ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΕ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
BAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 3:06 pm

ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΓΙΑ ΔΕ ΜΕ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΕ

Δημοσίευσηαπό BAS » Παρ Ιουν 19, 2009 2:45 pm

ΓΕΙΑ ΣΑΣ
ΜΗΠΩΣ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΤΟ ΕΞΗΣ
ΕΝΑΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΙΟΡΙΣΤΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟ ΣΕ ΘΕΣΗ ΠΕ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 10 ΧΡΟΝΙΑ (ΚΑΙ ΕΞΑΚΟΛΟΥΘΕΙ ΝΑ ΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΘΕΣΗ) ΜΠΟΡΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙ ΣΕ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΔΕ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΩΝ ΣΕ (ΑΛΛΟ) ΔΗΜΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΥ ΠΡΟΣΜΕΤΡΗΘΕΙ Η ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΗ 50% ΣΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΜΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ (ΔΗΛΑΔΗ ΤΗΣ ΘΕΣΗΣ ΠΕ)

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Παρ Ιουν 19, 2009 2:50 pm

προσμετράται.
μάλλον επειδή το αντικείμενο είναι το ίδιο.

annastelios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2009 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό annastelios » Παρ Ιουν 26, 2009 10:02 am

:?: opa gia na katalavo eisai 10 xronia dimosios ipallilos kai 8eleis na kata8eseis aitisi gia na xanagineis;;;;kai sto kodiko 099 ti 8a grapseis;;;kai sti teliki an oi misoi apo tous πε αποφασισουν να γινουν δε,τοτε οι δυσμοιροι δε που θα πανε;;;;;;;γιατι για να εισαι πε σημαινει οτι εχεισ ενα βαθμο απολυτηριου αντε γεια ,οποτε παει ακομη ενας δε στη χαβουζα.απορω γιατι σπαταλατε 6 χρονια σπουδεσ αφου απλος θελετε μια θεση απλου υπαλληλου για να συντηρηστε και μονο.αν κανω λαθος διορθωστε με,η συζητηση ειναι μερος της ορθης λειτουργειας του συστηματος αλλα......

annastelios
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 45
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 14, 2009 12:44 pm

Δημοσίευσηαπό annastelios » Παρ Ιουν 26, 2009 10:15 am

annastelios έγραψε::?: opa gia na katalavo eisai 10 xronia dimosios ipallilos kai 8eleis na kata8eseis aitisi gia na xanagineis;;;;kai sto kodiko 099 ti 8a grapseis;;;kai sti teliki an oi misoi apo tous πε αποφασισουν να γινουν δε,τοτε οι δυσμοιροι δε που θα πανε;;;;;;;γιατι για να εισαι πε σημαινει οτι εχεισ ενα βαθμο απολυτηριου αντε γεια ,οποτε παει ακομη ενας δε στη χαβουζα.απορω γιατι σπαταλατε 6 χρονια σπουδεσ αφου απλος θελετε μια θεση απλου υπαλληλου για να συντηρηστε και μονο.αν κανω λαθος διορθωστε με,η συζητηση ειναι μερος της ορθης λειτουργειας του συστηματος αλλα......



α και κατι αλλο.θα καταθεσεις αιτηση,κατα 99 τοισ εκατο εισαι μεσα,οποτε στη συνεχεια,μετα απο ενα χρονικο διαστημα τουσ παρουσιαζεις το πτυχιο πε αλλαζεισ ποστο και φυσικα αναβαθμιζεσαι μισθολογικα και ολα οκ.και μετα ο δημοσ πρεπει να ξαναυποβαλει αιτημα για προσληψη δε για να καλυψει τη θεση δε που θα αφησεις με αποτελεσμα κενεσ θεσεισ και καθυστερημενη εξυπηρετηση του κοινου λογω ελλειψεων πρωσοπικου.αυταααααα.....

euripani
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 110
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 1:17 pm

Δημοσίευσηαπό euripani » Παρ Ιουν 26, 2009 10:41 am

annastelios έγραψε:
annastelios έγραψε::?: opa gia na katalavo eisai 10 xronia dimosios ipallilos kai 8eleis na kata8eseis aitisi gia na xanagineis;;;;kai sto kodiko 099 ti 8a grapseis;;;kai sti teliki an oi misoi apo tous πε αποφασισουν να γινουν δε,τοτε οι δυσμοιροι δε που θα πανε;;;;;;;γιατι για να εισαι πε σημαινει οτι εχεισ ενα βαθμο απολυτηριου αντε γεια ,οποτε παει ακομη ενας δε στη χαβουζα.απορω γιατι σπαταλατε 6 χρονια σπουδεσ αφου απλος θελετε μια θεση απλου υπαλληλου για να συντηρηστε και μονο.αν κανω λαθος διορθωστε με,η συζητηση ειναι μερος της ορθης λειτουργειας του συστηματος αλλα......



α και κατι αλλο.θα καταθεσεις αιτηση,κατα 99 τοισ εκατο εισαι μεσα,οποτε στη συνεχεια,μετα απο ενα χρονικο διαστημα τουσ παρουσιαζεις το πτυχιο πε αλλαζεισ ποστο και φυσικα αναβαθμιζεσαι μισθολογικα και ολα οκ.και μετα ο δημοσ πρεπει να ξαναυποβαλει αιτημα για προσληψη δε για να καλυψει τη θεση δε που θα αφησεις με αποτελεσμα κενεσ θεσεισ και καθυστερημενη εξυπηρετηση του κοινου λογω ελλειψεων πρωσοπικου.αυταααααα.....


Να σου θυμίσω αγαπητέ annastelio ότι πολλοί ΔΕ παίρνουν θέση στο δημόσιο και αφού μετά πάρουν πτυχίο ΑΕΙ αναβαθμίζονται και γίνονται μισθολογικά ΠΕ. ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΠΕ με αυτό τον τρόπο και φυσικά με τη λογική σου???
Η απορία σου γιατί μετά από 10 χρόνια δημόσιος υπάλληλος ΠΕ θέλει να ξαναπροσληφθεί σαν ΔΕ πανεύκολα απαντάται.... Γιατί δεν είναι ικανοποιημένος από το Φορέα που είναι, γιατί δεν είναι ικανοποιημένος από το αντικείμενο που του αναθέτουν, γιατί θέλει να γυρίσει στον τόπο του, γιατί...., γιατί...
Το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος έχει κάθε δικαίωμα να κοιτάξει τα συμφέροντά του (πόσο περισσότερο που είναι νομιμότατα) και τέτοιες απόψεις-απορίες όπως οι δικές σου είναι επικίνδυνες για την ύπαρξη της ελευθερίας της επιλογής και της αξιοκρατίας!!!!

BAS
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 4
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 3:06 pm

Δημοσίευσηαπό BAS » Δευ Ιούλ 20, 2009 1:28 pm

euripani
συμφωνώ απολύτως μαζί σου

g1985
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 27
Εγγραφή: Δευ Αύγ 18, 2008 10:55 am

Δημοσίευσηαπό g1985 » Τρί Ιούλ 21, 2009 9:24 am

euripani έγραψε:
annastelios έγραψε:
annastelios έγραψε::?: opa gia na katalavo eisai 10 xronia dimosios ipallilos kai 8eleis na kata8eseis aitisi gia na xanagineis;;;;kai sto kodiko 099 ti 8a grapseis;;;kai sti teliki an oi misoi apo tous πε αποφασισουν να γινουν δε,τοτε οι δυσμοιροι δε που θα πανε;;;;;;;γιατι για να εισαι πε σημαινει οτι εχεισ ενα βαθμο απολυτηριου αντε γεια ,οποτε παει ακομη ενας δε στη χαβουζα.απορω γιατι σπαταλατε 6 χρονια σπουδεσ αφου απλος θελετε μια θεση απλου υπαλληλου για να συντηρηστε και μονο.αν κανω λαθος διορθωστε με,η συζητηση ειναι μερος της ορθης λειτουργειας του συστηματος αλλα......



α και κατι αλλο.θα καταθεσεις αιτηση,κατα 99 τοισ εκατο εισαι μεσα,οποτε στη συνεχεια,μετα απο ενα χρονικο διαστημα τουσ παρουσιαζεις το πτυχιο πε αλλαζεισ ποστο και φυσικα αναβαθμιζεσαι μισθολογικα και ολα οκ.και μετα ο δημοσ πρεπει να ξαναυποβαλει αιτημα για προσληψη δε για να καλυψει τη θεση δε που θα αφησεις με αποτελεσμα κενεσ θεσεισ και καθυστερημενη εξυπηρετηση του κοινου λογω ελλειψεων πρωσοπικου.αυταααααα.....


Να σου θυμίσω αγαπητέ annastelio ότι πολλοί ΔΕ παίρνουν θέση στο δημόσιο και αφού μετά πάρουν πτυχίο ΑΕΙ αναβαθμίζονται και γίνονται μισθολογικά ΠΕ. ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΜΒΑΝΟΥΝ ΘΕΣΕΙΣ ΠΕ με αυτό τον τρόπο και φυσικά με τη λογική σου???
Η απορία σου γιατί μετά από 10 χρόνια δημόσιος υπάλληλος ΠΕ θέλει να ξαναπροσληφθεί σαν ΔΕ πανεύκολα απαντάται.... Γιατί δεν είναι ικανοποιημένος από το Φορέα που είναι, γιατί δεν είναι ικανοποιημένος από το αντικείμενο που του αναθέτουν, γιατί θέλει να γυρίσει στον τόπο του, γιατί...., γιατί...
Το θέμα είναι ότι ο άνθρωπος έχει κάθε δικαίωμα να κοιτάξει τα συμφέροντά του (πόσο περισσότερο που είναι νομιμότατα) και τέτοιες απόψεις-απορίες όπως οι δικές σου είναι επικίνδυνες για την ύπαρξη της ελευθερίας της επιλογής και της αξιοκρατίας!!!!


ΑΚΡΙΒΩΣ ΟΠΩΣ ΤΑ ΛΕΕΙ O euripani ΕΙΝΑΙ. Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΣΤΗ ΖΩΗ ΤΟΥ ΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ.

akis1
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 229
Εγγραφή: Κυρ Απρ 26, 2009 3:50 pm

Δημοσίευσηαπό akis1 » Τρί Ιούλ 21, 2009 10:03 am

to thema einai an metraei i proipiresia pe kai se theseis de????

mplou
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2009 4:48 pm

Δημοσίευσηαπό mplou » Τρί Ιούλ 21, 2009 12:27 pm

Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Δευ Αύγ 03, 2009 10:11 pm

mplou έγραψε:Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.


εχω διαβασει πολλες φορες σε εφημεριδες οτι η εμπειρια σε ΠΕ θεσεις δεν μετραει σε ΔΕ θεσεις!!!!!!!
Ή μηπως εξατραται και απο την καθε προκηρυξη?????

mplou
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2009 4:48 pm

Δημοσίευσηαπό mplou » Δευ Αύγ 03, 2009 10:45 pm

otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.


εχω διαβασει πολλες φορες σε εφημεριδες οτι η εμπειρια σε ΠΕ θεσεις δεν μετραει σε ΔΕ θεσεις!!!!!!!
Ή μηπως εξατραται και απο την καθε προκηρυξη?????


εγώ από την άλλη έχω διαβάσει το αντίθετό!!! και επίσης σου λέω πως έχει απαντηθεί από το ΑΣΕΠ αυτό το θέμα.Τι δεν καταλαβαίνεις?

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Αύγ 04, 2009 12:29 am

mplou έγραψε:
otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.


εχω διαβασει πολλες φορες σε εφημεριδες οτι η εμπειρια σε ΠΕ θεσεις δεν μετραει σε ΔΕ θεσεις!!!!!!!
Ή μηπως εξατραται και απο την καθε προκηρυξη?????


εγώ από την άλλη έχω διαβάσει το αντίθετό!!! και επίσης σου λέω πως έχει απαντηθεί από το ΑΣΕΠ αυτό το θέμα.Τι δεν καταλαβαίνεις?


εγω το ειχα διαβασει στο ενθετο του ελ.τυπου,μαλλον γιαυτο θα κλεισανε γιατι γραφανε οτιναναι! :D
παντως μπορει να μην ισχυει σε ολλες τις προκυρηξεις αυτο που λες
καλα και στο ασεπ μπορει να παρεις τηλ και να το σηκωσει καποιος περιεργος και να σου πει οτι ναναι,ασταβραστα δλδ :evil:

mplou
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 492
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 25, 2009 4:48 pm

Δημοσίευσηαπό mplou » Τρί Αύγ 04, 2009 1:45 am

otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:
otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.


εχω διαβασει πολλες φορες σε εφημεριδες οτι η εμπειρια σε ΠΕ θεσεις δεν μετραει σε ΔΕ θεσεις!!!!!!!
Ή μηπως εξατραται και απο την καθε προκηρυξη?????


εγώ από την άλλη έχω διαβάσει το αντίθετό!!! και επίσης σου λέω πως έχει απαντηθεί από το ΑΣΕΠ αυτό το θέμα.Τι δεν καταλαβαίνεις?


εγω το ειχα διαβασει στο ενθετο του ελ.τυπου,μαλλον γιαυτο θα κλεισανε γιατι γραφανε οτιναναι! :D
παντως μπορει να μην ισχυει σε ολλες τις προκυρηξεις αυτο που λες
καλα και στο ασεπ μπορει να παρεις τηλ και να το σηκωσει καποιος περιεργος και να σου πει οτι ναναι,ασταβραστα δλδ :evil:


Ισχύει παιδί μου σε όλες τις προκηρύξεις, σε τόσες έχω κάνει τα χαρτιά μου και επί τόσα χρόνια, λες να μην ξέρω; ή να μην το έχω ρωτήσει και εγώ; Και σου λέω ξανά πως το ΑΣΕΠ έχει απαντήσει και σίγουρα όχι μόνο σε μένα.Α! και όχι τηλεφωνικώς, είχαν βγάλει σχετική ανακοίνωση και επίσης όλες οι υπηρεσίες σε όλη την Ελλάδα το γνωρίζουν αυτό, εσύ τώρα το ανακαλύπτεις; Για ποιά προκήρυξη ενδιαφέρεσαι και τόσο κόπτεσαι; Πες μου τι σε προβληματίζει επακριβώς να στο λύσω.

otinanai
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 206
Εγγραφή: Τετ Ιαν 09, 2008 11:41 pm

Δημοσίευσηαπό otinanai » Τρί Αύγ 04, 2009 3:10 pm

mplou έγραψε:
otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:
otinanai έγραψε:
mplou έγραψε:Ναι μετράει φίλε μου, έχει απαντηθεί και από το ΑΣΕΠ και από φορείς.


εχω διαβασει πολλες φορες σε εφημεριδες οτι η εμπειρια σε ΠΕ θεσεις δεν μετραει σε ΔΕ θεσεις!!!!!!!
Ή μηπως εξατραται και απο την καθε προκηρυξη?????


εγώ από την άλλη έχω διαβάσει το αντίθετό!!! και επίσης σου λέω πως έχει απαντηθεί από το ΑΣΕΠ αυτό το θέμα.Τι δεν καταλαβαίνεις?


εγω το ειχα διαβασει στο ενθετο του ελ.τυπου,μαλλον γιαυτο θα κλεισανε γιατι γραφανε οτιναναι! :D
παντως μπορει να μην ισχυει σε ολλες τις προκυρηξεις αυτο που λες
καλα και στο ασεπ μπορει να παρεις τηλ και να το σηκωσει καποιος περιεργος και να σου πει οτι ναναι,ασταβραστα δλδ :evil:


Ισχύει παιδί μου σε όλες τις προκηρύξεις, σε τόσες έχω κάνει τα χαρτιά μου και επί τόσα χρόνια, λες να μην ξέρω; ή να μην το έχω ρωτήσει και εγώ; Και σου λέω ξανά πως το ΑΣΕΠ έχει απαντήσει και σίγουρα όχι μόνο σε μένα.Α! και όχι τηλεφωνικώς, είχαν βγάλει σχετική ανακοίνωση και επίσης όλες οι υπηρεσίες σε όλη την Ελλάδα το γνωρίζουν αυτό, εσύ τώρα το ανακαλύπτεις; Για ποιά προκήρυξη ενδιαφέρεσαι και τόσο κόπτεσαι; Πες μου τι σε προβληματίζει επακριβώς να στο λύσω.


ευχαριστω για την πληροφορια φιλτατε!
ρωταω για μελλοντικα.
καλη τυχη σε οτι κανεις!


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 16 επισκέπτες