ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΑΣΕΠ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ OXFORD!

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
mary1983
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:14 pm

ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΑΣΕΠ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ OXFORD!

Δημοσίευσηαπό mary1983 » Σάβ Σεπ 05, 2009 4:56 pm

Δεν μου δεχθηκαν το LOWER (Oxford) και με εστειλαν χαρτι απο τον ΑΣΕΠ οτι δεν γινεται δεκτο γιατι απο την βεβαιωση του βρετανικου συμβουλιου που εστειλα μαζι με το πτυχιο μου (ολα μεταφρασμενα απο δικηγορο) δεν προκυπτει ισοτιμια του πτυχιου μου προς τα αναγραφομενα στην προκηρυξη ή βεβαιωση για την εξεταστεα ύλη. οποτε ενημερωνουν οτι ειμαι μειον 30 μορια. το θεμα ειναι οτι με αυτα τα επιπλεον 30 μορια θα διοριζομουν επιλαχουσα σε νοσοκομειο. Ξερει κανενας τι μπορω να κανω με το συγκεκριμενα πτυχιο για να το αναγνωρισουν?καποιος που τα εχει στειλει με καποια βεβαιωση και να το εχουν δεχτει.ευχαριστω εκ των προτερων.

staxti
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 280
Εγγραφή: Τρί Μαρ 31, 2009 10:12 am

Δημοσίευσηαπό staxti » Σάβ Σεπ 05, 2009 5:55 pm

ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΑ ΔΕΧΕΤΑΙ.....ΑΣΕΠ=ΜΠΑΧΑΛΟ

mary1983
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό mary1983 » Σάβ Σεπ 05, 2009 9:05 pm

αστα να πανε φιλε/φιλη staxti.Εχω μπλεξει αγρια.

anavatis
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 178
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 06, 2009 12:15 am

Δημοσίευσηαπό anavatis » Σάβ Σεπ 05, 2009 10:28 pm

Δε ξέρω τί μπορεί να γίνει γι' αυτή τη θέση τώρα. Πάντως για μελλοντικές προκηρύξεις θα σε συμβούλευα να 'κατέβεις' στις εξετάσεις του ΚΠΓ (κρατικό πιστοποιητικό γλωσσομάθειας) ώστε να είσαι κατοχυρωμένος/-η.

mary1983
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό mary1983 » Δευ Σεπ 07, 2009 1:36 am

εννοειται.δεν θα παω ετσι.απο αυριο σκοπευω να διαβασω και να δωσω για το πτυχιο της ελληνοαμερικανικης ενωσης (TOIC). απλα λεω μηπως βγαλω ακρη και εχω καβατζα αυτην την θεση.ετσι και αλλιως ενα χρονο εχω προθεσμια να κανω ενσταση.απλα μηπως του εχει τυχει καμια τετοια περιπτωση και ξερει τι πρεπει να στειλω.ευχαριστω για την συμβουλη σου παντως.

mary1983
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 6
Εγγραφή: Παρ Σεπ 04, 2009 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό mary1983 » Πέμ Σεπ 10, 2009 2:58 pm

κανεις ρε παιδια δεν εχει oxford που να μην το εχει δεχθει ο ΑΣΕΠ προς αποδειξη της καλης γνωσης αγγλικων.μονο σε εμενα ετυχε?

chris_I2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2009 11:37 am

Δημοσίευσηαπό chris_I2 » Πέμ Σεπ 10, 2009 3:20 pm

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΤΑ ΠΤΥΧΙΑ OXFORD ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΑΝΑΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΡΟΚΗΡΥΞΕΙΣ:

Καλή γνώση (Β2):
• FIRST CERTIFICATE IN ENGLISH (FCE) του Πανεπιστημίου CAMBRIDGE.
• BULATS English Language Test, βαθμολογία 60−74, του Πανεπιστημίου του CAMBRIDGE.
• INTERNATIONAL ENGLISH LANGUAGE TESTING SYSTEM (IELTS) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES) – The British Council – IDP Education Australia IELTS Australia με βαθμολογία από 4,5 έως 5,5.
• BUSINESS ENGLISH CERTIFICATE – VANTAGE (BEC VANTAGE) από το University of Cambridge Local Examinations
Syndicate (UCLES).
• (MCCE) MICHIGAN CERTIFICATE OF COMPETENCY IN ENGLISH του Πανεπιστημίου MICHIGAN.
• LONDON TESTS OF ENGLISH LEVEL 3 − UPPER INTERMEDIATE COMMUNICATION− του EDEXCEL.
• CERTIFICATE IN INTEGRATED SKILLS IN ENGLISH ISE II του TRINITY COLLEGE LONDON.
• CITY & GUILDS LEVEL 1 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (reading, writing and listening) −COMMUNICATOR−
και CITY & GUILDS LEVEL 1 CERTIFICATE IN ESOL INTERNATIONAL (Spoken) −COMMUNICATOR− (Συνυποβάλλο−
νται αθροιστικά για την απόδειξη της καλής γνώσης) ή CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL ESOL
− COMMUNICATOR − και CITY & GUILDS CERTIFICATE IN INTERNATIONAL SPOKEN ESOL − COMMUNICATOR −
(Συνυποβάλλονται αθροιστικά για την απόδειξη της καλής γνώσης).
• TEST OF ENGLISH FOR INTERNATIONAL COMMUNICATION (TOEIC) βαθμολογία από 505 έως 780 του
EDUCATIONAL TESTING SERVICE/CHAUNCEY, USA.
• EDI Level 1 Certificate in ESOL International JETSET Level 5 (CEF B2).
• OCNW Certificate in ESOL International at Level 1 (Common European Framework equivalent level B2).
• ESB Level 1 Certificate in ESOL International All Modes (Council of Europe Level B2).

ΠΩΣ ΠΗΓΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΕΔΩΣΕΣ ΚΙ ΕΣΥ?

ΔΩΣΕ ΚΑΝΑ ΑΛΛΟ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ :wink:

Thanos25
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 235
Εγγραφή: Τετ Ιουν 03, 2009 4:53 pm

Re: ΔΕΝ ΔΕΧΕΤΑΙ Ο ΑΣΕΠ ΤΟ ΠΤΥΧΙΟ OXFORD!

Δημοσίευσηαπό Thanos25 » Πέμ Σεπ 10, 2009 3:46 pm

mary1983 έγραψε:Δεν μου δεχθηκαν το LOWER (Oxford) και με εστειλαν χαρτι απο τον ΑΣΕΠ οτι δεν γινεται δεκτο γιατι απο την βεβαιωση του βρετανικου συμβουλιου που εστειλα μαζι με το πτυχιο μου (ολα μεταφρασμενα απο δικηγορο) δεν προκυπτει ισοτιμια του πτυχιου μου προς τα αναγραφομενα στην προκηρυξη ή βεβαιωση για την εξεταστεα ύλη.


Αφου σου απαντησαν οι ανθρωποι, τι αλλο θελεις?
Εξαλλου, δεν περιλαμβανεται στην λιστα των αποδεκτων τιτλων.

Καποια πτυχια-τιτλοι ξενογλωσσων και μη, δεν αναγνωριζονται (καλως ή κακως απο τον ΑΣΕΠ--ισως δεν ειναι και θεμα του ΑΣΕΠ ποια θα αναγνωριζονται).
Επισης, ενα πτυχιο-τιτλος πιστοποιει οτι "κατι" εμαθες στο συγκεκριμενο αντικειμενο! ΟΧΙ οτι σωνει και καλα θα σου δωσει μορια για θεση δημοσιου!
Θα μου πειτε ετσι οπως ειναι τα πραγματα, γινεται οπως στο σχολειο...βαθμοθηρια και ...μοριοθηρια!

ΚΩΣΤΗΣ@Κ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΗΣ@Κ » Πέμ Σεπ 10, 2009 11:47 pm

mary1983 στην περίπτωση που το πτυχίο σου είναι αναγνωρισμένο σε χώρες της Ε.Ε. θα πρέπει να σου αναγνωριστεί.

Το ΑΣΕΠ φυσικά δεν φταίει, εφόσον δεν είναι στη λίστα δεν το κάνει δεκτό.
Το ΑΣΕΠ ελέγχει τη νομιμότητα των χαρτιών και των ενεργειών.
Το πιο πιθανό να οφείλεται ή σε νομικό κενό ή σε μή ισχύη.


Είναι πάρα πολλές φορες οπου πολίτες δικαιώνονται στα διοικητικά δικαστήρια για την μη αναγνώριση διακιωμάτων τους.


Μπές λίγο εδω (Υπηρεσία της Ευρωπαικής επιτροπής) και ρώτησε τους τι μπορείς να κάνεις. http://ec.europa.eu/solvit/site/about/index_el.htm

Επίσης μια άλλη χρήσιμη σελίδα της Ε.Ε. περι δικαιoσύνης
http://europa.eu.int/comm/justice_home/ejn



Καλή Τύχη!!!

ΚΩΣΤΗΣ@Κ
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 76
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 17, 2008 9:28 pm

Δημοσίευσηαπό ΚΩΣΤΗΣ@Κ » Πέμ Σεπ 10, 2009 11:51 pm


Nick_Yamaha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό Nick_Yamaha » Παρ Σεπ 18, 2009 9:38 pm

Ki egw exw to Lower tou Oxford,kai ama deis sto internet gi auto leei oti einai se INTERMEDIATE LEVEL!!!!!Ayta einai malakies pou se lene sto ASEP oti den prokuptei isotimia!!!!!Ase pou einai kai anwtero apo to Preliminary English Test tou Cambridge!!!!Auta einai malakies tou ASEP!Den einai ELEMENTARY gia na peis oti de exei aksia,opws to Key English Test tou Cambridge,alla INTERMEDIATE level,diladi mesaio epipedo!Aplws den to psaksane kan,iati den dinontai pleon oi eksetaseis tou Oxford!!!AYTO OMWS DEN SHMAINEI OTI DEN ANTISTOIXEI SE KAPOIO EPIPEDO!!!KI AN THELOUN APODEIKSEIS OI KYRIOI TOY ASEP OTI TO LOWER TOY OXFORD EINAI SE INTERMEDIATE LEVEL,MPORW NA TOYS DEIKSW OSA LINK THELOUNE!!!Katalabes?

Nick_Yamaha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό Nick_Yamaha » Παρ Σεπ 18, 2009 9:48 pm

Kai kserw polu kala ti lew,giati to xw psaksei to zitima oso kanenas allos!Palia diladi pws to dexontousan???Den to piasa auto!!!Kai den riksane to epipedo tou Lower tou Oxford se ELEMENTARY,to epipedo tou einai akribws ekei pou itane!Ki etsi auta einai malakies tou ASEP!!!!Kai gi auta pou lew exw apodeikseis!Mporw na apodeiksw oti to Lower tou Oxford einai se INTERMEDIATE level,kai pio panw apo to epipedo B1!!!!As erthei opois thelei apo to ASEP,na tou to apodeiksw mesw Internet!!!!As erthei opoos thelei,kai na tou pw egw meta an den antistoixei to Lower tou Oxford se isotimia me ta alla!Yparxoune polla link sto Internet pou KRAZOYN oti to Lower tou Oxford einai se INTERMEDIATE level kai panw apo to epipedo B1!!!TELOS!!!

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Σάβ Σεπ 19, 2009 12:29 pm

yamaha,
αντί να κάνεις τόσο χαμό, κι αφού το πτυχίο που ήδη έχεις σου δίνει ένα καλό επίπεδο αγγλικών, θα έλεγα να πας να δώσεις εξετάσεις (τις οποίες και θα περάσεις χωρίς κόπο) σε ένα πτυχίο από τη λίστα του ασεπ, να ξεμπερδεύεις.
θέλω να πω, πιο πολύ βασανίζεσαι και ταλαιπωρείσαι με το φωνάζεις.
το μόνο που θα σου κοστίσει ειναι τα εξέταστρα και οι ώρες εξέτασης.

πάντα φιλικά,

ARISTEA
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Δευ Δεκ 22, 2008 7:54 am

Δημοσίευσηαπό ARISTEA » Δευ Σεπ 21, 2009 10:21 am

Προσωπικά έχασα θέση δίπλα στο σπίτι μου γιατί μου αφαιρέθηκε το lower - Oxford, όμως έδωσα αμέσως lower - TOEIC και πέρασα με την επόμενη προκήρυξη, αλλά 500 χλμ. μακριά από το σπίτι μου.

Δώσε αμέσως είτε ΤΟEIC είτε όποιο έχει εξετάσεις το συντομότερο δυνατό. Καλή επιτυχία.

Nick_Yamaha
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 6:43 pm

Δημοσίευσηαπό Nick_Yamaha » Παρ Σεπ 25, 2009 7:49 pm

Wraia ta les,alla exw akousei oti to TOEIC isxuei gia 2 xronia mono,kai oti meta prepei na ksanadineis pali!!!ALLH MIA MALAKIA TOY ASEP!!!Se ligo tha fobomaste na dinoume opoioudipote eidous eksetaseis,giati se ligo tha anagnwrizoune mono Proficiency kai tipota allo!An isxuei mono gia 2 xronia poios o logos na to dwsw?O ASEP einai oti na'nai!!!!Sketh apath!Ki epeita meta apo 15-20 xronia pou na thumasai ta Agglika opws ta ikseres tote wste na dwseis eksetaseis kai na peraseis eukola me A!!!Ante trexa pali sta frontistiria kai malakies,les kai eimaste mikra paidakia,kai tha prepei mia zwh na dinoume eksetaseis san ta mwra,epeidi etsi tous kaulwse kapoia ptuxia na min ta anagnwrizoun meta apo kapoia xronia,h kapoia na ta dinoun imerominia liksews!!!ELEOS diladi!!!!Edw kai gia to Lower tou Lancashire egine thema pou den to anagnwrizoun!MONO to PROFICIENCY tou Lancashire anagnwrizoune!Ti allo tha akousoume!Kala kratei h XOYNTA twn panepistimiws CAMBRIDGE kai MICHIGAN!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 4 επισκέπτες