ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΦΟΡΕΑ.

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
antigonaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 10:20 pm

ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ ΕΝΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΦΟΡΕΑ.

Δημοσίευσηαπό antigonaki » Σάβ Μαρ 13, 2010 5:40 pm

Σας παρακαλω οποιος γνωριζει ή οποιος μπορει να μου πει μια γνωμη για το εξης θεμα.

Ειχα κανει αιτηση για την προκυρηξη 1/186Μ/2009 φεκ 402/07-09-2009, για την δημοτικη επιχειρηση υδρευσης αποχετευσης πατρας(ΔΕΥΑΠ) στην κατηγορια ΠΕ.

(σχετικο θεμα στο φορουμ
http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=15884)

αναρτηθηκαν τα αποτελεσματα στις 10-03-2009 στο site του φορεα, στο www.deyap.gr. και δεν υπαρχω πουθενα, ουτε στους διοριστεους, ουτε στους απορριπτεους, ουτε στους γενικους πινακες καταταξης. υπαρχει ενα επωνυμο που συμπιπτει με το δικο μου αλλα ολα τα υπολοιπα στοιχεια δεν ταιριαζουν (ονομα, μορια κτλ). αριθμους ταυτοτητας δεν περιεχουν οι πινακες ωστε να ξερω τι γινεται ακριβως.
θελω να κανω ενσταση. την αιτηση την ειχα στειλει ταχυδρομικως με συστημενη επιστολη και εχω κρατησει φυσικα και φωτοτυπια της αιτησης που κατεθεσα και τον αριθμο-αποδειξη του συστημενου. η αιτηση μου ηταν ολοσωστη, τα μορια μου επισης ξερω ποσα ακριβως ηταν και ειναι σωστα υπολογισμενα, δεν υπαρχει περιθωριο αμφισβητησης γιατι ο ασεπ σε αλλη προκυρηξη του που ειχα κανει αιτηση (και οχι σε φορεα) μου τα ειχε μετρησει οπως ακριβως τα υπολογιζω και εγω.
διαβασα τι ακριβως λεει το φεκ για την καταρτιση των πινακων και τις ενστασεις. συμπερανα οτι πρεπει να κανω ενσταση και να την καταθεσω ειτε αυτοπροσωπως στον ασεπ ειτε με συστημενη επιστολη μαζι με παραβολο 40 ευρω. ξερει καποιος πως μπορω να συνταξω αυτη την ενσταση? ειδικο εντυπο απο οτι καταλαβα στον ασεπ δεν υπαρχει, απλα την γραφουμε μονοι μας.
υπαρχει περιπτωση να μην θεωρουνται τα αποτελεσματα που εχουν αναρτηθει στο σιτε του φορεα εγκυρα και να μην λαβει υποψην καν την ενσταση μου ο ασεπ?
επισης αναφερει οτι εντος 10 ημερων ,αρχης γενομενης απο την επομενη της αναρτησης των προσωρινων πινακων στην οικεια νομαρχιακη αυτοδιοικηση του φορεα εχουμε προθεσμια να κανουμε ενσταση. αυτες ειναι εργασιμες μερες ή ημερολογιακες? και πως εγω μπορω να γνωριζω την ημερα που εσταλησαν στην νομαρχια ωστε να υπολογισω ποσες μερες εχω?
σκοπευω να παω δευτερα να παρω παραβολο απο την εφορια και να παω ασεπ αν προλαβω ή αλλιως θα ταχυδρομισω την ενσταση, δηλαδη δεν σκοπευω να το αφησω να χασω την προθεσμια, αλλα πως ειμαι σιγουρη οτι δεν εχει ηδη παρελθει. υπαρχει δηλαδη περιπτωση να τα ειχαν στειλει πολυ πρωτυτερα στην νομαρχια και να τα εβαλαν μετα στο site?
στα τηλεφωνα ποτε δεν απαντουσαν ουτε για να μαθουμε ποτε θα εβγαιναν τα αποτελεσματα.
πρεπει να τολμησω να προσπαθησω να παρω σε αυτους τηλεφωνο να δω τι εχει γινει με εμενα ή ειναι προτιμοτερο μια και εξω ενσταση? αυτοι θα μου πουν την αληθεια, επειδη ειναι πολυ προφανες οτι κατι εχει παικτει θα προσπαθησουν να τα μπαλωσουν υποθετω.
το φεκ λεει οτι οι προσωρινοι πινακες στελνονται στον ασεπ, μπορω να παω στον ασεπ και να τους δω δηλαδη? αυτοι θα ειναι επισημοι οποτε θα ειμαι και σιγουρη τι γινεται, ενω στο σιτε τους ειναι επισημοι? δηλαδη μπορουν να σου πουν και να δικαιολογηθουν μετα οτι εφταιγε ο δαιμων του ιντερνετ?

ειδα και δυο αλλα θεματα σχετικα με ενστασεις που βρηκα στο φορουμ, τα εξης:

http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=15345

και

http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic.php?t=14639

αλλα χρειαζομαι μια πληρεστερη κατατοπιση.

οποιαδηποτε πληροφορια δεκτη και οποιαδηποτε ιδεα. δεν εχω αποψη περι ενστασεων καθολου και θα ηταν χρησιμο σε οτι με διαφωτισετε. νιωθω απογοητευμενη, να μην υπαρχω καθολου???

ευχαριστω για τον χρονο σας.

Giorgio78
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 697
Εγγραφή: Παρ Ιαν 09, 2009 12:13 pm

Δημοσίευσηαπό Giorgio78 » Σάβ Μαρ 13, 2010 7:06 pm

na diabaseis ti leei h prokhruksh gia enstash kai na thn kaneis kanonika stelnontas antigrafok kai ston asep (an h prokhruksh orizei oti oi enstasei ginonte sto forea. prosoxh mh xaseis tis hmeromhnies (perithorio 10 hmerwn synhthws gia enstash) kai oti steileis na einai systhmeno.

an thes kati pio sygkekrimeno steile edw.

antigonaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 10:20 pm

Δημοσίευσηαπό antigonaki » Σάβ Μαρ 13, 2010 8:31 pm

Giorgio78 έγραψε:na diabaseis ti leei h prokhruksh gia enstash kai na thn kaneis kanonika stelnontas antigrafok kai ston asep (an h prokhruksh orizei oti oi enstasei ginonte sto forea. prosoxh mh xaseis tis hmeromhnies (perithorio 10 hmerwn synhthws gia enstash) kai oti steileis na einai systhmeno.

an thes kati pio sygkekrimeno steile edw.



ευχαριστω για την απαντηση. διαβασα τι ελεγε η προκυρηξη, οτι η ενσταση γινεται στον ασεπ και οχι στο φορεα, περιθωριο 10 μερες δινει, αλλα η αρχη εναρξης μετρησης των ημερων δεν ξερω απο ποτε ειναι.

FANH75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 10:16 am

Δημοσίευσηαπό FANH75 » Σάβ Μαρ 13, 2010 9:39 pm

antigonaki έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:na diabaseis ti leei h prokhruksh gia enstash kai na thn kaneis kanonika stelnontas antigrafok kai ston asep (an h prokhruksh orizei oti oi enstasei ginonte sto forea. prosoxh mh xaseis tis hmeromhnies (perithorio 10 hmerwn synhthws gia enstash) kai oti steileis na einai systhmeno.

an thes kati pio sygkekrimeno steile edw.



ευχαριστω για την απαντηση. διαβασα τι ελεγε η προκυρηξη, οτι η ενσταση γινεται στον ασεπ και οχι στο φορεα, περιθωριο 10 μερες δινει, αλλα η αρχη εναρξης μετρησης των ημερων δεν ξερω απο ποτε ειναι.

Αφού αναρτήθηκαν 10/3 οι ενστάσεις γίνονται στο ΑΣΕΠ με απευθείας κατάθεση ή με συστημένη επιστολή και παράβολο 40 ευρώ από ΔΟΥ για 10 ημέρες που ξεκινούν από την επόμενη μέρα από την ημερομηνία ανάρτησης δηλ. απο 11/3 και για 10 μέρες (συνολικά μαζί με αργίες). Αν είσαι Αθήνα υπάρχει έντυπο στο πρωτόκολλο που μπορείς να συμπληρώσεις αλλιώς φτιάχνεις μόνη σου και τη στέλνεις με συστημένη επιστολή.



ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΟ – ΑΟΡ. ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Προς το Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΙΣΤΑΜΕΝΟΥ/ΗΣ

Ονοματεπώνυμο .................................................................................................

Ον. Πατρός / Συζύγου............................... Αρ. Δελτ. Ταυτότητας........................

Οδός Αριθ. ..............................................................Πόλη...................................

Τ.Κ. ................................... Τηλέφωνα επικοινωνίας............................................


ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ


Προκήρυξη............................ Φορέας.....................................................
Φ.Ε.Κ. .................................... με ημερομηνία..........................................
Κατηγορία ............................. Ειδικότητα.................................................


Ενίσταμαι .................................................................................... ...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Αθήνα ....................200
Ο/Η Ενιστάμενος / η

FANH75
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 426
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 01, 2009 10:16 am

Δημοσίευσηαπό FANH75 » Σάβ Μαρ 13, 2010 9:40 pm

FANH75 έγραψε:
antigonaki έγραψε:
Giorgio78 έγραψε:na diabaseis ti leei h prokhruksh gia enstash kai na thn kaneis kanonika stelnontas antigrafok kai ston asep (an h prokhruksh orizei oti oi enstasei ginonte sto forea. prosoxh mh xaseis tis hmeromhnies (perithorio 10 hmerwn synhthws gia enstash) kai oti steileis na einai systhmeno.

an thes kati pio sygkekrimeno steile edw.



ευχαριστω για την απαντηση. διαβασα τι ελεγε η προκυρηξη, οτι η ενσταση γινεται στον ασεπ και οχι στο φορεα, περιθωριο 10 μερες δινει, αλλα η αρχη εναρξης μετρησης των ημερων δεν ξερω απο ποτε ειναι.

Αφού αναρτήθηκαν 10/3 οι ενστάσεις γίνονται στο ΑΣΕΠ με απευθείας κατάθεση ή με συστημένη επιστολή και παράβολο 40 ευρώ από ΔΟΥ για 10 ημέρες που ξεκινούν από την επόμενη μέρα από την ημερομηνία ανάρτησης δηλ. απο 11/3 και για 10 μέρες (συνολικά μαζί με αργίες). Αν είσαι Αθήνα υπάρχει έντυπο στο πρωτόκολλο που μπορείς να συμπληρώσεις αλλιώς φτιάχνεις μόνη σου και τη στέλνεις με συστημένη επιστολή.


ΕΝΣΤΑΣΗ

ΓΙΑ ΤΑΚΤΙΚΟ – ΑΟΡ. ΧΡΟΝΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Προς το Ανώτατο Συμβούλιο Επιλογής Προσωπικού

ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΝΙΣΤΑΜΕΝΟΥ/ΗΣ

Ονοματεπώνυμο .................................................................................................

Ον. Πατρός / Συζύγου............................... Αρ. Δελτ. Ταυτότητας........................

Οδός Αριθ. ..............................................................Πόλη...................................

Τ.Κ. ................................... Τηλέφωνα επικοινωνίας............................................


ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΠΡΟΚΗΡΥΞΗΣ


Προκήρυξη............................ Φορέας.....................................................
Φ.Ε.Κ. .................................... με ημερομηνία..........................................
Κατηγορία ............................. Ειδικότητα.................................................


Ενίσταμαι .................................................................................... ...........................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

Αθήνα ....................200
Ο/Η Ενιστάμενος / η

antigonaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 10:20 pm

Δημοσίευσηαπό antigonaki » Σάβ Μαρ 13, 2010 9:54 pm

FANH75 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! αθηνα ειμαι οποτε θα παω στο πρωτοκολλο τοτε να την καταθεσω αυτοπροσωπως.

VETERANOS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 20
Εγγραφή: Δευ Μαρ 08, 2010 11:42 pm

Δημοσίευσηαπό VETERANOS » Κυρ Μαρ 14, 2010 12:50 am

antigonaki έγραψε:FANH75 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! αθηνα ειμαι οποτε θα παω στο πρωτοκολλο τοτε να την καταθεσω αυτοπροσωπως.


Καλησπερα

Πηγάίνοντας στον ΑΣΕΠ αν βεβαιωθείς ότι έχουν σταλθεί τα σχετικά στοιχεία απο τη ΔΕΑΥ Πατρας στον ΑΣΕΠ ,θα σε συμβούλευα να πας σε Δικηγόρο

Γνωστος μου που νόμιζε οτι είχε αδικηθεί σε διαγωνισμό πηγε διπλα απο το ΑΣΕΠ σε δικηγορο (υπαρχουν εκεί κοντά δικηγορικά γραφεια ειδικευμένα σε υποθεσεις ΑΣΕΠ) και πήγαν μαζί με το Δικηγόρο και κάνανε ένσταση , την οποία εξετάσανε επι τόπου την ίδια στιγμή , του δείξανε την αίτησή του με τα δικαιολογητικά του και εξηγήσανε γιατί απορίφθηκε και τέλος .
Με ένα μικρό αντίτιμο θα ξεμπερδεύψεις κατευθείαν και αν έχεις αδικηθεί θα δικαιωθείς πιο γρήγορα και πιο σίγουρα

Παλιοτερα ήμουν κατα της βοήθειας απο δικηγόρο για τέτοια θέματα αλλα όπως ήρθαν τα πράγματα και εγώ αναγκάστηκα να παω (διαγ. 1Γ 2008)

καλά ξεμπερδέματα

antigonaki
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Οκτ 16, 2009 10:20 pm

Δημοσίευσηαπό antigonaki » Δευ Μαρ 15, 2010 9:29 am

VETERANOS έγραψε:
antigonaki έγραψε:FANH75 σε ευχαριστω για τις πληροφοριες! αθηνα ειμαι οποτε θα παω στο πρωτοκολλο τοτε να την καταθεσω αυτοπροσωπως.


Καλησπερα

Πηγάίνοντας στον ΑΣΕΠ αν βεβαιωθείς ότι έχουν σταλθεί τα σχετικά στοιχεία απο τη ΔΕΑΥ Πατρας στον ΑΣΕΠ ,θα σε συμβούλευα να πας σε Δικηγόρο

Γνωστος μου που νόμιζε οτι είχε αδικηθεί σε διαγωνισμό πηγε διπλα απο το ΑΣΕΠ σε δικηγορο (υπαρχουν εκεί κοντά δικηγορικά γραφεια ειδικευμένα σε υποθεσεις ΑΣΕΠ) και πήγαν μαζί με το Δικηγόρο και κάνανε ένσταση , την οποία εξετάσανε επι τόπου την ίδια στιγμή , του δείξανε την αίτησή του με τα δικαιολογητικά του και εξηγήσανε γιατί απορίφθηκε και τέλος .
Με ένα μικρό αντίτιμο θα ξεμπερδεύψεις κατευθείαν και αν έχεις αδικηθεί θα δικαιωθείς πιο γρήγορα και πιο σίγουρα

Παλιοτερα ήμουν κατα της βοήθειας απο δικηγόρο για τέτοια θέματα αλλα όπως ήρθαν τα πράγματα και εγώ αναγκάστηκα να παω (διαγ. 1Γ 2008)

καλά ξεμπερδέματα


σε ευχαριστω και εσενα για την απαντηση σου! πηγα σημερα στον ασεπ, εστειλα και καποιον δικο μου να μου παρει το παραβολο απο την εφορια και θα κανω την ενσταση. διαπιστωσα και αλλες παρατυπιες στους πινακες (σε αλλα ατομα) που βγαζουν ματι! ειλικρινα απορω τι αποτελεσματα εβγαλαν και καλα...ειμαι κριμα να χρειαζεται να πηγαινουμε σε δικηγορους και να μπαινουμε σε διαδικασιες τετοιου ειδους για να βρουμε το προφανες δικιο μας. :( πλεον ειμαι πεπεισμενη οτι σε αυτο το κρατος δεν λειτουργει τιποτα...


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 8 επισκέπτες