8Κ/2008 ΔΕ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Πέμ Μαρ 31, 2011 3:55 pm

Απ'ολα θα γινουν αλλα και παλι το ΙΚΑ θα ειναι υποστελεχωμενο.

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Παρ Απρ 01, 2011 9:47 pm

Υπάρχει κανένα νέο παιδια;

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 1:26 am

Η 8Κ/2008 ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΙΚΑ ΜΕ ΑΣΕΠ.ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΞΕΧΝΙΕΤΑΙ ΕΤΣΙ ΕΥΚΟΛΑ.Η ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΗ ΑΠΟΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΤΗΣ 9Κ ΠΕΡΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΚΑΙ ΚΑΤΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 8Κ ΤΟΥ ΙΚΑ.ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ,ΤΟ ΙΚΑ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ.ΕΙΝΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΚΡΙΜΑ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΧΡΟΝΟΣ ΝΑ ΔΙΟΡΘΩΘΕΙ Η ΑΔΙΚΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΑΛΟΥΜ.

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 6:32 am

Α βρε Hope. Το ιδιο τροπαρι συνεχως. Τι να σου πω, αν σε ευχαριστει (και δεν καταλαβαινεις οτι δεν σε εξυπηρετει και δεν εχει και βασεις) συνεχισε το...

Απλα απορω τι πετυχαινεις με το να το επαναλαμβανεις εδω μεσα. Ακομη και βασεις να ειχε, εχει κανενα νοημα η επαναληψη του εδω περα απο το να διεξαγεις πολεμο νευρων;

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 6:35 am

robot έγραψε:Υπάρχει κανένα νέο παιδια;


Τα τελευταια νεα ειναι αυτο που ειπωθηκε πριν:

http://www.hellenicparliament.gr/Vouli-ton-Ellinon/ToKtirio/Fotografiko-Archeio/#b4c1bff6-1e95-453b-89d0-09b8b9c54e90

koitaxte apo 118 lepto..
sto 123-124 lepto leei oti tha prosliythite mexri to 2012!

robot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 524
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 24, 2007 4:55 pm

Δημοσίευσηαπό robot » Σάβ Απρ 02, 2011 12:59 pm

Ζήσε Μάη μου να φάω τριφύλλι.. έτσι δεν λένε; Σε 1 μήνα έρχεται και ο Μάιος.
Άρε Κουτρουμάνη.. ωραία απάντηση έδωσες!

Σ' ευχαριστώ για το λινκ πάντως giogerm.

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 1:54 pm

robot έγραψε:Ζήσε Μάη μου να φάω τριφύλλι.. έτσι δεν λένε; Σε 1 μήνα έρχεται και ο Μάιος.
Άρε Κουτρουμάνη.. ωραία απάντηση έδωσες!

Σ' ευχαριστώ για το λινκ πάντως giogerm.


Δεν υπαρχει πιο απαραδεκτος νομος απο αυτον που παγωσε διαγωνισμους που ΗΔΗ ηταν σε εξελιξη, ποσο μαλλον διαγωνισμους που ειχαν βγαλει και αποτελεσματα (εστω και προσωρινα).
Το 1 προς 5 περα απο το οτι οριστηκε αυθαιρετα (αφου δεν εγινε καμια μελετη που να καθοριζει το ποιες θα ηταν οι πραγματικες αναγκες του δημοσιου σε προσωπικο μετα απο προγραμματισμο των απαραιτητων μεταταξεων) ειναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ οτι επιασε προκηρυξεις που "ετρεχαν" ηδη.

Βεβαια δεν ειναι το προβλημα μας οτι δανειζομαστε ως κρατος για να πληρωνουμε ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ πανωτοκια (μεγαλωνοντας ετσι συνεχως το χρεος μας) και τιμωρουμε συνεχως τον απλο πολιτη παραβιαζοντας καθε δικαιωμα του.

Les Fauves
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 121
Εγγραφή: Τρί Φεβ 22, 2011 9:57 am

Δημοσίευσηαπό Les Fauves » Σάβ Απρ 02, 2011 3:21 pm

Με 4.000 ελλείψεις στο ΙΚΑ είναι εντελώς απαράδεκτο και προκλητικό να λέει ο Υφυπ. Εργασίας ότι οι διοριστέοι της 8Κ/2008 θα διοριστούν ως το 2012!!!!!!!!! ΒΓΑΖΕΙ ΜΑΤΙ η προκλητικότητα

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 4:51 pm

OI ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ,Η ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ GIOGERM KAI KAΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.
Η 8Κ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΦΙΚΤΗ Η ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ 9Κ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ LINKS,ΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ 8Κ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:02 pm

robot έγραψε:Ζήσε Μάη μου να φάω τριφύλλι.. έτσι δεν λένε; Σε 1 μήνα έρχεται και ο Μάιος.
Άρε Κουτρουμάνη.. ωραία απάντηση έδωσες!

Σ' ευχαριστώ για το λινκ πάντως giogerm.

ΕΠΙΣΗΣ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ 8Κ/2008 ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ(ΦΟΡΕΑΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΟΡΕΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 8Κ/2008,ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΚΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΕΧΤΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑΣ,ΕΠΑΡΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΡΧΩΝ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ. :x

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 5:09 pm

hope3330 έγραψε:OI ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ,Η ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ GIOGERM KAI KAΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.
Η 8Κ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΦΙΚΤΗ Η ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ 9Κ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ LINKS,ΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ 8Κ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.


Συνεχισε γερα να απειλεις, να προκαλεις, να εθελοτυφλεις και να κοροϊδευεις τον εαυτο σου.

Εσυ εκτιθεσαι και κανενας αλλος...

Βολεμενος δεν αισθανομαι (εχουμε καει πολυ νωριτερα απο σας ωστε να μην επαναπαυομαστε καθολου ευκολα) ΑΛΛΑ απο την αλλη ξερω παρα πολυ καλα οτι το μονο πραγμα που δεν με απειλει εισαι εσυ (οσο και αν θες να το δηλωνεις για να βγαλεις τα απωθημενα σου). Οπως αντιστοιχα δεν σε απειλω και εγω αλλα δεν θες να το χωνεψεις...
Δεν ξερω λοιπον τι κινησεις κανετε (και ελπιζω να δικαιωθειτε) ΑΛΛΑ αν επιπλεον ενδιαφερεστε να εχετε συμπαρασταση εχεις επιλεξει τον πλεον κουτο τροπο για να την επιδιωξεις (που εξασφαλιζει ακριβως το αντιθετο).

Πραγματικα λυπαμαι για σας αν σου επιτρεπουν τα παιδια της 8κ να εκφραζεις την συντονιστικη σας. Θα καταφερεις σιγουρα να απωθησεις πολυ κοσμο που ενιωθε αλληλεγγυος με τον αγωνα σας...

ΥΓ. Για να μην υπαρχει παρανοηση εγω εκφραζω αποκλειστικα τον εαυτο μου...

giogerm
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 1616
Εγγραφή: Παρ Οκτ 17, 2008 4:18 pm

Δημοσίευσηαπό giogerm » Σάβ Απρ 02, 2011 5:12 pm

hope3330 έγραψε:ΕΠΙΣΗΣ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ 8Κ/2008 ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ(ΦΟΡΕΑΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΟΡΕΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 8Κ/2008,ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΚΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΕΧΤΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑΣ,ΕΠΑΡΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΡΧΩΝ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ. :x


1) Αν δεν το εχεις καταλαβει και εσυ και εγω ειμαστε φιλοξενουμενοι στο diorismos. Δεν μας ανηκουν οι σελιδες της 8κ και της 9κ ΟΥΤΕ τις διαχειριζομαστε.

2) Εγω δεν υποτιμω κανενος τον αγωνα. Εσυ υποτιμας την νοημοσυνη μου και επιπλεον προκαλεις συνεχως και απειλεις.

Ευτυχως που εχεις παρει και αρχες απο την οικογενεια σου. Φανταζομαι τι θα εγραφες αν δεν ειχες παρει...

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:28 pm

giogerm έγραψε:Αν και ειμαι ΠΕ που απλως διοριζομαι ως ΔΕ -μεχρι φυσικα να αναγνωριστει υπηρεσιακα το πτυχιο μου- οφειλω να πω npir (απολυτα φιλικα παντα - κουβεντα να γινεται) οτι δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα.
Το πτυχιο ΔΕΝ παει αγκαζε με το γραφειο αλλα με το αντικειμενο εργασιας. Δεν μπορω να δεχθω οτι το δικαιο ειναι οποιος εχει ενα οποιοδηποτε χαρτι να καπαρωνει γραφεια και διευθυντικες θεσεις και οποιος δεν εχει να φερνει καφεδες και να κανει τον κλητηρα. Διοτι "γραφιαδες" παμε να γινουμε ολοι, δεν θα υπογραφουμε αρχιτεκτονικες μελετες ως υπευθυνοι μηχανικοι ουτε θα κανουμε εγχειρησεις ανοιχτης καρδιας. Αυτος αλλωστε ειναι και ο λογος που πολλοι πτυχιουχοι νιωθουν απαξιωμενοι ως επιστημονες οταν λαμβανουν μια συμβατικη θεση στο δημοσιο με απολυτα συμβατικο αντικειμενο εργασιας και χαμηλο (για τις προοπτικες του πτυχιου τους) πλαφον αποδοχων. Οταν ομως επιλεγουν αυτη την οδο σημαινει και οτι εχουν κανει τους συμβιβασμους τους (επαγγελματικη σιγουρια προ της επαγγελματικης εξελιξης). Επομενως δεν συμφωνω οπως ειπα με το σκεπτικο πτυχιο=γραφειο και πτυχιο=θεση προϊσταμενου (ασχετως τι ισχυε και τι ισχυει).
Μιλαμε για θεσεις που οντως εχουν απαιτουμενα προσοντα για να πληρωθουν αυτα που ζηταει ο ΑΣΕΠ για τον τελευταιο ΔΕ (ενα lower, ενα ECDL και ενα απολυτηριο λυκειου). οποιοσδηποτε λοιπον με αυτα τα προσοντα μπορει να κριθει επι του αντικειμενου καταλληλοτατος, οπως και εξισου καταλληλος για να αναλαβει θεση προϊσταμενου. Και φυσικα το λεω αυτο με δεδομενο οτι ο ΤΕ ή ο ΠΕ επιτυχων ΔΕΝ κατεχει υποχρεωτικα (βασει προκηρυξεων) πτυχιο σε αντικειμενο διοικησης επιχειρησεων. Με ποια λογικη λοιπον καποιος με πτυχιο φιλολογιας ή μαθηματικων ειναι περισσοτερο καταλληλος να αναλαβει θεση προϊσταμενου απο εναν αξιολογημενο επι τω εργω ΔΕ;

Που θελω να καταληξω; Οτι οι κοποι ενος πτυχιουχου στο δημοσιο (οπου δεν εργαζεται στο αντικειμενο των σπουδων του) θα πρεπει να αναγνωριζονται ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ με την χορηγηση των αναλογων επιδοματων ΚΑΙ ΟΧΙ με αυθαιρετη διακριση καθηκοντων απεναντι σε αλλους εργαζομενους που κανουν την ιδια δουλεια, μονο και μονο επειδη εχει ενα Χ πτυχιο. Και απο εκει και περα βεβαια θα πρεπει να υπαρχουν και αναλογα επιδοματα για οσους εχουν αποδειξει μεσα απο αξιοκρατικη αξιολογηση οτι μπορουν να αναλαβουν καποια πιο υπευθυνη θεση ΑΣΧΕΤΩΣ σε τι εκπαιδευτικη βαθμιδα ειναι καταταγμενοι.
Αυτο ειναι κατα τη γνωμη μου το σωστο, το ορθολογικο και το δικαιο. Ας μην ξεχναμε αλλωστε οτι το αιμα που εφτυσε καποιος για να αποκτησει ενα Χ πτυχιο (και το οποιο πρεπει να του αναγνωριστει μεσα απο τα επιδοματα που προαναφερα) μπορει να το εχει ριξει και καποιος αλλος στην αγορα εργασιας αποκτωντας πολυτιμη προϋπηρεσια και δειχνοντας νωριτερα τις ικανοτητες του και την παραγωγικοτητα του (κατι που επισης πρεπει να αναγνωριστει μεσω αξιολογησης). Αν βεβαια ο πτυχιουχος αποδειχθει και καταλληλοτερος για την αναληψη της θεσης ευθυνης τοτε θα ειναι μαγκια του που θα λαμβανει ολα τα επιδοματα.

Οπως ειπα και πριν βεβαια αυτα ειναι προσωπικες σκεψεις, κουβεντα να γινεται. Διοτι πχ.αξιοκρατικη αξιολογηση στο δημοσιο θα ειναι για πολυ καιρο ακομη ενα ονειρο θερινης νυκτος, οπως και πολλα αλλα απο οσα ανεφερα.


GIOGERM,ΠΑΡΤΟ ΑΛΛΙΩΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΑΡΑΦΙΛΟΛΟΓΙΑ ΔΕΝ ΠΑΣ ΠΟΥΘΕΝΑ.
ΟΙ ΠΕ ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΠΡΟΣΟΝΤΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΔΕ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΓΝΩΣΕΙΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ.ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΠΕΛΕΞΕ ΝΑ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΤΕΙ ,ΝΑ ΚΟΠΙΑΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΑΦΙΕΡΩΣΕΙ ΧΡΟΝΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ ΣΕ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΕΣ ΣΠΟΥΔΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΑ ΚΑΙ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟΝ ΕΥΚΟΛΟ ΔΡΟΜΟ ΤΗΣ ΕΡΓΑΣΙΑΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ(ΠΟΥ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΚΑΛΑ ΠΩΣ ΑΠΟΚΤΙΕΤΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΣΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΑΙΡΟ) ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΟΝΟΜΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΑΡΜΟΔΙΟΤΗΤΕΣ.ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΜΕΑ.
ΕΠΕΙΔΗ ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΣΗ ΣΕ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ''ΓΡΑΦΙΑ'' ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΤΑΣ ΣΦΡΑΓΙΔΕΣ ΟΠΩΣ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΑΛΛΑ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΦΑΡΜΟΓΗΣ ΝΟΜΩΝ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΔΙΟΤΙ ΒΑΖΕΙΣ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΣΟΥ ΣΕ ΑΠΟΝΟΜΗ ΕΡΓΑΣΙΑΚΩΝ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΩΝ.ΣΥΝΕΛΘΕ ΔΙΟΤΙ ΞΕΚΙΝΑΣ ΑΣΧΗΜΑ ,ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 2010 ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΤΟΥ 1980-2000.
ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΑ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΑ ΤΑΜΕΙΑ,ΕΧΕΙ ΤΟΣΗ ΠΟΛΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΝΑΣΑ,ΞΕΠΕΡΝΑΕΙ ΚΑΤΑ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΙΔΙΩΤΙΚΟ ΤΟΜΕΑ ΣΕ ΕΥΘΥΝΕΣ ΚΑΙ ΚΥΚΛΟ ΕΡΓΑΣΙΩΝ. :cry:

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:32 pm

giogerm έγραψε:
hope3330 έγραψε:OI ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΚΑΝΟΥΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΑΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΕΔΡΑΝΑ ΤΗΣ ΒΟΥΛΗΣ,Η ΠΡΑΞΗ ΚΑΙ ΤΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ GIOGERM KAI KAΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΒΛΕΠΕΤΕ ΤΗΝ ΝΕΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΛΟΓΙΑ.
Η 8Κ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΤΟΥ ΙΚΑ,ΧΩΡΙΣ ΑΥΤΗΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ Η ΕΦΙΚΤΗ Η ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΤΗΣ 9Κ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΖΕΤΕ LINKS,ΕΡΓΑΣΤΕΙΤΕ ΣΚΛΗΡΑ ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΙΚΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΗΣΗ ΚΑΙ ΤΗΣ 8Κ ΣΥΣΤΗΜΑΤΙΚΑ ΟΠΩΣ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΕΑΝ ΒΕΒΑΙΑ ΕΠΙΘΥΜΕΙΤΕ ΝΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΙΚΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΚΑΤΑ ΜΕΡΟΣ ΤΗΝ ΣΙΓΟΥΡΙΑ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ.ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΝΟΙΩΘΕΙ ΒΟΛΕΜΕΝΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ.

ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΦΡΑΖΩ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΝΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ:ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΑΠΟ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ ΒΟΛΕΜΑΤΟΣ ΚΑΙ ΦΕΡΘΕΙΤΕ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΟΙ ΣΤΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ ΣΑΣ ΤΗΣ 8Κ ΔΙΟΤΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΔΡΟΜΟΣ ΑΛΛΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΤΕ ΑΡΕΣΕΙ ΕΙΤΕ ΟΧΙ.ΤΩΡΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΟΥΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗΣ
Συνεχισε γερα να απειλεις, να προκαλεις, να εθελοτυφλεις και να κοροϊδευεις τον εαυτο σου.

Εσυ εκτιθεσαι και κανενας αλλος...

Βολεμενος δεν αισθανομαι (εχουμε καει πολυ νωριτερα απο σας ωστε να μην επαναπαυομαστε καθολου ευκολα) ΑΛΛΑ απο την αλλη ξερω παρα πολυ καλα οτι το μονο πραγμα που δεν με απειλει εισαι εσυ (οσο και αν θες να το δηλωνεις για να βγαλεις τα απωθημενα σου). Οπως αντιστοιχα δεν σε απειλω και εγω αλλα δεν θες να το χωνεψεις...
Δεν ξερω λοιπον τι κινησεις κανετε (και ελπιζω να δικαιωθειτε) ΑΛΛΑ αν επιπλεον ενδιαφερεστε να εχετε συμπαρασταση εχεις επιλεξει τον πλεον κουτο τροπο για να την επιδιωξεις (που εξασφαλιζει ακριβως το αντιθετο).

Πραγματικα λυπαμαι για σας αν σου επιτρεπουν τα παιδια της 8κ να εκφραζεις την συντονιστικη σας. Θα καταφερεις σιγουρα να απωθησεις πολυ κοσμο που ενιωθε αλληλεγγυος με τον αγωνα σας...

ΥΓ. Για να μην υπαρχει παρανοηση εγω εκφραζω αποκλειστικα τον εαυτο μου...

hope3330
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 125
Εγγραφή: Παρ Ιαν 28, 2011 3:22 pm

Δημοσίευσηαπό hope3330 » Σάβ Απρ 02, 2011 5:37 pm

ΤΕΛΙΚΑ,ΕΣΥ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΜΕ ΔΕΝ ΒΑΖΕΙΣ ΜΥΑΛΟ,ΜΠΗΚΑΤΕ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΔΥΑΛΙΣΑΤΕ ΓΡΑΦΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΣΑΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕ ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΖΗΤΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΡΕΣΤΑ.ΚΑΝΑΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΟΜΟΙΟ?ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΝΝΟΟΥΜΑΣΤΕ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΠΕΙΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ,ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΑΛΛΟΝ ΤΙ ΘΑ ΠΕΙ ΑΠΕΙΛΗ ΛΕΩ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΣΑΣ ΤΙΣ ΜΕΤΕΦΕΡΑΝ ΟΤΑΝ ΕΠΡΕΠΕ.ΤΩΡΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ ΜΑΣ,ΑΥΤΕΣ ΦΑΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΕΠΙΠΕΔΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΒΛΑΨΑΜΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΥΣ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΓΩΝΙΖΟΜΑΣΤΕ.ΤΕΛΕΙΑ.
ΕΠΙΣΗΣ,ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΤΕ ΟΤΙ ΣΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΜΑΣ 8Κ/2008 ΕΙΣΤΕ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΙΚΑ(ΦΟΡΕΑΣ ΥΠΟΔΟΧΗΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΦΟΡΕΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ)ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΕΒΕΣΤΕ ΤΟΝ ΔΙΚΟ ΜΑΣ ΑΓΩΝΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΟΤΙΜΑΤΕ ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΣΥΜΒΟΛΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ 8Κ/2008,ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΙΚΑ.ΕΧΟΥΜΕ ΑΝΕΧΤΕΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΕΣ ΑΛΑΖΟΝΕΙΑΣ,ΕΠΑΡΣΗΣ ΚΑΙ ΤΑΣΕΙΣ ΕΞΟΥΣΙΑΣ ΕΔΩ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΕΛΙΔΑ ΑΛΛΑ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΟΥΣ.ΜΑΖΕΥΤΕΙΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΔΥΝΑΜΙΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑΜΕ ΑΝΑΛΟΓΑ ΑΛΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΑΡΧΩΝ ΚΑΙ ΗΘΙΚΗΣ ΠΟΥ ΠΗΡΑΜΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΑΣ. :x[/quote]

1) Αν δεν το εχεις καταλαβει και εσυ και εγω ειμαστε φιλοξενουμενοι στο diorismos. Δεν μας ανηκουν οι σελιδες της 8κ και της 9κ ΟΥΤΕ τις διαχειριζομαστε.

2) Εγω δεν υποτιμω κανενος τον αγωνα. Εσυ υποτιμας την νοημοσυνη μου και επιπλεον προκαλεις συνεχως και απειλεις.

Ευτυχως που εχεις παρει και αρχες απο την οικογενεια σου. Φανταζομαι τι θα εγραφες αν δεν ειχες παρει...[/quote]


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης