ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

Δημοσίευσηαπό and5155 » Σάβ Νοέμ 26, 2011 2:11 pm

Για αλλη μια φορα οι φωτογραφικες προκηρυξεις πανε συννεφο!!!Διαβάστε την προκήρυξη της ΕΛ ΑΣ για τις ειδικοτητες ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!Δεχεται μονο αποφοιτους ΑΕΙ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ και εγω που ειμαι ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΤΕΙ ΜΕ ΜΑΣΤΕΡ ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΖΗΤΑΕΙ ΜΕ ΑΡΙΣΤΑ δεν μπορω να κανω αιτηση γιατι δεν ειμαι απο ΑΕΙ!!!!!ΕΛΛΑΣ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΣΟΥ!!!!!!ΣΑΝ ΔΕΝ ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ ΛΙΓΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΙΣΧΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ioannis_85
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 26, 2010 6:02 pm

Re: ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ 100 ΑΤΟΜΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΑ

Δημοσίευσηαπό ioannis_85 » Σάβ Νοέμ 26, 2011 4:55 pm

Φιλε μου στους διαγωνισμους στα σωματα ασφαλειας για αξυιωματικους δεν μπορουν ν συμμετεχουν αποφοιτοι ΤΕΙ. Τωρα γιατι ζηταει συκγκεκριμενα πτυχια για τις εκαστοτε κατηγοριες ειναι αλλο θεμα.

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Σάβ Νοέμ 26, 2011 10:51 pm

Αγαπητε ioanni προφανως θέλουν να τακτοποιήσουν τους δικούς τους οπως συμβαίνει πάντα σε αυτη τη χώρα.Δεν ειναι δυνατό για θέσεις διοικητικων να δέχεται 4 αποφοιτους Σλαβικών και Βαλκανικών σπουδών με ακριβώς ίδιο μαστερ κ πρωτο πτυχιο σε αυτη την ειδικότητα και να μην δέχεται πτυχιουχους ΤΕΙ Διοικησης Επιχειρήσεων ή λογιστικής.Και εντάξει να δεχτώς πως εμεις οι πτυχιοπύχοι των ΤΕΙ είμαστε αμόφωτοι μπρόστα σε ολους τους πτυχιούχους των ΑΕΙ.(λέμε τώρα...) Που ειναι οι πτυχιούχοι Διοίκησης επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου της Πάτρας οεο??????Είναι καραστημένη η συγκεκριμένη προκήρυξη και μπορεί να το καταλάβει ο καθενάς!!!!!Σθγχαρητήρια στην ΕΛ ΑΣ για τις ωραίες προκηρύξεις που βγαζει και καλη σταδιοδρομία στους γραμματείς των Σλαβικών και Βαλκανικών σπουδων (ημαρτον θεε μου...))))

vavi
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 14
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 04, 2007 9:31 pm

Δημοσίευσηαπό vavi » Κυρ Νοέμ 27, 2011 12:45 pm

Να ρωτήσω για την προκήρυξη κάτι που δεν κατάλαβα. Όλες οι θέσεις είναι για την Αθήνα? Δεν το διευκρινίζει....

npantelis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 03, 2009 5:11 am

Δημοσίευσηαπό npantelis » Δευ Νοέμ 28, 2011 9:35 am

and5155 έγραψε:Αγαπητε ioanni προφανως θέλουν να τακτοποιήσουν τους δικούς τους οπως συμβαίνει πάντα σε αυτη τη χώρα.Δεν ειναι δυνατό για θέσεις διοικητικων να δέχεται 4 αποφοιτους Σλαβικών και Βαλκανικών σπουδών με ακριβώς ίδιο μαστερ κ πρωτο πτυχιο σε αυτη την ειδικότητα και να μην δέχεται πτυχιουχους ΤΕΙ Διοικησης Επιχειρήσεων ή λογιστικής.Και εντάξει να δεχτώς πως εμεις οι πτυχιοπύχοι των ΤΕΙ είμαστε αμόφωτοι μπρόστα σε ολους τους πτυχιούχους των ΑΕΙ.(λέμε τώρα...) Που ειναι οι πτυχιούχοι Διοίκησης επιχειρήσεων του Πανεπιστημίου της Πάτρας οεο??????Είναι καραστημένη η συγκεκριμένη προκήρυξη και μπορεί να το καταλάβει ο καθενάς!!!!!Σθγχαρητήρια στην ΕΛ ΑΣ για τις ωραίες προκηρύξεις που βγαζει και καλη σταδιοδρομία στους γραμματείς των Σλαβικών και Βαλκανικών σπουδων (ημαρτον θεε μου...))))


and5155 για τον θέμα του αποκλεισμού των ΤΕΙ, δώσε ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΕΣ για κάποιο ΑΕΙ, κι αυτός που τελειώνει Ι.Ε.Κ. διοίκησης επιχειρήσεων για το ίδιο με εσένα φωνάζει, πως θα έπρεπε να μπει αυτό στην ΕΛ.ΑΣ κι όχι τα βύσματα των ΑΕΙ που διάβασαν πιο πολύ, είναι πιο έξυπνοι κ.λ.π. και πέτυχαν σε καλύτερες σχολές.

pnofear
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 214
Εγγραφή: Δευ Οκτ 01, 2007 11:45 pm

Δημοσίευσηαπό pnofear » Δευ Νοέμ 28, 2011 10:48 am

και επισης ζηταει σαν απαιτουμενο προσον το μεταπτυχιακο

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Δευ Νοέμ 28, 2011 12:37 pm

pantelis σκεφετεσαι τι λες?????????????????????Συγκρίνεις πτυχιο τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ΤΕΙ με πτυχιο μεταδευτεροβαθμιας ΙΕΚ????????????Θα με τρελάνεις!!!!!!!!!!!!!Εχω παρει μεταπτυχιακο ΜΒΑ με ΑΡΙΣΤΑ και θα παω να ξαναδωσω κατακτηριες σε ΑΕΙ για να ξαναμαθαίνω τα ιδια πραγματα για το ενδεχόμενο μια στα 10 χρονια να ζήτησει η αστυνομια κ ο στρατος πτυχιο διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας κ 2 θεσεις διοικητικων/δεν τρελάθηκα φιλε μου!!!!!!!!!!!!!!!Εγω τις εξετασεις μου τις εδωσεα και τις περασε οταν επρεπε!!!!Τωρα οσον αφορα για το μπαχαλο της ΕΛ ΑΣ που οριζει οποια τμηματα θελει αυτη σαν αποδεκτα για γραμματεις τι να πω...ΝΤΡΟΠΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!Εφοσον σε αυτο το μ@λο που ζουμε δεν κανει ελεγχο κανενας καλα κανουνε και ζητανε οτι θελουνε στην αστυνομια.Και σου ξαναλες οκ πες τα ΤΕΙ στην απ εξω!!!Ας ελεγε για τις θεσεις διοικητικων υποψηφιοι ολοι οι κατοχοι πτυχου του 5ου πεδιου που εχουν και συναφες μαστερ με το βασικο τους πτυχιο.Ειναι κριμα να εχει τελειωσει ο αλλος το οικονομικο της νομικης και να μην μπορει να κανει τα χαρτια του για γραμματεας στην ΕΛ ΑΣ.Λες και ολοι οι αλλοι που ζητανε εχουνε καλτυτερες γνωσεις απ αυτον..

tfv
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 166
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 03, 2010 6:14 pm

Δημοσίευσηαπό tfv » Δευ Νοέμ 28, 2011 1:51 pm

and5155 έγραψε:Εχω παρει μεταπτυχιακο ΜΒΑ με ΑΡΙΣΤΑ και θα παω να ξαναδωσω κατακτηριες σε ΑΕΙ για να ξαναμαθαίνω τα ιδια πραγματα για το ενδεχόμενο μια στα 10 χρονια να ζήτησει η αστυνομια κ ο στρατος πτυχιο διοικητικης επιστημης και τεχνολογιας κ 2 θεσεις διοικητικων/δεν τρελάθηκα φιλε μου!!!!!!!!!!!!!!!


κάτσε and5155, σε λίγο θα μας πουν ότι και ο απόφοιτος ΙΕΚ παίρνει MBA με άριστα. :D

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Δευ Νοέμ 28, 2011 3:40 pm

tvf ειλικρινα δεν εχω κανενα ρατσισμο και κανενα κομπλεξ για καμια βαθμιδα εκπαίδευσης.Στην οικογενεια μου εχω ατομα που τελειωσαν και ιεκ κ τει κ αει κ μεταπτυχιακο.Κανενα πτυχιο δεν κανει τον ανθρωπο.Ο αθρωπος κανει το πτυχιο!Αλλα δεν μπορω να δεχτω και την άποψη του pantelis πως αυτοι που περασαν σε ΑΕΙ περασαν με μαγλύτερο βαθμό και είναι κ πιο έξυπνοι.Που ξέρει ο pantelis και ο καθε παντελης ποιο τει τελειωσα εγω και με τη βαθμολογια μπηκα σε αυτο το τει.Τελοσπαντων δεν εχω καμια διαθεση να επιβεβαιωσω τις γνωσεις μου σε κανεναν.Απλως ανοιξα αυτο το τοπικ γιατι πιστευω πως στη συγκεκριμενη προκηρυξη δεν ζητηθηκαν τα πτυχια που επερεπε να ζητηθουν.Καλως η κακος αυτη ειναι η αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Οσο για το θεμα πως οι αποφοιτοι των ΑΕΙ μπορουν να μετεχουν σε θεσεις αξιωματικων και οι αποφοιτοι ΤΕΙ μονο σε θεσεις υπαξιωματικων συνταγματικα δεν τεκμερεται!!!!!!!!Διαχωρισμος σε αξιωματικους και υπαξιωματικους εχουν μονο στο στρατο και τα σωματα ασφαλειας!!!!!Οταν δινεις πανελλαδικες δεν σου λενε πως ο πτυχιουχος τει δουλευει σαν υπαξιωματικος,δηλαδη σε υποδιέστερη θέση απο εναν ΑΕΙ!!!Και οι συγκεκριμενες θεσεις των 100 ειδικων συνεργατων ειναι ειδκων συνεργατων και οχι αστυνομικων και κτλ για να μετραει ο βαθμος αξιωματικου και υπαξιωματικου.Καλη επιτυχια σε οσους συμμετεχουν στον διαγωνισμο και καλη επιτυχια στον pantelis μιας και φενεται απο τα λεγομενα του υποψηφιος που θα μετεχει με ολα τα προσοντα!Για μενα το θεμα ληγει εδω!

ma_gaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Δεκ 03, 2007 12:13 am

Δημοσίευσηαπό ma_gaki » Τρί Νοέμ 29, 2011 3:36 pm

ΕΡΩΤΗΣΗ: Τι γίνεται με την προϋπηρεσία σε ιδιωτικό τομέα; Πώς αυτό μοριοδοτείται;;;; Το έχει καταλάβει κανείς;

akis1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 3:50 pm

Δημοσίευσηαπό akis1 » Τρί Νοέμ 29, 2011 11:49 pm

Φυσικά τα ΤΕΙ είναι ανώτερα απ τα ΙΕΚ, σ αυτό δεν χωράει καμία αμφιβολία..
Ξέρεις όμως πόσα άτομα γνωρίζω εγώ τα οποία εχουν πτυχείο ΤΕΙ και τελειώνουν μετά ΙΕΚ για να συμετέχουν σε προκηρυξεις ΔΕ που δεν μπορουν να πάρουν την πιστοποιήση? δεκαδες... Για να μην αναφερθώ στο ΤΕΣΤ δεξιοτήτων οπου οι περισσοτετοι ΤΕ πάτωσαν κανονικα μη πιανοντας ουτε τη βαση...

mylw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 569
Εγγραφή: Πέμ Απρ 05, 2007 5:28 pm

Δημοσίευσηαπό mylw » Τετ Νοέμ 30, 2011 11:23 am

akis1 έγραψε:Φυσικά τα ΤΕΙ είναι ανώτερα απ τα ΙΕΚ, σ αυτό δεν χωράει καμία αμφιβολία..
Ξέρεις όμως πόσα άτομα γνωρίζω εγώ τα οποία εχουν πτυχείο ΤΕΙ και τελειώνουν μετά ΙΕΚ για να συμετέχουν σε προκηρυξεις ΔΕ που δεν μπορουν να πάρουν την πιστοποιήση? δεκαδες... Για να μην αναφερθώ στο ΤΕΣΤ δεξιοτήτων οπου οι περισσοτετοι ΤΕ πάτωσαν κανονικα μη πιανοντας ουτε τη βαση...

αν δεν κανω λαθος η τριτοβαθμια εκπαιδευση ειναι πλεον ενιαια, δεν υπαρχει διαχωρισμος τει αει(στους νομους τουλαχιστον)οποτε δε τιθεται συγκριση αν και τι ειναι ανωτερω και απο ποιο.τωρα το αν οι πτυχιουχοι τει πατωσαν στην πιστοποιηση ιεκ η στο τεστ δεξιοτητων τη σημαινει, οτι πρεπει να αποκλειστουν απο προκυρηξεις?ατυχος ο συσχετισμος σου.επισης η κυβερνηση του πασοκ δεν ηταν αυτη που ελεγε πως ολες οι προσληψεις θα γινονται μεσω ασεπ για λογους διαφανειας?εδω τι γινεται?

and5155
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 1:34 pm

Δημοσίευσηαπό and5155 » Τετ Νοέμ 30, 2011 3:55 pm

Παιδια δεν αξιζει να μιλαμε για τα πτυχια μας.!Ο καθενας εκανε τον προωσπικο του κοπο και προσπαθεια και τεέιωσε τη σχολη που ήθελε!Τωρα για πιο λογο η ΕΛ ΑΣ δεν προσλαμβάνει μεσω ΑΣΕΠ ειλικρινα και εγω δεν το καταλαβαίνω..Εδω Εθνικη Τραπεζα που ειναι ιδιωτικη και ανεθεσε στο ΑΣΕΠ την διδιακσια επιλογης του προσωπικου και ολοκληρης ΕΛΑΣ κανει οτι μοριοδοτηση θελει.Δεν πειραζει..Θα προσπαθησουμε σε αλλους διαγωνισμους.Αν βγουν....χιχιχι

heretic
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 94
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 19, 2011 10:08 am

Δημοσίευσηαπό heretic » Πέμ Δεκ 01, 2011 3:46 pm

Επειδη οι θεσεις ειναι θεσεις αξιωματικων η σχολη της αστυνομιας που βγαζει αξιωματικους ειναι ΑΕΙ και οχι ΤΕΙ, ως εκ τουτου πρπει οι συγκεκριμενοι υποψηφιοι οι οποιοι προκειται να καταλαβουν θεσεις αξιωματικων, να ειναι αποφοιτοι ΑΕΙ. Ο σχολη αστυφυλακων ειναι ισοτιμη με τα ΤΕΙ.

Οι προσληψεις στην αστυνομια δεν υπαγονται στην δικαιοδοσια του ΑΣΕΠ.

osfp7
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 179
Εγγραφή: Τρί Σεπ 21, 2010 12:20 am

Δημοσίευσηαπό osfp7 » Πέμ Δεκ 01, 2011 5:42 pm

Οι διαγωνισμοί των σωμάτων ασφαλείας είναι Υπό την εποπτεία του ασεπ και όχι μέσω ΑΣΕΠ οπότε ο εκάστοτε υπουργός αποφασίζει για την μοριοδότηση..


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 25 επισκέπτες