοποιήθηκε κανείς από θεσσαλονίκη; τι θα γίνει πια, πόσες ημέρες αργότερα θα ξεκινήσουμε εμείς;;


Μας ξέχασαν φαίνεται... :x


Από Δ ΔΟΥ με πήραν στις 3 και κάτι. Αν ανήκεις εκεί πάρε αύριο τηλέφωνο λογικά θα υπάρχει και η δική σου ειδοποίηση!

nn73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Απρ 18, 2014 12:46 am

Δημοσίευσηαπό nn73 » Δευ Νοέμ 24, 2014 4:23 pm

subwrc έγραψε:
Grimm έγραψε:Καλημέρα σας παιδιά! Να ρωτήσω: ξέρει κανείς αν αναγνωρίζονται τα χρόνια προϋπηρεσίας στο Δημόσιο; σε άλλον φορέα και αντικείμενο; και αν ναι, από που παίρνουμε αίτηση για την αναγνώριση; Ευχαριστώ!!


Καλησπέρα, με ενδιαφέρει κι εμένα.
Αν γνωρίζει κάποιος, προϋπηρεσία στα δημόσια σχολεία μετράει ;


Και εγώ προϋπηρεσία σε δημόσιο σχολείο έχω, ακόμα και αν μετράει θα αναγνωριστεί μετά τη διετία από όσα έχω καταλάβει, οπότε αμφιβάλλω αν μπορούμε να κάμουμε αίτηση τώρα. Η λογική λέει πως μετράει, στη βεβαίωση με τις ώρες διδασκαλίας γράφει ξεκάθαρα πως πρόκειται για δημόσια προϋπηρεσία.

Veniale
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Μαρ 18, 2014 10:50 pm

Δημοσίευσηαπό Veniale » Δευ Νοέμ 24, 2014 5:00 pm

nn73 έγραψε:
Veniale έγραψε:
Ειδοποιήθηκε κανείς από θεσσαλονίκη; τι θα γίνει πια, πόσες ημέρες αργότερα θα ξεκινήσουμε εμείς;;


Μας ξέχασαν φαίνεται... :x


Από Δ ΔΟΥ με πήραν στις 3 και κάτι. Αν ανήκεις εκεί πάρε αύριο τηλέφωνο λογικά θα υπάρχει και η δική σου ειδοποίηση!


Καλή σταδιοδρομία! Μπορεί να περάσω από τη δική μου ΔΟΥ αύριο.

nn73
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Παρ Απρ 18, 2014 12:46 am

Δημοσίευσηαπό nn73 » Τρί Νοέμ 25, 2014 4:30 pm

Veniale έγραψε:
nn73 έγραψε:
Veniale έγραψε:
Ειδοποιήθηκε κανείς από θεσσαλονίκη; τι θα γίνει πια, πόσες ημέρες αργότερα θα ξεκινήσουμε εμείς;;


Μας ξέχασαν φαίνεται... :x


Από Δ ΔΟΥ με πήραν στις 3 και κάτι. Αν ανήκεις εκεί πάρε αύριο τηλέφωνο λογικά θα υπάρχει και η δική σου ειδοποίηση!


Καλή σταδιοδρομία! Μπορεί να περάσω από τη δική μου ΔΟΥ αύριο.


Ευχαριστώ, ελπίζω να σε ειδοποίησαν στο μεταξύ. Παιδιά μια ερώτηση πολύ τυπική, τηλεφωνήσατε στην υπηρεσία σας πριν παρουσιαστείτε, ή πήγατε χωρίς να έχετε μιλήσει με κανέναν απλά με το χαρτί του διορισμού σας;


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες