Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Κυρ Σεπ 30, 2012 11:25 pm

[quote="giorgos1979"]
Ερχονται καλά νέα , ελπίζω. Στο ένθετο Εργασία του Εθνους της Κυριακής αναφέρει προγραμματισμό προσλήψεων ο οποίος θα γίνει παράλληλα με την κατάθεση του προϋπολογισμού την 1/10/12. Θα είναι επακόλουθο των αποχωρήσεων από το Δημόσιο που ήδη πραγματοποιούνται (υπολογίζουν γύρω στις 40000 εντος του 2012) και θα καλυφθούν μέσα από το απόθεμα διοριστέων του ΑΣΕΠ που ανέρχονται γύρω στις 7500 (!!) και περιμένουν...
Δεν ξέρω τι θα προλάβει να εφαρμοστεί εντός του '12, σίγουρα όμως με το επόμενο έτος έρχεται η σειρά μας. Να δούμε.....

pax
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό pax » Τετ Οκτ 03, 2012 7:46 pm

Διοικητικό προσωπικό στο υπουργείο Δημόσιας Τάξης από πίνακες διοριστέων ΑΣΕΠ







a↑ a↓ a












Απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 1Σ/2012 πρόσκληση του ΑΣΕΠ, που αφορά τη στελέχωση της Υπηρεσίας Ασύλου του Υπουργείου Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη με τακτικό προσωπικό σύμφωνα με τη διαδικασία του άρθρου 18 παρ.3 του ν.4058/2012.

Η πρόσκληση αφορά την πλήρωση 66 θέσεων συνολικά του κλάδου ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού/ΔΕ Διοικητικού για τα Περιφερειακά Γραφεία Αττικής, Θεσσαλονίκης, Ορεστιάδας, Αλεξανδρούπολης και Ρόδου.

Δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία έχουν μόνον όσοι περιλαμβάνονται σε οριστικούς πίνακες διοριστέων σε θέσεις των κλάδων ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού, ΔΕ Διοικητικού, ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, ΔΕ Οικονομικών και ΔΕ Διοικητικού-Οικονομικού που δημοσιεύτηκαν σε ΦΕΚ από 1.1.2009 μέχρι και την 31.12.2010 βάσει διαδικασιών πλήρωσης θέσεων τακτικού προσωπικού και προσωπικού ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου του ΑΣΕΠ ή των φορέων οι πίνακες των οποίων έχουν ελεγχθεί από το ΑΣΕΠ και δεν έχουν διοριστεί.

Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει απαραιτήτως με την αίτηση συμμετοχής τους να συνυποβάλουν φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του οικείου ΦΕΚ (τεύχος Γ') καθώς και της αντίστοιχης σελίδας στην οποία αναγράφεται ο πίνακας διοριστέων έχοντας υπογραμμίσει το ονοματεπώνυμό τους με τα υπόλοιπα στοιχεία.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τους όρους της πρόσκλησης θα καταταχθούν σε πίνακα με βάση την παλαιότητα δημοσίευσης του πίνακα διοριστέων σε ΦΕΚ και κατά φθίνουσα σειρά της βαθμολογίας με την οποία έχουν εγγραφεί στους πίνακες διοριστέων του αντίστοιχου κλάδου-ειδικότητας.

Οι θέσεις ανά Περιφερειακή Ενότητα και κλάδο/ειδικότητα της ως άνω πρόσκλησης έχουν καταχωριστεί στην ιστοσελίδα του ΑΣΕΠ.

Giuseppe
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 55
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 10, 2010 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό Giuseppe » Τετ Οκτ 03, 2012 9:54 pm

Αθήνα, 3 Οκτωβρίου 2012
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ 1Σ/2012
ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΕΘΝΙΚΟ ΤΥΠΟΓΡΑΦΕΙΟ
Γνωστοποιείται ότι απεστάλη στο Εθνικό Τυπογραφείο για δημοσίευση η 1Σ/2012 πρόσκληση του ΑΣΕΠ, που αφορά τη στελέχωση της Υπηρεσίας Ασύλου του Υπουργείου Δημόσιας Τάξης και Προστασίας του Πολίτη με τακτικό προσωπικό σύμφωνα με τη διαδικασία του άρθρου 18 παρ.3 του ν.4058/2012.

Η πρόσκληση αφορά την πλήρωση 66 θέσεων συνολικά του κλάδου ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού/ΔΕ Διοικητικού για τα Περιφερειακά Γραφεία Αττικής, Θεσσαλονίκης, Ορεστιάδας, Αλεξανδρούπολης και Ρόδου.

Δικαίωμα συμμετοχής στη διαδικασία έχουν μόνον όσοι περιλαμβάνονται σε οριστικούς πίνακες διοριστέων σε θέσεις των κλάδων ΔΕ Διοικητικού-Λογιστικού, ΔΕ Διοικητικού, ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, ΔΕ Οικονομικών και ΔΕ Διοικητικού-Οικονομικού που δημοσιεύτηκαν σε ΦΕΚ από 1.1.2009 μέχρι και την 31.12.2010 βάσει διαδικασιών πλήρωσης θέσεων τακτικού προσωπικού και προσωπικού ιδιωτικού δικαίου αορίστου χρόνου του ΑΣΕΠ ή των φορέων οι πίνακες των οποίων έχουν ελεγχθεί από το ΑΣΕΠ και δεν έχουν διοριστεί. Οι ενδιαφερόμενοι πρέπει απαραιτήτως με την αίτηση συμμετοχής τους να συνυποβάλουν φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του οικείου ΦΕΚ (τεύχος Γ΄) καθώς και της αντίστοιχης σελίδας στην οποία αναγράφεται ο πίνακας διοριστέων έχοντας υπογραμμίσει το ονοματεπώνυμό τους με τα υπόλοιπα στοιχεία.

Οι ενδιαφερόμενοι που πληρούν τους όρους της πρόσκλησης θα καταταχθούν σε πίνακα με βάση την παλαιότητα δημοσίευσης του πίνακα διοριστέων σε ΦΕΚ και κατά φθίνουσα σειρά της βαθμολογίας με την οποία έχουν εγγραφεί στους πίνακες διοριστέων του αντίστοιχου κλάδου-ειδικότητας.

Οι θέσεις ανά Περιφερειακή Ενότητα και κλάδο/ειδικότητα της ως άνω πρόσκλησης περιέχονται στο παρακάτω αρχείο.

Συνοδευτικό αρχείο
ΠΙΝΑΚΑΣ ΘΕΣΕΩΝ



http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 0_2012.csp

pax
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Τρί Φεβ 13, 2007 9:49 am

Δημοσίευσηαπό pax » Τετ Οκτ 03, 2012 10:26 pm


anthemio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 10:25 pm

Δημοσίευσηαπό anthemio » Κυρ Οκτ 07, 2012 6:08 am

Κάτι σε ΤΕ Διοικητικού δεν έχετε;

snikolas
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Τρί Απρ 05, 2011 1:04 pm

Δημοσίευσηαπό snikolas » Δευ Οκτ 08, 2012 12:23 pm

Τώρα αυτό είναι καλό?
Ναι μεν εφόσον περίμενες τον διορισμό σου δίνεται η ευκαιρία να διοριστείς μια ώρα νωρίτερα αλλά με αυτή τη λογική θα μετακινούμαστε απο φορέα σε φορέα ανάλογα με τις ανάγκες του κράτους? Φαντάζομαι ότι με αυτή τη ρύθμιση δεν πρόκειται ποτέ να εργαστείς στο φορέα στον οποίο έχεις πετύχει σε διαγωνισμό.

anthemio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 347
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 10:25 pm

Δημοσίευσηαπό anthemio » Τετ Οκτ 10, 2012 4:43 pm

Για ποιο λόγο να επιμείνεις στο φορέα αυτόν.
Εγώ είμαι σε Δήμο 480 Χλμ μακρυά από το τόπο μου.
Θα πάω ευχαρίστως σε οποιαδήποτε υπηρεσία , που είναι πιο κοντά στο σπίτι μου.

ipatiosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό ipatiosr » Σάβ Οκτ 13, 2012 3:33 pm

καλο ακουγεται για να δουμε

S_G
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2012 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό S_G » Τρί Οκτ 16, 2012 5:16 pm

Είμαι επιτυχούσα σε Δήμο με προκήρυξη του έτους 2009 και με οριστικά αποτελέσματα τον Ιούλιο του 2010!
Ενώ λοιπόν έχω κάνει και εγώ τις προσπάθειες μου να καταλάβω πότε επιτέλους θα έρθει και η δική μου σειρά για τον περιβόητο διορισμό...έπεσα πάνω στα εξής στοιχεία:
Στον Δήμο Δελφών με την Υπουργική Απόφαση με ΑΔΑ: Β4ΩΜΧ-ΩΥΒ προσλαμβάνουν τρία άτομα των οποίων τα οριστικά αποτελέσματα δημοσιεύτηκαν στα ΦΕΚ 34Γ/25.01.2010 και ΦΕΚ 150Γ/01.03.2010 και ενώ υποτίθεται ότι υπάρχει πάγωμα των διορισμών και αναμένεται η Υπουργική Απόφαση γενικής κατανομής προσωπικού που θα δίνει το "πράσινο φως" για τους διορισμούς στους Δήμους ανάλογα με τις ανάγκες τους...
Έχει κανείς άλλος εδώ, στοιχεία σχετικά με τα παραπάνω, διότι από ότι φαίνεται για άλλη μια φορά ο εκάστοτε Υπουργός αποφασίζει για κατά μέρους προσλήψεις....

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Τρί Οκτ 16, 2012 7:54 pm

S_G έγραψε:Είμαι επιτυχούσα σε Δήμο με προκήρυξη του έτους 2009 και με οριστικά αποτελέσματα τον Ιούλιο του 2010!
Ενώ λοιπόν έχω κάνει και εγώ τις προσπάθειες μου να καταλάβω πότε επιτέλους θα έρθει και η δική μου σειρά για τον περιβόητο διορισμό...έπεσα πάνω στα εξής στοιχεία:
Στον Δήμο Δελφών με την Υπουργική Απόφαση με ΑΔΑ: Β4ΩΜΧ-ΩΥΒ προσλαμβάνουν τρία άτομα των οποίων τα οριστικά αποτελέσματα δημοσιεύτηκαν στα ΦΕΚ 34Γ/25.01.2010 και ΦΕΚ 150Γ/01.03.2010 και ενώ υποτίθεται ότι υπάρχει πάγωμα των διορισμών και αναμένεται η Υπουργική Απόφαση γενικής κατανομής προσωπικού που θα δίνει το "πράσινο φως" για τους διορισμούς στους Δήμους ανάλογα με τις ανάγκες τους...
Έχει κανείς άλλος εδώ, στοιχεία σχετικά με τα παραπάνω, διότι από ότι φαίνεται για άλλη μια φορά ο εκάστοτε Υπουργός αποφασίζει για κατά μέρους προσλήψεις....


Κατανομη προσωπικου δεν σημαινει απαραιτητα και προσληψη. Και για το Υπουργειο δικαιοσυνης εχει βγει μια κατανομη εδω και 6 μηνες και δεν προσεληφθηκε κανενας ουτε κινηθηκαν διαδικασιες διορισμου.

ipatiosr
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Παρ Ιουν 03, 2011 3:29 pm

Δημοσίευσηαπό ipatiosr » Τετ Οκτ 17, 2012 1:53 pm

μου φενεται οτι θα προσληφθουν οι 3 πρωτοι που εχουν τα υψηλοτερα μορια

VG
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 18
Εγγραφή: Δευ Μαρ 08, 2010 11:55 am

Δημοσίευσηαπό VG » Τετ Οκτ 17, 2012 3:02 pm

... η υπουργική απόφαση λέει κάτι για ¨αποφάσεις αναπλήρωσης¨. Δεν καταλαβαίνω τι εννοεί η απόφαση, μήπως είναι κάποια άλλη διαδικασία, δεν είναι από ¨πίνακα οριστικών αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ¨;

S_G
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τρί Σεπ 11, 2012 6:23 pm

Δημοσίευσηαπό S_G » Τετ Οκτ 17, 2012 4:15 pm

coperto_ και όμως τα τρία άτομα του Δήμου Δελφών διορίστηκαν με δημοσίευση στο ΦΕΚ 1009Γ/20.09.2012.
Αυτό που βρήκα ψάχνοντας είναι ότι ο διορισμός τους στηρίχθηκε μεταξύ άλλων και στις διατάξεις του Ν. 4038/2012 (άρθρο 1, παρ. 17). το σχετικό εδάφιο παραθέτω εδώ:

Άρθρο 1

Επείγουσες ρυθμίσεις για την επιχειρησιακή και δημοσιονομική διαχείριση έργων ηλεκτρονικής διακυβέρνησης και άλλες ρυθμίσεις του Υπουργείου Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης

17.«Το δεύτερο, τρίτο και τέταρτο εδάφιο της παραγράφου 12 και η παράγραφος 13 του άρθρου 17 του ν. 2190/1994 (Α' 28) καταργούνται.» [1] Για όσες περιπτώσεις, μέχρι την έναρξη ισχύος του παρόντος νόμου, το Α.Σ.Ε.Π. έχει διαθέσει με απόφασή του, επόμενο κατά σειρά στον πίνακα επιτυχίας υποψήφιο για αντικατάσταση - αναπλήρωση διοριστέου που δεν αποδέχτηκε το διορισμό του ή έχει κώλυμα διορισμού ή παραιτήθηκε εντός έτους από το διορισμό του, ο διορισμός μπορεί να ολοκληρωθεί με την έκδοση απόφασης του Υπουργού Διοικητικής Μεταρρύθμισης και Ηλεκτρονικής Διακυβέρνησης σύμφωνα με τα προβλεπόμενα στο δεύτερο εδάφιο της παρ. 6 του άρθρου 11 του ν.3833/2010 (Α' 40).

Ο υπόψη Δήμος είχε ζητήσει από τα προς πρόσληψη άτομα να υποβάλουν δικαιολογητικά πριν από τον 5ο/2010 οπότε και έγινε το πάγωμα των διαδικασιών των προσλήψεων!

coperto
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 144
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 08, 2009 11:32 am

Δημοσίευσηαπό coperto » Τετ Οκτ 17, 2012 9:20 pm

Τι να πω. Μαλλον μιλαμε για εξαιρετικες περιπτωσεις βυσματων. Αλλωστε αφου τα αποτελεσματα τους ειχαν βγει το 2010 μπορει να γινει αναπληρωση συμφωνα με το εδαφιο με τη συμφωνη γνωμη υπουργων. Και για να ειπαν το ναι οι υπουργοι δεν θα ηταν τυχαια αυτα τα ατομα. :roll:

ΦΕΛΙΚΙΔΟΥ ΝΤΙΑΝΑ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 17, 2012 7:11 pm

Διοριστέοι 2010

Δημοσίευσηαπό ΦΕΛΙΚΙΔΟΥ ΝΤΙΑΝΑ » Παρ Οκτ 19, 2012 4:39 am

ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ 1Σ/2012


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: VASILIKIVAR και 2 επισκέπτες