ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
mariav1987
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 21, 2014 8:59 pm

ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ

Δημοσίευσηαπό mariav1987 » Πέμ Αύγ 21, 2014 9:54 pm

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΜΙΑ ΕΤΑΙΡΙΑ ΣΑΝ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑΚΗ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ ΤΟΥΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥΣ 6 ΜΗΝΕΣ ΤΟΥΣ 5ΜΗΝΕΣ ΜΕΣΩ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ VOUCHER ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΣΥΜΒΑΣΗ, ΣΗΜΕΡΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΟΥ ΗΡΘΕ Η ΚΕΡΑΜΙΔΑ. ΜΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ!! ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΩΡΑΡΙΟ (ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΠΑΝ ΠΡΟΦΟΡΙΚΑ 8ΩΡΟ) ΚΑΙ Η ΑΜΟΙΒΗ 450 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟ 20% ΠΟΥ ΓΙΝΕΤΕ ΚΡΑΤΗΣΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΦΟΡΙΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ 400ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΕΝΣΗΜΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ. ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΩ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ?ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΕΝΟ ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΣΥΜΒΑΣΗ ΕΡΓΟΥ? ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ "ΠΡΟΣΛΗΨΗ" ΚΑΙ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ. ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΤΑ ΦΩΤΑ ΤΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ?
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ, :roll:

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Παρ Αύγ 22, 2014 10:43 pm

Πριν λίγους μήνες πήγα για συνέντευξη σε δουλειά με σύμβαση έργου και μου είπαν για 1300 μικτά, οπότε ρώτησα ένα λογιστή. Μου είπε ότι υπολόγιζε 300 το φπα, 225 τον οαεε, 200 την παρακράτηση φόρου με 20% κι έτσι καθαρά ήταν 575 ευρώ. Η παρακράτηση αφαιρείται από τον φόρο που θα έχεις, αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να έχεις επιστροφή φόρου λόγω οαεε. Επίσης υπάρχει ένα τέλος επιτηδεύματος από το οποίο ίσως απαλλάσσεσαι σαν καινούρια. Σου είπαν για μικτά 450 ευρώ και καθαρά 400 ευρώ;


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 7 επισκέπτες