ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ (ΠΕ)

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nameless
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό nameless » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:27 pm

didani έγραψε:
UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


KAI TOTE ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ: ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΙΟ 40.000 (ΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ) ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΠΔΔ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ 80 :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΔΥ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ "ΜΙΣΗΤΗ" ΕΦΟΡΙΑ



ΣΥΜΦΩΝΩ...
ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥΣ: ΕΚΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΟΣ ΠΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1400. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΟΛΙΣ ΧΡΟΝΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ)ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 1400. ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ?

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Δευ Νοέμ 09, 2009 7:16 pm

marionik sorry δεν αναφερομουνα σε σενα! αλλα εχω φιλο που μπηκε σε νορμαχια το 2004 και ξερω τι κανει , γνωστο σε δημο που επισης ξερω και επισης σε οργανισμους οπως ΟΕΚ ή ΟΕΣ που επισης ξερω τι κανουν.

Αυτο που ειπα για το μινιμουμ μισθολογικο των εφοριακων.
(1200 ετσι ?? 8) _
Το ξερω απο ατομο που περασε το 2004.
Μην ακουτε κανεναν για τα υπολοιπα.
Το μονο που να ευχεστε μη γινει καμια στραβη και αλλαξει τπτ πριν διοριστουμε.

Οσο για την ομερτα δεν ξερω αν ειναι σωστο λαθος η οχι.
Αλλα ισχυει.

Ειχα πει οτι δε θα επανελθω και αυτη τη φορα ειναι οριστικο.

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Δευ Νοέμ 09, 2009 7:22 pm

επισης πρεπει να πω και το εξης:

το ιδιο ατομο οταν το ειχα ρωτησει το 2008 ποσα λεφτα περνουν οι εφοριακοι μου χε πει 1300!!! :D

πλεον ως μελλοντικο (αν ειμαι και στα οριστικα) συναδελφο με ειδε διαφορετικα μαλλον :wink:

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Δευ Νοέμ 09, 2009 7:25 pm

ως εδω και [b]πολλα ειπα.[/b]
ευχομαι μην μπει στο φορουμ και καταλαβει πιος ειμαι.

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Δευ Νοέμ 09, 2009 7:32 pm

nameless έγραψε:
didani έγραψε:
UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


KAI TOTE ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ: ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΙΟ 40.000 (ΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ) ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΠΔΔ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ 80 :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΔΥ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ "ΜΙΣΗΤΗ" ΕΦΟΡΙΑ



ΣΥΜΦΩΝΩ...
ΛΟΓΩ ΤΩΝ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ ΜΕ ΤΟΥΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΟΥΣ ΥΠΑΛΛΗΛΟΥΣ ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΩ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ ΤΟΥΣ: ΕΚΕΙ Ο ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΟΣ ΠΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 1400. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕ ΣΤΟΝ ΤΡΙΤΟ ΜΟΛΙΣ ΧΡΟΝΟ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ (ΟΤΑΝ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ)ΠΑΙΡΝΕΙ ΕΠΙΣΗΣ 1400. ΛΕΝΕ ΨΕΜΑΤΑ?


ΞΕΧΝΑΤΕ ΚΑΤΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!
ΤΟ ΠΩΣ ΕΞΕΛΙΣΣΟΝΤΑΙ ΟΙ ΕΠΙΔΟΜΑΤΙΚΕΣ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΣΟΥ ΣΤΟΝ ΧΡΟΝΟ! ΕΚΕΙ ΥΠΑΡΧΕΙ Η ΑΙΣΘΗΤΗ ΔΙΑΦΟΡΑ!
(Πιθανόν να είναι και 1.450 ή κάτι ανάλογο, δεν ορκίζομαι)

laky
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 4:15 pm

Δημοσίευσηαπό laky » Δευ Νοέμ 09, 2009 8:02 pm

nameless έγραψε:
UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


ΠΑΙΔΕΣ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ... ΜΙΚΡΟ! :roll:


Αγαπητα μου παιδια οι υπολοιποι νεοδιοριστοι ξεκινανε με περιπου 980. Που σας ριχνει αυτό? Ειχα ρωτησει πριν απο καποιους μηνες.

Τεσπα....

nameless
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό nameless » Δευ Νοέμ 09, 2009 8:34 pm

laky έγραψε:
nameless έγραψε:
UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


ΠΑΙΔΕΣ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ... ΜΙΚΡΟ! :roll:


Αγαπητα μου παιδια οι υπολοιποι νεοδιοριστοι ξεκινανε με περιπου 980. Που σας ριχνει αυτό? Ειχα ρωτησει πριν απο καποιους μηνες.

Τεσπα....



ΑΓΑΠΗΤΕ LAKY ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ (ΜΟΝΟ) ΣΥΓΚΡΙΤΙΚΟ... ΑΠΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΜΕ ΠΟΥ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΚΥΜΑΙΝΟΝΤΑΙ ΟΙ ΑΠΟΔΟΧΕΣ ΣΤΟ ΥΠ. ΟΙΚ..
ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΥΠΑΛΛΗΛΟΣ ΤΟΥ Γ.Λ.Κ. (ΒΡΕΘΗΚΕ ΕΚΕΙ ΜΕ ΜΕΤΑΤΑΞΗ...) ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟ ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΟΥ 1800 ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΠΛΕΟΝ ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΙΣΤΕΨΑ :!:

annak pap
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 22, 2009 12:54 pm

Δημοσίευσηαπό annak pap » Τρί Νοέμ 10, 2009 12:04 am

καλησπερα κι απο εμενα.ειμαι διοριστεα στο γενικο λογιστηριο του κρατους τε.οι τε παιρνουν λιγοτερα χρηματα απο τους πε και αν ναι ποσα?ξερετε τι ισχυει για το γλκ του κρατους σε πρωτοδιοριστο τε δημοσιονομικων?ευχαριστω!

1g2008te
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 456
Εγγραφή: Σάβ Απρ 11, 2009 3:30 pm

Δημοσίευσηαπό 1g2008te » Τρί Νοέμ 10, 2009 3:01 am

annak pap έγραψε:καλησπερα κι απο εμενα.ειμαι διοριστεα στο γενικο λογιστηριο του κρατους τε.οι τε παιρνουν λιγοτερα χρηματα απο τους πε και αν ναι ποσα?ξερετε τι ισχυει για το γλκ του κρατους σε πρωτοδιοριστο τε δημοσιονομικων?ευχαριστω!


ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ 85 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΜΟΙΒΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΕΠΙΠΕΔΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΕΦΟΡΙΑΚΟΥΣ ΟΙ ΟΠΟΙΟΙ ΕΠΟΝΤΑΙ ΤΩΝ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ.

Mini Maous
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 318
Εγγραφή: Παρ Απρ 24, 2009 12:48 pm

Δημοσίευσηαπό Mini Maous » Τρί Νοέμ 10, 2009 9:37 am

Παντως λογικο ειναι να μην λεει κανενας ΑΚΡΙΒΩΣ ποιες ειναι οι απολαβες υπαλληλων του ΥΠ.Ο.Ο., για να μην προκαλει κιολας...και επισης εδω λογω ανωνυμιας, ο καθενας μπορει να λεει ο,τι θελει...

Ελπιζω να μην αργησουμε πολυ να μαθουμε απο "πρωτο χέρι"...

rocco
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 19, 2009 4:41 pm

Δημοσίευσηαπό rocco » Τρί Νοέμ 10, 2009 11:00 am

re min mizeriazete
apo tora
xareite tin epitixia sas
ta lefta einai kala
gia ayto alloste ipirxe kai aytos o antagonismos
alla theoro oti to orario kai to ko..rema
einai ayta pou metrane perssotero apo ta fragka
SIGXARITIRIA
KAI PALI
:D :D :D :D :D :D :D :D

Ελενη Παρασκευα
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό Ελενη Παρασκευα » Τρί Νοέμ 10, 2009 11:21 am

Καλημερα. Μην προσπαθειτε να βρειτε ακριβως τον μισθο που θα παιρνετε γιατι κανεις δεν μπορει να σας τον πει με ακριβεια. Ο τελευταιος νεοδιοριστος υπαλληλος στο Υπουργειο Οικονομικων μπηκε το Φεβρουαριο του 2006, απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα.

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Τρί Νοέμ 10, 2009 11:58 am

Ελενη Παρασκευα έγραψε:Καλημερα. Μην προσπαθειτε να βρειτε ακριβως τον μισθο που θα παιρνετε γιατι κανεις δεν μπορει να σας τον πει με ακριβεια. Ο τελευταιος νεοδιοριστος υπαλληλος στο Υπουργειο Οικονομικων μπηκε το Φεβρουαριο του 2006, απο τοτε εχουν αλλαξει τα πραγματα.

+
Νομίζω το πιο σοφό εκ μέρους μας, είναι να σταματήσουμε αυτήν την παραφιλολογία...Τόσο για τον λόγο που αναφέρει η Ελένη, όσο και γι' αυτόν που ανέφερε χθες ο Armando. Η ταπεινή μου γνώμη.

Ελενη Παρασκευα
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 06, 2007 2:55 pm

Δημοσίευσηαπό Ελενη Παρασκευα » Τρί Νοέμ 10, 2009 1:47 pm

Uzesco, διοριζεσαι; που με το καλο;

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Τετ Νοέμ 11, 2009 5:47 pm

Ελενη Παρασκευα έγραψε:Uzesco, διοριζεσαι; που με το καλο;

ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΕ Ο ROUTER MOY ΧΘΕΣ. :evil:
ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΟΣ.


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες