ΜΙΣΘΟΙ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ (ΠΕ)

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
nameless
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό nameless » Δευ Νοέμ 09, 2009 2:27 pm

Panopticon έγραψε:Σου είπα με ενοχλεί το κώλυμα με το συγκεκριμένο κλάδο, λες και δεν υπάρχουν άλλοι με μεγάλες αμοιβές και επιδόματα. Μακάρι να είχαν όλοι υψηλούς μισθούς...
Προσωπικά ούτως η άλλως τα βλέπω σκουρα τα πράγματα στο άμμεσο μέλλον και το κόβω τα επιδόματα αυτά να καταργούνται για να πέσουν στη μαύρη τρύπα του ελλείματος. Μιλάω για μέσα στην επόμενη διετία-τριετία, οχι για το 2050.
Ετσι θα ικανοποιηθούν και οι ΔΥ που είναι σε υπηρεσίες με λιγότερες απολαβές (χωρίς όμως να βελτιώθουν οι δικες τους).



ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΣΕ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΤΟΥ ΥΠ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΜΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ Π.Χ. ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΕΙ 2700 ΕΥΡΩ ΝΑ ΠΟΥΝΕ "ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ 1000 ΕΥΡΩ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΕΦΑΡΜΟΣΟΥΜΕ ΕΝΙΑΙΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ"???
ΕΓΩ ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ... ΑΝ ΤΗΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΑΥΤΟΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΛΛΟΝΤΙΚΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ... ΙΣΩΣ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΟΙ ΕΠΙΤΥΧΟΝΤΕΣ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ "ΤΡΟΥΠΩΣΟΥΝ" ΟΣΟ ΤΟ ΔΥΝΑΤΟΝ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ :roll: :lol: :lol: .
ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΠΑΝΤΩΣ ΤΟΥ ΤΙ ΘΑ ΣΥΜΒΕΙ Μ' ΕΜΑΣ, ΟΙ ΔΗΜ. ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΤΡΕΨΟΥΜΕ ΣΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΘΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΟ ΠΟΥ ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΘΙΣΤΑ ΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΑΔΙΚΙΕΣ ΜΕ ΝΕΕΣ...

aroulio
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1382
Εγγραφή: Τρί Απρ 28, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό aroulio » Δευ Νοέμ 09, 2009 2:34 pm

UZESCO έγραψε:
Mini Maous έγραψε:
Panopticon έγραψε:Το επίδομα γάμου είναι 35 ευρώ και για κάθε παιδί 18 ευρώ. Μεικτά ποσά πάντα... :P


Με αυτα aroulio, φτιαχνεις 3 προίκες....


Τα 18 Ευρώ είναι για τα δύο πρώτα παιδιά. Για το 3ο και 4ο είναι γύρω στα 45 Ε, κάτι τέτοιο. Μέτρο υπέρ της πολυτεκνίας δηλαδή.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ:
Καλά είναι να κρατάμε μικρό καλάθι, όχι μόνο για το απώτερο μέλλον (μεσο-μακροπρόθεσμος ορίζοντας), αλλά και για το εγγύτατο...Τα δημόσια οικονομικά της χώρας δεν αφήνουν πολλά περιθώρια αισιοδοξίας, τουλάχιστον για όσους είναι πραγματιστές και ρίχνουν και μερικές ματιές έξω απ' το έύθραυστο κουκούλι τους. Ελλείμματα, χρέη, ασφαλιστικά ταμεία στο χείλος της χρεοκοπίας (λόγω δημογραφικού, εισφοροδιαφυγής, ύφεσης), αν δεν ληφθούν άμεσα δραστικά και πολύ επώδυνα μέτρα.


και συ στη οτοε δεν είσαι?

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Δευ Νοέμ 09, 2009 2:50 pm

aroulio έγραψε:
UZESCO έγραψε:
Mini Maous έγραψε:
Panopticon έγραψε:Το επίδομα γάμου είναι 35 ευρώ και για κάθε παιδί 18 ευρώ. Μεικτά ποσά πάντα... :P


Με αυτα aroulio, φτιαχνεις 3 προίκες....


Τα 18 Ευρώ είναι για τα δύο πρώτα παιδιά. Για το 3ο και 4ο είναι γύρω στα 45 Ε, κάτι τέτοιο. Μέτρο υπέρ της πολυτεκνίας δηλαδή.

ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΑ ΜΙΣΘΟΛΟΓΙΚΑ:
Καλά είναι να κρατάμε μικρό καλάθι, όχι μόνο για το απώτερο μέλλον (μεσο-μακροπρόθεσμος ορίζοντας), αλλά και για το εγγύτατο...Τα δημόσια οικονομικά της χώρας δεν αφήνουν πολλά περιθώρια αισιοδοξίας, τουλάχιστον για όσους είναι πραγματιστές και ρίχνουν και μερικές ματιές έξω απ' το έύθραυστο κουκούλι τους. Ελλείμματα, χρέη, ασφαλιστικά ταμεία στο χείλος της χρεοκοπίας (λόγω δημογραφικού, εισφοροδιαφυγής, ύφεσης), αν δεν ληφθούν άμεσα δραστικά και πολύ επώδυνα μέτρα.


και συ στη οτοε δεν είσαι?

Οι Τράπεζες εφαρμόζουν το minimal πλαίσιο που συμφωνείται μεταξύ αυτών και της ΟΤΟΕ.

armandomvb
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1112
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 01, 2008 9:39 pm

Δημοσίευσηαπό armandomvb » Δευ Νοέμ 09, 2009 3:03 pm

Πρεπει να καταλαβετε οτι για τους μισθους των εφοριακων επικρατει μια ομερτα.
δεν ειναι δυνατο να θελετε να τα μαθετε ολα απο ενα δημοσιο φορουμ. γιατι νομιζετε οτι δεν υπαρχει καμια αναφορα πουθενα στο ιντερνετ?

Εκτος αν θελετε να τα μοιραζεστε σε λιγα χρονια με τους υπαλληλους νομαρχιων και οργανισμων ξυσιματος.


Οχι δεν ειναι το μινιμουν 1600 καθαρα για ΠΕ εχοντας υπολογισει και τις κρατησεις του πρωτου χρονου.
1200 ειναι!


οποιος καταλαβε καταλαβε
δε θα επανελθω

didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Δευ Νοέμ 09, 2009 3:10 pm

aroulio έγραψε:Καλημέρα, (μέλλοντες ΠΕ Εφοριακοί) συνάδελφοι

Ερωτήματα
1)Μισθολογικό
2)Ωράριο
3)Χρονοδιάγραμμα οριστικών και διορισμού
4)Γνωρίζει κανείς έγκυρα τι ισχύει για επιδόματα γάμου και τέκνων?
Didani μήπως?


ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΠΕ ΔΥ
1) MΙΣΘΟΣ ΠΕ
1Ος ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 860 ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΕΑΔΥ ΤΠΔΠΔ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΥΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΑΔΥ + ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΠΙ 24ΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

ΣΤΑ 860 ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 176 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΝ 150 ΕΥΡΩ
ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 113 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΔΙΒΕΤ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙ ΤΑ 800 ΜΕ 1100 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ

+ 10 ΕΥΡΩ ΕΠΙ 22 ΜΕΡΕΣ ΗΤΟΙ 220 ΕΥΡΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΟΝΟ ΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΗΤΕ ΟΔΟΙΠΟΡΟΥΝ ΗΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟ
(ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΟΥΝ)

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΥΠΕΡΩΡΙΕςΣ ΣΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΗΝΙΑΙΩΣ

2) ΩΡΑΡΙΟ ΔΥ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ 7.30-3 ΕΙΤΕ ΤΟ 9-4.30

3) ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΟΩ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΒΑΝΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑ;ΛΑΒΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

4) ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΗΔΗ

ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΔΙΒΕΤ

didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Δευ Νοέμ 09, 2009 3:19 pm

didani έγραψε:
aroulio έγραψε:Καλημέρα, (μέλλοντες ΠΕ Εφοριακοί) συνάδελφοι

Ερωτήματα
1)Μισθολογικό
2)Ωράριο
3)Χρονοδιάγραμμα οριστικών και διορισμού
4)Γνωρίζει κανείς έγκυρα τι ισχύει για επιδόματα γάμου και τέκνων?
Didani μήπως?


ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΠΕ ΔΥ
1) MΙΣΘΟΣ ΠΕ
1Ος ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 860 ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΕΑΔΥ ΤΠΔΠΔ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΥΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΑΔΥ + ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΠΙ 24ΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

ΣΤΑ 860 ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 176 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΝ 150 ΕΥΡΩ
ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 113 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΔΙΒΕΤ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙ ΤΑ 800 ΜΕ 1100 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ

+ 10 ΕΥΡΩ ΕΠΙ 22 ΜΕΡΕΣ ΗΤΟΙ 220 ΕΥΡΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΟΝΟ ΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΗΤΕ ΟΔΟΙΠΟΡΟΥΝ ΗΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟ
(ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΟΥΝ)

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΥΠΕΡΩΡΙΕςΣ ΣΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΗΝΙΑΙΩΣ

2) ΩΡΑΡΙΟ ΔΥ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ 7.30-3 ΕΙΤΕ ΤΟ 9-4.30

3) ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΟΩ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΒΑΝΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑ;ΛΑΒΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ



4) ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΗΔΗ

ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΔΙΒΕΤ


ΛΟΙΠΟΝ ΑΚΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΓΙΑ ΜΙΣΘΟ
ΒΑΣΙΚΟΣ ΜΙΣΘΟΣ: 837,00
ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ: 150,00
ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΔΙΑΦΟΡΑ ν.3205/03 176,00
ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ: 35,00
ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ: 36, 00 ΤΑ ΔΥΟ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ 45 ΤΟ ΤΡΙΤΟ

ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ
ΜΤΠΥ:4% ΣΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΚΑΙ 1% ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ
ΤΠΔΥ: 4% ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΕΙΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
ΤΕΑΔΥ: 3% ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΕΙΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
ΥΓΕΙΟΝΟΜ. ΠΕΡΙΘΑΛΨΗ: 2,55% ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΕΙΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ
ΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ ΔΗΜΟΣΙΟΥ: 6, 67% ΣΤΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΩΝ ΑΠΟΔΟΧΩΝ ΜΕΙΟΝ ΤΟ ΚΙΝΗΤΡΟ ΑΠΟΔΟΣΗΣ

ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΜΠΑΙΝΩ ΤΩΡΑ ΣΕ ΥΨΗΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ ΚΑΝΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΟ ΒΑΣΙΚΟ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ ΜΙΣΘΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ :lol:

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Δευ Νοέμ 09, 2009 3:48 pm

armandomvb έγραψε:Πρεπει να καταλαβετε οτι για τους μισθους των εφοριακων επικρατει μια ομερτα.
δεν ειναι δυνατο να θελετε να τα μαθετε ολα απο ενα δημοσιο φορουμ. γιατι νομιζετε οτι δεν υπαρχει καμια αναφορα πουθενα στο ιντερνετ?

Εκτος αν θελετε να τα μοιραζεστε σε λιγα χρονια με τους υπαλληλους νομαρχιων και οργανισμων ξυσιματος.

Οχι δεν ειναι το μινιμουν 1600 καθαρα για ΠΕ εχοντας υπολογισει και τις κρατησεις του πρωτου χρονου.
1200 ειναι!


οποιος καταλαβε καταλαβε
δε θα επανελθω


σε πληροφορω ως πρωην υπαλληλος ισως στον ποιο κακοπληρωμενο δημοσιο φορεα αυτη την στιγμη στο ελληνικο δημοσιο ειχα την χαρα να κανω την ιδια δουλεια ενος δημοσιονομικου και να πληρωνομαι με 1050..ενω αυτος παιρνει 2500+ ευρω..ωωωω ναι ειχα την χαρα να δουλευω ως ενας ταπεινος υπαλληλος στον επιτροπο του ελεγκτικου συνεδριου που στεγαζοταν στην υπηρεσια μου..εχω ελεγξει δαπανη και δαπανη..και σε πληροφορω οτι οι εφοριακοι δεν ειναι αυτοι που σκιζονται και στην δουλεια ουτε αυτοι του ελεγκτικου..φυσικα ολοι παραπονιονται..αλλα να σου πω ρε αρμαντο..την δουλεια που εκανε αυτος την εκανα και εγω..αυτος ειναι ποιο μαγκας να παιρνει τα 2500+?? οχι βεβαια .. για αυτο και η ομερτα..ολοι αυτοι που μπηκανε με μεταταξεις θα λενε τον μισθο που θα περνουνε ????οχι βεβαια..

με ενοχλησε ιδιατερα αυτο που εγραψες για τους υπαλληλους των νομαρχιων και τον οργανισμων ξυσιματος..δεν ειναι ολοι οι φορεις το ιδιο..και δεν ειναι και ολοι οι υπαλληλοι μεσα σε εναν φορεα το ιδιο...καλο ειναι να μην γενικευεις..εξαρταται απο την κουλτουρα ή την βλαχια και την κουτοπονηρια του καθενος..βλαχους τεμπεληδες θα βρεις πολλους στο υποιο..δεν σημαινει οτι αξιζουν τα λεφτα που παιρνουν..και φυσικα ειναι αυτοι που το κανουν και τουμπεκι στην ερωτηση ποσα παιρνεις..και φυσικα πολυ θα ηθελα να δω τα μελη αυτου του φορουμ οταν με το καλο μπει η πρωτη σας μισθοδοσια να μας πειτε επειτελους τι ακριβως χασαμε..και πιστευω οτι πολλοι δεν θα εχουν κανενα προβλημα να πουν..η ομερτα κοκ ειναι μακακιες..οταν τα λεφτα τα δουλευεις και τα παιρνεις δεν εχεις κανενα προβλημανα πεις ποσα ειναι..εχω διορισθει σε διαφορους φορεις και εχω δει την σαπιλα του δημοσιου πολυ καλα...αλλα αν καποιος με ρωτησει ποσος ειναι ο μισθος μου δεν τον κρυβω..γιατι αλλωστε???τα εκλεψα???οχι ..αλλα τα δουλεψα...

gotzilla
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 165
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 08, 2008 3:36 pm

Δημοσίευσηαπό gotzilla » Δευ Νοέμ 09, 2009 3:56 pm

didani έγραψε:
aroulio έγραψε:Καλημέρα, (μέλλοντες ΠΕ Εφοριακοί) συνάδελφοι

Ερωτήματα
1)Μισθολογικό
2)Ωράριο
3)Χρονοδιάγραμμα οριστικών και διορισμού
4)Γνωρίζει κανείς έγκυρα τι ισχύει για επιδόματα γάμου και τέκνων?
Didani μήπως?


ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΠΕ ΔΥ
1) MΙΣΘΟΣ ΠΕ
1Ος ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 860 ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΕΑΔΥ ΤΠΔΠΔ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΥΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΑΔΥ + ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΠΙ 24ΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

ΣΤΑ 860 ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 176 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΝ 150 ΕΥΡΩ
ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 113 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΔΙΒΕΤ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙ ΤΑ 800 ΜΕ 1100 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ

+ 10 ΕΥΡΩ ΕΠΙ 22 ΜΕΡΕΣ ΗΤΟΙ 220 ΕΥΡΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΟΝΟ ΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΗΤΕ ΟΔΟΙΠΟΡΟΥΝ ΗΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟ
(ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΟΥΝ)

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΥΠΕΡΩΡΙΕςΣ ΣΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΗΝΙΑΙΩΣ

2) ΩΡΑΡΙΟ ΔΥ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ 7.30-3 ΕΙΤΕ ΤΟ 9-4.30

3) ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΟΩ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΒΑΝΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑ;ΛΑΒΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

4) ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΗΔΗ

ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΔΙΒΕΤ


Μερικά σχόλια επ'αυτών: Το ΔΙΒΕΕΤ ξεκινάει ενδεχομένως από 800 περίπου, αλλά φτάνει αρκετά παραπάνω από 1100, αναλόγως του μισθολογικού κλιμακίου, που εξαρτάται από τη συνολική προϋπηρεσία στο δημόσιο. Το ΔΕΤΕ είναι κατά τι μεγαλύτερο.
Υπερωρίες σίγουρα δεν παίρνουν όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι, αλλά ορισμένοι. Δεν γνωρίζω ειδικότερα για το Υπ.Οικ. Πάντως και να παίρνουν υπερωρίες, ή αμοιβές από επιτροπές κλπ., μόνο εκ των έσω θα το μάθουμε!
Για το ωράριο, νομίζω ότι στην επαρχία τουλάχιστον, ισχύει το 7:30- 3:00 γενικά στο δημόσιο, και στο Υπ.Οικ.
Επίσης παραθέτω ποστ του tsitsios, που νομίζω ότι είναι κοντά στην πραγματικότητα:
ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ, κλιμακιο 16, εγγαμος, ενα παιδι, οχι παραμεθοριο

βασικος...............................14 (μήνες) Χ 969 : 13.566
ΔΕΤΕ..................................12 (μήνες) Χ 1173 : 14.076
εξ. κινησης...........................220 (ημέρες) Χ 10 : 2.200

didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:01 pm

gotzilla έγραψε:
didani έγραψε:
aroulio έγραψε:Καλημέρα, (μέλλοντες ΠΕ Εφοριακοί) συνάδελφοι

Ερωτήματα
1)Μισθολογικό
2)Ωράριο
3)Χρονοδιάγραμμα οριστικών και διορισμού
4)Γνωρίζει κανείς έγκυρα τι ισχύει για επιδόματα γάμου και τέκνων?
Didani μήπως?


ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΟΥ ΩΣ ΠΑΛΙΟΤΕΡΗ ΠΕ ΔΥ
1) MΙΣΘΟΣ ΠΕ
1Ος ΧΡΟΝΟΣ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 860 ΚΑΘΑΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΥΠΕΡ ΤΕΑΔΥ ΤΠΔΠΔ ΘΑ ΔΕΙΣ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΚΡΑΤΗΣΗ ΥΠΕΡ ΤΟΥ ΤΑΜΕΙΟΥ ΤΩΝ ΦΑΡΜΑΚΟΥΠΑΛΛΗΛΩΝ ΑΥΤΑ ΕΙΠΑΜΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΟΙ ΟΠΟΙΕς ΑΦΟΡΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΤΕΑΔΥ + ΑΥΞΗΜΕΝΕΣ ΚΑΤΑ 40% ΚΑΙ ΕΠΙ 24ΜΗΝΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΤΑΜΕΙΑ ΓΙ ΑΥΤΟ ΚΑΙ Ο ΧΑΜΗΛΟΣ ΜΙΣΘΟΣ

ΣΤΑ 860 ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΩΝ 176 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΩΝ 150 ΕΥΡΩ
ΕΠΙΔΟΜΑ ΤΕΚΝΩΝ ΚΑΙ ΓΑΜΟΥ ΕΓΩ ΜΕ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ 113 ΕΥΡΩ ΚΑΘΑΡΑ
ΑΠΟ ΚΕΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΔΙΒΕΤ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙ ΤΑ 800 ΜΕ 1100 ΕΥΡΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΟΦΕΙΛΕΤΑΙ ΑΥΤΗ Η ΔΙΑΦΟΡΑ

+ 10 ΕΥΡΩ ΕΠΙ 22 ΜΕΡΕΣ ΗΤΟΙ 220 ΕΥΡΩ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΝΑΙ ΜΕΝ ΟΝΟ ΜΑΖΟΝΤΑΙ ΟΔΟΙΠΟΡΙΚΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΣΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΦΟΡΙΑΚΟΙ ΗΤΕ ΟΔΟΙΠΟΡΟΥΝ ΗΤΑ ΚΑΘΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΓΡΑΦΕΙΟ
(ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΝΑ ΟΝΟΜΑΤΙΖΟΝΤΑΙ ΤΑ ΕΠΙΔΟΜΑΤΑ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΩΣ ΤΟΥ ΣΚΟΠΟΥ ΠΟΥ ΠΛΗΡΟΥΝ)

ΕΠΙΣΗΣ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΥ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΥΠΕΡΩΡΙΕςΣ ΣΕ ΜΗΝΙΑΙΑ ΒΑΣΗ ΚΑΙ ΟΙ ΟΠΟΙΕΣ ΑΓΓΙΖΟΥΝ ΤΑ 200 ΕΥΡΩ ΜΗΝΙΑΙΩΣ

2) ΩΡΑΡΙΟ ΔΥ
ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΙΣΧΕΙ ΓΙΑ 1 ΕΤΟΣ ΚΑΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙΣ ΕΙΤΕ ΤΟ ΩΡΑΡΙΟ 7.30-3 ΕΙΤΕ ΤΟ 9-4.30

3) ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΚΑΝΟΝΙΚΑ Ο ΝΟΜΟΣ ΛΕΕΙ ΘΕΛΕΙ 4 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΕΝΟΩ ΚΑΙ ΔΙΟΡΙΣΜΟ ΑΠΟ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΒΑΝΕ ΤΡΕΙΣ ΒΔΟΜΑΔΕΣ ΝΑ ΒΓΕΙ ΦΕΚ ΠΕΡΙΠΟΥ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΠΟ ΦΕΚ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΣ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΑΝΑ;ΛΑΒΕΙ ΥΠΗΡΕΣΙΑ

4) ΤΟ ΤΕΤΑΡΤΟ ΕΡΩΤΗΜΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΘΗΚΕ ΗΔΗ

ΑΝ ΘΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΣΘΟ ΘΑ ΨΑΞΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙ ΤΩΝ ΚΡΑΤΗΣΕΩΝ ΣΤΟΝ ΒΑΣΙΚΟ ΠΛΗΝ ΤΟΥ ΔΙΒΕΤ


Μερικά σχόλια επ'αυτών: Το ΔΙΒΕΕΤ ξεκινάει ενδεχομένως από 800 περίπου, αλλά φτάνει αρκετά παραπάνω από 1100, αναλόγως του μισθολογικού κλιμακίου, που εξαρτάται από τη συνολική προϋπηρεσία στο δημόσιο. Το ΔΕΤΕ είναι κατά τι μεγαλύτερο.
Υπερωρίες σίγουρα δεν παίρνουν όλοι οι δημόσιοι υπάλληλοι, αλλά ορισμένοι. Δεν γνωρίζω ειδικότερα για το Υπ.Οικ. Πάντως και να παίρνουν υπερωρίες, ή αμοιβές από επιτροπές κλπ., μόνο εκ των έσω θα το μάθουμε!
Για το ωράριο, νομίζω ότι στην επαρχία τουλάχιστον, ισχύει το 7:30- 3:00 γενικά στο δημόσιο, και στο Υπ.Οικ.
Επίσης παραθέτω ποστ του tsitsios, που νομίζω ότι είναι κοντά στην πραγματικότητα:
ΠΕ ΤΕΛΩΝΕΙΑΚΩΝ, κλιμακιο 16, εγγαμος, ενα παιδι, οχι παραμεθοριο

βασικος...............................14 (μήνες) Χ 969 : 13.566
ΔΕΤΕ..................................12 (μήνες) Χ 1173 : 14.076
εξ. κινησης...........................220 (ημέρες) Χ 10 : 2.200


ΓΙΑ ΤΟ ΔΙΒΕΤ ΕΙΠΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ
ΑΛΛΑ ΑΝ ΕΣΥ ΔΕΙΣ 969 ΚΑΘΑΡΟ ΜΙΣΘΟ Η ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΑΛΛΗΛΟΚΕΡΑΣΤΟΥΜΕ ΚΑΦΕΔΑΚΙ :lol:
ΕΓΩ ΣΟΥ ΑΝΕΛΥΣΑ ΑΚΡΙΒΩΣ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑ ΩΣ ΠΡΩΤΟΔΙΟΡΙΣΤΗ ΔΕΝ ΤΑ ΒΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΜΟΥ
ΟΣΟ ΓΙΑ ΥΠΕΡΩΡΙΕς ΝΑ ΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΟΤΙ ΤΙς ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΣΕ ΕΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΕΛΩΝΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ "ΠΛΑΣΜΑΤΙΚΕΣ"

laky
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 108
Εγγραφή: Δευ Σεπ 17, 2007 4:15 pm

Δημοσίευσηαπό laky » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:03 pm

Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:08 pm

laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...

didani
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1082
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 11, 2009 9:40 pm

Δημοσίευσηαπό didani » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:13 pm

UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


KAI TOTE ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟ ΠΟΛΥ ΑΠΛΟ ΚΑΙ ΚΑΡΑΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ: ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΥΠΟΒΑΛΛΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΥΠΟΙΟ 40.000 (ΝΑΙ ΧΙΛΙΑΔΕΣ) ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΤΑΤΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΝΠΔΔ ΔΕΝ ΞΕΠΕΡΝΟΥΝ ΤΙΣ 80 :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΑΡΕΣΕΙ ΣΤΟΝ ΔΥ Η ΑΙΣΘΗΣΗ ΤΟΥ ΝΑ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΣΤΗΝ "ΜΙΣΗΤΗ" ΕΦΟΡΙΑ

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:15 pm

laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


παλαιοτερα οπως στην δεκαετια του 80???? αυτοι καποιο επιδοματακη σου κρυβανε..ή ειναι απλα πολυ κοπμλεξικοι...μην ξερουν οι αλλοι τι παιρνουμε γιατι πιστευουμε οτι παιρνμουμε πολυ παραπανω για την δουλεια που κανουμε και ερθουν και τα κοψουν..καπως ετσι ειναι η νοοτροπια στο δημοσιο..υπαρχιε βεβαια και η αντιληψη νουμερο 2 σιγα μην του πω και μετα ερθει και αυτος και τα παιρνει..οχι μονο εγω θα τα παιρνω..αστον να νομιζει οτι ειναι ψιλοκαλουστικα να μην λυσσαει κιολας..

τον πρωτο χρονοοι κρατησεις για εν αταμειο δημοσιων υπαλληλων ειναι διπλες..τον δευτερο χρονο θα αυξηθει ο μισθος κατα 80-100 ευρω..τουλαχιστον σε αλλους φορεις ισχυει..νομιζω και στις δου το ιδιο θα ειναι..

nameless
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 826
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 11:29 pm

Δημοσίευσηαπό nameless » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:15 pm

UZESCO έγραψε:
laky έγραψε:Εχω ρωτησει παλαιοτερα εργαζομενους σε 2 ΔΟΥ και μου χουν πει και οι 2 ότι μεσες άκρες ο μηνιαίος μισθός του ΠΕ νεοδιοριστου ειναι γυρω στα 1350 ευρω.


Κάτι παρόμοιο έχω ακούσει κι εγώ, πριν ένα χρόνο περίπου, λίγο πριν την υποβολή της αίτησης για τον 1Γ. Γύρω στα 1.400, κάπου εκεί...


ΠΑΙΔΕΣ ΟΛΟΙ ΛΕΜΕ ΝΑ ΚΡΑΤΑΜΕ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ... ΜΙΚΡΟ! :roll:

zarif
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2009 2:38 pm

Δημοσίευσηαπό zarif » Δευ Νοέμ 09, 2009 4:16 pm

armandomvb έγραψε:Πρεπει να καταλαβετε οτι για τους μισθους των εφοριακων επικρατει μια ομερτα.
δεν ειναι δυνατο να θελετε να τα μαθετε ολα απο ενα δημοσιο φορουμ. γιατι νομιζετε οτι δεν υπαρχει καμια αναφορα πουθενα στο ιντερνετ?

Εκτος αν θελετε να τα μοιραζεστε σε λιγα χρονια με τους υπαλληλους νομαρχιων και οργανισμων ξυσιματος.


Οχι δεν ειναι το μινιμουν 1600 καθαρα για ΠΕ εχοντας υπολογισει και τις κρατησεις του πρωτου χρονου.
1200 ειναι!


οποιος καταλαβε καταλαβε
δε θα επανελθω


+++++
Δε χρειαζεται κατι παραπανω...


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 20 επισκέπτες