Διαγωνισμός Εθνικής Τράπεζας

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
c.k.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 13, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό c.k. » Τετ Φεβ 24, 2010 7:33 pm

manosfp έγραψε:
c.k. έγραψε:
manosfp έγραψε:
c.k. έγραψε:
manosfp έγραψε:
jim1980 έγραψε:kalispera se olous, tha ithela na rwtisw to eksis; eimai monimos katoikos thessalonikis, alla dimotis kozanis, to ekatharistiko mou exei dieuthinsi thessalonikis alla i vevaiwsi apodosis afm einai apo kozani(afou ekei to evgala) mporw na symmetexw sto diagwnismo?

Μπορείς να δώσεις εκεί που διαμένεις μόνιμα, εκεί δηλαδή που θα καταφέρεις να πάρεις πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας.


Πιστοποιητικό μονιμης κατοικίας εσυ συγκεκριμενα jim1980 μπορεις πανευκολα να παρεις και για Κοζανη και για Θεσαλονίκη. (Προφανως καποιον συγγενη θα εχεις στην Κοζανη) . Διαλεξε που σε συμφερει να δωσεις και δωσε εκει. Στη μια περίπτωση θα εμφανίσεις τη βεβαιωση αποδοσης ΑΦΜ και στην αλλη το εκκαθαριστικό. Οτι σε συμφερει καλυτερα.

manosfp : Μονιμη κατοικία δεν σημαινει παντοτινη κατοικία. Εγω εχω αλλάξει 3 μονιμες κατοικιες στη ζωή μου. Και 4 προσωρινες κατοικιες
(Επίσης διορίστηκα σε υπηρεσία της γειτονιάς μου αλλά εχω κανει "χιλιαδες" αιτησεις για μεταθεσεις. Αρα δεν προκειται να λυθει απόλυτα το θεμα των μεταθεσεων της τραπεζας με την εντοπιοτητα)


Προσοχή:Δε νομίζω να είναι και ότι πιο εύκολο στον κόσμο να πάρεις βεβαίωση μόνιμης κατοικίας απο Δήμο αν όντως δεν ανήκεις σε αυτόν.Σαφώς και το εκκαθαριστικό ή η βεβαίωση ΑΦΜ είναι δυνατόν να αναγράφουν την περιοχή που μας συμφέρει επαναλαμβάνω όμως ότι υπάρχει πιθανότητα να ζητηθεί για την πρόσληψη βεβαίωση μόνιμης κατοικίας, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να διαβάσει κανείς,να χάσει χρόνο και χρήμα, να πάρει τη χαρά τζάμπα και μετά να φάει την κρυάδα.
Και σίγουρα δεν θα λυθεί 100% το πρόβλημα της εντοπιότητας σε ποια υπηρεσία έχει λυθεί για να λυθεί και στην ΕΤΕ;
Σίγουρα όμως δεν θα υπάρχει και το παρόν χάλι.Ενδεικτικά αναφέρω πως το κατάστημά μου απαριθμεί 3 υπαλλήλους.Και οι 3 αμέσως μετά τη μετατροπή της σύμβασης μας σε αορίστου κάναμε αίτηση για μετάθεση.ΧΑΛΙ.Και για μας αλλά και για την τράπεζα...


Εχεις μπερδεψει μαλλον τη βεβαιωση μονιμου κατοικιας με την μεταδημότευση. Η μεταδημότευση ειναι όντως διαδικασία που αργεί να ολοκληρωθει. Η βεβαιωση μονιμης κατοικιας από το Δημο (τουλάχιστον στο Δημο που ειναι η υπηρεσία που δουλευω και μερικες φορες ζηταμε τετοιες βεβαιώσεις) ειναι διαδικασία που ολοκληρώνεται σε 1-2 μερες. Αρκει να υπαρχει ενα σπίτι στο οποίο ο Δημος υποτιθεται οτι κανει αυτοψία.


Θέλεις να πεις ότι οποιοσδήποτε γουστάρει πάει όπου γουστάρει και σε δυο μέρες πάει στο δήμο, λέει "Γεια σας κι ήρθα" και παίρνει βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;Δηλαδή σε ένα μήνα σύμφωνα με τη θεωρία σου μπορώ να μαζέψω 15 βεβαιώσεις μόνιμης κατοικίας από 15 διαφορετικούς δήμους διαφορετικών νομών;
Εδώ θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε...


Μαλλον δεν ξερεις και πολλα φιλε. Οντως σε δυο μερες παιρνεις βεβαιωση κατοικίας. Το μονο που χρειαζεται ειναι ενα μισθωτήριο συμβόλαιο το οποίο οπως ξερεις ειναι ιδιωτικό εγγραφο. Κανεις ενα μισθωτηριο με καποιον οτι σου παραχωρει μερος της κατοικίας του το επικυρώνεις στη Δ.Ο.Υ. και μετά παιρνεις βεβαιωση. Αυτο σε περίπτωση που πεσεις σε "τυπικό" Δημο. Αλλοι Δημοι σου κανουν τη δουλεια με υπευθυνη δηλωση. Κατανοω την ενοχληση σου που σου απομυθοποιώ την Τραπεζα που δουλεύεις και τις "εξυπνες" προκυρηξεις που βγαζει, αλλά χωνεψε το οτι αν κάποιος ειναι αποφασισμένος να δωσει σε μια περιοχή που τον εξυπηρετει υπάρχει τροπος να το κανει και να ειναι και σωστος με τους ορους της προκυρηξης!
Μην μπερδευεις τις τραπεζες με τις Δημόσιες Υπηρεσίες. Το "Διευθυντικο δικαίωμα" με τη μορφη που το ξερεις δεν υπάρχει στο Δημόσιο, αν καποιος ειναι τυπικά σωστος δεν τους απασχολει η ουσία. Η βεβαιωση κατοικίας δεν ειναι στεγαστικό δάνειο!

manosfp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 7:50 pm

Δημοσίευσηαπό manosfp » Τετ Φεβ 24, 2010 8:45 pm

c.k. έγραψε:
manosfp έγραψε:
c.k. έγραψε:
manosfp έγραψε:
c.k. έγραψε:
manosfp έγραψε:
jim1980 έγραψε:kalispera se olous, tha ithela na rwtisw to eksis; eimai monimos katoikos thessalonikis, alla dimotis kozanis, to ekatharistiko mou exei dieuthinsi thessalonikis alla i vevaiwsi apodosis afm einai apo kozani(afou ekei to evgala) mporw na symmetexw sto diagwnismo?

Μπορείς να δώσεις εκεί που διαμένεις μόνιμα, εκεί δηλαδή που θα καταφέρεις να πάρεις πιστοποιητικό μόνιμης κατοικίας.


Πιστοποιητικό μονιμης κατοικίας εσυ συγκεκριμενα jim1980 μπορεις πανευκολα να παρεις και για Κοζανη και για Θεσαλονίκη. (Προφανως καποιον συγγενη θα εχεις στην Κοζανη) . Διαλεξε που σε συμφερει να δωσεις και δωσε εκει. Στη μια περίπτωση θα εμφανίσεις τη βεβαιωση αποδοσης ΑΦΜ και στην αλλη το εκκαθαριστικό. Οτι σε συμφερει καλυτερα.

manosfp : Μονιμη κατοικία δεν σημαινει παντοτινη κατοικία. Εγω εχω αλλάξει 3 μονιμες κατοικιες στη ζωή μου. Και 4 προσωρινες κατοικιες
(Επίσης διορίστηκα σε υπηρεσία της γειτονιάς μου αλλά εχω κανει "χιλιαδες" αιτησεις για μεταθεσεις. Αρα δεν προκειται να λυθει απόλυτα το θεμα των μεταθεσεων της τραπεζας με την εντοπιοτητα)


Προσοχή:Δε νομίζω να είναι και ότι πιο εύκολο στον κόσμο να πάρεις βεβαίωση μόνιμης κατοικίας απο Δήμο αν όντως δεν ανήκεις σε αυτόν.Σαφώς και το εκκαθαριστικό ή η βεβαίωση ΑΦΜ είναι δυνατόν να αναγράφουν την περιοχή που μας συμφέρει επαναλαμβάνω όμως ότι υπάρχει πιθανότητα να ζητηθεί για την πρόσληψη βεβαίωση μόνιμης κατοικίας, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο αξίζει να διαβάσει κανείς,να χάσει χρόνο και χρήμα, να πάρει τη χαρά τζάμπα και μετά να φάει την κρυάδα.
Και σίγουρα δεν θα λυθεί 100% το πρόβλημα της εντοπιότητας σε ποια υπηρεσία έχει λυθεί για να λυθεί και στην ΕΤΕ;
Σίγουρα όμως δεν θα υπάρχει και το παρόν χάλι.Ενδεικτικά αναφέρω πως το κατάστημά μου απαριθμεί 3 υπαλλήλους.Και οι 3 αμέσως μετά τη μετατροπή της σύμβασης μας σε αορίστου κάναμε αίτηση για μετάθεση.ΧΑΛΙ.Και για μας αλλά και για την τράπεζα...


Εχεις μπερδεψει μαλλον τη βεβαιωση μονιμου κατοικιας με την μεταδημότευση. Η μεταδημότευση ειναι όντως διαδικασία που αργεί να ολοκληρωθει. Η βεβαιωση μονιμης κατοικιας από το Δημο (τουλάχιστον στο Δημο που ειναι η υπηρεσία που δουλευω και μερικες φορες ζηταμε τετοιες βεβαιώσεις) ειναι διαδικασία που ολοκληρώνεται σε 1-2 μερες. Αρκει να υπαρχει ενα σπίτι στο οποίο ο Δημος υποτιθεται οτι κανει αυτοψία.


Θέλεις να πεις ότι οποιοσδήποτε γουστάρει πάει όπου γουστάρει και σε δυο μέρες πάει στο δήμο, λέει "Γεια σας κι ήρθα" και παίρνει βεβαίωση μόνιμης κατοικίας;Δηλαδή σε ένα μήνα σύμφωνα με τη θεωρία σου μπορώ να μαζέψω 15 βεβαιώσεις μόνιμης κατοικίας από 15 διαφορετικούς δήμους διαφορετικών νομών;
Εδώ θα ξεχάσουμε κι αυτά που ξέρουμε...


Μαλλον δεν ξερεις και πολλα φιλε. Οντως σε δυο μερες παιρνεις βεβαιωση κατοικίας. Το μονο που χρειαζεται ειναι ενα μισθωτήριο συμβόλαιο το οποίο οπως ξερεις ειναι ιδιωτικό εγγραφο. Κανεις ενα μισθωτηριο με καποιον οτι σου παραχωρει μερος της κατοικίας του το επικυρώνεις στη Δ.Ο.Υ. και μετά παιρνεις βεβαιωση. Αυτο σε περίπτωση που πεσεις σε "τυπικό" Δημο. Αλλοι Δημοι σου κανουν τη δουλεια με υπευθυνη δηλωση. Κατανοω την ενοχληση σου που σου απομυθοποιώ την Τραπεζα που δουλεύεις και τις "εξυπνες" προκυρηξεις που βγαζει, αλλά χωνεψε το οτι αν κάποιος ειναι αποφασισμένος να δωσει σε μια περιοχή που τον εξυπηρετει υπάρχει τροπος να το κανει και να ειναι και σωστος με τους ορους της προκυρηξης!
Μην μπερδευεις τις τραπεζες με τις Δημόσιες Υπηρεσίες. Το "Διευθυντικο δικαίωμα" με τη μορφη που το ξερεις δεν υπάρχει στο Δημόσιο, αν καποιος ειναι τυπικά σωστος δεν τους απασχολει η ουσία. Η βεβαιωση κατοικίας δεν ειναι στεγαστικό δάνειο!


1.Δεν με ενδιαφέρει καθόλου μα καθόλου το τι κάνεις στην τράπεζα που δουλεύω.Δεν είναι σπίτι μου και το ψωμί που μου δίνει το δουλεύω και με το παραπάνω,οπότε απομυθοποίησε την όσο θέλεις!Εξάλλου, αν δεις δυο-τρεις σελίδες πιο πίσω,γράφω ότι όντως η προκήρυξη είναι άδικη και κακογραμμένη.
2.Από κει που μας έλεγες ότι το χαρτί μόνιμης κατοικίας το παίρνεις χαλαρά, με λίγη πίεση μας εμφανίζεις ότι χρειάζεται και μισθωτήριο και επικυρώσεις από Δ.Ο.Υ. κ.τ.λ. Και όλα αυτά σε δυο μέρες όπως λες!Να μας πεις που δουλεύεις να έρθουμε να πάρουμε 2-3 βεβαιώσεις να μας βρίσκονται.Επίσης να σου δώσω ένα τηλέφωνο να μιλήσεις με συνάδελφό σου που ενώ ξέρει ότι μένω μόνιμα εδώ και ένα χρόνο στο Δήμο που εργάζεται, αρνείται να μου δώσει βεβαίωση μόνιμης κατοικίας πριν την πάροδο τριετίας.
3.Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι δεν θα καταφέρει κάποιος να πάρει το χαρτί.Σ'αυτή τη χώρα αν έχεις βύσμα ίσαμε και Πρωθυπουργός μπορείς να γίνεις.Σκέψου όμως αγαπητέ c.k. ότι ίσως κάποιος που βασιζόμενος στην εξυπνάδα και τη σιγουριά σου έκανε αυτή την "αλχημεία" να προσπαθεί να πάρει αυτό το κ***πιστοποιητικό και να μην το καταφέρνει με αποτέλεσμα να χάσει τη δουλειά ενώ έγραψε 100....
Και τότε εσύ θα βήχεις και όχι εγώ...

c.k.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 13, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό c.k. » Τετ Φεβ 24, 2010 9:14 pm

o φιλος σου μαλλον δεν μενει θεσσαλονικη
www.thessalonikicity.gr/.../katastasi-m ... toikia.htm -

παντως για να το τελειωνουμε το θεμα επειδη κουρασαμε τους συμφορουμιτες τελειωνω λεγοντας το εξης :

Οποιος θελει να μαθει πως μπορει να παρει βεβαιωση ΑΦΜ από εφορία και βεβαιωση μονιμου κατοικιας απο Δημο να μου στειλει π.μ να του πω τι ακριβως πρεπει να κάνει.

panosss
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 08, 2009 11:28 am

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό panosss » Τετ Φεβ 24, 2010 11:09 pm

vie έγραψε:Τον 12/2004 εγινε ο διαγωνισμος της εθνικης τραπεζας.Ειχα γραψει πολυ καλα δεν ημουν στους επιτυχοντες για πολυ λιγο και με ειδοποιησαν πριν απο μερικες μερες για την προσληψη μου.Απο οτι εχω μαθει εχουν ηδη αρχισει και περνουν επιλαχοντες και θα συνεχισουν.Οποτε οσοι ειχαν γραψει καλα ας ελπιζουν.Θα ηθελα επισης να πω επειδη διαβασα αρκετα σχολια για τον διαγωνισμο οτι οσο ειχα γραψει τοσο ηταν και η βαθμολογια μου.Ουτε παραπανω ουτε λιγοτερο.Σας ευχαριστω.

manosfp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 7:50 pm

Re: ΕΘΝΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ

Δημοσίευσηαπό manosfp » Πέμ Φεβ 25, 2010 3:29 am

panosss έγραψε:
vie έγραψε:Τον 12/2004 εγινε ο διαγωνισμος της εθνικης τραπεζας.Ειχα γραψει πολυ καλα δεν ημουν στους επιτυχοντες για πολυ λιγο και με ειδοποιησαν πριν απο μερικες μερες για την προσληψη μου.Απο οτι εχω μαθει εχουν ηδη αρχισει και περνουν επιλαχοντες και θα συνεχισουν.Οποτε οσοι ειχαν γραψει καλα ας ελπιζουν.Θα ηθελα επισης να πω επειδη διαβασα αρκετα σχολια για τον διαγωνισμο οτι οσο ειχα γραψει τοσο ηταν και η βαθμολογια μου.Ουτε παραπανω ουτε λιγοτερο.Σας ευχαριστω.

??????????????????????????????

vassilis2010
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 16
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 24, 2009 1:40 pm

Δημοσίευσηαπό vassilis2010 » Πέμ Φεβ 25, 2010 8:42 am

c.k. έγραψε:o φιλος σου μαλλον δεν μενει θεσσαλονικη
www.thessalonikicity.gr/.../katastasi-m ... toikia.htm -

παντως για να το τελειωνουμε το θεμα επειδη κουρασαμε τους συμφορουμιτες τελειωνω λεγοντας το εξης :

Οποιος θελει να μαθει πως μπορει να παρει βεβαιωση ΑΦΜ από εφορία και βεβαιωση μονιμου κατοικιας απο Δημο να μου στειλει π.μ να του πω τι ακριβως πρεπει να κάνει.


Aγαπητέ c.k. έχεις κάποιο mail επικοινωνίας σου γιατί όπως αναφέρει στο σύστημα αυτό τα προσωπικά μηνύματα έχουν απενεγοποιηθεί!

Τhanks for all...

alex_000
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2010 12:50 pm

Δημοσίευσηαπό alex_000 » Πέμ Φεβ 25, 2010 4:37 pm

Με πηραν τηλέφωνο σημερα να μου πουν οτι υπάρχει πρόβλημα με την αίτηση κτλ. Απο την συνομιλία κατάλαβα ότι το πρόβλημα είναι οτι είμαι μονιμος κάτοικος καλαμαριάς θεσσαλονίκης ενώ πρεπει να ειμαι κάτοικος του περιφεριακού δήμου που θέλω να δώσω πχ λαγκαδα.

Οι περιφεριακοί δήμοι της θεσσαλονίκης για τους οποίους ζητάνε υπαλλήλους(Λαγκαδας , Ρεντίνα , Χαλάστρα , Αγιος αθανάσιος κτλ) έχουν πληθυσμό 5000 - 10.000 κατοίκους. Πόσοι απο αυτούς είναι 1)ανεργοι 2)με πτύχιο 5ου επιστημονικού παιδίου 3) Mέχρι 30 χρονών............................................ ............................................την παλέβουνε?

Θα πάνε να δώσουνε maximum 10 ατομα για κάθε θέση και αποκλείεται ολόκληρη η θεσσαλονίκη απο τον διαγωνισμό. No comment..

kost56
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό kost56 » Πέμ Φεβ 25, 2010 5:01 pm

alex_000 είχε ειπωθεί πολλές φορές εδω μέσα πως μετρά αυστηρά η εντοπιότητα για τον διαγωνισμό της Εθνικής τράπεζας. Ακριβώς το ίδιο ισχύει και για την Αθήνα. Δεν αρκεί να είσαι κάτοικος της ευρύτερης περιοχής του νομού Ατττικής, αλλά πρέπει να είσαι δημότης Ελευσίνας, Ασπροπύργου κτλ. Ακόμη και ενας υποψήφιος να υπάρξει με εντοπιότητα στον δήμο πχ Ελευσίνας (και εχεει φυσικά τη βάση σε ολες τις ενότητες) θα προσληφθεί αυτός και οχι πχ ενας που έγραψε 100 σε όλα τα μαθήματα αλλά είναι κάτοικος του νομού Αττικής!
Εσένα τελικά τι σου είπανε??ακυρώθηκε η αίτηση σου??

kost56
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: Τρί Ιαν 19, 2010 10:36 pm

Δημοσίευσηαπό kost56 » Πέμ Φεβ 25, 2010 5:04 pm

ξέχασα να αναφέρω πως το παράδειγμα με το νομό Αττικής το ανέφερα, διότι πολλοί φίλοι μου έκαναν αίτηση πχ για Ασπρόπυργο ενώ δεν είναι δημότες Ασπροπύργου αλλά κάτοικοι του Δήμου Αθηναίων. πιστεύω πως αρκετοί το κάνουν αυτό αλλά έλα που η τράπεζα τους ''τσίμπησε''..

manosfp
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 97
Εγγραφή: Τετ Ιαν 30, 2008 7:50 pm

Δημοσίευσηαπό manosfp » Πέμ Φεβ 25, 2010 5:12 pm

Παραθέτω μήνυμα συναδέλφου από το trapezitiki.gr :

Κώδικας: Επιλογή όλων

Είναι σίγουρα απογοήτευση για τους κατοίκους των πόλεων ο περιορισμός της μόνιμης κατοικίας, όμως κάτι πήρε τ'αυτί μου ότι λένε σε κάποιους μήνες ότι θα κάνουν νέο διαγωνισμό για προσλήψεις στις πόλεις - αφού έχουν καταγραφεί οι ανάγκες που θα απομείνουν μετά από τις μεταθέσεις που θα παραγματοποιηθούν με αύτόν. Ο περιορισμός πάντως της μόνιμης κατοικίας έχει νόημα μετά από το μπάχαλο του 04, με συναδέλφους να έχουν δηλώσει 3 επιλογές και να περνούν στην τρίτη και πιο μακρινή, να μετακομίζουν εκεί, και μετά να χρειάζονται μετάθεση. Αν όλα πάνε καλά, όταν θα καλούν επιλαχόντες μετά από 3-4 χρόνια αυτοί θα μένουν ακόμα εκεί και απλά θα προσλαμβάνονται στο σπίτι τους.

redarmada
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 39
Εγγραφή: Πέμ Ιούλ 27, 2006 4:51 pm

Δημοσίευσηαπό redarmada » Πέμ Φεβ 25, 2010 5:34 pm

alex_000 έγραψε:Με πηραν τηλέφωνο σημερα να μου πουν οτι υπάρχει πρόβλημα με την αίτηση κτλ. Απο την συνομιλία κατάλαβα ότι το πρόβλημα είναι οτι είμαι μονιμος κάτοικος καλαμαριάς θεσσαλονίκης ενώ πρεπει να ειμαι κάτοικος του περιφεριακού δήμου που θέλω να δώσω πχ λαγκαδα.

Οι περιφεριακοί δήμοι της θεσσαλονίκης για τους οποίους ζητάνε υπαλλήλους(Λαγκαδας , Ρεντίνα , Χαλάστρα , Αγιος αθανάσιος κτλ) έχουν πληθυσμό 5000 - 10.000 κατοίκους. Πόσοι απο αυτούς είναι 1)ανεργοι 2)με πτύχιο 5ου επιστημονικού παιδίου 3) Mέχρι 30 χρονών............................................ ............................................την παλέβουνε?

Θα πάνε να δώσουνε maximum 10 ατομα για κάθε θέση και αποκλείεται ολόκληρη η θεσσαλονίκη απο τον διαγωνισμό. No comment..


kai pou vrikan oti esi katoikos kalamarias??
eixes dilosei kalamaria stin aitisi oti meneis??
logiko mou fainetai auto pou egine. itan xekatharo auto apo tin arxi...

alex_000
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 25, 2010 12:50 pm

Δημοσίευσηαπό alex_000 » Πέμ Φεβ 25, 2010 7:06 pm

ναι ειχα δηλώσει την διευθυνση μου στην καλαμαρια. Μου ειπαν να παω απο εκει ... Βασικα χαρισμά τους ελιωσα στις σπουδες στο πανεπιστήμιο με πτυχιό και mba για να παρακαλάω να δώσω εξετάσεις ? Δεν με ενδιαφέρει ας την ακυρώσουν ας κανουν οτι θελουν.

c.k.
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 86
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 13, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό c.k. » Πέμ Φεβ 25, 2010 7:19 pm

vassilis2010 έγραψε:
c.k. έγραψε:o φιλος σου μαλλον δεν μενει θεσσαλονικη
www.thessalonikicity.gr/.../katastasi-m ... toikia.htm -

παντως για να το τελειωνουμε το θεμα επειδη κουρασαμε τους συμφορουμιτες τελειωνω λεγοντας το εξης :

Οποιος θελει να μαθει πως μπορει να παρει βεβαιωση ΑΦΜ από εφορία και βεβαιωση μονιμου κατοικιας απο Δημο να μου στειλει π.μ να του πω τι ακριβως πρεπει να κάνει.


Aγαπητέ c.k. έχεις κάποιο mail επικοινωνίας σου γιατί όπως αναφέρει στο σύστημα αυτό τα προσωπικά μηνύματα έχουν απενεγοποιηθεί!

Τhanks for all...


ck751216@gmail.com

mariam252
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 3
Εγγραφή: Τετ Φεβ 24, 2010 7:58 pm

Δημοσίευσηαπό mariam252 » Πέμ Φεβ 25, 2010 10:36 pm

Καλησπέρα σε όλους ! Πέρα απο τα της εντοπιότητας κ της μόνιμης κατοικίας των υποψηφίων ήθελα να κάνω το εξής ερώτημα το οποιο, αν θυμάμαι κάλα, δεν διευκρινίζεται στην προκυρηξη. Μιας που οι ερωτήσεις θα έιναι πολλαπλής επιλογής είναι σχεδόν βέβαιο ότι θα προκύψουν ισοβαθμίες ειδίκα στους μεγάλους νομους όπου οι θέσεις έιναι 1-2 κ οι συμμετοχή θα είναι εξίσου μεγάλη .. Τι γίνεται σ'αυτή την περίπτωση?

Στέλλα
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 40
Εγγραφή: Τρί Δεκ 28, 2004 3:47 pm

Δημοσίευσηαπό Στέλλα » Πέμ Φεβ 25, 2010 10:40 pm

κλήρωση...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες