επιστολη αποδοχης θεσης διορισμου

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
eliason
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 9:02 am

επιστολη αποδοχης θεσης διορισμου

Δημοσίευσηαπό eliason » Σάβ Μάιος 22, 2010 11:31 am

παιδια, μου εσταλη απο τον φορεα διορισμου μου επιστολη για την αποδοχή της θέσης και μου ζητουνται κάποια δικαιολογητικά εντός 20 ημερών. αυτό σημαίνει πως και ο διορισμος στην εν λόγω θέση θα γίνει άμεσα; δεν ειμαι νοσηλευτρια ή γιατρός, αλλά η θέση αφορά τον τομέα υγείας.

ckats
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2006 3:38 am

Re: επιστολη αποδοχης θεσης διορισμου

Δημοσίευσηαπό ckats » Σάβ Μάιος 22, 2010 3:41 pm

eliason έγραψε:παιδια, μου εσταλη απο τον φορεα διορισμου μου επιστολη για την αποδοχή της θέσης και μου ζητουνται κάποια δικαιολογητικά εντός 20 ημερών. αυτό σημαίνει πως και ο διορισμος στην εν λόγω θέση θα γίνει άμεσα; δεν ειμαι νοσηλευτρια ή γιατρός, αλλά η θέση αφορά τον τομέα υγείας.


όχι, ο διορισμός δεν γίνεται άμεσα. Στην δική μου περίπτωση από την επιστολή μέχρι την ορκωμοσία μεσολάβησε διάστημα 8 μηνών. Πρέπει να ακολουθηθεί κάποια συγκεκριμένη διαδικασία μέχρι την τελική έγκριση των πιστώσεων για την θέση από το ΓΛΚ. Αυτό παίρνει κάποιο χρόνο...

anna123
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 96
Εγγραφή: Δευ Φεβ 01, 2010 3:25 pm

Re: επιστολη αποδοχης θεσης διορισμου

Δημοσίευσηαπό anna123 » Σάβ Μάιος 22, 2010 6:39 pm

eliason έγραψε:παιδια, μου εσταλη απο τον φορεα διορισμου μου επιστολη για την αποδοχή της θέσης και μου ζητουνται κάποια δικαιολογητικά εντός 20 ημερών. αυτό σημαίνει πως και ο διορισμος στην εν λόγω θέση θα γίνει άμεσα; δεν ειμαι νοσηλευτρια ή γιατρός, αλλά η θέση αφορά τον τομέα υγείας.

eliason ακριβώς την ίδια απορία είχα και εγώ βέβαια δεν μου απεστάλει ακόμα η επιστολή αλλά με ενημέρωσε ο φορέας μου στην αρχή της εβδομάδας αν αποδέχομαι τον διορισμό ή όχι
και εμένα αφορά η θέση τομέα υγείας ...ελπίζω σε άμεσα αποτελέσματα...

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Δευ Μάιος 24, 2010 11:03 am

αν η θεση που ζητατε να καλυψετε ειναι απο αναπληρωση τοτε δεν χρειαζεται η διαδικασια του γλκ γιατι εχει γινει για τον πρωτο διοριστεο..οποτε εαν ειστε απο ανα[πληρωση θα χρειαστειτε 2-3 μηνες

ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 23
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 03, 2008 4:16 pm

Δημοσίευσηαπό ΕΙΡΗΝΗ ΜΑΥΡΟΥΔΗ » Δευ Μάιος 24, 2010 4:28 pm

marionik έγραψε:αν η θεση που ζητατε να καλυψετε ειναι απο αναπληρωση τοτε δεν χρειαζεται η διαδικασια του γλκ γιατι εχει γινει για τον πρωτο διοριστεο..οποτε εαν ειστε απο ανα[πληρωση θα χρειαστειτε 2-3 μηνες

Καλησπέρα. Είστε σίγουρος/η για το παραπάνω; Έλαβα την επιστολή για την αναπλήρωση μέσα Φεβρουαρίου, και πριν το τέλος Φεβρουαρίου είχα στείλει τα ανάλογα δικαιολογητικά. Στις τηλεφωνικές επικοινωνίες όμως που είχα με το αρμόδιο Υπουργείο, το αρμόδιο άτομο μου δήλωνε έως πρόσφατα ότι είναι άγνωστο πότε θα με καλέσουν και ότι στο ΓΛΚ η υπόθεση θα καθυστερήσει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Το τελευταίο με έμφαση...! Μακάρι να έχετε δίκιο.

eliason
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: Τετ Φεβ 10, 2010 9:02 am

Δημοσίευσηαπό eliason » Δευ Μάιος 24, 2010 9:23 pm

ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. για να ειμαι ειλικρινης η κυρια που μου τηλ απο τον φορεα διορισμού μου, μου εδωσε την εντυπωση πως η προσληψη θα ολοκληρωθει συντομα. αφοτου στειλω τα δικαιολογητικα που απαιτουνται θα σας ενημερωσω για ό,τι νεότερο.

artem
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Παρ Φεβ 12, 2010 1:22 pm

Δημοσίευσηαπό artem » Τετ Μάιος 26, 2010 4:15 pm

eliason έγραψε:ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας. για να ειμαι ειλικρινης η κυρια που μου τηλ απο τον φορεα διορισμού μου, μου εδωσε την εντυπωση πως η προσληψη θα ολοκληρωθει συντομα. αφοτου στειλω τα δικαιολογητικα που απαιτουνται θα σας ενημερωσω για ό,τι νεότερο.


Να σε ρωτήσω κάτι? Η επιστολή ήρθε συστημένη,η με απλό ταχυδρομείο?
Και άν ήρθε με απλό ταχυδρομείο,τι γίνεται άν χαθεί το γράμμα?


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 1 επισκέπτης