ποσο διαρκει η διαδικασια ενος διορισμου?

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
KLEIOULINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 3:14 pm

ποσο διαρκει η διαδικασια ενος διορισμου?

Δημοσίευσηαπό KLEIOULINI » Πέμ Αύγ 27, 2009 10:54 am

Χαιρετω ολα τα μελη του forum και ζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν επι του θεματος.
ειμαι ιατρος υπο διορισμο για ειδικοτητα.απο το υπουργειο υγειας ενημερωθηκα οτι ο φακελος μου βρισκεται απο 2 ιουλιου στο γενικο λογιστηριο του κρατους.γνωριζει λοιπον κανεις ποσο διαρκει ενας διοριμος η ποσο καιρο μενουν οι φακελοι στο γενικο λογιστηριο του κρατους?ρωτησα και το υπουργειο υγειας μηπως γνωριζουν απο την εμπειρια τους αλλα ειπαν οτι δεν γνωριζουν.οποιος γνωριζει κατι επι του θεματος παρακαλω πολυ να με διαφωτισει.ευχαριστω προκαταβολικα!

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Πέμ Αύγ 27, 2009 12:30 pm

Καλημερα
Για νομαρχία περίπου 4-6 μήνες σύνολο και ο περισσότερος χρόνος απο αυτόν στο λογιστήριο....
Για νομαρχία τα χαρτιά μου ακολουθησαν την εξης διαδρομη

Νομαρχία ,ΑΣΕΠ , νομαρχία, υπουργείο εσωτερικών , νομαρχία , λογιστήριο, νομαρχία, ΦΕΚ.
Μετα το λογιστήριο παντως το ΦΕΚ βγαίνει πολυ γρηγορα (10-15 μέρες)

Τωρα είναι και Καλοκαίρι οπότε.... :?

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Πέμ Αύγ 27, 2009 12:44 pm

ωπ μολις διαβασα ξανα το θεμα σου . Μαλλον δεν έχει και πολυ σχεση με τη δική μου περίπτωση... Ελπίζω να τελειώσεις πιο γρηγορα...

ckats
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2006 3:38 am

Δημοσίευσηαπό ckats » Πέμ Αύγ 27, 2009 2:34 pm

ggeorge έγραψε:Καλημερα
Για νομαρχία περίπου 4-6 μήνες σύνολο και ο περισσότερος χρόνος απο αυτόν στο λογιστήριο....
Για νομαρχία τα χαρτιά μου ακολουθησαν την εξης διαδρομη

Νομαρχία ,ΑΣΕΠ , νομαρχία, υπουργείο εσωτερικών , νομαρχία , λογιστήριο, νομαρχία, ΦΕΚ.
Μετα το λογιστήριο παντως το ΦΕΚ βγαίνει πολυ γρηγορα (10-15 μέρες)

Τωρα είναι και Καλοκαίρι οπότε.... :?

Οταν λεσ 4-6 μήνεσ σύνολο εννοεισ από τα οριστικα και μετα; Γιατι εγω εστειλα τα δικαιολογητικα διορισμού στη νομαρχια τέλη μαρτιου και ακόμα από οτι εμαθα είναι στο ΓΛΚ. Η προκηρυξη εν τω μεταξύ ειχε βγει πριν 2 χρονια περιπου. Φανταστειτε τι γινεται! Οπως παει θα διοριστουμε,αν διοριστουμε, στην τριετια πανω, απαραδεκτα πραγματα!!!!!

knaison
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 133
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2006 1:23 pm

Δημοσίευσηαπό knaison » Πέμ Αύγ 27, 2009 4:14 pm

Εξαρτάται το φορέα που διορίζεσαι συνήθως για Υπουργεία 5 μήνες μετά το ΦΕΚ των οριστικών αποτελεσμάτων του ΑΣΕΠ. Για Δήμους και Νομαρχίες πολύ περισσότερο.

ggeorge
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 281
Εγγραφή: Παρ Φεβ 09, 2007 11:54 am

Δημοσίευσηαπό ggeorge » Πέμ Αύγ 27, 2009 11:23 pm

οχι
απο τη στιγμή που μου είπαν ελα
Πηγα τα χαρτιά αμεσως αι επιασα δουλεια μετα απο 5-6 μηνες...
Τα οριστικα βγηκαν 1 χρόνο πριν (στο περιπου) Απλα ήμουν 5ος και περνανε 2. Καθε αρνηση υποψήφιου και καποιοι μήνες.... Και ήρθε η σειρα μου...

Αυτό θα πει τυχη....
Βεβαια οι απο πανω μου ήταν βολεμενοι.... είχαν ολοι μηνες δημοσίου. Γιατι να ξεσπιτωθούν; Αφου στο δημόσιο ήταν και τότε.... :x

ckats
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 22, 2006 3:38 am

Δημοσίευσηαπό ckats » Παρ Αύγ 28, 2009 12:59 am

Δηλαδη ρε παιδια εσεις θεωρειτε φυσιολογικο που η προκήρυξη κλεινει κοντα 2 χρονια σε 2 μήνεσ και ακόμα δεν μασ έχουν διορίσει; 7 μήνες για τα προσωρινά, άλλουσ 9 για τα οριστικά και τώρα έχουν περάσει άλλοι 6 (και άγνωστο πόσο ακόμα στο ΓΛΚ) πάμε στουσ 22 μήνεσ. Πάντα έτσι γίνεται με τισ προκηρύξεις ή εγω τα βλέπω περίεργα;

KLEIOULINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό KLEIOULINI » Σάβ Αύγ 29, 2009 2:29 pm

ευχαριστω που απαντησατε στο topic μου αλλα η δικη μου διαδικασια δεν ειναι μεσω ασεπ.εμεις απλα δηλωνουμε σε ποιο νοσοκομειο θελουμε να κανουμε ειδικοτητα και περιμενουμε πολυ υπομονετικα ν ανοιξει η θεση μας.μηπως καποιος γνωριζει αυτη τη διαδικασια?

stergios34
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2009 10:14 pm

Δημοσίευσηαπό stergios34 » Κυρ Αύγ 30, 2009 11:30 pm

kala mas duleueis?afu eisai se lista anamonis gia eidikotita,su irthan ta xartia apo to nosokomeio pou tha xekiniseis?

euripani
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 1:17 pm

Δημοσίευσηαπό euripani » Δευ Αύγ 31, 2009 10:26 am

KLEIOULINI έγραψε:ευχαριστω που απαντησατε στο topic μου αλλα η δικη μου διαδικασια δεν ειναι μεσω ασεπ.εμεις απλα δηλωνουμε σε ποιο νοσοκομειο θελουμε να κανουμε ειδικοτητα και περιμενουμε πολυ υπομονετικα ν ανοιξει η θεση μας.μηπως καποιος γνωριζει αυτη τη διαδικασια?


Δεν υπάρχει στάνταρ χρονικό διάστημα σε αυτή την περίπτωση....Εξαρτάται από το πόσοι έχουν επιλέξει το συγκεκριμένο νοσοκομείο για την συγκεκριμένη ειδικότητα και τι σειρά έχεις εσύ ανάμεσά τους. Μπορεί να γίνει σε ένα εξάμηνο, μπορεί και σε 5 χρόνια!!!!!

chris_I2
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 692
Εγγραφή: Τρί Ιουν 23, 2009 11:37 am

Δημοσίευσηαπό chris_I2 » Δευ Αύγ 31, 2009 11:04 am

ΔΗΛΑΔΗ ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΑΠΟ ΔΗΜΟΥΣ, ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΕΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ? ΚΑΝΑ ΧΡΟΝΟ?!...

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΓΟΥΝ ΠΙΟ ΣΥΝΤΟΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΕΞΑΝΤΛΗΘΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΝΕΥΡΑ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝ ΣΠΑΣΕΙ!

ΕΑΝ ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΞΕΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ ΣΩΣΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΠΟΥ ΑΠΙΤΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΜΟΝΙΜΟΥ ΤΑΚΤΙΚΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΣΕ ΔΗΜΟΥΣ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΜΕΣΩ ΑΣΕΠ, ΓΙΑ ΕΚΔΟΣΗ ΤΟΣΟ ΤΩΝ ΠΡΟΣΩΡΙΝΩΝ ΟΣΟ ΚΑΙ ΤΩΝ ΟΡΙΣΤΙΚΩΝ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΩΝ ΑΣ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΜΕ ΝΑ ΜΑΘΟΥΜΕ ΣΕ ΠΟΣΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ, ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΤΑ ΠΡΟΣΩΡΙΝΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΑ ΟΡΙΣΤΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟ ΑΣΕΠ.

ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΘΕΡΜΑ.

kastrato
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 84
Εγγραφή: Τρί Ιουν 30, 2009 10:22 am

Re: ποσο διαρκει η διαδικασια ενος διορισμου?

Δημοσίευσηαπό kastrato » Δευ Αύγ 31, 2009 11:29 am

KLEIOULINI έγραψε:Χαιρετω ολα τα μελη του forum και ζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν επι του θεματος.
ειμαι ιατρος υπο διορισμο για ειδικοτητα.απο το υπουργειο υγειας ενημερωθηκα οτι ο φακελος μου βρισκεται απο 2 ιουλιου στο γενικο λογιστηριο του κρατους.γνωριζει λοιπον κανεις ποσο διαρκει ενας διοριμος η ποσο καιρο μενουν οι φακελοι στο γενικο λογιστηριο του κρατους?ρωτησα και το υπουργειο υγειας μηπως γνωριζουν απο την εμπειρια τους αλλα ειπαν οτι δεν γνωριζουν.οποιος γνωριζει κατι επι του θεματος παρακαλω πολυ να με διαφωτισει.ευχαριστω προκαταβολικα!


λολ,ότι βλακεία κατέβηκε στον καθένα την πέταξε...
Λοιπον κλειώ.η φίλη μου τέλειωσε πέρσυ την σχολή και θα κάνει το αγροτικό της το 2012

KLEIOULINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 3:14 pm

Re: ποσο διαρκει η διαδικασια ενος διορισμου?

Δημοσίευσηαπό KLEIOULINI » Δευ Αύγ 31, 2009 1:59 pm

kastrato έγραψε:
KLEIOULINI έγραψε:Χαιρετω ολα τα μελη του forum και ζητω τη βοηθεια οσων γνωριζουν επι του θεματος.
ειμαι ιατρος υπο διορισμο για ειδικοτητα.απο το υπουργειο υγειας ενημερωθηκα οτι ο φακελος μου βρισκεται απο 2 ιουλιου στο γενικο λογιστηριο του κρατους.γνωριζει λοιπον κανεις ποσο διαρκει ενας διοριμος η ποσο καιρο μενουν οι φακελοι στο γενικο λογιστηριο του κρατους?ρωτησα και το υπουργειο υγειας μηπως γνωριζουν απο την εμπειρια τους αλλα ειπαν οτι δεν γνωριζουν.οποιος γνωριζει κατι επι του θεματος παρακαλω πολυ να με διαφωτισει.ευχαριστω προκαταβολικα!


λολ,ότι βλακεία κατέβηκε στον καθένα την πέταξε...
Λοιπον κλειώ.η φίλη μου τέλειωσε πέρσυ την σχολή και θα κάνει το αγροτικό της το 2012


ευχαριστω πουτ απαντησες επι του θεματος κατ αρχην!εγω περιμενω απο το 2005 γι'αυτη τη θεση και η κοπελα της οποιας θα παρω τη θεση τελειωσε την ειδικοτητα και η θεση ειναι πλεον κενη για εμενα αλλα παρατηρησα οτι το υπουργειο κολλαει την υποθεση μου και καθε φορα που επικοινωνω μαζι τους μου λενε οτι ο φακελος μου βρισκεται σε αλλη υπηρεσια στην οποια μετα αποδικνυεται οτι δεν ειναι.επισης τους ρωτω να μου πουν τον αρ πρωτοκολου γιατι αλλαξε ενδουπηρεσιακα και δεν ειναι αυτος που ηξερα και μου λενε οτι ειναι κλειδωμενος σε ενα συρταρι και λειπει ο υπαλληλος που εχει το κλειδι.ε,λοιπον δεν ειναι να τρελαινεσαι??????????????????αγροτικο πηγα και τελειωσα τον ιουνιο.με ενδιαφερει να ξερω αν θα ξεκινησω να ψαχνω για αλλη δουλεια η αν εχω περιθωριο να περιμενω ωσπου να διοριστω.εψαχνα εδω να βρω αν καποιος γνωριζει τη νομιμη διαδικασια ωστε να το κυνηγησω διαφορετικα.

KLEIOULINI
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 7
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 3:14 pm

Δημοσίευσηαπό KLEIOULINI » Δευ Αύγ 31, 2009 2:02 pm

stergios34 έγραψε:kala mas duleueis?afu eisai se lista anamonis gia eidikotita,su irthan ta xartia apo to nosokomeio pou tha xekiniseis?


κατ αρχην δεν δουλευω κανεναν.και αν θεωρεις οτι σε δουλευω γιατι συμμετεχεις?απλα για να γραψεις κατι?

stergios34
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: Δευ Μάιος 25, 2009 10:14 pm

Δημοσίευσηαπό stergios34 » Δευ Αύγ 31, 2009 3:29 pm

giati akouw anakribeies ek meros su k mperdeueis to forum me pragmata asxeta me to thema su.mipws eisai ligo adiabasti?kamia sxesi o iorismos su me ton asep


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: gpt147689 και 6 επισκέπτες