ΝΕΡΙΤ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
katiamath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 2:24 pm

ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό katiamath » Πέμ Ιαν 30, 2014 8:53 am

Καλησπέρα,

Στη προκήρυξη έχει θέσεις για διάφορες ειδικότητες . Η απορία μου είναι η εξής με πτυχίο μαθηματικού μόνο στη πρώτη μπορώ εκεί που λέει οποιοδήποτε πτυχίο? κ γενικά με το πτυχίο αυτό που έχω (μαθηματικό) μόνο έτσι μπορώ να δηλώνω ή μπορώ κ στα οικονομικά που λέει στο τέλος " ή ισότιμος τίτλος σχολών αντίστοιχης ειδικότητας" .
Για πχ στη νεριτ έχει θέση οικονομική και έχει μέσα τη σχολή που έχω μεταπτυχιακό χωρίς όμως να είναι απαραίτητο αυτό αλλά δεν έχει το μαθηματικό.

Ευχαριστώ :D :?

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

Re: ΝΕΡΙΤ

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Πέμ Ιαν 30, 2014 5:43 pm

katiamath έγραψε:Καλησπέρα,

Στη προκήρυξη έχει θέσεις για διάφορες ειδικότητες . Η απορία μου είναι η εξής με πτυχίο μαθηματικού μόνο στη πρώτη μπορώ εκεί που λέει οποιοδήποτε πτυχίο? κ γενικά με το πτυχίο αυτό που έχω (μαθηματικό) μόνο έτσι μπορώ να δηλώνω ή μπορώ κ στα οικονομικά που λέει στο τέλος " ή ισότιμος τίτλος σχολών αντίστοιχης ειδικότητας" .
Για πχ στη νεριτ έχει θέση οικονομική και έχει μέσα τη σχολή που έχω μεταπτυχιακό χωρίς όμως να είναι απαραίτητο αυτό αλλά δεν έχει το μαθηματικό.

Ευχαριστώ :D :?

καλησπερα ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΤΗΣ ΝΕΡΙΤ ΚΑΙ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΕΞΗΣ:
δεν εχω ecdl αλλα βεβαιωση απο τα ΤΕΙ για παρακολουθηση Η/Υ απο οτι ακουω μετραει και μπορεις να καταθεσεις και την αναλυτικη βαθμολογια
2)με 1550 μορια για τοις 7 +6 θεσεις που προκυρηχθηκαν στο διαγωνισμο υπαρχει καμια πιθανοτητα?η ανεργια μετραει ?

tony72
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 14, 2013 3:40 pm

Δημοσίευσηαπό tony72 » Πέμ Ιαν 30, 2014 8:17 pm

φιλε μου η ανεργια δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο,αντιθετα μετραει η εμπειρια σε συναφη θεση..επισης το χαρτι των ΤΕΙ περι χειρισμου Η/Υ ειναι παρα πολυ πιο αποδεκτο και μετραει περισσοτερο απο ολα τα ECDL του κοσμου..το διαπιστωσα απο πρωτο χερι στα προγραμματα του ΟΑΕΔ προσφατα..επισης αν μπεις στην σελιδα του ΑΣΕΠ περι πιστοποιτικων Η/Υ θα δεις ποσο ισχυρο ειναι..και φυσικα μετραει! :wink:

katiamath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 19, 2010 2:24 pm

Δημοσίευσηαπό katiamath » Πέμ Ιαν 30, 2014 9:34 pm

Για τη πληροφορική διάβασε αυτό σε καλύπτει μια χαρά το χαρτί που έχεις από ότι καταλαβαίνω!

Γενικά το ΦΕΚ διάβασε κ θα τα βρεις όλα!


2. Mε τίτλους σπουδών, τριτοβάθμιας, μεταδευτεροβάθμιας ή δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, ειδικότητας Πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ, όπως αυτοί αναφέρονται κατωτέρω.
3. Με τίτλους σπουδών, βασικούς ή /και μεταπτυχιακούς, Πανεπιστημιακής ή/και Τεχνολογικής εκπαίδευσης,από την αναλυτική βαθμολογία των οποίων προκύπτει ότι οι υποψήφιοι έχουν παρακολουθήσει τέσσερα τουλάχιστον μαθήματα, υποχρεωτικά ή κατ’ επιλογή, Πληροφορικής ή γνώσης χειρισμού Η/Υ. Καθένα από τα τέσσερα αυτά μαθήματα μπορεί να έχει πραγματοποιηθεί στο πλαίσιο της απόκτησης τίτλου σπουδών είτε Πανεπιστημιακής (Π.Ε), είτε Τεχνολογικής (ΤΕ) Εκπαίδευσης είτε μεταπτυχιακού τίτλου είτε διδακτορικού διπλώματος και υπολογίζονται αθροιστικά.
TEΥΧΟΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΩΝ Α.Σ.Ε.Π. 37
4. Οι υποψήφιοι της Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης αποδεικνύουν επαρκώς τη γνώση χειρισμού Η/Υ ακόμη και με μόνη την υποβολή βεβαιώσεων τμημάτων ΑΕΙ και ΤΕΙ με τις οποίες πιστο−
ποιείται ότι παρακολούθησαν επιτυχώς, σε προπτυχιακό ή μεταπτυχιακό επίπεδο, τέσσερα (4) εξαμηνιαία μαθήματα τα οποία κατά την εκτίμηση του τμήματος εμπίπτουν στην περιοχή της Πληροφορικής ή του χειρισμού Η/Υ.
Διευκρινίζεται ότι τίτλοι σπουδών ανώτερης αλλά και κατώτερης κατηγορίας από την κατηγορία για την οποία υποβάλλει αίτηση ο υποψήφιος, εφόσον πληρούν και τις λοιπές προυποθέσεις εγκυρότητας, γίνονται δεκτοί, δεδομένου ότι αφενός οι εν λόγω τρόποι απόδειξης προβλέπονται από το προσοντολόγιο, αφετέρου οι σχετικοί τίτλοι και βεβαιώσεις υποβάλλονται για την απόδειξη της γνώσης Η/Υ και όχι για τη διεκδίκηση θέσης ανώτερης ή κατώτερης κατηγορίας της προκηρυσσόμενης.
5. Γίνονται επίσης δεκτά, πιστοποιητικά Γνώσεων Χειρισμού Η/Υ που έχουν εκδοθεί από τον ΟΕΕΚ, κατόπιν επιτυχούς συμμετοχής του υποψηφίου σε εξετάσεις πιστοποίησης Γνώσεων Χειρισμού Η/Υ φυσικών προσώπων που
διοργάνωσε ο Οργανισμός. Τα πιστοποιητικά αυτά ισχύουν για τρία (3) έτη από την έκδοσή τους. Η ισχύς των πιστοποιητικών που εκδόθηκαν από τον ΟΕΕΚ μέχρι και 31/12/2008 παρατείνεται έως 30/6/2014.
ΤΙΤΛΟΙ ΣΠΟΥΔΩΝ
ΤΡΙΤΟΒΑθΜΙΑΣ – ΜΕΤΑΔ/ΒΑΘΜΙΑΣ & ΔΕΥΤΕΡΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΔΕΙΞΗ ΓΝΩΣΗΣ ΧΕΙΡΙΣΜΟΥ Η/Υ
(όπως αυτοί προσδιορίζονται στα άρθρα 6,14 και 19 του Π.Δ 50/2001 όπως ισχύει)
ΤΡΙΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Α) ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
− Πληροφορικής
− Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
− Ηλεκτρολόγου Μηχανικού & Μηχανικού Υπολογιστών
− Εφαρμοσμένης Πληροφορικής
− Ηλεκτρολόγου Μηχανικού & Τεχνολογίας Υπολογιστών
− Μηχανικού Η/Υ και Πληροφορικής
− Επιστήμης Υπολογιστών
− Ηλεκτρονικού και Μηχανικού Υπολογιστών
− Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων
− Μηχανικών Η/Υ Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων
− Επιστήμης και Τεχνολογίας Υπολογιστών
− Επιστήμης και Τεχνολογίας Τηλεπικοινωνιών
− Ηλεκτρονικού Μηχανικού και Μηχανικού Υπολογιστών
− Ηλεκτρονικής και Μηχανικoύ Υπολογιστών
− Πληροφορικής με εφαρμογές στη Βιοιατρική
− Μηχανικών Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
− Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Η/Υ
− Πληροφορικής (Ε.Α.Π.)
− Διδακτικής της Τεχνολογίας και Ψηφιακών Συστημάτων
− Επιστημών και Πολιτισμού – Κατεύθυνση Η/Υ (Π.Σ.Ε.)
ή άλλος ισότιμος τίτλος αντίστοιχης ειδικότητας σχολών της αλλοδαπής.
Β) ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΚΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
− Πληροφορικής
− Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων
− Τεχνολογίας Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών
− Εφαρμοσμένης Πληροφορικής και Πολυμέσων
− Βιομηχανικής Πληροφορικής
− Πληροφορικής και Επικοινωνιών
− Γεωπληροφορικής και Τοπογραφίας
− Πληροφορικής και Τεχνολογίας Υπολογιστών
− Τηλεπληροφορικής και Διοίκησης
− Τηλεπικοινωνιών και Δικτύων Η/Υ (Π.Σ.Ε.)
− Επιχειρηματικού Σχεδιασμού και Πληροφοριακών Συστημάτων
− Εφαρμογών Πληροφορικής στη Διοίκηση και στην Οικονομία
− Διαχείρισης Πληροφοριών
ή άλλος ισότιμος τίτλος σπουδών αντίστοιχης ειδικότητας, σχολών της ημεδαπής ή αλλοδαπής.

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Σάβ Φεβ 01, 2014 1:59 pm

tony72 έγραψε:φιλε μου η ανεργια δεν νομιζω να παιζει κανενα ρολο,αντιθετα μετραει η εμπειρια σε συναφη θεση..επισης το χαρτι των ΤΕΙ περι χειρισμου Η/Υ ειναι παρα πολυ πιο αποδεκτο και μετραει περισσοτερο απο ολα τα ECDL του κοσμου..το διαπιστωσα απο πρωτο χερι στα προγραμματα του ΟΑΕΔ προσφατα..επισης αν μπεις στην σελιδα του ΑΣΕΠ περι πιστοποιτικων Η/Υ θα δεις ποσο ισχυρο ειναι..και φυσικα μετραει! :wink:


Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΣΕ ΣΥΝΑΦΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ?ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΩΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΙΜΟΛΟΓΗΣΗΣ ΚΑΙ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ 6 ΠΕΡΙΠΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕΤΡΑΕΙ?

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 13, 2013 12:51 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Δευ Φεβ 10, 2014 6:13 pm

Από λάθος ξεκίνησα ηλεκτρονική αίτηση για ΠΕ στο ΑΣΕΠ ενώ με ενδιαφέρει για ΤΕ.Πως γίνεται ακύρωση καθώς δεν με αφήνει να κάνω νέα αίτηση..

ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 11:40 am

Δημοσίευσηαπό ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ » Πέμ Φεβ 13, 2014 12:31 pm

Καλημερα, Εχω πτυχιο ΤΕΕ απο ηλεκτρονικους υπολογιστες , Α και Β κυκλου. Μπορω να τα καταθεσω σαν Δε Δοικητικου? Και αν ναι τιτλο βαζω πρωτο? Το ΤΕΕ η το απολυτηριο Γενικου Λυκειου?

madhoney00
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Φεβ 12, 2014 11:49 pm

Δημοσίευσηαπό madhoney00 » Πέμ Φεβ 13, 2014 4:37 pm

Panagiotis_k έγραψε:Από λάθος ξεκίνησα ηλεκτρονική αίτηση για ΠΕ στο ΑΣΕΠ ενώ με ενδιαφέρει για ΤΕ.Πως γίνεται ακύρωση καθώς δεν με αφήνει να κάνω νέα αίτηση..


Παραθέτω το κείμενο όπως υπάρχει στις οδηγίες χρήσης στην ιστοσελίδα του asep.gr

7. Ημ/νία εισαγωγής: 01/02/2008
Ερώτηση:
Πως ακυρώνω μια αίτηση για να κάνω μια νέα;
Απάντηση:
ΜΟΝΟ οι αιτήσεις που είναι σε κατάσταση "Υποβλήθηκε" μπορούν να ακυρωθούν, κάνοντας κλικ πάνω στην εγγραφή (γραμμή) της αίτησης και επιλέγοντας "Ακύρωση".

Παρατήρηση: Ο μόνος λόγος για να ακυρώσετε την αίτησή σας, είναι εάν δεν επιθυμείτε τελικά τη συμμετοχή σας στο συγκεκριμένο διαγωνισμό ή εάν θέλετε η νέα αίτησή σας να έχει τις τυχόν αλλαγές που πραγματοποιήσατε στα προσωπικά σας στοιχεία, μέσα από το αίτημα αλλαγής στοιχείων. Εάν θέλετε απλώς να τροποποιήσετε τα στοιχεία που απαιτεί η προκήρυξη (π.χ. Τίτλοι σπουδών, Διάφοροι Κωδικοί, κλπ) τότε κάντε κλικ πάνω στην εγγραφή (γραμμή) της αίτησή σας και επιλέξτε "Επεξεργασία".
8. Ημ/νία εισαγωγής: 01/02/2008
Ερώτηση:
Εκτός από ακύρωση τι άλλο μπορώ να κάνω;
Απάντηση:
Αν έχετε συμπληρώσει μία αίτηση, την έχετε αποστείλει και θέλετε να τροποποιήσετε κάποια από τα πεδία και όχι όλα, τότε αντί για Ακύρωση, κάνετε Συμπλήρωση.

Παρακαλώ ενημερώστε στο forum για την έκβαση της αίτησης σας διότι πού σίγουρα έχουν την ίδια απορία. Ευχαριστώ

ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 67
Εγγραφή: Τρί Ιαν 13, 2009 11:40 am

Δημοσίευσηαπό ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ » Παρ Φεβ 14, 2014 1:59 pm

ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ έγραψε:Καλημερα, Εχω πτυχιο ΤΕΕ απο ηλεκτρονικους υπολογιστες , Α και Β κυκλου. Μπορω να τα καταθεσω σαν Δε Δοικητικου? Και αν ναι τιτλο βαζω πρωτο? Το ΤΕΕ η το απολυτηριο Γενικου Λυκειου?





Καμια βοηθεια καλε παιδια???

zygina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 12:36 am

Δημοσίευσηαπό zygina » Παρ Φεβ 14, 2014 8:55 pm

ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ έγραψε:
ΣΚΥΒΑΛΙΔΑ ΜΑΡΙΑ έγραψε:Καλημερα, Εχω πτυχιο ΤΕΕ απο ηλεκτρονικους υπολογιστες , Α και Β κυκλου. Μπορω να τα καταθεσω σαν Δε Δοικητικου? Και αν ναι τιτλο βαζω πρωτο? Το ΤΕΕ η το απολυτηριο Γενικου Λυκειου?





Καμια βοηθεια καλε παιδια???


Φυσικά και ναι. Διάβασε το ΦΕΚ. Δίνει όλες τις πληροφορίες.

thanasis m
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 13, 2014 10:50 pm

Δημοσίευσηαπό thanasis m » Σάβ Φεβ 15, 2014 11:35 am

Έχει κανείς ιδέα τι παίζει με τους μισθους; Θα ισχύει το Ενιαίο Μισθολόγιο; Ενδιαφέρομαι για τη θέση ΤΕ Πληροφορικής.

ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Τρί Φεβ 18, 2014 2:37 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΤΣΙΩΤΗ » Τετ Μαρ 05, 2014 10:53 am

παιδια να κανω μια ερωτηση.γιατι βγαλανε νεα προκυρηξη για διοικητικους δε στη νεριτ,ενω υπαρχουν επιλαχοντες παλαιοτερων προκυρηξεων διοικητικοι δε που δεν εχουν διοριστει?αφου αν δεν καταλαβα λαθος οι επιλαχοντες διοριζονται κιαυτοι σε μεταγενεστερη προκυρηξη αν το δημοσιο ξανακαλεσει την ιδια ειδικοτητα

diorismenos se pago
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 28
Εγγραφή: Παρ Οκτ 25, 2013 6:34 pm

EPILAXONTES STH NERIT

Δημοσίευσηαπό diorismenos se pago » Τετ Απρ 09, 2014 2:03 pm

Η ΑΥΤΟΙ ΕΜΠΑΙΖΟΥΝ ΤΕΛΙΚΑ Η ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ OUT MOΛΙΣ 1200 ΜΟΡΙΑ
??????????//ΟΙ ΕΠΙΛΑΧΟΝΤΕΣ ΤΗΣ ΝΕΡΙΤ ΕΧΟΥΝ ΕΛΠΙΔΑ ΓΙΑ ΕΚ ΝΕΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟ?

Panagiotis_k
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Σάβ Ιούλ 13, 2013 12:51 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis_k » Τετ Απρ 09, 2014 10:11 pm

Για αυτούς που έκαναν αίτηση με Πτυχίο ΙΕΚ χρειάζεται και πιστοποίηση παιδια?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες