ΣύνδεσηΌνομα μέλουςΚωδικός
Να γίνεται η σύνδεση αυτόματα σε κάθε μου επίσκεψη    
Ειδησεογραφικό δίκτυο Diorismos.gr
Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ

Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα
Αναπληρωτες
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ Ιούν 13, 2009 9:47 pm    Θέμα δημοσίευσης: Αναπληρωτες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω μερικες ερωτησεις για τους αναπληρωτες. Οποιος γνωριζει ας απαντησει.
1. Μπορεις να γινεις μονιμος μετα απο καποιο καιρο ως αναπληρωτης? Μετα απο ποσο καιρο? Ισχυει το ιδιο για ολους τους κλαδους?
2. Για να σε παρουν πρεπει να εισαι επιτυχων σε ΑΣΕΠ εκπαιδευτικων ή αν εισαι ειτυχων απλως εχεις προβαδισμα ενατι των αλλων?
3. Αν σε παρουν μια φορα ως αναπληρωτη ειναι σχεδον σιγουρο πως θα σε ξαναπαρουν ή δεν παιζει ρολο?
Επιστροφή στην κορυφή
ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 14, 2009 8:04 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.ypepth.gr/el_ec_page3948.htm

εδώ βρίσκονται οι εγκύκλιοι

απ' όσα ισχύουν τώρα με προϋπηρεσία 24 ή 30 μήνες (πλήρεις), με προϋποθέσεις και με παιδαγωγική επάρκεια διορίζονται.

η βαθμολογια σε γραπτο ασεπ εκπαιδευτικών δίνει επιπλέον μόρια.

επίσης, οι πρώτοι με τις μεγαλύτερες βαθμολογίες καλύπτουν χωρίς άλλη διαδικασία τις θέσεις που προβλέπει η προκήρυξη του ασεπ.

ένα διάβασμα των εγκυκλίων θα λύσει όλες τις απορίες.

για το γραπτό που τρέχει τώρα, πχ 4π/2008 ασεπ, στο site

για το 3 ερώτημα δεν ξέρω.
Επιστροφή στην κορυφή
pavlinious
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ Ιούν 14, 2009 4:23 pm    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αναπληρωτες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. ναι μπορεις να γινεις μονιμος,ισχυει για ολους τους κλαδους.αφου για να γινεις μονιμος χρειαζεται προυπηρεσια. μολις σε χρειαστουν σε παιρνουν βεβαια.
2. Γιια να διοριστεις δε χρειαζεται απαραιτητα να εχεις δωσει ασεπ.παντα προηγουνται αυτοι που εχουν προυπηρεσια.
3. ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα σε παρουν ειδικα αν εχεις συμπληρωσει τους 24 η 30 μηνες προυπηρεσιας.βεβαια θα σε παρουν οταν κ αμα σε χρειαστουνε.κ μπορει να σε στειλουν και στο καστελοριζο κ εσυ θα πας κ θα πεις κ ευχαριστω.
και τελος οι πολυτεκνοι ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ χωρις ασεπ και παιδαγωγικη καταρτιση.για αυτο μπορεις να κανεις 4 παιδια τωρα.
Επιστροφή στην κορυφή
miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 15, 2009 12:18 am    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω δεν εχω καθολου προυπηρεσια. Υπαρχει περιπτωση να με παρουν? Ειμαι κλαδος ΠΕ 14.04 ΓΕΩΠΟΝΩΝ. Εδωσα ΑΣΕΠ φετος αλλα μαλλον δεν θα ειμαι στους επιτυχοντες.
Επισης τα χαρτια πρεπει να τα κανω στη δευτεροβαθμια της περιοχης οπου κατοικω (εκει εκανα τα χαρτια για το ΑΣΕΠ) ή μπορω και σε δευτεροβαθμια αλλου νομου? Το λεω γιατι δουλευω σε αλλο νομο και θα με βολευε να τα κανω εκει.
Επιστροφή στην κορυφή
miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ Ιούν 15, 2009 10:58 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γνωριζει κανεις αν τα χαρτια πρεπει να τα κανω στη δευτεροβαθμια της περιοχης οπου κατοικω (εκει εκανα τα χαρτια για το ΑΣΕΠ) ή μπορω και σε δευτεροβαθμια αλλου νομου?
Επιστροφή στην κορυφή
pavlinious
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος

Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι Ιούν 16, 2009 12:16 pm    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει να πας σε μια συγκεκριμενη δευτεροβαθμια.πχ για βορεια ελλαδα μπορεις να πας μονο σε αυτην που ειναι κοντα στον ΟΣΕ στην οδο σαπφους.στο λεω γιατι κ εγω πε14.04 ειμαι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    Diorismos.GR | Forum Αρχική σελίδα » ΘΕΣΕΙΣ ΕΡΓΑΣΙΑΣ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΑΣΕΠ Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης