Τι θα ισχύει για τις Μετατάξεις

Μεταθέσεις, μετατάξεις, αποσπάσεις στο δημόσιο.
pepsi1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 29, 2007 8:23 am

Τι θα ισχύει για τις Μετατάξεις

Δημοσίευσηαπό pepsi1 » Παρ Οκτ 21, 2011 9:58 am

Καλημέρα, επειδή απογοητευτηκα πολύ πλέον ας μου πει κάποιος τι θα ισχυει απο δω και περα με τις μετατάξεις. Πως θα γίνονται? Εγώ δουλευω 4 χρόνια σε δημόσια υπηρεσία της Τρίπολης και θέλω να πάω Θεσσαλονίκη. Θα μπορώ να κάνω μετάταξη?

georgeth
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 658
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 20, 2008 8:43 am

Re: Μεταταξη

Δημοσίευσηαπό georgeth » Παρ Οκτ 21, 2011 3:01 pm

pepsi1 έγραψε:Καλημέρα, επειδή απογοητευτηκα πολύ πλέον ας μου πει κάποιος τι θα ισχυει απο δω και περα με τις μετατάξεις. Πως θα γίνονται? Εγώ δουλευω 4 χρόνια σε δημόσια υπηρεσία της Τρίπολης και θέλω να πάω Θεσσαλονίκη. Θα μπορώ να κάνω μετάταξη?

πλακα κανεις!!!! :D
διαβασε το πολυνομοσχεδιο που ψηφιστηκε χτες, αλλαξαν τα πραγματα απο εδω και περα θα εχει πολυ κινητικοτητα και ολοι θα ειμαστε κυβερνητικοι υπαλληλοι θα μπορουμε να παιρνουμε την οργανικη και θα πηγαινουμε σε υπηρεσια που δεν εχει κενη οργανικη θεση, και απο οτι διαβασα οι μετακινησεις θα γινονται μια φορα το χρονο δλδ μια φορα το χρονο θα κρινονται απο επιτροπη

pepsi1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 29, 2007 8:23 am

Δημοσίευσηαπό pepsi1 » Δευ Οκτ 24, 2011 10:33 am

Δηλ αν εγω πάρω μεταταξη για μια υπηρεσία στην θεσσαλονίκη θα την έχω πάρει για δυο χρόνια μόνο(άρθρο 5 του πολυνομοσχεδίου)? Μετα θα με ξαναγυρίσουν στην Τρίπολη? Και αφού λένε πως καταργούνται οι κενές θέσεις πως θα βρίσκουμε που υπάρχουν για να πάμε (αρθρο 35 παρ 5)?
Η πενταετία δεν ισχύει?

25210
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 308
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 20, 2006 9:13 am

Δημοσίευσηαπό 25210 » Δευ Οκτ 24, 2011 12:36 pm

[quote="pepsi1"]Δηλ αν εγω πάρω μεταταξη για μια υπηρεσία στην θεσσαλονίκη θα την έχω πάρει για δυο χρόνια μόνο(άρθρο 5 του πολυνομοσχεδίου)? Μετα θα με ξαναγυρίσουν στην Τρίπολη? Και αφού λένε πως καταργούνται οι κενές θέσεις πως θα βρίσκουμε που υπάρχουν για να πάμε (αρθρο 35 παρ 5)?
Η πενταετία δεν ισχύει?[/quote]

Μ΄ενδιαφέρει κι εμένα η απάντηση στις ερωτήσεις σου.

trelokomeio
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 552
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό trelokomeio » Πέμ Νοέμ 03, 2011 4:39 pm

αν εχεις κανει αιτηση πχ τον μαιο του 2011 για μεταταξη απο ΔΕ σε ΠΕ και δεν εχει περασει απο υπηρεσιακό τιγινεται πλεον?

παει χαθηκε η μεταταξη σε ανωτερη κατηγορία;
τ

Παρασκευή Σταματάκη
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τετ Οκτ 27, 2010 7:45 pm

Re: Μεταταξη

Δημοσίευσηαπό Παρασκευή Σταματάκη » Παρ Νοέμ 11, 2011 4:10 pm

georgeth έγραψε:
pepsi1 έγραψε:Καλημέρα, επειδή απογοητευτηκα πολύ πλέον ας μου πει κάποιος τι θα ισχυει απο δω και περα με τις μετατάξεις. Πως θα γίνονται? Εγώ δουλευω 4 χρόνια σε δημόσια υπηρεσία της Τρίπολης και θέλω να πάω Θεσσαλονίκη. Θα μπορώ να κάνω μετάταξη?

πλακα κανεις!!!! :D
διαβασε το πολυνομοσχεδιο που ψηφιστηκε χτες, αλλαξαν τα πραγματα απο εδω και περα θα εχει πολυ κινητικοτητα και ολοι θα ειμαστε κυβερνητικοι υπαλληλοι θα μπορουμε να παιρνουμε την οργανικη και θα πηγαινουμε σε υπηρεσια που δεν εχει κενη οργανικη θεση, και απο οτι διαβασα οι μετακινησεις θα γινονται μια φορα το χρονο δλδ μια φορα το χρονο θα κρινονται απο επιτροπη


Δηλαδή οποιαδήποτε μετακίνηση εκτός ίσως από τις αμοιβαίες θα κρίνονται μία φορά τον χρόνο; κάπου το λέει το πολυνομοσχέδιο αλλά είναι λίγο ασαφές για ποιές μετακινήσεις μιλάει...


Επιστροφή σε “ΜΕΤΑΘΕΣΕΙΣ - ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ - ΑΠΟΣΠΑΣΕΙΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες