ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
ag77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 12:28 pm

ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό ag77 » Παρ Οκτ 16, 2009 11:52 am

ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ TOPIC ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 001 ΚΑΙ 002 .ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΜΕ Η ΝΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΟΥΜΕ.
ΠΩΣ ΚΙΝΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ?
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ? ΜΗΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ.
Το e-mail μου ΕΙΝΑΙ cookie-77@windowslive.com
ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΕΔΩ.
ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ FORUM ΟΤΙ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕ Η ΟΛΟΜΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ.ΑΛΗΘΕΥΕΙ?ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.

DIMIS21
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τρί Μάιος 26, 2009 1:39 pm

Re: ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ

Δημοσίευσηαπό DIMIS21 » Παρ Οκτ 16, 2009 3:01 pm

ag77 έγραψε:ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΟΥΜΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟ TOPIC ΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΣΤΟΝ ΠΙΝΑΚΑ ΔΙΟΡΙΣΤΕΩΝ ΕΞ ΑΙΤΙΑΣ ΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ 001 ΚΑΙ 002 .ΓΙΑ ΝΑ ΑΛΛΗΛΟΒΟΗΘΗΘΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΟΥΜΕ Η ΝΑ ΝΑ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΤΟΥΜΕ.
ΠΩΣ ΚΙΝΗΘΗΚΑΤΕ ΜΕ ΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ?
ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΤΕ ΕΝΣΤΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΩ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ? ΜΗΝ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΑΝ ΑΥΤΟ ΣΑΣ ΕΜΠΟΔΙΖΕΙ.
Το e-mail μου ΕΙΝΑΙ cookie-77@windowslive.com
ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΘΑ ΚΙΝΗΘΟΥΜΕ ΝΟΜΙΚΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΝΣΤΑΣΗ ΕΔΩ.
ΔΙΑΒΑΣΑ ΣΤΟ FORUM ΟΤΙ ΣΥΝΕΔΡΙΑΣΕ Η ΟΛΟΜΕΛΕΙΑ ΤΟΥ ΑΣΕΠ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΩΔΙΚΩΝ.ΑΛΗΘΕΥΕΙ?ΕΧΕΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ.


Να σε ρωτησω αν επιτρεπεται?ειχες βαθμο που θα ησουν στους διοριστεους κ δεν εισαι γιατι ειχες ξεχασει τους περιφημους κωδικους?

nikelef
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 10, 2009 9:23 am

Δημοσίευσηαπό nikelef » Παρ Οκτ 16, 2009 8:54 pm

δεν νομιζω να υπαρχουν σοβαρες ελπιδες δικαιωσης φιλε δεν στο λεω κακοπροαιρετα αλλα αν καταλαβα καλα δεν εβαλες τους κωδικους στην αιτηση...τελος το παιχνιδι αδικος κοπος για μενα

miss D.G.
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό miss D.G. » Παρ Οκτ 16, 2009 11:52 pm

Συμφωνώ και εγώ με τον nikelef. Αν δικαιωθείτε εσείς θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου. Είναι κρίμα να μείνει κάποιος απ'έξω για κάτι τόσο μικρό, αλλά είναι μεγάλη αδικία και για όσους είχαν συμπληρώσει σωστά την αίτηση να χάσουν την θέση που κέρδισαν με το να δικαιωθούν κάποιοι που δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στην προκήρυξη. Η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της αίτησης άλλωστε είναι αποκλειστικά του υποψηφίου. Την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. :wink:

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Σάβ Οκτ 17, 2009 1:41 pm

miss D.G. έγραψε:Συμφωνώ και εγώ με τον nikelef. Αν δικαιωθείτε εσείς θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου. Είναι κρίμα να μείνει κάποιος απ'έξω για κάτι τόσο μικρό, αλλά είναι μεγάλη αδικία και για όσους είχαν συμπληρώσει σωστά την αίτηση να χάσουν την θέση που κέρδισαν με το να δικαιωθούν κάποιοι που δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στην προκήρυξη. Η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της αίτησης άλλωστε είναι αποκλειστικά του υποψηφίου. Την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. :wink:


Μπορεί να μην έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στη συμπλήρωση της αίτησης αλλά έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στο διάβασμα και στο γραπτό. Τι από τα δύο είναι σημαντικότερο? Να συμπληρώσεις σωστά το κουτάκι ή να ξέρεις απ'έξω το ΕΓΛΣ?

pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής
Δημοσιεύσεις: 2577
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 03, 2009 4:32 am

Δημοσίευσηαπό pavlos-thess » Σάβ Οκτ 17, 2009 1:48 pm

Obscurus2 έγραψε:
miss D.G. έγραψε:Συμφωνώ και εγώ με τον nikelef. Αν δικαιωθείτε εσείς θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου. Είναι κρίμα να μείνει κάποιος απ'έξω για κάτι τόσο μικρό, αλλά είναι μεγάλη αδικία και για όσους είχαν συμπληρώσει σωστά την αίτηση να χάσουν την θέση που κέρδισαν με το να δικαιωθούν κάποιοι που δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στην προκήρυξη. Η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της αίτησης άλλωστε είναι αποκλειστικά του υποψηφίου. Την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. :wink:


Μπορεί να μην έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στη συμπλήρωση της αίτησης αλλά έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στο διάβασμα και στο γραπτό. Τι από τα δύο είναι σημαντικότερο? Να συμπληρώσεις σωστά το κουτάκι ή να ξέρεις απ'έξω το ΕΓΛΣ?


Με την ιδια λογικη μπορει αυριο μεθαυριο να "ξεχασεις" που βαζεις την υπογραφη σου. Νομιζω οτι η υπευθυνοτητα ειναι σιγουρα ενα προσον αναγκαιο για οποιαδηποτε θεση εργασιας.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Σάβ Οκτ 17, 2009 1:55 pm

Δεν λέω ότι είμαι υπέρ του να δικαιωθούν. Αλλά σίγουρα δεν θα έπρεπε να τους είχε επιτραπεί να δώσουν εξετάσεις κι έτσι δεν θα υπήρχε αυτό το πρόβλημα.

miss D.G.
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 203
Εγγραφή: Τετ Οκτ 07, 2009 9:55 pm

Δημοσίευσηαπό miss D.G. » Σάβ Οκτ 17, 2009 2:59 pm

Obscurus2 έγραψε:
miss D.G. έγραψε:Συμφωνώ και εγώ με τον nikelef. Αν δικαιωθείτε εσείς θα ανοίξουν οι ασκοί του Αιόλου. Είναι κρίμα να μείνει κάποιος απ'έξω για κάτι τόσο μικρό, αλλά είναι μεγάλη αδικία και για όσους είχαν συμπληρώσει σωστά την αίτηση να χάσουν την θέση που κέρδισαν με το να δικαιωθούν κάποιοι που δεν έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στην προκήρυξη. Η ευθύνη της σωστής συμπλήρωσης της αίτησης άλλωστε είναι αποκλειστικά του υποψηφίου. Την επόμενη φορά να είστε πιο προσεκτικοί. :wink:


Μπορεί να μην έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στη συμπλήρωση της αίτησης αλλά έδωσαν την απαιτούμενη προσοχή στο διάβασμα και στο γραπτό. Τι από τα δύο είναι σημαντικότερο? Να συμπληρώσεις σωστά το κουτάκι ή να ξέρεις απ'έξω το ΕΓΛΣ?


Και όλη την εγκυκλοπαίδεια να ξέρεις απ'έξω αν δεν μπορείς να διαβάσεις μια προκήρυξη και να καταλάβεις τι λέει και πως να συμπληρώσεις μια απλή αίτηση νομίζω κάτι σημαίνει. Και απο την στιγμή που η προκήρυξη ξεκαθαρίζει ότι πρέπει να συμπληρώσεις σωστά την αίτηση για να μην αποκλειστείς, τελικά αυτό είναι το πιο σημαντικό.

Obscurus2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 401
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 27, 2009 3:05 pm

Δημοσίευσηαπό Obscurus2 » Σάβ Οκτ 17, 2009 3:44 pm

Κατ΄αρχάς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είδους παράλειψη έχει ο καθένας στην αίτησή του και πώς αυτή προέκυψε! Δεν είναι απόλυτο ότι δεν τη διάβασε σωστά! Εγώ επιμένω ότι το ζήτημα δεν είναι απλό κι ας γράφει η προκήρυξη ό,τι θέλει! Αν έκαναν έναν ουσιαστικό έλεγχο πριν τις εξετάσεις όλα θα ήταν ξεκάθαρα, τώρα σκ@τ@ τα έκαναν!

damararos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Μάιος 23, 2006 1:08 pm

Δημοσίευσηαπό damararos » Σάβ Οκτ 17, 2009 4:09 pm

Obscurus2 έγραψε:Κατ΄αρχάς δεν μπορούμε να ξέρουμε τι είδους παράλειψη έχει ο καθένας στην αίτησή του και πώς αυτή προέκυψε! Δεν είναι απόλυτο ότι δεν τη διάβασε σωστά! Εγώ επιμένω ότι το ζήτημα δεν είναι απλό κι ας γράφει η προκήρυξη ό,τι θέλει! Αν έκαναν έναν ουσιαστικό έλεγχο πριν τις εξετάσεις όλα θα ήταν ξεκάθαρα, τώρα σκ@τ@ τα έκαναν!


Ξε-ρου-με. 8) Η 001 Η 002 ειναι

Σελιδα 1221 στις 4-αυγουστου-09 http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18300 ο babeuf γραφει "Καλησπέρα.
Εδωσα στον διαγωνισμό κατηγορία ΔΕ. Έπιασα μαζί με την προσαυξηση απολυτηρίου λυκείου, και μόνο, 99,38 μόρια.
Περιέλαβα στον φάκελο και χαρτί αγγλικών και χαρτί υπολογιστών. απορρίφθηκα γιατί δεν συμπλήρωσα κωδικούς 001 και 002 στην αίτηση, αφού δεν μου αναγνώρισαν τα χαρτιά που είχα καταθέσει. "

Παρακατω σε ερωτηση συνυποψηφιου για το ΠΩΣ το εμαθε ειπε "Τι πως το έμαθα. Δεν είδα το όνομά μου πουθενά, πήρα τηλ στον ΑΣΕΠ και μου το είπαν και πήγα την επομένη εκει και το επιβεβαίωσα. "

damararos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Μάιος 23, 2006 1:08 pm

Δημοσίευσηαπό damararos » Σάβ Οκτ 17, 2009 4:25 pm

Τοσο καιρο βλεπαμε το "δενδρο" και δε βλεπαμε το "δασος".

Το "δασος" ειναι ο Πινακας Απορριπτεων που ποτε δεν βγηκε στις 31-7-2009 για ΔΕ και ΤΕ ενω μεσα σε αυτο το φορουμ απο ΤΟΤΕ ειχαμε συνυποψηφιους μας ΤΕ και ΔΕ που δεν ειχαν δει το ονομα τους πουθενα γιατι ξεχασαν τους κωδικους 001,002.(Παρακατω θα δειτε τα ποστ τους που δεν τα ειχαμε προσεξει ΤΟΤΕ.)

ο ασεπ λειτουργησε ομως ΑΠΟ ΤΟΤΕ πολυ σωστα και ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ απο τον 1Γ και πολυ καλα θα κανει να το οριστικοποιησει αυτο και τις επομενες μερες η Ολομέλεια αφου η προκήρυξη είναι σαφής, αποκλείεται να γίνουν δεκτές όλες αυτές οι ενστάσεις σε σχέση με τη μη αναγραφή του κωδικού 001 η 002. 100% το πορισμα θα ειναι απορριπτικο. ΛΑΘΟΣ ΑΙΤΗΣΗ = ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΟΣ και φυσικα αυτο ΣΠΡΩΧΝΕΙ τη βαση ΠΕ προς τα ΚΑΤΩΩΩΩ αναλογα με το ΠΟΣΟΙ ΠΕ γραψαν καλα αλλα α-πο-ρρι-πτο-νται.Ειδωμεν ποσοι ηταν ΠΕ...

Σελιδα 1181 η ΜΑΝΝΙΑ στις 31-ιουλιου-2009 γραφει οτι δεν εβρισκε το ονομα της στους επιτυχοντες
εδω-> http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=17700
Στο τοπικ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕ 1Γ/2008 εγραφε οτι εγραψε 77

---------------------------------------------
Σελιδα 1210 http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18135
η NMBBAB ο marionik και ο fin9931 πολυ σωστα απο τοτε(2-αυγουστου-09) κραυγαζανε για το ΓΙΑΤΙ δεν υπηρχε πινακας απορριπτεων

-----------------------------------------
Σελιδα 1221 στις 4-αυγουστου-09ο babeuf γραφει "Καλησπέρα.
Εδωσα στον διαγωνισμό κατηγορία ΔΕ. Έπιασα μαζί με την προσαυξηση απολυτηρίου λυκείου, και μόνο, 99,38 μόρια.
Περιέλαβα στον φάκελο και χαρτί αγγλικών και χαρτί υπολογιστών. απορρίφθηκα γιατί δεν συμπλήρωσα κωδικούς 001 και 002 στην αίτηση, αφού δεν μου αναγνώρισαν τα χαρτιά που είχα καταθέσει. " http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18300
Παρακατω σε ερωτηση συνυποψηφιου για το ΠΩΣ το εμαθε ειπε "Τι πως το έμαθα. Δεν είδα το όνομά μου πουθενά, πήρα τηλ στον ΑΣΕΠ και μου το είπαν και πήγα την επομένη εκει και το επιβεβαίωσα. "

-------------------------------------
Σελιδα 1222 στις 4-αυγουστου-09 ο babeuf γραφει "Από οτι εμαθα στον ΑΣΕΠ, όπου ηταν και μια κοπέλα από ΤΕ με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, απορρίψανπάνω από 2000 αιτήσεις με αυτο το σκεπτικό, εΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ 40 ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ" http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18315

--------------------------------------
Σελιδα 1223 ο babeuf γραφει "Το πρόβλημα ειναι το εξης: Υπαρχει ο νομος 3260/2004 με τον οποίο προστέθηκε στον 2190/1994 στο αρθρο 16 παρ.6 (η οποία ειρήσθω εν παρόδω έχει κριθει από την ολομέλεια του ΣΤΕ αντισυνταγματική) κομμάτι που αφορά αποκλειστικά την συμπλήρωση των συμπληρωματικών κωδικών των απαιτούμενων προσόντων στα αντιστοιχα κουτάκια. Σε αυτη τη συμπλήρωση προβλέπουν ρητά την μη αναγνώριση των εν λόγω προσόντων ακόμα και αν έχεις βάλει τα απαιτούμενα χαρτια, πτυχία κτλ στον φάκελο.
Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για απαραίτητα για την συμμετοχή προσόντα. Οπότε δεν δεχτηκαν τα Αγγλικά μου και τους Υπολογιστές αφού ξέχασα να συμπληρώσω το 001 και 002. "Νομιμότατα" λοιπόν με απέρριψαν.

Ειδες όμως τι μπαγάσηδες είναι. Το τέρας της γραφειοκρατίας σε κάνει σοφότερο. Διαβάζεις και νομικά.

Οσον αφορά την ένσταση, λέω να πάω αυριο να την γράψω. Οπως προείπα δικηγόρο τωρα είναι δύσκολο να βρεις, αλλά ούτως ή άλλως θέλω απλά να την κάνω για να παίξω από τις 20 αυγουστου και μετα με δικηγόρο, που θα αναλάβει δράση αφού θα έχει απορριφθεί η ένστασή μου. Δεν θα γράψω νομικά μέσα αφου αφενός μεν δεν γνωρίζω αφετέρου η επιτροπή ελέγχου θα εφαρμόσει τον Ν3260, οότε και θα με απορρίψει.
Ασε που αν δεχθεί εναν από όσους την πατησαν σαν εμένα, θα πρέπει να δεχθει και τις ενστάσεις των υπολοίπων. Και μετα να μπει σε διαμάχη με όσους θα νατικατασταθούν από τους καινουργιους κοκ.

Ουτως ή άλλως όπως το κόβω είμαι σχεδόν σίγουρος πως μάλλον θα πάμε για 3ετια 4ετια και βάλε."
και
"Το πήρα και ευχαριστώ πολύ. αλλά είπαμε από νομικά δεν σκαμπάζω γρι.
Θα φτιαξω μια ένσταση στην οποία θα αναφέρω ότι συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μόρια τα οποία χρειάζονταν για να διοριστώ, συμμετέχοντας σε εξετάσεις με περιεχόμενο και θέματα που ορίστηκαν από αρμ΄διους φορείς σαν κατάλληλα για την αξιολόγηση των ικανοτήτων των υποψηφίων και την αξιοκρατική κάλυψη των θέσεων.

Η δε συμμετοχή μου στην γραπτή δοκιμασία επιτράπηκε κανονικά από τον ΑΣΕΠ ενω ο φάκελός μου ήταν πλ΄ρης όσον αφορά τα αποδεικτικά των απαιτούμενων προσόντων κτλ κτλ.

Θαα δουμε..." http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18330

-------------------------------------------

Σελιδα 1305 στις 13-αυγουστου-2009 η lina12 γραφει "Σήμερα μου είπαν ότι 2.400 άτομα που έδωσαν κανονικά εξετάσεις στις κατηγορίες ΤΕ και ΔΕ συνολίκά , βγήκαν εκτός διαδικασίας και δεν εμφανίζονται καθόλου στα αποτελέσματα εξαιτίας λαθών στην αίτηση, φαντάζομαι και δικαιολογητικών . Συγκεκριμένα το έμαθα από μία κοπέλα που δεν είχε βάλει τον κωδικό 001. Παρόλα αυτά της επέτρεψαν να δώσει κανονικά και τώρα δεν της λένε καν τι έχει γράψει γιατί δεν εμφανίζεται στο σύστημα έτσι και αλλιώς η βαθμολογία της. Είναι δυνατόν; Υποτίθεται την αίτηση δεν είχαν ελέγξει και μας κάλεσαν να δώσουμε όσοι τηρούσαμε τις προδιαγραφές. Πόσο πια σ**ατά τα έχουν κάνει πια στο ΑΣΕΠ με αυτόν το διαγωνισμό;"
http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=19560
-------------------------------------------------------------

Υ.Γ.Αν και υπαρχει το ποστ μου αυτο στο αλλο τοπικ(στο ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΥΠ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) το βαζω ΚΑΙ εδω για οποιον δεν το ειδε στο αλλο τοπικ

annak pap
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 22, 2009 12:54 pm

Δημοσίευσηαπό annak pap » Δευ Οκτ 19, 2009 12:11 am

[quote="damararos"]Τοσο καιρο βλεπαμε το "δενδρο" και δε βλεπαμε το "δασος".

Το "δασος" ειναι ο Πινακας Απορριπτεων που ποτε δεν βγηκε στις 31-7-2009 για ΔΕ και ΤΕ ενω μεσα σε αυτο το φορουμ απο ΤΟΤΕ ειχαμε συνυποψηφιους μας ΤΕ και ΔΕ που δεν ειχαν δει το ονομα τους πουθενα γιατι ξεχασαν τους κωδικους 001,002.(Παρακατω θα δειτε τα ποστ τους που δεν τα ειχαμε προσεξει ΤΟΤΕ.)

ο ασεπ λειτουργησε ομως ΑΠΟ ΤΟΤΕ πολυ σωστα και ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΑ ΤΟΥΣ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ απο τον 1Γ και πολυ καλα θα κανει να το οριστικοποιησει αυτο και τις επομενες μερες η Ολομέλεια αφου η προκήρυξη είναι σαφής, αποκλείεται να γίνουν δεκτές όλες αυτές οι ενστάσεις σε σχέση με τη μη αναγραφή του κωδικού 001 η 002. 100% το πορισμα θα ειναι απορριπτικο. ΛΑΘΟΣ ΑΙΤΗΣΗ = ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΟΣ και φυσικα αυτο ΣΠΡΩΧΝΕΙ τη βαση ΠΕ προς τα ΚΑΤΩΩΩΩ αναλογα με το ΠΟΣΟΙ ΠΕ γραψαν καλα αλλα α-πο-ρρι-πτο-νται.Ειδωμεν ποσοι ηταν ΠΕ...

Σελιδα 1181 η ΜΑΝΝΙΑ στις 31-ιουλιου-2009 γραφει οτι δεν εβρισκε το ονομα της στους επιτυχοντες
εδω-> http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=17700
Στο τοπικ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΦΟΡΟΥΜ ΤΕ 1Γ/2008 εγραφε οτι εγραψε 77

---------------------------------------------
Σελιδα 1210 http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18135
η NMBBAB ο marionik και ο fin9931 πολυ σωστα απο τοτε(2-αυγουστου-09) κραυγαζανε για το ΓΙΑΤΙ δεν υπηρχε πινακας απορριπτεων

-----------------------------------------
Σελιδα 1221 στις 4-αυγουστου-09ο babeuf γραφει "Καλησπέρα.
Εδωσα στον διαγωνισμό κατηγορία ΔΕ. Έπιασα μαζί με την προσαυξηση απολυτηρίου λυκείου, και μόνο, 99,38 μόρια.
Περιέλαβα στον φάκελο και χαρτί αγγλικών και χαρτί υπολογιστών. απορρίφθηκα γιατί δεν συμπλήρωσα κωδικούς 001 και 002 στην αίτηση, αφού δεν μου αναγνώρισαν τα χαρτιά που είχα καταθέσει. " http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18300
Παρακατω σε ερωτηση συνυποψηφιου για το ΠΩΣ το εμαθε ειπε "Τι πως το έμαθα. Δεν είδα το όνομά μου πουθενά, πήρα τηλ στον ΑΣΕΠ και μου το είπαν και πήγα την επομένη εκει και το επιβεβαίωσα. "

-------------------------------------
Σελιδα 1222 στις 4-αυγουστου-09 ο babeuf γραφει "Από οτι εμαθα στον ΑΣΕΠ, όπου ηταν και μια κοπέλα από ΤΕ με το ίδιο ακριβώς πρόβλημα, απορρίψανπάνω από 2000 αιτήσεις με αυτο το σκεπτικό, εΕΚ ΤΩΝ ΟΠΟΙΩΝ 40 ΚΑΤΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΟΙ" http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18315

--------------------------------------
Σελιδα 1223 ο babeuf γραφει "Το πρόβλημα ειναι το εξης: Υπαρχει ο νομος 3260/2004 με τον οποίο προστέθηκε στον 2190/1994 στο αρθρο 16 παρ.6 (η οποία ειρήσθω εν παρόδω έχει κριθει από την ολομέλεια του ΣΤΕ αντισυνταγματική) κομμάτι που αφορά αποκλειστικά την συμπλήρωση των συμπληρωματικών κωδικών των απαιτούμενων προσόντων στα αντιστοιχα κουτάκια. Σε αυτη τη συμπλήρωση προβλέπουν ρητά την μη αναγνώριση των εν λόγω προσόντων ακόμα και αν έχεις βάλει τα απαιτούμενα χαρτια, πτυχία κτλ στον φάκελο.
Στην προκειμένη περίπτωση πρόκειται για απαραίτητα για την συμμετοχή προσόντα. Οπότε δεν δεχτηκαν τα Αγγλικά μου και τους Υπολογιστές αφού ξέχασα να συμπληρώσω το 001 και 002. "Νομιμότατα" λοιπόν με απέρριψαν.

Ειδες όμως τι μπαγάσηδες είναι. Το τέρας της γραφειοκρατίας σε κάνει σοφότερο. Διαβάζεις και νομικά.

Οσον αφορά την ένσταση, λέω να πάω αυριο να την γράψω. Οπως προείπα δικηγόρο τωρα είναι δύσκολο να βρεις, αλλά ούτως ή άλλως θέλω απλά να την κάνω για να παίξω από τις 20 αυγουστου και μετα με δικηγόρο, που θα αναλάβει δράση αφού θα έχει απορριφθεί η ένστασή μου. Δεν θα γράψω νομικά μέσα αφου αφενός μεν δεν γνωρίζω αφετέρου η επιτροπή ελέγχου θα εφαρμόσει τον Ν3260, οότε και θα με απορρίψει.
Ασε που αν δεχθεί εναν από όσους την πατησαν σαν εμένα, θα πρέπει να δεχθει και τις ενστάσεις των υπολοίπων. Και μετα να μπει σε διαμάχη με όσους θα νατικατασταθούν από τους καινουργιους κοκ.

Ουτως ή άλλως όπως το κόβω είμαι σχεδόν σίγουρος πως μάλλον θα πάμε για 3ετια 4ετια και βάλε."
και
"Το πήρα και ευχαριστώ πολύ. αλλά είπαμε από νομικά δεν σκαμπάζω γρι.
Θα φτιαξω μια ένσταση στην οποία θα αναφέρω ότι συμπλήρωσα τα απαιτούμενα μόρια τα οποία χρειάζονταν για να διοριστώ, συμμετέχοντας σε εξετάσεις με περιεχόμενο και θέματα που ορίστηκαν από αρμ΄διους φορείς σαν κατάλληλα για την αξιολόγηση των ικανοτήτων των υποψηφίων και την αξιοκρατική κάλυψη των θέσεων.

Η δε συμμετοχή μου στην γραπτή δοκιμασία επιτράπηκε κανονικά από τον ΑΣΕΠ ενω ο φάκελός μου ήταν πλ΄ρης όσον αφορά τα αποδεικτικά των απαιτούμενων προσόντων κτλ κτλ.

Θαα δουμε..." http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=18330

-------------------------------------------

Σελιδα 1305 στις 13-αυγουστου-2009 η lina12 γραφει "Σήμερα μου είπαν ότι 2.400 άτομα που έδωσαν κανονικά εξετάσεις στις κατηγορίες ΤΕ και ΔΕ συνολίκά , βγήκαν εκτός διαδικασίας και δεν εμφανίζονται καθόλου στα αποτελέσματα εξαιτίας λαθών στην αίτηση, φαντάζομαι και δικαιολογητικών . Συγκεκριμένα το έμαθα από μία κοπέλα που δεν είχε βάλει τον κωδικό 001. Παρόλα αυτά της επέτρεψαν να δώσει κανονικά και τώρα δεν της λένε καν τι έχει γράψει γιατί δεν εμφανίζεται στο σύστημα έτσι και αλλιώς η βαθμολογία της. Είναι δυνατόν; Υποτίθεται την αίτηση δεν είχαν ελέγξει και μας κάλεσαν να δώσουμε όσοι τηρούσαμε τις προδιαγραφές. Πόσο πια σ**ατά τα έχουν κάνει πια στο ΑΣΕΠ με αυτόν το διαγωνισμό;"
http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=19560
-------------------------------------------------------------

Υ.Γ.Αν και υπαρχει το ποστ μου αυτο στο αλλο τοπικ(στο ΕΠΙΚΕΙΜΕΝΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΥΠ. ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ) το βαζω ΚΑΙ εδω για οποιον δεν το ειδε στο αλλο τοπικ[/quotΤ


ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΤΟΥ DAMARAROU ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΑΦΕΣ.ΠΑΙΔΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ ΝΑ ΛΕΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ.ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΚΟΠΟΣ ΝΑ ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΗ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΤΕ ΔΙΚΗΓΟΡΟΥΣ.ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑ.

damararos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Μάιος 23, 2006 1:08 pm

Δημοσίευσηαπό damararos » Πέμ Οκτ 22, 2009 8:08 am

TINA33 έγραψε:Επικοινωνησα σημερα με τον ΑΣΕΠ στο 412 και μου ειπαν οτι το θεμα που προεκυψε με καποιες ενστασεις και παραπεμφθηκε στην ολομελεια του ΑΕΠ εκλεισε οριστικα.Δεν εγιναν δεκτες αυτες οι ενστασεις.


Μπορει να επιβεβαιωθει αυτο και απο αλλους συνυποψηφιους?
Ειναι οριστικο;
Οποιος δεν ειχε συμπληρωσει 001,002 και εγραψε καλο βαθμο σε ΤΕ,ΔΕ οριστικα ειναι ΑΠΟΡΡΙΠΤΕΟΣ?

Ξερουμε ποσοι ΠΕ εγραψαν καλα και δε συμπληρωσαν 001,002 στο περιπου?

Υ.Γ. ag77 εσενα σε θυμαμαι απο τα ποστ σου οτι εισαι πολυτεκνος και ΠΕ. Σωστα?

ag77
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: Παρ Ιαν 30, 2009 12:28 pm

Δημοσίευσηαπό ag77 » Πέμ Οκτ 22, 2009 8:27 am

Ξερουμε ποσοι ΠΕ εγραψαν καλα και δε συμπληρωσαν 001,002 στο περιπου?

Υ.Γ. [b]ag77[/b] εσενα σε θυμαμαι απο τα ποστ σου οτι εισαι πολυτεκνος και [b]ΠΕ[/b]. Σωστα?[/quote]

Καλημερα damararos.Ναι ειμαι ΠΕ και πολυτέκνων.

damararos
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 132
Εγγραφή: Τρί Μάιος 23, 2006 1:08 pm

Δημοσίευσηαπό damararos » Πέμ Οκτ 22, 2009 9:15 am

Ανακεφαλαιωνω λοιπον.Απο τα στατιστικα που βγαζαμε απο τη σελιδα 1611 και μετα ( http://www.diorismos.gr/forum/viewtopic ... tart=24150 )


Εχουμε 129ΤΕ και 247ΔΕ που δεν ειδαν το ονομα τους στους Πινακες Καταταξης.(Ειτε επειδη ειχαν γραψει κατω απο 30 ειτε επειδη απορριφθηκαν )
Αρα ΤΟ ΜΕΓΙΣΤΟ 129ΤΕ και 247ΔΕ να εκαναν λαθος με τους 001,002

Ισχυει-ξαναρωταω- οτι στο συνολο τους ολοι αυτοι(ΠΕ,ΤΕ,ΔΕ) ηταν 2.000-2.400-2.500 συμφωνα με δηλωσεις του ασεπ που μας μετεφεραν εδω μεσα αλλοι συνυποψηφιοι μας?(Και σε εμενα πριν μια βδομαδα ο "ευγενικος" για 2.500 στο συνολο μου ειχε πει )
Γιατι το οτι υπηρχαν πλεον εχει αποδειχθει.
1)Ηταν ομως στο συνολο τους τοσοι και αρα(κανοντας την αφαιρεση) τοσοι πολλοι ΠΕ?
2)Ποσοι ΠΕ απο αυτους ειχαν καλο βαθμο(70+)?


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 9 επισκέπτες