Καινούρια πεντάμηνα

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τρί Δεκ 31, 2013 7:48 pm

Σοφία εισαι στον δήμο πειραιά μηπως ? γιατι και εγω εχω κανει εκει αλλα κανενα τηλέφωνο ακομα

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Τρί Δεκ 31, 2013 8:34 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Σοφία εισαι στον δήμο πειραιά μηπως ? γιατι και εγω εχω κανει εκει αλλα κανενα τηλέφωνο ακομα


ναι...στον Δημο Πειραια είμαι.....Βασικα δεν με πηραν στο κινητο...με πηραν στο σταθερο το μεσημερι αλλα ελειπα και τους πηρα πισω εγω όταν γυρισα.....μηπως σε πηραν στο σταθερο???από 213 ξεκιναει.....

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Τρί Δεκ 31, 2013 9:58 pm

Οχι δεν με εχουν πάρει , δεν ξέρω μηπως εχει σημασία αλλα ειμαι δε διοικητικό εγω , μηπως εχεις καποιο τηλέφωνο να τους πάρω απο πέμπτη παρασκευή ?

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Τετ Ιαν 01, 2014 10:55 am

Δημήτρης7 έγραψε:Οχι δεν με εχουν πάρει , δεν ξέρω μηπως εχει σημασία αλλα ειμαι δε διοικητικό εγω , μηπως εχεις καποιο τηλέφωνο να τους πάρω απο πέμπτη παρασκευή ?


2132022249...παρτους εκει.....μου το ειχαν δωσει και όταν πηγα τα χαρτια μου να παρω εγω αν θελω...Παρε εκει και δες...

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Πέμ Ιαν 02, 2014 11:02 am

Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Πέμ Ιαν 02, 2014 1:42 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)


τελειααα....ε αντε βρε....θα τα πουμε εκει...χαχαχαχαχα

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Πέμ Ιαν 02, 2014 2:09 pm

sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)


τελειααα....ε αντε βρε....θα τα πουμε εκει...χαχαχαχαχα


Εσυ ξεκίνησες ηδη ή απο δευτέρα πιάνεις , το ωράριο ξέρεις ποιο ειναι ?

thourios
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 30, 2005 9:52 am

Δημοσίευσηαπό thourios » Πέμ Ιαν 02, 2014 3:17 pm

Διαβάζω σε κάποιες ιστοσελίδες ότι παγώνουν οι 767 προσλήψεις κοινωφελούς εργασίας στο υπ. Δικαιοσύνης. Σε σύγχυση βρίσκονται οι επιτυχόντες για τις συγκεκριμένες θέσεις.

Δεν πάνε καλά! Θέλουν να βγάλουν ξυνά έστω και αυτά τα πεντάμηνα εργασίας στους επιτυχόντες.

:evil:

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Πέμ Ιαν 02, 2014 5:10 pm

Δημήτρης7 έγραψε:
sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)


τελειααα....ε αντε βρε....θα τα πουμε εκει...χαχαχαχαχα


Εσυ ξεκίνησες ηδη ή απο δευτέρα πιάνεις , το ωράριο ξέρεις ποιο ειναι ?


Οχι οχι....αυριο θα παω και εγω....δεν ξερω για ωραριο..αυριο θα τα μαθουμε ολα...8-9 μου ειπαν να ειμαι εκει

evibil
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 29, 2009 10:11 am

Δημοσίευσηαπό evibil » Πέμ Ιαν 02, 2014 7:11 pm

sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:
sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)


τελειααα....ε αντε βρε....θα τα πουμε εκει...χαχαχαχαχα


Εσυ ξεκίνησες ηδη ή απο δευτέρα πιάνεις , το ωράριο ξέρεις ποιο ειναι ?


Οχι οχι....αυριο θα παω και εγω....δεν ξερω για ωραριο..αυριο θα τα μαθουμε ολα...8-9 μου ειπαν να ειμαι εκει

Καλησπέρα παιδια ! Πήγα σήμερα στη δουλεια πρωτη μερα και απογοητεύτηκα πολυ. Δεν ήξεραν που να με βάλουν να καθίσω . Ωράριο 7-3 απο οτι κατάλαβα και δεν δικαιούσαι άδεια . Το χειρότερο πάντως ηταν οτι δεν υπήρχε γραφείο να καθησω . Απορω που θα βάλουν κ τους " επιτυχόντες " της τελευταίας προκήρυξης της πληροφορικής . Ενταξει, χρειαζόμαστε την δουλεια αλλα οχι και τέτοιος εμπαιγμός , για να μειώσουν τους δείκτες ανεργίας δημιουργούν ανύπαρκτες θεσεις και ταλαιπωρουν τον κοσμο. Προσωπικα θα δυσκολεύτω να βγάλω το 5μηνο χωρις γραφείο κ κοιτώντας τον τοίχο . Πειτε και τις δικές σας εμπειρίες όσοι ξεκινήσατε .

Δημήτρης7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 29, 2012 8:19 pm

Δημοσίευσηαπό Δημήτρης7 » Παρ Ιαν 03, 2014 11:32 am

Πήγα και εγω πρώτη μερα σήμερα , ειμασταν αλλα 8 άτομα αλλα φύγαμε κατα τις 11 γιατι δεν ηταν ο διευθυντής εκει , απο τρίτη θα μας πουν σε ποιο γραφείο θα ειμαστε κτλπ.

Το μονο άσχημο ειναι οτι ειπαν καποιοι οτι παίζει τα χρήματα να τα πάρουμε στο τελος του 5μηνου , οποτε καλα κρασιά αμα γίνει ετσι

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Παρ Ιαν 03, 2014 12:28 pm

evibil έγραψε:
sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:
sofia1984 έγραψε:
Δημήτρης7 έγραψε:Με πηραν και εμενα σήμερα υπογράφω αυριο και ξεκινάω , ωραία μπηκε το 2014 , καλη χρονια :)


τελειααα....ε αντε βρε....θα τα πουμε εκει...χαχαχαχαχα


Εσυ ξεκίνησες ηδη ή απο δευτέρα πιάνεις , το ωράριο ξέρεις ποιο ειναι ?


Οχι οχι....αυριο θα παω και εγω....δεν ξερω για ωραριο..αυριο θα τα μαθουμε ολα...8-9 μου ειπαν να ειμαι εκει

Καλησπέρα παιδια ! Πήγα σήμερα στη δουλεια πρωτη μερα και απογοητεύτηκα πολυ. Δεν ήξεραν που να με βάλουν να καθίσω . Ωράριο 7-3 απο οτι κατάλαβα και δεν δικαιούσαι άδεια . Το χειρότερο πάντως ηταν οτι δεν υπήρχε γραφείο να καθησω . Απορω που θα βάλουν κ τους " επιτυχόντες " της τελευταίας προκήρυξης της πληροφορικής . Ενταξει, χρειαζόμαστε την δουλεια αλλα οχι και τέτοιος εμπαιγμός , για να μειώσουν τους δείκτες ανεργίας δημιουργούν ανύπαρκτες θεσεις και ταλαιπωρουν τον κοσμο. Προσωπικα θα δυσκολεύτω να βγάλω το 5μηνο χωρις γραφείο κ κοιτώντας τον τοίχο . Πειτε και τις δικές σας εμπειρίες όσοι ξεκινήσατε .


ακριβως το ιδιο και με εμενα...με εβαλαν στην διευθυνση πληροφορικης στο τμημα επικοινωνιας και δικτυων.....εγω γραφειο θα εχω.....δουλεια δεν θα εχω από την αποψη ότι εκει που με εβαλαν δεν εχει τιποτα να κανω....λιγα πραγματα....το ωραριο 7-3....αλλα δεν μπορούμε να κανουμε και αλλιως....αφου θελουν να πληρωνουν ένα ατομο(και όχι μονο ένα όπως βλεπω)και να καθεται τοτε εγω δεν εχω πρόβλημα......

sofia1984
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό sofia1984 » Παρ Ιαν 03, 2014 1:42 pm

Δημήτρης7 έγραψε:Πήγα και εγω πρώτη μερα σήμερα , ειμασταν αλλα 8 άτομα αλλα φύγαμε κατα τις 11 γιατι δεν ηταν ο διευθυντής εκει , απο τρίτη θα μας πουν σε ποιο γραφείο θα ειμαστε κτλπ.

Το μονο άσχημο ειναι οτι ειπαν καποιοι οτι παίζει τα χρήματα να τα πάρουμε στο τελος του 5μηνου , οποτε καλα κρασιά αμα γίνει ετσι


θελω να πιστευω ότι αυτό με τα λεφτα δεν παιζει Δημητρη,,.,γιατι τα λεφτα ο οαεδ τα εχει ηδη παρει....οποτε είναι λιγο κουλο να μην μας τα δωσουν....
Αντε να υπαρχει καθυστερηση στον πρωτο μηνα μονο...μετα πιστευω όλα θα κυλησουν κανονικα

nikik_ath
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Παρ Δεκ 13, 2013 9:30 pm

Δημοσίευσηαπό nikik_ath » Παρ Ιαν 03, 2014 1:43 pm

Μια απο τα ιδια και εγω... στα κεπ υποτιθεται οτι περασα ετσι ελεγε στον πινακα στον οαεδ αλλα δεν ηξεραν που να με βαλουν. Θα παω την τριτη στις 9 και για αρχη θα ειμαι στο αρχειο!!!
Σοβαρα ετσι ειπαν για τις πληρωμες???? Δε θα το αντεξω!!!!

gstan29
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 51
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 21, 2013 11:50 am

Δημοσίευσηαπό gstan29 » Παρ Ιαν 03, 2014 3:08 pm

nikik_ath έγραψε:Μια απο τα ιδια και εγω... στα κεπ υποτιθεται οτι περασα ετσι ελεγε στον πινακα στον οαεδ αλλα δεν ηξεραν που να με βαλουν. Θα παω την τριτη στις 9 και για αρχη θα ειμαι στο αρχειο!!!
Σοβαρα ετσι ειπαν για τις πληρωμες???? Δε θα το αντεξω!!!!


Εφόσον τα 5μηνα κοινωφελούς εργασίας πληρώνονται από το ΕΣΠΑ, οι πληρωμές είναι ΑΠΙΘΑΝΟ να γίνονται σε μηνιαία βάση.. αν πάρουμε παράδειγμα και τις πληρωμές στα προηγούμενα 5μηνα κοινωφελούς, η πληρωμή έγινε σε 3 δόσεις, με την πρώτη δόση να δίνεται μετά από 2 ή και 3 μήνες.. ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό, γιατί είναι απαράδεκτο!!


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες