Αναπληρωτες

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 12:29 am

Αναπληρωτες

Δημοσίευσηαπό miolnir28 » Σάβ Ιουν 13, 2009 10:47 pm

Εχω μερικες ερωτησεις για τους αναπληρωτες. Οποιος γνωριζει ας απαντησει.
1. Μπορεις να γινεις μονιμος μετα απο καποιο καιρο ως αναπληρωτης? Μετα απο ποσο καιρο? Ισχυει το ιδιο για ολους τους κλαδους?
2. Για να σε παρουν πρεπει να εισαι επιτυχων σε ΑΣΕΠ εκπαιδευτικων ή αν εισαι ειτυχων απλως εχεις προβαδισμα ενατι των αλλων?
3. Αν σε παρουν μια φορα ως αναπληρωτη ειναι σχεδον σιγουρο πως θα σε ξαναπαρουν ή δεν παιζει ρολο?

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Κυρ Ιουν 14, 2009 9:04 am

http://www.ypepth.gr/el_ec_page3948.htm

εδώ βρίσκονται οι εγκύκλιοι

απ' όσα ισχύουν τώρα με προϋπηρεσία 24 ή 30 μήνες (πλήρεις), με προϋποθέσεις και με παιδαγωγική επάρκεια διορίζονται.

η βαθμολογια σε γραπτο ασεπ εκπαιδευτικών δίνει επιπλέον μόρια.

επίσης, οι πρώτοι με τις μεγαλύτερες βαθμολογίες καλύπτουν χωρίς άλλη διαδικασία τις θέσεις που προβλέπει η προκήρυξη του ασεπ.

ένα διάβασμα των εγκυκλίων θα λύσει όλες τις απορίες.

για το γραπτό που τρέχει τώρα, πχ 4π/2008 ασεπ, στο site

για το 3 ερώτημα δεν ξέρω.

pavlinious
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2009 7:18 pm

Re: Αναπληρωτες

Δημοσίευσηαπό pavlinious » Κυρ Ιουν 14, 2009 5:23 pm

1. ναι μπορεις να γινεις μονιμος,ισχυει για ολους τους κλαδους.αφου για να γινεις μονιμος χρειαζεται προυπηρεσια. μολις σε χρειαστουν σε παιρνουν βεβαια.
2. Γιια να διοριστεις δε χρειαζεται απαραιτητα να εχεις δωσει ασεπ.παντα προηγουνται αυτοι που εχουν προυπηρεσια.
3. ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα σε παρουν ειδικα αν εχεις συμπληρωσει τους 24 η 30 μηνες προυπηρεσιας.βεβαια θα σε παρουν οταν κ αμα σε χρειαστουνε.κ μπορει να σε στειλουν και στο καστελοριζο κ εσυ θα πας κ θα πεις κ ευχαριστω.
και τελος οι πολυτεκνοι ΔΙΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ χωρις ασεπ και παιδαγωγικη καταρτιση.για αυτο μπορεις να κανεις 4 παιδια τωρα.

miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 12:29 am

Δημοσίευσηαπό miolnir28 » Δευ Ιουν 15, 2009 1:18 am

Εγω δεν εχω καθολου προυπηρεσια. Υπαρχει περιπτωση να με παρουν? Ειμαι κλαδος ΠΕ 14.04 ΓΕΩΠΟΝΩΝ. Εδωσα ΑΣΕΠ φετος αλλα μαλλον δεν θα ειμαι στους επιτυχοντες.
Επισης τα χαρτια πρεπει να τα κανω στη δευτεροβαθμια της περιοχης οπου κατοικω (εκει εκανα τα χαρτια για το ΑΣΕΠ) ή μπορω και σε δευτεροβαθμια αλλου νομου? Το λεω γιατι δουλευω σε αλλο νομο και θα με βολευε να τα κανω εκει.

miolnir28
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 82
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 12, 2008 12:29 am

Δημοσίευσηαπό miolnir28 » Δευ Ιουν 15, 2009 11:58 pm

Γνωριζει κανεις αν τα χαρτια πρεπει να τα κανω στη δευτεροβαθμια της περιοχης οπου κατοικω (εκει εκανα τα χαρτια για το ΑΣΕΠ) ή μπορω και σε δευτεροβαθμια αλλου νομου?

pavlinious
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 65
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 24, 2009 7:18 pm

Δημοσίευσηαπό pavlinious » Τρί Ιουν 16, 2009 1:16 pm

πρεπει να πας σε μια συγκεκριμενη δευτεροβαθμια.πχ για βορεια ελλαδα μπορεις να πας μονο σε αυτην που ειναι κοντα στον ΟΣΕ στην οδο σαπφους.στο λεω γιατι κ εγω πε14.04 ειμαι.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 14 επισκέπτες