ΠΕ 8Κ/2008

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
mc
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τρί Ιουν 15, 2010 1:59 pm

ΠΕ 8Κ/2008

Δημοσίευσηαπό mc » Τετ Ιαν 12, 2011 2:06 pm

Καλημέρα σε όλους,

Παρακαλουθώ πολύ καιρό τις συζητήσεις σας, χωρίς πότέ να πάρω μέρος.Είμαι στους διοριστέους ΠΕ και θα ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος από έσας έχει κάτι νεότερο. Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στο ΙΚΑ, όταν έμαθα ότι διορίζουν τους ΤΕ και ΔΕ της αγροτικης και μου είχαν πει ότι για τους ΠΕ ίσως υπάρχουν εξελίξεις αρχές του 'ετους. Επειδή όμως δεν είμαι και πολύ σίγουρη ότι μας λένε την αλήθεια, θέλω να το ψάξω λίγο πιο πολύ αν έχουμε καμια ελπιδα να διοριστουμε .Για το λόγο αυτό, θα ήθελα να ρωτήσω αν έχει κάνεις ψάξει ή ρώτησει κάποιον δικηγόρο πως μπορούμε να είμαστε σίγουροι ότι δεν θα βγάλουν κάποιον άλλο νομο που να αναβάλει τις προλήψεις μας.

fraoulitsa_1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 30, 2010 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό fraoulitsa_1 » Τετ Ιαν 12, 2011 2:53 pm

Εγώ τηλεφώνησα τη Δευτέρα στο Γενικό Χημείο του Κράτους (γιατί η 8Κ/2008 εκτός από ΙΚΑ είχε και σε άλλους φορείς) και μου είπαν ότι για τους ΠΕ το ΑΣΕΠ δεν τους έχει στείλει ακόμα τη λίστα των οριστικών αποτελεσμάτων (το ΦΕΚ έχει κυκλοφορήσει από το Μάϊο)...οπότε πραγματικά δεν ξέρω με τι ρυθμούς θα κινηθεί η διαδικασία

Πάντως καλό είναι να μαζευτούμε σιγά-σιγά ανεξάρτητα του φορέα διορισμού του καθενός, ώστε να μεταφέρουμε ο,τι μαθαίνουμε και αν χρειαστεί να οργανωθούμε.

EEP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 9:35 pm

Δημοσίευσηαπό EEP » Δευ Ιούλ 11, 2011 8:54 pm

[quote="fraoulitsa_1"]Εγώ τηλεφώνησα τη Δευτέρα στο Γενικό Χημείο του Κράτους (γιατί η 8Κ/2008 εκτός από ΙΚΑ είχε και σε άλλους φορείς) και μου είπαν ότι για τους ΠΕ το ΑΣΕΠ δεν τους έχει στείλει ακόμα τη λίστα των οριστικών αποτελεσμάτων (το ΦΕΚ έχει κυκλοφορήσει από το Μάϊο)...οπότε πραγματικά δεν ξέρω με τι ρυθμούς θα κινηθεί η διαδικασία

Πάντως καλό είναι να μαζευτούμε σιγά-σιγά ανεξάρτητα του φορέα διορισμού του καθενός, ώστε να μεταφέρουμε ο,τι μαθαίνουμε και αν χρειαστεί να οργανωθούμε.[/quote]

Ερώτηση : Υπάρχουν φορείς της 8Κ / 2008 που έχουν προχωρήσει σε προσλήψεις ? και αν ναι, με ποιό κριτήριο ένας φορέας προχωρά και ένας άλλος όχι ? Δεδομένου ότι έχουν την ίδια ημερομηνία δημοσίευσης των αποτελεσμάτων.

EEP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 9:35 pm

Δημοσίευσηαπό EEP » Δευ Ιούλ 11, 2011 8:58 pm

Ερώτηση : Υπάρχουν φορείς της 8Κ / 2008 που έχουν προχωρήσει σε προσλήψεις ? και αν ναι με ποιό κριτήριο ένας φορέας προχωρά και ένας άλλος όχι ? Δεδομένου ότι έχουν την ίδια ημερομηνία δημοσίευσης των αποτελεσμάτων.

EEP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 15
Εγγραφή: Παρ Αύγ 27, 2010 9:35 pm

Δημοσίευσηαπό EEP » Κυρ Ιούλ 24, 2011 10:03 pm

δείτε την απόφαση με αυτόν τον ΑΔΑ στο Διαύγεια: 4Ι044691Ο1-Π


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες