ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΟΥ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
katerina11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 1:56 pm

ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΔΗΜΟΥ ΠΕΡΑΜΑΤΟΣ

Δημοσίευσηαπό katerina11 » Δευ Δεκ 05, 2011 8:17 pm

Είχα κάνει ένσταση για τον συγκεκριμένο δήμο, μου ήρθε πριν απο μερικές μέρες η απάντηση του ΑΣΕΠ, λέει μέσα πως έχουν διαμορφωθεί τα οριστικά μετά και τις ενστάσεις , τελικά είμαι διοριστέα!
ο δήμος δεν έχει αναρτήσει ακόμα τα αποτελέσματα,γνωρίζετε τη διαδικασία απο εδώ και πέρα??
Πότε έχει υποχρέωση ο δήμος να αναρτήσει τα οριστικά? η προσλήψη πότε ενδέχεται να γίνει?? εχοντας βέβαια υπόψη τα δυσμενή γεγονότα της χώρας μας?? πάντως απο οτι ειδα απο τις ενστάσεις υπήρξαν πολλές ανακατατάξεις και ηδη 3 που ηταν διοριστέοι με τα προσωρινά έχουν χάσει τη θέση τους στα οριστικά!
ευχαριστώ!

THL
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 489
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 20, 2009 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό THL » Τρί Δεκ 06, 2011 12:00 am

Καταρχήν συγχαριτήρια για το διορισμό σου. Το επόμενο βήμα είναι, ο δήμος πρέπει να στείλει τα αποτελέσματα στην περιφέρεια και αυτό με τη σειρά του να βγάλει το φεκ με τον τελικό πίνακα διοριστέων. Μετά το φεκ διορισμού, οι διοριστέοι με τα προσωρινά αποτελέσματα θα πάνε σπίτι τους ενώ αυτοί που είναι και στα προσωρινά και στα τελικά, συνεχίζουν να δουλεύουν μέχρι την ορκωμοσία τους. Έχε υπόψη ότι η περιφέρεια αργεί να βγάλει το φεκ γιατί δεδομένης της κατάστασης με το πάγωμα των διορισμών. Αφού βγει το φεκ διοριστέων, ο δήμος ανάλογα με τις ανάγκες του ζητάει τις ειδικότητες που χρειάζεται από το υπουργείο εσωτερικών. Εκεί κοιτάνε την αναλογία 1:10, κοιτάνε το σύνολο των αιτημάτων όλων των υπηρεσιών και αυτοί αποφασίζουν ποιές υπηρεσίες και πόσα άτομα θα προσληφθούν.
Υστερα από την ανάλυση που σου έκανα, καταλαβαίνεις ότι θα πρέπει να έχεις μεγάλη υπομονή, ό διορισμός σου μπορεί να πάρει και χρόνια. Καλή επιτυχία και ελπίζω να βοήθησα.

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Τρί Δεκ 06, 2011 8:42 am

καλημερα
Δε μπορω να απαντησω στις ερωτησεις σου.
Μια βοηθεια θελω απλα απο περιεργεια.
Που υπαρχουν αναρτημενα τα αποτελεσματα (τα προσωρινα) ;

Δεν ειχα παρει χαμπαρι οτι ειχαν βγει. Θελω απλα απο περιεργεια να δω που ηταν η κοπελα μου που είχε κανει αιτηση. Ετσι και αλλιως πλεον δεν ενδιαφερεται καθως εχουμε φυγει απο Αθηνα...

Υπαρχουν καπου ακομα αναρτημενα; Γιατί δεν τα βρισκω. Τα εχει καποιος; Ηταν στην κατηγορια των μηχανολόγων μηχανικών...

katerina11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό katerina11 » Τρί Δεκ 06, 2011 8:53 am

Ευχαριστώ πολύ !!! όντως κατατοπιστικότατο!! ναι κι εγω για χρόνια το βλέπω...βέβαια τώρα ειναι το τελευταίο που με νοιάζει καθώς γέννησα πριν 15 μέρες το μωρό μου και με τρέχει πολύ!! :D

katerina11
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 139
Εγγραφή: Παρ Μαρ 17, 2006 1:56 pm

Δημοσίευσηαπό katerina11 » Τρί Δεκ 06, 2011 8:56 am

ναι υπάρχουν στο site του δήμου, www.perama.gr
πήγαινε εκεί που λέει νεα-ανακοινώσεις και αν γυρίσεις πίσω τις σελίδες θα δεις κάπου τους πίνακες, είχανε βγει πέρυσι αρχές Ιανουαρίου αν θυμάμαι καλά.

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Τρί Δεκ 06, 2011 7:42 pm

ευχαριστω πολυ...
Ο πρωτος μπηκε με ενα καρο μορια... :D
Διδακτορικα κλπ


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες