9K/2008 Αγροτική Τράπεζα

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
natfilip
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 60
Εγγραφή: Τετ Δεκ 02, 2009 10:17 am

Δημοσίευσηαπό natfilip » Τρί Δεκ 15, 2009 10:07 am

koukaki έγραψε:Γεια σου Koukaki!!!
σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σου...αν και είχα φροντίσει πάνω - κάτω να ενημερωθώ (από φίλη που είναι η καταγωγή της από Σπάρτη) ...εξάλλου μέχρι την 1η δημοτικού έζησα στους Μολάους...(τα πολύ παλιά τα χρόνια :P ... πώς τα φέρνει η ζωή??) η καταγωγή σου από Μολάους είναι?? λες να κάναμε και παρέα όταν ήμασταν μικρά??? αν και πρέπει να είσαι μικρότερη εγώ το 1976 γενήθηκα...εσύ? που διορίστηκες?...ζεις αλλού τώρα?
Εγώ εργάζομαι τα τελευταία 2 χρόνια...αλλά για παλαιοτερα όπως τα λες ...στάματησα να μετράω βιογραφικά και συνεντεύξεις..ώρες-ώρες αναρωτιέμαι σε πόσες συνεντεύξεις έχω πάει στη ζωή μου??
Χάρηκα :lol:


θα σου πω αν διορίστηκα όποτε αποφασίσουν να εκδώσουν τα οριστικά των ΔΕ.. δήλωσα παντού ΕΚΤΟΣ από Λακωνία... ζω Κουκάκι τώρα.. δεν έχουμε μεγάλη διαφορά, το 1978 είμαι εγώ..
κι εγώ χάρηκα γιατί μου γράφεις ότι έφυγες από εκεί στα 6 σου.. οόπτε δεν πρόλαβες να "καείς"... :wink:
Καλή σου τύχη όπου κι αν πας!!!
φιλικά, Τζένη![/quote]

Καλή επιτυχία με τα αποτελέσματα!!!!

επειδή πολύ πιθανώς να χρειαστώ τις συμβουλές σου όταν βρεθώ στα μέρη σου αν θέλεις στείλε μου ένα mail στο natfilip@yahoo.gr.... :lol: !!!
Χάρηκα και σε ευχαριστώ για τη βοήθεια!

valeksan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2009 9:26 pm

Δημοσίευσηαπό valeksan » Τρί Δεκ 15, 2009 11:14 am

Ολο απο το κακο στο χειροτερο πανε τα νέα που μαθαινω...
Πηρα παλι τηλ για τα οριστικα ΔΕ αλλα δεν πηρα απαντηση. Δεν βλεπω να βγαινουν και πολυ συντομα... Μετα τις γιορτες το βλέπω!
Το πιο ασχημο νεο όμως είναι άλλο!!! Μου είπαν απο ασεπ οτι απο την ημερομηνια εκδοσης των οριτικών αποτελεσματων μεσα σε 4 μηνες θα πρέπει να μας καλεσουν απο τον φορεα(ατε υποθέτω) για να αποδεκτούμε τη θέση ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΠ΄ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ...!!! Το ξέρατε αυτό??? Εγω παντως τωρα αγχώθηκα... Νομιζα οτι μεσα σε 4 μηνες ερχεται ο διορισμος...! Τωρα είμαι σε μεγαλο διλλημα... να παρω το πτυχειο να ψαξω αλλου δουλεια η να περιμενω το διορισμο? Αν αργησει πολυ? Περιμενα να διοριστω για να παρω το πτυχειο μου μετα ωστε να αναγνωριστει αμεσως... αλλα τωρα δε ξερω... τι να κανω αραγε? Εσεις τι λετε ρε παιδια?

chris1406
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό chris1406 » Τρί Δεκ 15, 2009 2:25 pm

Ξέρει κάποιος απο τους διοριστέους ΠΕ σε πόσο καιρό περίπου θα διοριστούμε???? Τώρα αγχώθηκα.... Εγω παραιτήθηκα γιατί ήθελα να κάτσω 2 μήνες να ξεκουραστώ.... Αλλά αν τους ξεπεράσω τους 2 μήνες τότε αυτό είναι πρόβλημα.....

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Δεκ 15, 2009 2:36 pm

Στις 2 τελευταίες προκηρύξεις της ΑΤΕ, οι επιτυχόντες ΠΕ νομίζω ξεκίνησαν δουλειά στους 2-2,5 μήνες μετά τα οριστικά.

yannis18
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 17, 2008 4:29 pm

Δημοσίευσηαπό yannis18 » Τρί Δεκ 15, 2009 2:49 pm

valeksan έγραψε:ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΠ΄ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ...!!!


Εγώ ανακοίνωσα παραίτηση για τις 30/01. Πλάκα θα έχει να επέμβει το υπουργείο και να τα ακυρώσει όλα..
Κάποιος από μέσα (ΑΤΕ) ισώς μπορεί να μας διαφωτίσει..

chris1406
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 22, 2009 1:46 pm

Δημοσίευσηαπό chris1406 » Τρί Δεκ 15, 2009 2:59 pm

aroulio έγραψε:Στις 2 τελευταίες προκηρύξεις της ΑΤΕ, οι επιτυχόντες ΠΕ νομίζω ξεκίνησαν δουλειά στους 2-2,5 μήνες μετά τα οριστικά.


Σε ευχαριστώ ! Μακάρι να γίνει και τώρα έτσι και τον Φεβρουάριο να μας καλέσουν .....

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Δεκ 15, 2009 3:13 pm

yannis18 έγραψε:
valeksan έγραψε:ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΠ΄ΑΟΡΙΣΤΟΝ ΤΗΝ ΕΓΓΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ...!!!


Εγώ ανακοίνωσα παραίτηση για τις 30/01. Πλάκα θα έχει να επέμβει το υπουργείο και να τα ακυρώσει όλα..
Κάποιος από μέσα (ΑΤΕ) ισώς μπορεί να μας διαφωτίσει..


και γω μάλλον 31/1 θα δηλώσω.
Το υπουργείο -νομίζω- δεν έχει καμία εμπλοκή σε Ν.Π.Ι.Δ. και εισηγμένη Α.Ε.

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Δεκ 15, 2009 3:22 pm

έχει μιλήσει κανείς με το HR της ΑΤΕ για το πότε αναμένονται οι πρώτες επιστολές ΠΕ εφόσον το ΦΕΚ δημοσιεύτηκε στις 10/12 :?: :?: :?:

markoscrete
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 290
Εγγραφή: Παρ Οκτ 10, 2008 8:22 am

Δημοσίευσηαπό markoscrete » Τρί Δεκ 15, 2009 3:30 pm

chris1406 έγραψε:
aroulio έγραψε:Στις 2 τελευταίες προκηρύξεις της ΑΤΕ, οι επιτυχόντες ΠΕ νομίζω ξεκίνησαν δουλειά στους 2-2,5 μήνες μετά τα οριστικά.


Σε ευχαριστώ ! Μακάρι να γίνει και τώρα έτσι και τον Φεβρουάριο να μας καλέσουν .....


ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΣΑΣ . ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΩΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ ΠΟΤΕ ΘΑ ΕΡΓΑΣΤΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΤΡΑΠΕΖΑ.

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΑ ΔΥΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ:ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΒΓΕΙ ΤΟ ΦΕΚ ΣΕ 10-15 ΗΜΕΡΕΣ ΘΑ ΛΑΒΕΤΕ ΤΗΝ 1η ΕΠΙΣΤΟΛΗ ΚΑΙ ΠΕΡΙΠΟΥ 2 ΜΗΝΕΣ ΘΑ ΑΡΧΙΣΕΤΕ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΣΤΕ

ΜΗΝ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΕ ΤΟΝ ΑΣΕΠ . ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΕ ΓΙΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΕΓΚΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΙΟΡΙΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΟΧΙ ΣΕ ΝΠΙΔ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗΣ.

ΤΟ ΑΣΕΠ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΤΟΥ.
ΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΤΗΝ ΟΡΙΖΕΙ Η ΑΓΡΟΤΙΚΗ ΤΡΑΠΕΖΑ ΟΠΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΔΥΝΑΜΙΚΟΥ ΤΗΣ ΤΡΑΠΕΖΑΣ

VanTheMan
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 565
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 28, 2008 12:44 am

Δημοσίευσηαπό VanTheMan » Τρί Δεκ 15, 2009 5:00 pm

valeksan έγραψε: Περιμενα να διοριστω για να παρω το πτυχειο μου μετα ωστε να αναγνωριστει αμεσως... αλλα τωρα δε ξερω... τι να κανω αραγε? Εσεις τι λετε ρε παιδια?


Αν κατάλαβα καλά έδωσες σαν ΔΕ και περιμένεις το διορισμό για να τους πασάρεις πτυχίο ;

Μάλλον έχεις κάνει ένα μικρό λάθος στο σκεπτικό σου : Στην ΑΤΕ σου αναγνωρίζουν οποιοδήποτε άλλο χαρτί μετά από 7ετία.

Α-ΚΥ-ΡΟ. :P

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Τρί Δεκ 15, 2009 5:45 pm

VanTheMan έγραψε:
valeksan έγραψε: Περιμενα να διοριστω για να παρω το πτυχειο μου μετα ωστε να αναγνωριστει αμεσως... αλλα τωρα δε ξερω... τι να κανω αραγε? Εσεις τι λετε ρε παιδια?


Αν κατάλαβα καλά έδωσες σαν ΔΕ και περιμένεις το διορισμό για να τους πασάρεις πτυχίο ;

Μάλλον έχεις κάνει ένα μικρό λάθος στο σκεπτικό σου : Στην ΑΤΕ σου αναγνωρίζουν οποιοδήποτε άλλο χαρτί μετά από 7ετία.

Α-ΚΥ-ΡΟ. :P


εγώ πάλι χωρίς να είμαι ακόμα (μέσα) στην ΑΤΕ νομίζω ότι ανα τακτά χρονικά διαστήματα γίνονται μαζικά αξιολογήσεις και αναγωρίσεις.
Η 8ετία είναι άμα είσαι ΠΕ και διοριστείς ως ΔΕ (νομίζω)

teknik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Τετ Φεβ 28, 2007 10:14 am

Δημοσίευσηαπό teknik » Τρί Δεκ 15, 2009 6:54 pm

aroulio έγραψε:
VanTheMan έγραψε:
valeksan έγραψε: Περιμενα να διοριστω για να παρω το πτυχειο μου μετα ωστε να αναγνωριστει αμεσως... αλλα τωρα δε ξερω... τι να κανω αραγε? Εσεις τι λετε ρε παιδια?


Αν κατάλαβα καλά έδωσες σαν ΔΕ και περιμένεις το διορισμό για να τους πασάρεις πτυχίο ;

Μάλλον έχεις κάνει ένα μικρό λάθος στο σκεπτικό σου : Στην ΑΤΕ σου αναγνωρίζουν οποιοδήποτε άλλο χαρτί μετά από 7ετία.

Α-ΚΥ-ΡΟ. :P


εγώ πάλι χωρίς να είμαι ακόμα (μέσα) στην ΑΤΕ νομίζω ότι ανα τακτά χρονικά διαστήματα γίνονται μαζικά αξιολογήσεις και αναγωρίσεις.
Η 8ετία είναι άμα είσαι ΠΕ και διοριστείς ως ΔΕ (νομίζω)


ο vantheman έχει το δίκιο. πτυχίο ανώτερης βαθμίδας από αυτήν της πρόσληψης και με ημερομηνία κτήσης προγενέστερη αυτής, αναγνωρίζεται μετά απο 7 χρόνια.
ναι μεν γίνονται υπηρεσιακά συμβούλια για αναγνωρίσεις πτυχίων αλλά η 7ετία τηρείται.

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Τρί Δεκ 15, 2009 7:29 pm

Εγω απο οσο ξερω αν το πτυχιο ειναι πριν την ληξη των αιτησεων και μπεις σαν ΔΕ περιμενεις 7 ή 8 χρονια παιζει αυτο απο υπηρεσια σε υπηρεσια, αλλα απο οτι καταλαβα ο valeksan δεν εχει ορκιστει ο ανθρωπος ακομη και περιμενει να ξεκινησει δουλεια και μετα να το παρει για να μην εχει την "ποινη" των 7 ετων.

Valeksan γνωμη μου ειναι οτι και μια μερα μετα την ληξη της προθεσμιας των αιτησεων να ορκιζοσουνα θα εισουνα οκ καθως το πτυχιο σου θα ειχε μεταγενεστερη ημεομηνια και δεν θα ειχες ποινη. Την 8ετια την βαζουν σαν ποινη αν το ειχες απο πριν γιατι σου λενε αν το ειχες θα επρεπε να δωσεις σαν ΠΕ (βεβαια την λεπτομερεια οτι και εμεις που το ειχαμε απο πριν δεν δοσαμε με ΠΕ γιατι δεν ηταν στους αποδεκτους τιτλους σπουδων δεν την ειχε σκεφτει ο νομοθετης) Γνωμη μου ειναι οτι μπορεις να ορκιστεις ανετα οπως και να εχει δεν θα χρειαστει να περιμενεις 8ετια.

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Τρί Δεκ 15, 2009 7:33 pm

teknik έγραψε:
aroulio έγραψε:
VanTheMan έγραψε:
valeksan έγραψε: Περιμενα να διοριστω για να παρω το πτυχειο μου μετα ωστε να αναγνωριστει αμεσως... αλλα τωρα δε ξερω... τι να κανω αραγε? Εσεις τι λετε ρε παιδια?


Αν κατάλαβα καλά έδωσες σαν ΔΕ και περιμένεις το διορισμό για να τους πασάρεις πτυχίο ;

Μάλλον έχεις κάνει ένα μικρό λάθος στο σκεπτικό σου : Στην ΑΤΕ σου αναγνωρίζουν οποιοδήποτε άλλο χαρτί μετά από 7ετία.

Α-ΚΥ-ΡΟ. :P


εγώ πάλι χωρίς να είμαι ακόμα (μέσα) στην ΑΤΕ νομίζω ότι ανα τακτά χρονικά διαστήματα γίνονται μαζικά αξιολογήσεις και αναγωρίσεις.
Η 8ετία είναι άμα είσαι ΠΕ και διοριστείς ως ΔΕ (νομίζω)


ο vantheman έχει το δίκιο. πτυχίο ανώτερης βαθμίδας από αυτήν της πρόσληψης και με ημερομηνία κτήσης προγενέστερη αυτής, αναγνωρίζεται μετά απο 7 χρόνια.
ναι μεν γίνονται υπηρεσιακά συμβούλια για αναγνωρίσεις πτυχίων αλλά η 7ετία τηρείται.


Vantheman νομιζω οτι αυτο που λες ειναι λιγο ΑΚΥΡΟ αν εχεις πχ profisensy μια χαρα το αναγνωριζεις και το πληρωνεσαι μολις μπεις ενα 7% και το ιδιο και το πτυχιο αν εχει ημερομηνια πριν τον Δεκεμβριο του 2008 που καναμε την αιτηση. Νομιζω οτι αυτο που λετε για το πτυχιο ισχυει για την ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΕΡΑ ΚΑΤΑΘΕΣΗΣ ΤΩΝ ΑΙΤΗΣΕΩΝ και οχι για την προσληψη. 8)

valeksan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 34
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 25, 2009 9:26 pm

Δημοσίευσηαπό valeksan » Τρί Δεκ 15, 2009 9:13 pm

Πω πω καταιγισμος μηνυμάτων! Αναψα φωτιες φαινεται..!
Μακαρι να μην ισχυει για την Ατε οπως λετε παντως στον ασεπ που πηρα είχα πει οτι προκεται για διαγωνισμο της Ατε... και μου ειπαν οτι σας μετεφερα προηγουμενως! Ευχομαι και γω να μην ισχυουν...

Οσο για το πτυχειο ακουστικαν πολλες αποψεις... Εγω νομιζα αρχικα οτι ισχυει αυτο που ειπαν αρκετοι πως αναγνωριζεται ουτως η αλλως αμεσως εφοσον την ημερα που εκανα τα χαρτια μου για Ατε δε το ειχα παρει ομως.. ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ!
Αυτο που εγραψα ομως πριν δε το 'πα τυχαια... Εχω επικοινωνησει με την διευθυνση προσωπικου της Ατε και μου ειπαν υπευθυνα πως αν αποκτησει κανεις πτυχειο εστω και μια μερα μετα την ορκομωσια στη δουλεια (ημερα διορισμου) τοτε αναγνωριζεται αυτοματα! Αλλα αν το έχει παρει νωριτερα αναγνωριζεται υστερα απο 8 χρονια! Αυτα ισχυουν σιγουρα...

Για την ημηρομηνια προσληψης όμως 'καιγομουν' γιατι τωρα τελειωνω με τη διπλωματικη μου και προφανως αν ορκιστω φευρουαριο δε θα μου αναγνωριστει στην Ατε.. Οποτε αξιζει να περιμενω για Ιουνιο?


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες