Προκήρυξη ΟΤΕ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
theratron
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Δευ Μαρ 30, 2009 8:50 pm

Δημοσίευσηαπό theratron » Τετ Φεβ 22, 2012 3:27 pm

Sorry κι όλας για το ύφος μου αλλά μερικοί το μόνο που δεν έχετε ρωτήσει εδώ μέσα είναι αν θα πληρώνεστε της 1η ή την 2η μέρα του μήνα...

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Τετ Φεβ 22, 2012 5:46 pm

Les Fauves έγραψε:Έχει ρωτήσει κανείς πότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση;


Μετά την συνέντευξη μου έμεινε η αίσθηση ότι η φάση αξίζει μόνο για άτομα χωρίς σημαντική προϋπηρεσία που έχουν μεγάλη ανάγκη τη δουλειά. Και από την άλλη και η εταιρεία μάλλον ψάχνει για φθηνό εργατικό δυναμικό και σίγουρα, μετά τα νέα δεδομένα (βλέπε μείωση κατώτατου μισθού σε νέους κάτω των 25), αυτοι θα προτιμηθούν. Για να είμαι ειλικρινής και εγώ έτσι θα έκανα...προσωπικά ξενέρωσα για τον χρόνο που αφιέρωσα όχι ότι δεν έχω ανάγκη τη δουλειά αλλά δεν χρειαζόταν να περάσω τέτοια διαδικασία για μια τέτοια δουλειά. Καλή επιτυχία σε όλους όσους ενδιαφέρονται.

kateee
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2012 7:13 pm

Δημοσίευσηαπό kateee » Τετ Φεβ 22, 2012 7:13 pm

tiolink

pisteueis oti den aksize ton kopo?kai soy fanhkan oloi mikroi aytoi poy tha epilegoun?athnina h thes/nikh hsoyn?

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Τετ Φεβ 22, 2012 7:30 pm

tiolink έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Έχει ρωτήσει κανείς πότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση;


Μετά την συνέντευξη μου έμεινε η αίσθηση ότι η φάση αξίζει μόνο για άτομα χωρίς σημαντική προϋπηρεσία που έχουν μεγάλη ανάγκη τη δουλειά. Και από την άλλη και η εταιρεία μάλλον ψάχνει για φθηνό εργατικό δυναμικό και σίγουρα, μετά τα νέα δεδομένα (βλέπε μείωση κατώτατου μισθού σε νέους κάτω των 25), αυτοι θα προτιμηθούν. Για να είμαι ειλικρινής και εγώ έτσι θα έκανα...προσωπικά ξενέρωσα για τον χρόνο που αφιέρωσα όχι ότι δεν έχω ανάγκη τη δουλειά αλλά δεν χρειαζόταν να περάσω τέτοια διαδικασία για μια τέτοια δουλειά. Καλή επιτυχία σε όλους όσους ενδιαφέρονται.


Έμαθες κάτι πιο συγκεκριμένο, tiolink;

Εγώ απλώς ότι δεν θα είναι ορισμένου αλλά ανανεώσιμη σύμβαση, οπότε ψιλοαξίζει. Γιατί ξενέρωσες τόσο;

ioli_24
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 115
Εγγραφή: Δευ Μάιος 10, 2010 11:57 pm

Δημοσίευσηαπό ioli_24 » Τετ Φεβ 22, 2012 7:35 pm

Εγώ ρώτησα σήμερα αν γνωρίζουν πότε θα βγούν τα τελικά αποτελέσματα αλλα δεν μου έδωσαν ξεκάθαρη απάντηση, το μόνο που μου είπαν είναι σύντομα. Απ'οσο έμαθα απο άτομο που δουλέυει ΟΤΕπλας οι συμβάσεις των φοιτητών λήγουν τον Μαρτιο οπότε μέσα στο επόμενο 10ημερο ελπίζω να αρχίσουν οι ενημερώσεις...

kateee
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 22
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2012 7:13 pm

Δημοσίευσηαπό kateee » Τετ Φεβ 22, 2012 9:55 pm

ti ginetai re paidia?akoysa oti tha synexistoyn oi synenteuxeis sth Saloniki kai thn alli vdomada.alitheia einai???? :?:

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Τετ Φεβ 22, 2012 10:41 pm

Les Fauves έγραψε:
tiolink έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Έχει ρωτήσει κανείς πότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση;


Μετά την συνέντευξη μου έμεινε η αίσθηση ότι η φάση αξίζει μόνο για άτομα χωρίς σημαντική προϋπηρεσία που έχουν μεγάλη ανάγκη τη δουλειά. Και από την άλλη και η εταιρεία μάλλον ψάχνει για φθηνό εργατικό δυναμικό και σίγουρα, μετά τα νέα δεδομένα (βλέπε μείωση κατώτατου μισθού σε νέους κάτω των 25), αυτοι θα προτιμηθούν. Για να είμαι ειλικρινής και εγώ έτσι θα έκανα...προσωπικά ξενέρωσα για τον χρόνο που αφιέρωσα όχι ότι δεν έχω ανάγκη τη δουλειά αλλά δεν χρειαζόταν να περάσω τέτοια διαδικασία για μια τέτοια δουλειά. Καλή επιτυχία σε όλους όσους ενδιαφέρονται.


Έμαθες κάτι πιο συγκεκριμένο, tiolink;

Εγώ απλώς ότι δεν θα είναι ορισμένου αλλά ανανεώσιμη σύμβαση, οπότε ψιλοαξίζει. Γιατί ξενέρωσες τόσο;


Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ψάχνουν κόσμο για τηλεφωνικό κέντρο και δεν τους ενδιαφέρει τα άτομα να εχουν γνώσεις αλλά απλά να πουλάνε. Άρα πωλήσεις, στόχοι και πρήξιμο συνεχές. Δεν περίμενα να είμαι αραχτός σε ένα γραφείο και να τηλεφωνώ με χαλαρούς ρυθμούς αλλά μετά από τη διαδικασία που περάσαμε περίμενα κάτι πιο γραφειακό και όχι ένα μαντρί με τηλεφωνητές. Λάθος μου που δεν το έψαξα καλύτερα!

Άσε που πιστεύω ότι δεν έχω και πολλές ελπίδες. Γιατί να πάρουν ένα >25 όταν ο μισθός των <25 μειώθηκε κατά 22%+10%?

Πάντως δεν παύει να είναι μια δουλειά και για πολλούς μια ευκαιρία. Για να είμαι ειλικρινής, αν τελικά κάτσει και με επιλέξουν δεν ξέρω τί θα κάνω γιατί είναι πολυτέλεια τέτοιες μέρες να είσαι επιλεκτικός. Αλλά ότι ξενέρωσα ξενέρωσα αλλά είναι δικό μου λάθος που δεν το έψαξα καλύτερα.

teris3
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 20, 2007 10:39 am

Δημοσίευσηαπό teris3 » Πέμ Φεβ 23, 2012 12:15 am

Les Fauves έγραψε:
tiolink έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Έχει ρωτήσει κανείς πότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση;


Μετά την συνέντευξη μου έμεινε η αίσθηση ότι η φάση αξίζει μόνο για άτομα χωρίς σημαντική προϋπηρεσία που έχουν μεγάλη ανάγκη τη δουλειά. Και από την άλλη και η εταιρεία μάλλον ψάχνει για φθηνό εργατικό δυναμικό και σίγουρα, μετά τα νέα δεδομένα (βλέπε μείωση κατώτατου μισθού σε νέους κάτω των 25), αυτοι θα προτιμηθούν. Για να είμαι ειλικρινής και εγώ έτσι θα έκανα...προσωπικά ξενέρωσα για τον χρόνο που αφιέρωσα όχι ότι δεν έχω ανάγκη τη δουλειά αλλά δεν χρειαζόταν να περάσω τέτοια διαδικασία για μια τέτοια δουλειά. Καλή επιτυχία σε όλους όσους ενδιαφέρονται.


Έμαθες κάτι πιο συγκεκριμένο, tiolink;

Εγώ απλώς ότι δεν θα είναι ορισμένου αλλά ανανεώσιμη σύμβαση, οπότε ψιλοαξίζει. Γιατί ξενέρωσες τόσο;



Αυτό δεν είναι αλήθεια.
Οι συμβάσεις ΟΛΕΣ θα είναι 8μηνες με ημερομηνία λήξης την 31/12/2012
Θα γίνει προσωπική ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ για τον κάθε συμβασιούχο για το αν θα ανανεωθεί η σύμβαση στο τέλος ή αν θα λήξει.

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Πέμ Φεβ 23, 2012 9:38 am

teris3 έγραψε:
Les Fauves έγραψε:
tiolink έγραψε:
Les Fauves έγραψε:Έχει ρωτήσει κανείς πότε θα ξεκινήσει η εκπαίδευση;


Μετά την συνέντευξη μου έμεινε η αίσθηση ότι η φάση αξίζει μόνο για άτομα χωρίς σημαντική προϋπηρεσία που έχουν μεγάλη ανάγκη τη δουλειά. Και από την άλλη και η εταιρεία μάλλον ψάχνει για φθηνό εργατικό δυναμικό και σίγουρα, μετά τα νέα δεδομένα (βλέπε μείωση κατώτατου μισθού σε νέους κάτω των 25), αυτοι θα προτιμηθούν. Για να είμαι ειλικρινής και εγώ έτσι θα έκανα...προσωπικά ξενέρωσα για τον χρόνο που αφιέρωσα όχι ότι δεν έχω ανάγκη τη δουλειά αλλά δεν χρειαζόταν να περάσω τέτοια διαδικασία για μια τέτοια δουλειά. Καλή επιτυχία σε όλους όσους ενδιαφέρονται.


Έμαθες κάτι πιο συγκεκριμένο, tiolink;

Εγώ απλώς ότι δεν θα είναι ορισμένου αλλά ανανεώσιμη σύμβαση, οπότε ψιλοαξίζει. Γιατί ξενέρωσες τόσο;



Αυτό δεν είναι αλήθεια.
Οι συμβάσεις ΟΛΕΣ θα είναι 8μηνες με ημερομηνία λήξης την 31/12/2012
Θα γίνει προσωπική ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ για τον κάθε συμβασιούχο για το αν θα ανανεωθεί η σύμβαση στο τέλος ή αν θα λήξει.


Αυτό ακριβώς μου είπαν κι εμένα. Ήτοι ανανεώσιμη. Καμία σύμβαση δεν ανανεώνεται αυτόματα.

@tiolink: Έχεις απόλυτο δίκιο για τους πωλητές, οι υπόλοιπες θέσεις όμως ίσως και να είναι αξιοπρεπείς. Εγώ είχα δουλέψει παλιότερα στον ΟΤΕ σε θέση τηλ. εξυπηρέτησης (όχι τηλ. πώλησης) και ήταν πολύ καλά.

garfield
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Ιαν 30, 2012 11:50 am

Δημοσίευσηαπό garfield » Πέμ Φεβ 23, 2012 12:09 pm

Πέρασα και εγώ χτες από συνέντευξη και έχω ορισμένες πληροφορίες που μου έδωσαν οι ίδιοι οι εξεταστές. Όπως μου είπαν, ο ΟΤΕ στο πλαίσιο μιας νέας φιλοσοφίας του θα προσλάβει νέα άτομα τα οποία ανεξάρτητα από το πόστο στο οποίο θα απασχοληθούν θα προωθούν παράλληλα και προϊόντα και υπηρέσιες του ΟΤΕ. Όσοι είχαν κάνει αίτηση για 8ωρο μετά από κανένα χρόνο θα αξιολογηθούν και θα απασχοληθούν σε άλλες θέσεις. (δεν έγινε λόγος για 6ωρα και 4ωρα). Τέλος από ότι άκουσα χτες ήταν η τελευταία μέρα συνεντεύξεων Αθήνα...

tiolink
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 352
Εγγραφή: Δευ Σεπ 29, 2008 3:38 pm

Δημοσίευσηαπό tiolink » Τετ Φεβ 29, 2012 10:07 pm

Δείτε τι ψάρεψα στο internet...σίγουρα έχεις λίγο από conspiracy theory αλλά σίγουρα έχει και κάποια στοιχεία αλήθειας. Ο καθένας κρίνει!

noumero11888.wordpress.com/2012/02/27/%CE%BC%CE%B1%CF%8A%CE%BC%CE%BF%CF%8D-%CE%BF-%CE%B4%CE%B9%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%BD%CE%B9%CF%83%CE%BC%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%BF%CF%85-%CE%BF%CF%84%CE%B5/

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Πέμ Μαρ 01, 2012 1:01 am

Συγγνωμη να ρωτησω κατι??????Ο αδερφος μου εκανε αιτηση για τις θεσεις του ΟΤΕ και εχει κ μαστερ το οποιο το δηλωσε.Δεν τον καλεσανε ΚΑΝ να παει να δωσει εξετασεις.Η αιτηση του πηγε κανονικα οταν την εστειλε??????Πως κ δεν τον καλεσανε?????Δηλαδη για τηλφωνητης στο οτε τι χρειαζεται να εχεις διδακτορικο???????????????????????? :shock: :shock: :shock:

TuX
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2012 4:45 pm

Δημοσίευσηαπό TuX » Πέμ Μαρ 01, 2012 3:21 pm

and5155 έγραψε:Συγγνωμη να ρωτησω κατι??????Ο αδερφος μου εκανε αιτηση για τις θεσεις του ΟΤΕ και εχει κ μαστερ το οποιο το δηλωσε.Δεν τον καλεσανε ΚΑΝ να παει να δωσει εξετασεις.Η αιτηση του πηγε κανονικα οταν την εστειλε??????Πως κ δεν τον καλεσανε?????Δηλαδη για τηλφωνητης στο οτε τι χρειαζεται να εχεις διδακτορικο???????????????????????? :shock: :shock: :shock:


Δεν τον κάλεσαν να δώσει το τεστάκι;

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Πέμ Μαρ 01, 2012 6:36 pm

ΟΧΙ δεν τον καλεσανε ουτε για το τεστ.Εχει πτυχιο πληοροφρικης κ μαστερ. Εκανε αιτηση αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.....Μετα φταιει ο κοσμος αν λεει για βυσμα????????Καλε να σε κοψει στη συνεντευξη αλλα να μην σε καλει ουτε στο τεστ?????Και απο οτι ειδα εδωσε μεγαλος αριθμος υποψηφιων!!!!τι να πω...

TuX
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Ιαν 31, 2012 4:45 pm

Δημοσίευσηαπό TuX » Πέμ Μαρ 01, 2012 7:22 pm

and5155 έγραψε:ΟΧΙ δεν τον καλεσανε ουτε για το τεστ.Εχει πτυχιο πληοροφρικης κ μαστερ. Εκανε αιτηση αλλα ουτε φωνη ουτε ακροαση.....Μετα φταιει ο κοσμος αν λεει για βυσμα????????Καλε να σε κοψει στη συνεντευξη αλλα να μην σε καλει ουτε στο τεστ?????Και απο οτι ειδα εδωσε μεγαλος αριθμος υποψηφιων!!!!τι να πω...


Κοίτα, για το τεστάκι τους κάλεσαν όλους άρα υπάρχουν τρεις πιθανότητες. Η δεν συμπλήρωσε σωστά την αίτηση ή δεν την έστειλε σωστά ή δεν την έλαβαν. Να σε ρωτήσω κάτι στρατό έχει πάει;


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 6 επισκέπτες