Συμβάσεις στα ΕΛΤΑ

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Τετ Ιουν 02, 2010 11:05 am

annoulaki έγραψε:Γεια σας,
Ξερει κανεις αν μπορω να κανω να βαλω στην ιδια αιτηση και για εσωτερικης εκμεταλευσης και για διανομεα ταυτοχρονα?

ευχαριστω


Όχι στην ίδια αίτηση! Κάνεις 2 διαφορετικές αιτήσεις και σου δίνουν 2 αριθ. πρωτ.
Η εσωτερική εκμετάλευση έχει διαφορετικά δικαιολογητικά απο τους διανομεις.

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τετ Ιουν 02, 2010 12:03 pm

Olgaki έγραψε:
papitsoulos έγραψε:Τα παραλετε λιγο.
Συνηθως οι περισσοτεροι την κανουν λογω της δουλειας.

Πολλοι πιστευουν οτι τα ΕΛΤΑ ειναι οπως το υπολοιπο δημοσιο.Δυστυχως(ευτυχως μαλλον γιατι θα πλακωναν ολα τα βυσματα) δεν ειναι.Ο ταχυδρομος και με βροσχη-χιονι θα βγει εξω,και λεφτα θα βαλει απο την τσεπη του σε περιπτωση που ειναι μειον,και το ωραριο του ειναι αθλιο,και δεν γινεται να αρρωστησει,και ....

Οσοι λοιπον θα πιασετε πρωτη φορα στα ΕΛΤΑ να ειστε προετοιμασμενοι για γ@μησι.


συμβουλη,φροντιστε να πηγαινετε καλα φαγωμενοι στη δουλεια γιατι ερχονται και οι ζεστες :D


συμφωνώ ... δεν έχει καμία σχέση με δημόσιο..... χαμαλίκι είναι.......... ζέστη κρύο βροχή και πολύ περπάτημα !!! Άσε την τσάντα!!!! Πολύ βάρος!!
Και θα είσαι τυχερός αν ο τομέας σου δεν έχει ανηφόρες!!!!





και γω που μπηκα δεν μπηκα απο τις πρωτους οι αιτησεις τελειωναν τελος ιανουαριου και μενα με πηραν τηλ τελος απριλιου 3 μηνες μετα και αυτο γιατι καποιοι τα παρατησαν εμενα τουλαχιστον ετσι μου ειπαν αν δεν ειχαν παραιτηθει καποιοι εγω δεν θα δουλευα τοτε....ουτε καποιο βυσμα ουτε καποιο μεσο ειχα..

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Τετ Ιουν 02, 2010 12:22 pm

geminimax έγραψε:Αυτα που γραφεις δεν ισχυουν βρε Ολγα... λυπαμαι που στο λεω.. Ποια καλη επιδοση και συνεργασια και ονοματα στελνουν οι Προιστάμενοι και οι Τμηματάρχες... ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ...!! Μονο αν καταχραστεις το ταμειο σου ή αν κοροιδεψεις καμια γριουλα ή αν μιλας ασχημα στον κοσμο κλπ. τότε μονο θα σου γραψουν κατι αρνητικο και μπορει να αρνηθουν να σε ξαναπαρουν. Δεν θα σε πάρουν αν είσαι καλη και φιλοτιμη στη δουλεια σου. Εγω για παραδειγμα εχω παραιτηθει 2 φορες απο Ταχυδρομικα γραφεία και παλι επιανα δουλεια μεχρι που επιασα 24μηνο. Μην πιστευετε οτι ακουτε και οτι σας λενε καποιοι εξυπανακηδες και ξερολες. Τα ΕΛ.ΤΑ τα συμφερει να πιανουν δουλεια εμπειρα ατομα αλλα με το ΑΣΕΠ δεν μπορει να το κανει. Αν ηταν ετσι θα επιαναν δουλεια μονο οι συγγενεις των υπαλληλων των ΕΛ.ΤΑ που θα είχαν τις γνωριμίες. Μην πιστευετε ο,τι ακουτε απο τον καθένα. Μιλαω για τα ΕΛ.ΤΑ παντα. Στα ΚΕΠ, στα Stage και στους Ο.Τ.Α δεν ξερω τι γινεται. Και ουτε τα υπερασπίζομαι τα ΕΛ.ΤΑ Και εγω συμβασιουχος ημουν και καταλαβαινω την αγωνία σας. Γι αυτο δεν ανεχομαι να γραφει ο καθενας εδω μεσα οτι του κατεβει...


Και που να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες... Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες (ο ταχυδρομος της γειτονιας, ο καθε ξεκαρφωτος υπαλληλος των ελτα....) θα ειχαν αρχισει να καλουν τους επιτυχοντες μεχρι τις 10/5... Οσοι εχουν παει φανταροι, μιλαμε για τον ορισμο του ραδιο αρβυλα...

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Τετ Ιουν 02, 2010 12:24 pm

annoulaki έγραψε:Γεια σας,
Ξερει κανεις αν μπορω να κανω να βαλω στην ιδια αιτηση και για εσωτερικης εκμεταλευσης και για διανομεα ταυτοχρονα?

ευχαριστω


Εχω την εντυπωση οτι μπορεις αλλα κατα σειρα προτιμησης. Στην ενοτητα Ε του ΣΟΧ 1 βαζεις τους κωδικους που σε ενδιαφερουν κατα προτιμηση. Αμα ειναι ρωτα για να σαι και σιγουρη.

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Τετ Ιουν 02, 2010 12:41 pm

contime έγραψε:Και που να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες... Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες (ο ταχυδρομος της γειτονιας, ο καθε ξεκαρφωτος υπαλληλος των ελτα....) θα ειχαν αρχισει να καλουν τους επιτυχοντες μεχρι τις 10/5... Οσοι εχουν παει φανταροι, μιλαμε για τον ορισμο του ραδιο αρβυλα...


Συγγνωμη 15/5 ηθελα να πω... 8)

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τετ Ιουν 02, 2010 1:37 pm

loulouditsa έγραψε:
MAROULITAAA έγραψε:
Olgaki έγραψε:όταν έκανα το 4μηνο τα περισσότερα άτομα που ήρθαν ήταν από προηγουμενες συμβάσεις!!!! Τυχαίο;;;; Και μου έλεγαν ...... μην ανησυχείς όταν έρχεσαι μία φορά σίγουρα θα σε ξαναπάρουν............
Εκανα αιτηση στο τελείως ξεκάρφωτο!!! Με πήραν τηλέφωνο και πήγα χωρίς μέσον χωρίς να έχω ξαναδουλέψει στα ΕΛΤΑ!!! Μοιραζα τα παιδιά μου από σπίτι σε σπίτι για να μπορέσω να είμαι συνεπής το ωράριο!!!!
Δούλεψα όλο το περσινό καλοκαίρι μέσα στη ζέστη ........... και σαββατοκύριακο χωρίς ακόμα να πληρωθώ το εκλογικό!!!
Είμαι πολιτικός μηχανικός με υποτροφία............ και εκπαίδευση σε 2 διαφορετικέ ειδικότητες...............παρόλα αυτα έβγαλα το δίπλωμα γ κατηγορίας και μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών..............με πολύ κόπο και χωρις λάδωμα........ και όλα αυτά γιατί;;; για να γίνω ταχυδρόμος!!!! (συμβασιούχως!)
Δυστυχώς αυτό είναι το κράτος μας............. σπουδάζουμε κάνουμε παιδιά και δεν είναι ικανό ούτε να μας δώσει εργασία ούτε να να μας βοηθήσει στο μεγάλωμα τους ........................
Τελως πάντων .......... νομίζω ότι τα νεύρα όλων μας είναι λίγο τεντωμένα αυτές τις μέρες. Πάντως όλοι μας να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο θέλουμε................

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ..ΟΛΑ ΜΕ ΚΟΠΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ!!ΕΓΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΜΕ 8 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ..ΑΣΤΑ!!Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΗΗΗΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΥΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ!




ο αρραβωνιαστικος μου δουλευει στις ταχυμεταφορες ελτα με 8 μηνη συμβαση ειχε 10 χρονια προυπηρεσια και του αναγνωρισαν μονο τα 2 και αμα τελειωσει το 8 μηνο εχει επιλογη να μεινει αλλα μονο μεσω εταιρειας ενοικιαζομενου προσωπικου οπου εκει παιρνεις το βασικο του κλαδου των ταχυμεταφορων δεν αναγνωριζουν ουτε προυπηρεσια ουτε γαμο ουτε παιδια....με ποιες προοπτικες να κανεις οικογενεια και παιδια




Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ


Για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου.

Τα Ελληνικά Ταχυδρομεία που εδρεύουν στο Δήμο Αθηναίων, ανακοινώνουν ότι θα προσλάβουν προσωπικό με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για χρονικό διάστημα οκτώ (8) μηνών πλήρους απασχόλησης, συνολικού αριθμού 178 ατόμων ( 138 Δ. Ε. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ, και 40 Υ. Ε. ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΕΣ), για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών, του Κέντρου Διαλογής Αττικής, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 21 του Ν. 2190/1994, όπως ισχύει μετά τις τροποποιήσεις και συμπληρώσεις του Ν. 3812/2009.

• Ηλικία : Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ηλικία από 18 έως και 65 ετών.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ ΣΟΧ.1 και να την υποβάλλουν είτε αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή του υποψηφίου θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε....
ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, εντός προθεσμίας δέκα (10) ημερών και συγκεκριμένα από 01-06-2010 έως και 10-06-2010 κατά τις εργάσιμες ημέρες και από ώρα 08.00 – 14.00 στις κάτωθι Υπηρεσιακές Λειτουργίες ΕΛΤΑ:

1. Δ/νση Κέντρου Διαλογής και Αυτοματοποίησης, ΑΘΗΝΑ, Αιόλου 100, 1ος , όροφος, γραφ. 104, τηλ. 2103353753.

2. Κέντρο Διαλογής Αττικής, Λεύκης 128, 145 68 ΚΡΥΟΝΕΡΙ, τηλ. 2108006705.

Τα ειδικά τυπικά προσόντα (τίτλοι σπουδών κλπ), τα κριτήρια κατάταξης, τα δικαιολογητικά που θα υποβάλουν οι ενδιαφερόμενοι, καθώς και οποιεσδήποτε πρόσθετες πληροφορίες αναφέρονται λεπτομερώς στην 112/1015/311.31/06-05-2010 Ανακοίνωση, η οποία είναι αναρτημένη στις προαναφερόμενες Υπηρεσίες του ΕΛΤΑ, κατά τις ώρες 08.00 – 14.00. Αναπόσπαστο τμήμα της εν λόγω ανακοίνωσης αποτελεί και το “Παράρτημα ανακοινώσεων Συμβάσεων Εργασίας Ορισμένου Χρόνου (ΣΟΧ)” με σήμανση έκδοσης “15-04-2010” το οποίο περιλαμβάνει επισημάνσεις για τα προσόντα, τα βαθμολογούμενα κριτήρια, τα δικαιολογητικά και την κατάταξη καθώς και το Ειδικό Παράρτημα Η/Υ. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Παράρτημα αυτό, αλλά και στο Ειδικό Παράρτημα (Α1) Απόδειξης Χειρισμού Η / Υ, μέσω του δικτυακού τόπου του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) και συγκεκριμένα μέσω της ίδιας διαδρομής που ακολουθείται για την αναζήτηση του εντύπου της αίτησης δηλαδή: Κεντρική σελίδα - Έντυπα αιτήσεων – Διαγωνισμών φορέων – Εποχικού (ΣΟΧ) .

Τα προσόντα πρόσληψης, όπως και οι λεπτομέριες της προκήρυξης, είναι ίδια με όσα ίσχυσαν και στην προηγούμενη προκήρυξη του ΕΛΤΑ ΣΟΧ 1/2010

Θα την βρείτε εδώ: http://pak-elta.blogspot.com/2010/04/bl ... .html#more

MAROULITAAA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό MAROULITAAA » Τετ Ιουν 02, 2010 1:55 pm

[quote="loulouditsa"][quote="loulouditsa"][quote="MAROULITAAA"][quote="Olgaki"]όταν έκανα το 4μηνο τα περισσότερα άτομα που ήρθαν ήταν από προηγουμενες συμβάσεις!!!! Τυχαίο;;;; Και μου έλεγαν ...... μην ανησυχείς όταν έρχεσαι μία φορά σίγουρα θα σε ξαναπάρουν............
Εκανα αιτηση στο τελείως ξεκάρφωτο!!! Με πήραν τηλέφωνο και πήγα χωρίς μέσον χωρίς να έχω ξαναδουλέψει στα ΕΛΤΑ!!! Μοιραζα τα παιδιά μου από σπίτι σε σπίτι για να μπορέσω να είμαι συνεπής το ωράριο!!!!
Δούλεψα όλο το περσινό καλοκαίρι μέσα στη ζέστη ........... και σαββατοκύριακο χωρίς ακόμα να πληρωθώ το εκλογικό!!!
Είμαι πολιτικός μηχανικός με υποτροφία............ και εκπαίδευση σε 2 διαφορετικέ ειδικότητες...............παρόλα αυτα έβγαλα το δίπλωμα γ κατηγορίας και μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών..............με πολύ κόπο και χωρις λάδωμα........ και όλα αυτά γιατί;;; για να γίνω ταχυδρόμος!!!! (συμβασιούχως!)
Δυστυχώς αυτό είναι το κράτος μας............. σπουδάζουμε κάνουμε παιδιά και δεν είναι ικανό ούτε να μας δώσει εργασία ούτε να να μας βοηθήσει στο μεγάλωμα τους ........................
Τελως πάντων .......... νομίζω ότι τα νεύρα όλων μας είναι λίγο τεντωμένα αυτές τις μέρες. Πάντως όλοι μας να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο θέλουμε................[/quote]
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ..ΟΛΑ ΜΕ ΚΟΠΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ!!ΕΓΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΜΕ 8 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ..ΑΣΤΑ!!Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΗΗΗΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΥΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ![/quote]



ο αρραβωνιαστικος μου δουλευει στις ταχυμεταφορες ελτα με 8 μηνη συμβαση ειχε 10 χρονια προυπηρεσια και του αναγνωρισαν μονο τα 2 και αμα τελειωσει το 8 μηνο εχει επιλογη να μεινει αλλα μονο μεσω εταιρειας ενοικιαζομενου προσωπικου οπου εκει παιρνεις το βασικο του κλαδου των ταχυμεταφορων δεν αναγνωριζουν ουτε προυπηρεσια ουτε γαμο ουτε παιδια....με ποιες προοπτικες να κανεις οικογενεια και παιδια[/quote]



Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ


Για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου.

Τα Ελληνικά Ταχυδρομεία που εδρεύουν στο Δήμο Αθηναίων, ανακοινώνουν ότι θα προσλάβουν προσωπικό με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για χρονικό διάστημα οκτώ (8) μηνών πλήρους απασχόλησης, συνολικού αριθμού 178 ατόμων ( 138 Δ. Ε. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ, και 40 Υ. Ε. ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΕΣ), για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών, του Κέντρου Διαλογής Αττικής, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 21 του Ν. 2190/1994, όπως ισχύει μετά τις τροποποιήσεις και συμπληρώσεις του Ν. 3812/2009.

• Ηλικία : Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ηλικία από 18 έως και 65 ετών.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ ΣΟΧ.1 και να την υποβάλλουν είτε αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή του υποψηφίου θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε....
ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, εντός προθεσμίας δέκα (10) ημερών και συγκεκριμένα από 01-06-2010 έως και 10-06-2010 κατά τις εργάσιμες ημέρες και από ώρα 08.00 – 14.00 στις κάτωθι Υπηρεσιακές Λειτουργίες ΕΛΤΑ:

1. Δ/νση Κέντρου Διαλογής και Αυτοματοποίησης, ΑΘΗΝΑ, Αιόλου 100, 1ος , όροφος, γραφ. 104, τηλ. 2103353753.

2. Κέντρο Διαλογής Αττικής, Λεύκης 128, 145 68 ΚΡΥΟΝΕΡΙ, τηλ. 2108006705.

Τα ειδικά τυπικά προσόντα (τίτλοι σπουδών κλπ), τα κριτήρια κατάταξης, τα δικαιολογητικά που θα υποβάλουν οι ενδιαφερόμενοι, καθώς και οποιεσδήποτε πρόσθετες πληροφορίες αναφέρονται λεπτομερώς στην 112/1015/311.31/06-05-2010 Ανακοίνωση, η οποία είναι αναρτημένη στις προαναφερόμενες Υπηρεσίες του ΕΛΤΑ, κατά τις ώρες 08.00 – 14.00. Αναπόσπαστο τμήμα της εν λόγω ανακοίνωσης αποτελεί και το “Παράρτημα ανακοινώσεων Συμβάσεων Εργασίας Ορισμένου Χρόνου (ΣΟΧ)” με σήμανση έκδοσης “15-04-2010” το οποίο περιλαμβάνει επισημάνσεις για τα προσόντα, τα βαθμολογούμενα κριτήρια, τα δικαιολογητικά και την κατάταξη καθώς και το Ειδικό Παράρτημα Η/Υ. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Παράρτημα αυτό, αλλά και στο Ειδικό Παράρτημα (Α1) Απόδειξης Χειρισμού Η / Υ, μέσω του δικτυακού τόπου του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) και συγκεκριμένα μέσω της ίδιας διαδρομής που ακολουθείται για την αναζήτηση του εντύπου της αίτησης δηλαδή: Κεντρική σελίδα - Έντυπα αιτήσεων – Διαγωνισμών φορέων – Εποχικού (ΣΟΧ) .

Τα προσόντα πρόσληψης, όπως και οι λεπτομέριες της προκήρυξης, είναι ίδια με όσα ίσχυσαν και στην προηγούμενη προκήρυξη του ΕΛΤΑ ΣΟΧ 1/2010

Θα την βρείτε εδώ: http://pak-elta.blogspot.com/2010/04/bl ... .html#more[/quote]
ΛΟΥΛΟΥΔΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΕΣΕΩΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΜΕ;;;ΕΝΤΑΞΕΙ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΙΟΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ ΣΤΟ ΑΣΕΠ.ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ..

JP7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 8:18 pm

Δημοσίευσηαπό JP7 » Τετ Ιουν 02, 2010 2:00 pm

giati den dialegoun apo tis toses aitiseis pou eginan gia athina-peiraia...ma prepei na ksanaperasoume oloi ayti ti diadikasia kai tin anamoni......einai xontro ayto pou lew alla einai mia lusi..........ti allo na pw....me xei kourasei i anamoni poly omws....

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τετ Ιουν 02, 2010 2:03 pm

MAROULITAAA έγραψε:
loulouditsa έγραψε:
loulouditsa έγραψε:
MAROULITAAA έγραψε:
Olgaki έγραψε:όταν έκανα το 4μηνο τα περισσότερα άτομα που ήρθαν ήταν από προηγουμενες συμβάσεις!!!! Τυχαίο;;;; Και μου έλεγαν ...... μην ανησυχείς όταν έρχεσαι μία φορά σίγουρα θα σε ξαναπάρουν............
Εκανα αιτηση στο τελείως ξεκάρφωτο!!! Με πήραν τηλέφωνο και πήγα χωρίς μέσον χωρίς να έχω ξαναδουλέψει στα ΕΛΤΑ!!! Μοιραζα τα παιδιά μου από σπίτι σε σπίτι για να μπορέσω να είμαι συνεπής το ωράριο!!!!
Δούλεψα όλο το περσινό καλοκαίρι μέσα στη ζέστη ........... και σαββατοκύριακο χωρίς ακόμα να πληρωθώ το εκλογικό!!!
Είμαι πολιτικός μηχανικός με υποτροφία............ και εκπαίδευση σε 2 διαφορετικέ ειδικότητες...............παρόλα αυτα έβγαλα το δίπλωμα γ κατηγορίας και μηχανή ανεξαρτήτων κυβικών..............με πολύ κόπο και χωρις λάδωμα........ και όλα αυτά γιατί;;; για να γίνω ταχυδρόμος!!!! (συμβασιούχως!)
Δυστυχώς αυτό είναι το κράτος μας............. σπουδάζουμε κάνουμε παιδιά και δεν είναι ικανό ούτε να μας δώσει εργασία ούτε να να μας βοηθήσει στο μεγάλωμα τους ........................
Τελως πάντων .......... νομίζω ότι τα νεύρα όλων μας είναι λίγο τεντωμένα αυτές τις μέρες. Πάντως όλοι μας να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο θέλουμε................

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΟΥ ΑΞΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΤΗΣ ΑΠΟΨΗΣ ΟΤΙ ΟΛΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΤΑΝ ΤΑ ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΗ ΑΝΑΓΚΗ..ΟΛΑ ΜΕ ΚΟΠΟ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΤΥΧΗ!!ΕΓΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΔΟΥΛΕΥΩ ΚΑΝΟΝΤΑΣ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ ΚΑΙ ΠΕΡΣΙ ΣΕ ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΗ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΑΝΑΣΦΑΛΙΣΤΗ ΘΑ ΜΕ ΚΡΑΤΟΥΣΑΝ ΜΕ 8 ΕΥΡΩ ΤΗΝ ΩΡΑ.ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΜΕ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΑΛΛΗ ΕΠΙΛΟΓΗ..ΑΣΤΑ!!Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΕΙΝΑΙ ΦΡΙΚΗΗΗΗ ΚΑΙ ΑΡΧΙΖΩ ΝΑ ΠΑΥΩ ΝΑ ΕΛΠΙΖΩ!




ο αρραβωνιαστικος μου δουλευει στις ταχυμεταφορες ελτα με 8 μηνη συμβαση ειχε 10 χρονια προυπηρεσια και του αναγνωρισαν μονο τα 2 και αμα τελειωσει το 8 μηνο εχει επιλογη να μεινει αλλα μονο μεσω εταιρειας ενοικιαζομενου προσωπικου οπου εκει παιρνεις το βασικο του κλαδου των ταχυμεταφορων δεν αναγνωριζουν ουτε προυπηρεσια ουτε γαμο ουτε παιδια....με ποιες προοπτικες να κανεις οικογενεια και παιδια




Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ


Για την πρόσληψη προσωπικού με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου.

Τα Ελληνικά Ταχυδρομεία που εδρεύουν στο Δήμο Αθηναίων, ανακοινώνουν ότι θα προσλάβουν προσωπικό με σύμβαση εργασίας ιδιωτικού δικαίου ορισμένου χρόνου για χρονικό διάστημα οκτώ (8) μηνών πλήρους απασχόλησης, συνολικού αριθμού 178 ατόμων ( 138 Δ. Ε. ΕΣΩΤΕΡΙΚΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΣΗΣ, και 40 Υ. Ε. ΔΙΑΜΕΤΑΚΟΜΙΣΤΕΣ), για την κάλυψη εποχικών ή παροδικών αναγκών, του Κέντρου Διαλογής Αττικής, σύμφωνα με τις διατάξεις του άρθρου 21 του Ν. 2190/1994, όπως ισχύει μετά τις τροποποιήσεις και συμπληρώσεις του Ν. 3812/2009.

• Ηλικία : Οι υποψήφιοι πρέπει να έχουν ηλικία από 18 έως και 65 ετών.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την αίτηση με κωδικό ΕΝΤΥΠΟ ΑΣΕΠ ΣΟΧ.1 και να την υποβάλλουν είτε αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο από αυτούς πρόσωπο εφόσον η εξουσιοδότηση φέρει την υπογραφή του υποψηφίου θεωρημένη από δημόσια αρχή, είτε....
ταχυδρομικά με συστημένη επιστολή, εντός προθεσμίας δέκα (10) ημερών και συγκεκριμένα από 01-06-2010 έως και 10-06-2010 κατά τις εργάσιμες ημέρες και από ώρα 08.00 – 14.00 στις κάτωθι Υπηρεσιακές Λειτουργίες ΕΛΤΑ:

1. Δ/νση Κέντρου Διαλογής και Αυτοματοποίησης, ΑΘΗΝΑ, Αιόλου 100, 1ος , όροφος, γραφ. 104, τηλ. 2103353753.

2. Κέντρο Διαλογής Αττικής, Λεύκης 128, 145 68 ΚΡΥΟΝΕΡΙ, τηλ. 2108006705.

Τα ειδικά τυπικά προσόντα (τίτλοι σπουδών κλπ), τα κριτήρια κατάταξης, τα δικαιολογητικά που θα υποβάλουν οι ενδιαφερόμενοι, καθώς και οποιεσδήποτε πρόσθετες πληροφορίες αναφέρονται λεπτομερώς στην 112/1015/311.31/06-05-2010 Ανακοίνωση, η οποία είναι αναρτημένη στις προαναφερόμενες Υπηρεσίες του ΕΛΤΑ, κατά τις ώρες 08.00 – 14.00. Αναπόσπαστο τμήμα της εν λόγω ανακοίνωσης αποτελεί και το “Παράρτημα ανακοινώσεων Συμβάσεων Εργασίας Ορισμένου Χρόνου (ΣΟΧ)” με σήμανση έκδοσης “15-04-2010” το οποίο περιλαμβάνει επισημάνσεις για τα προσόντα, τα βαθμολογούμενα κριτήρια, τα δικαιολογητικά και την κατάταξη καθώς και το Ειδικό Παράρτημα Η/Υ. Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να έχουν πρόσβαση στο Παράρτημα αυτό, αλλά και στο Ειδικό Παράρτημα (Α1) Απόδειξης Χειρισμού Η / Υ, μέσω του δικτυακού τόπου του ΑΣΕΠ (www.asep.gr) και συγκεκριμένα μέσω της ίδιας διαδρομής που ακολουθείται για την αναζήτηση του εντύπου της αίτησης δηλαδή: Κεντρική σελίδα - Έντυπα αιτήσεων – Διαγωνισμών φορέων – Εποχικού (ΣΟΧ) .

Τα προσόντα πρόσληψης, όπως και οι λεπτομέριες της προκήρυξης, είναι ίδια με όσα ίσχυσαν και στην προηγούμενη προκήρυξη του ΕΛΤΑ ΣΟΧ 1/2010

Θα την βρείτε εδώ: http://pak-elta.blogspot.com/2010/04/bl ... .html#more

ΛΟΥΛΟΥΔΙΤΣΑ ΤΟΥΣ ΚΩΔΙΚΟΥΣ ΘΕΣΕΩΝ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΘΑ ΤΟΥΣ ΒΡΟΥΜΕ;;;ΕΝΤΑΞΕΙ ΙΔΙΑ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΦΑΝΩΣ, ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΚΑΠΟΥ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΝΕΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ.ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΑΙΟΛΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΝΑ ΤΗ ΒΡΩ ΣΤΟ ΑΣΕΠ.ΜΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ,ΟΥΤΕ ΕΚΕΙ..




ΚΑΙ ΓΩ ΚΟΙΤΑΞΑ ΣΤΟ ΑΣΕΠ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΣΤΟ ΠΑΚΕΛΤΑ ...ΜΗΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΟΙ ΚΑΙ ΟΙ ΚΩΔΙΚΟΙ?ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΟΤΑΝ ΠΑΣ ΝΑ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ...

MAROULITAAA
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 59
Εγγραφή: Τετ Μάιος 26, 2010 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό MAROULITAAA » Τετ Ιουν 02, 2010 2:11 pm

ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΒΓΟΥΝ Τ'ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΝ..ΔΕΝ ΔΩ ΦΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΔΕΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΚΡΥΟΝΕΡΙ..Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΛΟΥΛΟΥΔΙΤΣΑ..ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ JP7 ΑΠΟΛΥΤΑ....ΕΠΡΕΠΕ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙ-ΑΙΟΛΟΥ.ΕΠ'ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΟΙ ΝΕΕΣ ΘΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΚΡΥΟΝΕΡΙ,ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΙΟΛΟΥ.

JP7
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 80
Εγγραφή: Τετ Μάιος 12, 2010 8:18 pm

Δημοσίευσηαπό JP7 » Τετ Ιουν 02, 2010 2:13 pm

eyxaristw mairitoula...kai go tha kanw gia diametakomistis pali.......

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Τετ Ιουν 02, 2010 4:08 pm

contime έγραψε:
contime έγραψε:Και που να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες... Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες (ο ταχυδρομος της γειτονιας, ο καθε ξεκαρφωτος υπαλληλος των ελτα....) θα ειχαν αρχισει να καλουν τους επιτυχοντες μεχρι τις 10/5... Οσοι εχουν παει φανταροι, μιλαμε για τον ορισμο του ραδιο αρβυλα...


Συγγνωμη 15/5 ηθελα να πω... 8)


καλώς τον/την........... δεν νομίζω να θέλεις να ασχοληθώ μαζί σου............
εδώ είναι μέρος όπου όλοι μας καταθέτουμε τις πληροφορίες που μαθαίνουμε!!! Άντε βρε .... μαζί με εμένα κρέμασε στο Σύνταγμα και άλλους 10 από εδώ μέσα ( γιατί και αυτοι για ημερομηνίες που έχουν περάσει μιλάγαν τόσο καιρό............. αλλα κανένας μας δεν ενοχλήθηκε........ κανένας παρα μόνο ΕΣΥ!! χαχαχαχα

contime
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Απρ 23, 2010 12:47 pm

Δημοσίευσηαπό contime » Τετ Ιουν 02, 2010 4:27 pm

Olgaki έγραψε:καλώς τον/την........... δεν νομίζω να θέλεις να ασχοληθώ μαζί σου............
εδώ είναι μέρος όπου όλοι μας καταθέτουμε τις πληροφορίες που μαθαίνουμε!!! Άντε βρε .... μαζί με εμένα κρέμασε στο Σύνταγμα και άλλους 10 από εδώ μέσα ( γιατί και αυτοι για ημερομηνίες που έχουν περάσει μιλάγαν τόσο καιρό............. αλλα κανένας μας δεν ενοχλήθηκε........ κανένας παρα μόνο ΕΣΥ!! χαχαχαχα


Δεν τιθεται θεμα κρεμασματος αλλα αυτοσεβασμου ωστε να μην εκτίθεσαι με αυτα που λες... Σε μερικους ανθρωπους αυτο ειναι κατι που λειπει.
Οσο για την ενοχληση δε θελω να σε στεναχωρησω... αλλα εισαι πολυ μικρη για να καταφερεις κατι τετοιο... :wink:
Εμενα τουλαχιστον με ευχαριστησαν και 5-6 ατομα για αυτο που προσφερα, αντιθετα οι δικες σου "εγκυρες" πληροφοριες δεν ειδα να εκτιμηθηκαν μιας και ουτως ή αλλως οπως αποδειχτηκε ηταν ακυρες...
Παρεπιπτόντως θαυμασα τη loulouditsa που ειχε το θαρρος να αναγνωρισει το λαθος της και να ζητησει και συγγνωμη. Μακαρι να ειχαν κι αλλοι τετοιο φιλοτιμο.
Αυτα και καλα αποτελεσματα σε ολους! :)

loulouditsa
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 260
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 08, 2010 1:06 pm

Δημοσίευσηαπό loulouditsa » Τετ Ιουν 02, 2010 4:36 pm

Olgaki έγραψε:
contime έγραψε:
contime έγραψε:Και που να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες... Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες (ο ταχυδρομος της γειτονιας, ο καθε ξεκαρφωτος υπαλληλος των ελτα....) θα ειχαν αρχισει να καλουν τους επιτυχοντες μεχρι τις 10/5... Οσοι εχουν παει φανταροι, μιλαμε για τον ορισμο του ραδιο αρβυλα...


Συγγνωμη 15/5 ηθελα να πω... 8)


καλώς τον/την........... δεν νομίζω να θέλεις να ασχοληθώ μαζί σου............
εδώ είναι μέρος όπου όλοι μας καταθέτουμε τις πληροφορίες που μαθαίνουμε!!! Άντε βρε .... μαζί με εμένα κρέμασε στο Σύνταγμα και άλλους 10 από εδώ μέσα ( γιατί και αυτοι για ημερομηνίες που έχουν περάσει μιλάγαν τόσο καιρό............. αλλα κανένας μας δεν ενοχλήθηκε........ κανένας παρα μόνο ΕΣΥ!! χαχαχαχα



ολγα
σ αυτα που ειπες στις προηγουμενες σελιδες πηγες βαση των δεδομενων που ηξερες οπως και γω συνηθως τα αποτελεσματα βγαινουν σε λιγες μερες...τωρα ηταν πολλες οι αιτησεις γι αυτο και αργησαν ολοι κανουμε λαθη εδω δεν ειμαστε για να παιρνουμε κεφαλια αλλα για να λεμε τις πληροφοριες μας...

Olgaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 26, 2009 9:32 am

Δημοσίευσηαπό Olgaki » Τετ Ιουν 02, 2010 5:38 pm

loulouditsa έγραψε:
Olgaki έγραψε:
contime έγραψε:
contime έγραψε:Και που να διαβασεις τις πιο πισω σελιδες... Συμφωνα με εγκυρες πληροφοριες (ο ταχυδρομος της γειτονιας, ο καθε ξεκαρφωτος υπαλληλος των ελτα....) θα ειχαν αρχισει να καλουν τους επιτυχοντες μεχρι τις 10/5... Οσοι εχουν παει φανταροι, μιλαμε για τον ορισμο του ραδιο αρβυλα...


Συγγνωμη 15/5 ηθελα να πω... 8)


καλώς τον/την........... δεν νομίζω να θέλεις να ασχοληθώ μαζί σου............
εδώ είναι μέρος όπου όλοι μας καταθέτουμε τις πληροφορίες που μαθαίνουμε!!! Άντε βρε .... μαζί με εμένα κρέμασε στο Σύνταγμα και άλλους 10 από εδώ μέσα ( γιατί και αυτοι για ημερομηνίες που έχουν περάσει μιλάγαν τόσο καιρό............. αλλα κανένας μας δεν ενοχλήθηκε........ κανένας παρα μόνο ΕΣΥ!! χαχαχαχα



ολγα
σ αυτα που ειπες στις προηγουμενες σελιδες πηγες βαση των δεδομενων που ηξερες οπως και γω συνηθως τα αποτελεσματα βγαινουν σε λιγες μερες...τωρα ηταν πολλες οι αιτησεις γι αυτο και αργησαν ολοι κανουμε λαθη εδω δεν ειμαστε για να παιρνουμε κεφαλια αλλα για να λεμε τις πληροφοριες μας...


αυτό προσπαθώ να πω και εγώ αλλά το συγκεκριμένο άτομο συνεχίζει να μην καταλαβαίνει.......... εδώ λέμε τις πληροφορίες μας ( απο ταχυδρόμους της γειτονιάς μέχρι τον δ/ντα σύμβουλο των Ελτα)


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες