ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
ανανεωση καρτας ανεργιας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kalamia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 26, 2009 10:12 am    Θέμα δημοσίευσης: ανανεωση καρτας ανεργιας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλημερα,εχω το εξης προβλημα.σημερα 26 του μηνος ληγει κανονικα η καρτα ανεργιας που εχω,αλλα επειδη ειναι κυριακη οπως καταλαβαινετε και ο ΟΑΕΔ κλειστος,δεν θα ανανεωθει.αυριο που θα παω για να ζητησω ανανεωση,θα εχω προβλημα? ειχα ενα προβλημα υγειας τις τελευταιες μερες και δεν μπορεσα να παω να την ανανεωσω νωριτερα.το κακο ειναι οτι η ληξη της καρτας πεφτει μεσα στο σαβ-κο.την εχω 14 μηνες και δεν θελω να τη χασω,γιατι θελω να συμμετεχω σε προκηρυξεις Υ.Ε. που μετραει η ανεργια.θα το δικαιολογησουν η θα πουν οτι και καλα δεν μπορουν να κανουν τιποτε για 1 μερα[που ουτως η αλλως ηταν σαβ-κο και ηταν κλειστα] και θα μου πουν να βγαλω νεα καρτα? αν γνωριζει καποιος, η βοηθεια θα ηταν πολυτιμη, ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
maraki_chania
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 26, 2009 11:47 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aπό όσο γνωρίζω αν η ημερομηνία λήξης της κάρτας πέφτει αργία και όχι εργάσιμη, δε θα έχεις πρόβλημα για μια μέρα και ειδικά μάλιστα αν υπήρχε και πρόβλημα υγείας τις προηγούμενες μέρες! Αλλά στον ΟΑΕΔ είναι και λίγο.....ας μην χαρακτηρίσω. Ελπίζω να σε βοήθησα. Cool Cool Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Elena_l1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 26, 2009 11:56 am    Θέμα δημοσίευσης: Re: ανανεωση καρτας ανεργιας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγαινε αυριο πρωι πρωι, μολις ανοιξει ο ΟΑΕΔ, ετσι ωστε να μη σβηστει η καρτα σου απο τα computer...
Επιστροφή στην κορυφή
kalamia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούλ 26, 2009 1:19 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω πολυ Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή
klipsch
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 6:41 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορεις να ανανεωσεις 4 ημερες πριν και 4 μερες μετα απο την ημερομηνια που γραφει το χαρτακι.
Επιστροφή στην κορυφή
mplou
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 8:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συγγνώμη, αλλά η περίοδος ανανέωσης είναι 5 μέρες πριν! Τι έκανες από την Τετάρτη που μας πέρασε; Συγγνώμη, αλλά και εγώ το είχα αντιμετωπίσει πριν αρκετό καιρό αυτό και μου την είχαν κόψει, για να μάθω να είμαι συνεπής και έτσι είναι.Αν δεν στην κόψουν να μας το πεις.
Επιστροφή στην κορυφή
MagikoZari
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 10:39 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ειναι αργια δεν εχεις προβλημα αλλα αν εχει περασει εστω κ μια μερα το συστημα σε σβηνει μονο του απ οτι μου χουν πει.δλδ δεν σε διαγραφει καποιος admin του συστηματος αλλα το ιδιο συστημα
το γιατι δεν το ξερω,μαλλον για να μειωνουν την ανεργια...
Επιστροφή στην κορυφή
klipsch
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 1:50 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συστημα σε σβηνει απο μονο του αλλα οχι πριν περασουν 5 ημερες μεσα και το Σαββατοκυριακο.Νωριτερα αν διαγραφει θα ειναι απο χερι υπαλληλου και για συγκεκριμενο λογο.
Επιστροφή στην κορυφή
Grand_Hill
Δόκιμος
Δόκιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 1:57 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εμενα την επομενη της ληξης της, μου την ανανεωσαν
Επιστροφή στην κορυφή
κ.2
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 3:40 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MagikoZari έγραψε:
αν ειναι αργια δεν εχεις προβλημα αλλα αν εχει περασει εστω κ μια μερα το συστημα σε σβηνει μονο του απ οτι μου χουν πει.δλδ δεν σε διαγραφει καποιος admin του συστηματος αλλα το ιδιο συστημα
το γιατι δεν το ξερω,μαλλον για να μειωνουν την ανεργια...

Καλό αυτό. Λογικό μου φαίνετε για τα δικά τους μυαλά. Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
kalamia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούλ 27, 2009 10:02 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα παιδια λοιπον πηγα σημερα το πρωι και μου ανανεωσαν κανονικα την καρτα Very Happy Very Happy Very Happy επειδη η ληξη επεφτε αργια [δηλ.χτες] οποτε σημερα δικαιουμουν κανονικα ανανεωση.επισης μου ειπε οτι η καρτα ανανεωνεται μονο μεχρι το πολυ [b]5 μερες πριν[/b] τη ληξη της και [b]ο χ ι[/b] μετα..μου ειπε ακομη οτι αν ληξει καθημερινη [κι οχι αργια,εθνικη-τοπικη γιορτη-οποτε περιμενεις να την ανανεωσεις την πρωτη διαθεσιμη εργασιμη] και δεν εχεις παει ως τη ληξη του ωραριου,τοτε το συστημα σε διαγραφει αυτοματα μετα τη ληξη του ωραριου ,χανεις ολη την ανεργια που ειχες ως τοτε και την επομενη πας να σου βγαλουν νεα καρτα & ολα αυτα χωρις να μπορει να κανει ή να παρεμβει κανεις ,γιατι πλεον,μου ειπε,το συστημα τα κανει ολα αυτοματα και δεν γινεται να επεμβει κανεις.ελπιζω να σας κατατοπισα προς μελλοντικη γνωση και αποφυγη παρομοιας καταστασης για καθε ενδιαφερομενο
Επιστροφή στην κορυφή
klipsch
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 28, 2009 7:45 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kalamia έγραψε:
καλησπερα παιδια λοιπον πηγα σημερα το πρωι και μου ανανεωσαν κανονικα την καρτα Very Happy Very Happy Very Happy επειδη η ληξη επεφτε αργια [δηλ.χτες] οποτε σημερα δικαιουμουν κανονικα ανανεωση.επισης μου ειπε οτι η καρτα ανανεωνεται μονο μεχρι το πολυ 5 μερες πριν τη ληξη της και ο χ ι μετα..μου ειπε ακομη οτι αν ληξει καθημερινη [κι οχι αργια,εθνικη-τοπικη γιορτη-οποτε περιμενεις να την ανανεωσεις την πρωτη διαθεσιμη εργασιμη] και δεν εχεις παει ως τη ληξη του ωραριου,τοτε το συστημα σε διαγραφει αυτοματα μετα τη ληξη του ωραριου ,χανεις ολη την ανεργια που ειχες ως τοτε και την επομενη πας να σου βγαλουν νεα καρτα & ολα αυτα χωρις να μπορει να κανει ή να παρεμβει κανεις ,γιατι πλεον,μου ειπε,το συστημα τα κανει ολα αυτοματα και δεν γινεται να επεμβει κανεις.ελπιζω να σας κατατοπισα προς μελλοντικη γνωση και αποφυγη παρομοιας καταστασης για καθε ενδιαφερομενο

Σε ποιον ΟΑΕΔ ανηκεις?
Επιστροφή στην κορυφή
pavlos-thess
Γενικός Διευθυντής
Γενικός Διευθυντής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούλ 28, 2009 10:11 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν το βρισκετε εντελως εξωφρενικο να ληγει η περιοδος ανεργιας με ενα τετοιο παλαιολιθικο συστημα? Δηλαδη, αν καθυστερησω λιγο να την ανανεωσω για οποιονδηποτε λογο, πλην της ευρεσης εργασιας, γιατι μετα παυω να ειμαι ανεργος? εκανε τιποτα ο οαεδ? μου βρηκε δουλεια? στατιστικες μαλαγανιες ειναι καθαρα..απαραδεκτες..για να μειωνονται τεχνητα τα ποσοστα ανεργιας...Ευημερουν οι Αριθμοι...οι Ανθρωποι φυτοζωουν....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR - Ανοιχτή Γραμμή Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης