Διοριστέοι με τελικά αποτελέσματα ΑΣΕΠ μέσα στο 2010

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Κυρ Σεπ 16, 2012 8:54 am

zoe13 έγραψε:Εγώ πάλι νομίζω πως δεν είμαι μπροστά,δεν μου έχει κοινοποιηθεί τίποτα με συστημένη επιστολή. Απο τον φορέα η το ασεπ πρέπει να έρθει?

Η δικιά μου είναι απόφαση από το τμήμα προσωπικού της περιφέρειας αττικής με θέμα "διορισμός υπαλλήλου". Στο τέλος γράφει "περίληψη της παρούσας να δημοσιευτεί στην Εφ. της Κυβέρνησης, πράγμα που δεν έχει γίνει ακόμη.

chot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό chot » Κυρ Σεπ 16, 2012 11:50 am

παιδια και εμενα με μπερδεψατε τωρα....Να μας τα πει καποιος αναλυτικα ποια ειναι η σειρα που γινοντε αυτα.Εμενα π.χ μου ηρθε απο τον ασεπ χαρτι διορισμου και επειτα με καλεσαν στην υπηρεσια και υπεγραψα αποδοχη διορισμου οπου σταλθηκαν στο υπουργειο.Μετα τι ακολουθει?

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Δευ Σεπ 17, 2012 12:10 am

chot έγραψε:παιδια και εμενα με μπερδεψατε τωρα....Να μας τα πει καποιος αναλυτικα ποια ειναι η σειρα που γινοντε αυτα.Εμενα π.χ μου ηρθε απο τον ασεπ χαρτι διορισμου και επειτα με καλεσαν στην υπηρεσια και υπεγραψα αποδοχη διορισμου οπου σταλθηκαν στο υπουργειο.Μετα τι ακολουθει?

Απλά, ακολουθεί .....ΑΝΑΜΟΝΗ.............ΧΑ ΧΑ ΧΑ. Γελάω γιατί η κατάσταση είναι για κλάμματα πλέον.

chot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό chot » Δευ Σεπ 17, 2012 3:10 pm

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
chot έγραψε:παιδια και εμενα με μπερδεψατε τωρα....Να μας τα πει καποιος αναλυτικα ποια ειναι η σειρα που γινοντε αυτα.Εμενα π.χ μου ηρθε απο τον ασεπ χαρτι διορισμου και επειτα με καλεσαν στην υπηρεσια και υπεγραψα αποδοχη διορισμου οπου σταλθηκαν στο υπουργειο.Μετα τι ακολουθει?

Απλά, ακολουθεί .....ΑΝΑΜΟΝΗ.............ΧΑ ΧΑ ΧΑ. Γελάω γιατί η κατάσταση είναι για κλάμματα πλέον.


δεν εχεις και αδικο ....!Παντως και εγω το ψαχνω να το κινησω δικαστικα να δω τι μπορει να γινει τελικα γιατι αυτη η αναμονη μου εσπασε τα νευρα και εμενα!

DIORISMOS6K2008
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 28, 2012 10:54 am

Δημοσίευσηαπό DIORISMOS6K2008 » Δευ Σεπ 17, 2012 4:06 pm

[quote="chot"]παιδια και εμενα με μπερδεψατε τωρα....Να μας τα πει καποιος αναλυτικα ποια ειναι η σειρα που γινοντε αυτα.Εμενα π.χ μου ηρθε απο τον ασεπ χαρτι διορισμου και επειτα με καλεσαν στην υπηρεσια και υπεγραψα αποδοχη διορισμου οπου σταλθηκαν στο υπουργειο.Μετα τι ακολουθει?[/quote]

ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ? ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 6Κ2008ΔΕ?

chot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Δευ Ιαν 16, 2012 1:54 pm

Δημοσίευσηαπό chot » Τρί Σεπ 18, 2012 7:34 am

DIORISMOS6K2008 έγραψε:
chot έγραψε:παιδια και εμενα με μπερδεψατε τωρα....Να μας τα πει καποιος αναλυτικα ποια ειναι η σειρα που γινοντε αυτα.Εμενα π.χ μου ηρθε απο τον ασεπ χαρτι διορισμου και επειτα με καλεσαν στην υπηρεσια και υπεγραψα αποδοχη διορισμου οπου σταλθηκαν στο υπουργειο.Μετα τι ακολουθει?


ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΕΝΟΣ ? ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΗΝ 6Κ2008ΔΕ?

στην 7κ\2009

ibi131
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 98
Εγγραφή: Τετ Φεβ 25, 2009 10:43 pm

Δημοσίευσηαπό ibi131 » Τρί Σεπ 18, 2012 12:30 pm

Δεν ξερω κατι για την 6Κ/2008
εγω ειμαι 6Κ/2008 ΠΕ

sv6gib
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Τρί Οκτ 25, 2011 4:11 am

Δημοσίευσηαπό sv6gib » Δευ Σεπ 24, 2012 1:28 pm

Την πρόσληψη περίπου 200 μόνιμων υπαλλήλων που θα στελεχώσουν τις υπηρεσίες Ασύλου και Αρχής Προσφύγων προωθεί με ταχείς ρυθμούς το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. (.......αφού προηγηθεί η κατάρτιση και ψήφιση σχετικής τροπολογίας που θα δίνει τη δυνατότητα ο σχετικός διαγωνισμός να είναι «κλειστού τύπου». Πιο συγκεκριμένα, να αφορά τους διοριστέους των προκηρύξεων ΑΣΕΠ του 2009 και 2010, που αναμένουν την τοποθέτησή τους. Μέσω του διαγωνισμού θα δίνεται η δυνατότητα σε όσους διοριστέους το επιθυμούν και η ειδικότητά τους συμπίπτει με εκείνες της προκήρυξης, να επιλέξουν μία από τις υπηρεσίες ασύλου ανά την επικράτεια και να διοριστούν άμεσα.)

EFH VITZHLAIOU
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 150
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 08, 2011 4:36 am

Δημοσίευσηαπό EFH VITZHLAIOU » Τρί Σεπ 25, 2012 3:19 pm

sv6gib έγραψε:Την πρόσληψη περίπου 200 μόνιμων υπαλλήλων που θα στελεχώσουν τις υπηρεσίες Ασύλου και Αρχής Προσφύγων προωθεί με ταχείς ρυθμούς το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. (.......αφού προηγηθεί η κατάρτιση και ψήφιση σχετικής τροπολογίας που θα δίνει τη δυνατότητα ο σχετικός διαγωνισμός να είναι «κλειστού τύπου». Πιο συγκεκριμένα, να αφορά τους διοριστέους των προκηρύξεων ΑΣΕΠ του 2009 και 2010, που αναμένουν την τοποθέτησή τους. Μέσω του διαγωνισμού θα δίνεται η δυνατότητα σε όσους διοριστέους το επιθυμούν και η ειδικότητά τους συμπίπτει με εκείνες της προκήρυξης, να επιλέξουν μία από τις υπηρεσίες ασύλου ανά την επικράτεια και να διοριστούν άμεσα.)


Πού ανακοινώθηκε αυτό??

DIORISMOS6K2008
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 28, 2012 10:54 am

Δημοσίευσηαπό DIORISMOS6K2008 » Τρί Σεπ 25, 2012 5:38 pm

[quote="sv6gib"]Την πρόσληψη περίπου 200 μόνιμων υπαλλήλων που θα στελεχώσουν τις υπηρεσίες Ασύλου και Αρχής Προσφύγων προωθεί με ταχείς ρυθμούς το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. (.......αφού προηγηθεί η κατάρτιση και ψήφιση σχετικής τροπολογίας που θα δίνει τη δυνατότητα ο σχετικός διαγωνισμός να είναι «κλειστού τύπου». Πιο συγκεκριμένα, να αφορά τους διοριστέους των προκηρύξεων ΑΣΕΠ του 2009 και 2010, που αναμένουν την τοποθέτησή τους. Μέσω του διαγωνισμού θα δίνεται η δυνατότητα σε όσους διοριστέους το επιθυμούν και η ειδικότητά τους συμπίπτει με εκείνες της προκήρυξης, να επιλέξουν μία από τις υπηρεσίες ασύλου ανά την επικράτεια και να διοριστούν άμεσα.)[/quote]

ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΜΟΥΝ ΑΥΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΜΑ ΝΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ

geosot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 9:03 am

Δημοσίευσηαπό geosot » Τετ Σεπ 26, 2012 10:33 am

EFH VITZHLAIOU έγραψε:
sv6gib έγραψε:Την πρόσληψη περίπου 200 μόνιμων υπαλλήλων που θα στελεχώσουν τις υπηρεσίες Ασύλου και Αρχής Προσφύγων προωθεί με ταχείς ρυθμούς το υπουργείο Δημόσιας Τάξης. (.......αφού προηγηθεί η κατάρτιση και ψήφιση σχετικής τροπολογίας που θα δίνει τη δυνατότητα ο σχετικός διαγωνισμός να είναι «κλειστού τύπου». Πιο συγκεκριμένα, να αφορά τους διοριστέους των προκηρύξεων ΑΣΕΠ του 2009 και 2010, που αναμένουν την τοποθέτησή τους. Μέσω του διαγωνισμού θα δίνεται η δυνατότητα σε όσους διοριστέους το επιθυμούν και η ειδικότητά τους συμπίπτει με εκείνες της προκήρυξης, να επιλέξουν μία από τις υπηρεσίες ασύλου ανά την επικράτεια και να διοριστούν άμεσα.)


Πού ανακοινώθηκε αυτό??


Το έγγραψε η Αγγελική Μαρίνου στο Έθνος "...σύμφωνα με πληροφορίες της «Εργασίας»..." και το αναπαράγουν αυτούσιο διάφορες διαδικτυακές σελίδες για την απασχόληση.
Δυο παρατηρήσεις για το άρθρο μια γενική και μια ειδική για το σημείο που αναγράφει ότι ή προκήρυξη θα είναι "...κλειστού τύπου...":

1. Το άρθρο γράφει στην αρχή "περίπου 200 θέσεις", αλλά αν αθροίσει κανείς τις θέσεις που αναφέρει στο τέλος το αποτέλεσμα είναι 232 θέσεις.
2. Το άρθρο γράφει για 100 θέσεις Ειδικού Επιστημονικού Προσωπικού (10 κεντρική υπηρεσία + 90 περιφερειακές υπηρεσίες) "...γιατρούς & νομικούς..." (κάπου στο μέσον του άρθρου). Οι θέσεις ΕΕΠ που εκκρεμεί ο διορισμός τους είναι 120 στο σύνολο (από τις προκηρύξεις 1Ε/2008-1Ε/2010) και περιλαμβάνουν μόνο 7 γιατρούς. Τέλος αφορούν φορείς όπως η Τράπεζα της Ελλάδος, ΥΠΕΠΘ, ΥΕΝ, ΙΚΑ κλπ. που προκήρυξαν θέσεις για διαφορετικές ειδικότητες ΕΕΠ.
Ειδικά για τις θέσεις ΕΕΠ, θεωρώ αδύνατον να καλυφτούν από προκήρυξη "...κλειστού τύπου..."

Υστερ. Για όσους δεν το γνωρίζουν "Εργασία" είναι το ένθετο στο Έθνος για την απασχόληση.

giorgos1979
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 158
Εγγραφή: Παρ Απρ 22, 2011 12:15 am

Δημοσίευσηαπό giorgos1979 » Τετ Σεπ 26, 2012 8:18 pm

θα προχωρήσουμε δικαστικά τη θα κάνουμε.άμα πάμε θα μπούμε?βρητε έναν τρόπο να συνενοηθούμε όλοι..εγώ τα χαρτιά τα έξω δώσει πάντως στον δικηγόρο μου περημενω και εσάς..οποίος δεν θέλει προχωράω μόνος μου..πάντως όταν οριστητη δικάσιμος και είναι ας πούμε σε πέντε με έξι μήνες άμα μέσα στο διάστημα αυτό μας διορισουνε καλός δεν μας εμποδίζει τίποτα δηλαδή δεν χάνουμε την θέση και τέτοια απλά ακυρώνεται η δική απλά τα πράγματα..περημενω απαντήσεις και λύσει στο πως θα βρεθούμε..

tas_karag
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 339
Εγγραφή: Παρ Ιουν 15, 2007 9:56 am

Δημοσίευσηαπό tas_karag » Πέμ Σεπ 27, 2012 10:51 am

καλησπερα..ο νομος για το πειθαρχικο δικαιο ή την δικαιη δικη που ψηφιστηκε περι τα μεσα μαρτιου 2012 δίνει νομιμα τη δυνατοτητα στο κρατος με αποφαση του υπουργου διοικητικης μεταρρυθμισης που ειναι αρμοδιο για τις κατανομες, να διορισει σε άλλη υπηρεσία απο αυτη που αρχικα πετυχαν τους επιτυχοντες ασεπ που εκκρεμει ο διορισμος του παντα με την συμφωνη γνωμη των επιτυχοντων..

αυτο θεωρειται δικαιο τοσο απο την μισθολογικη αποψη πλεον παντου υπαρχει το ενιαιο μισθολογιο αλλα και γιατι μπορει να υπαρχουν οι αντιστοιχες θεσεις σε αλλη υπηρεσια που εχει μεγαλη αναγκη..

στον ιδιο νομο ψηφιστικε οτι αν καποιος ειναι επιτυχοντας και ειναι ηδη διορισμενος δεν υπαγεται στην αναλογια ενα προς πεντε και μπορει αν παει να διοριστει οποτε θελει στις θεσεις που εχει πετυχει..

οι κατανομες ξεκινανε απο το τμημα προσληψεων υπουργειο διοικητικης μεταρρυθμισης οποτε για την ορθοτητα του δημοσιευματος καλεστε εκει..

john123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 31, 2009 4:57 am

Δημοσίευσηαπό john123 » Πέμ Σεπ 27, 2012 10:51 pm

Μήπως θυμάσαι ποια παραγραφο? ποιο αρθρο? στο φεκ 54 Α/ 14-03-2012?

tas_karag έγραψε:καλησπερα..ο νομος για το πειθαρχικο δικαιο ή την δικαιη δικη που ψηφιστηκε περι τα μεσα μαρτιου 2012 δίνει νομιμα τη δυνατοτητα στο κρατος με αποφαση του υπουργου διοικητικης μεταρρυθμισης που ειναι αρμοδιο για τις κατανομες, να διορισει σε άλλη υπηρεσία απο αυτη που αρχικα πετυχαν τους επιτυχοντες ασεπ που εκκρεμει ο διορισμος του παντα με την συμφωνη γνωμη των επιτυχοντων..

αυτο θεωρειται δικαιο τοσο απο την μισθολογικη αποψη πλεον παντου υπαρχει το ενιαιο μισθολογιο αλλα και γιατι μπορει να υπαρχουν οι αντιστοιχες θεσεις σε αλλη υπηρεσια που εχει μεγαλη αναγκη..

στον ιδιο νομο ψηφιστικε οτι αν καποιος ειναι επιτυχοντας και ειναι ηδη διορισμενος δεν υπαγεται στην αναλογια ενα προς πεντε και μπορει αν παει να διοριστει οποτε θελει στις θεσεις που εχει πετυχει..

οι κατανομες ξεκινανε απο το τμημα προσληψεων υπουργειο διοικητικης μεταρρυθμισης οποτε για την ορθοτητα του δημοσιευματος καλεστε εκει..

geosot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 9:03 am

Δημοσίευσηαπό geosot » Πέμ Σεπ 27, 2012 11:33 pm

john123 έγραψε:Μήπως θυμάσαι ποια παράγραφο? ποιο άρθρο? στο φεκ 54 Α/ 14-03-2012?


4057/2012 Άρθρο 9 Εδάφιο 21 σελ. 1488


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες