ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Διαγωνισμοί με σειρά προτεραιότητας σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
katerinio
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2009 12:08 am

ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό katerinio » Τρί Μάιος 12, 2009 12:52 am

Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.

Civ
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 07, 2007 9:25 am

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Civ » Τρί Μάιος 12, 2009 2:23 am

katerinio έγραψε:Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.


Δεν ισχύει το Τεστ Δεξιοτήτων για την 2Κ/2009. Τουλάχιστον έτσι νομίζω.

Civ
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 307
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 07, 2007 9:25 am

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Civ » Τρί Μάιος 12, 2009 2:24 am

Civ έγραψε:
katerinio έγραψε:Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.


Δεν ισχύει το Τεστ Δεξιοτήτων για την 2Κ/2009. Τουλάχιστον έτσι νομίζω.


3Κ/2009 ηθελα να γράψω.

Angeliki.Dia
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Παρ Δεκ 05, 2008 1:50 pm

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Angeliki.Dia » Τρί Μάιος 12, 2009 11:52 am

Σίγουρα δεν προσμετράται το Τεστ Δεξιοτήτων στη συγκεκριμένη προκήρυξη. Οπότε, μη σκας για το αν θα προλάβεις...
Η δική μου ερώτηση είναι άλλη. Έχω κατεβάσει και τυπώσει το σχετικό ΦΕΚ σε πολλά αντίγραφα. Με ποιο πρωτότυπο θα επικυρώσει το ΚΕΠ το σχετικό αντίγραφο?? Το τυπωμένο από τον εκτυπωτή?
Ή θα πρέπει να πάρουμε από το Εθνικό Τυπογραφείο το σχετικό τεύχος? (άλλο τρέξιμο πάλι!)

Civ έγραψε:
Civ έγραψε:
katerinio έγραψε:Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.


Δεν ισχύει το Τεστ Δεξιοτήτων για την 2Κ/2009. Τουλάχιστον έτσι νομίζω.


3Κ/2009 ηθελα να γράψω.

MAT2008
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 2:51 pm

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό MAT2008 » Τρί Μάιος 12, 2009 1:54 pm

Angeliki.Dia έγραψε:Σίγουρα δεν προσμετράται το Τεστ Δεξιοτήτων στη συγκεκριμένη προκήρυξη. Οπότε, μη σκας για το αν θα προλάβεις...
Η δική μου ερώτηση είναι άλλη. Έχω κατεβάσει και τυπώσει το σχετικό ΦΕΚ σε πολλά αντίγραφα. Με ποιο πρωτότυπο θα επικυρώσει το ΚΕΠ το σχετικό αντίγραφο?? Το τυπωμένο από τον εκτυπωτή?
Ή θα πρέπει να πάρουμε από το Εθνικό Τυπογραφείο το σχετικό τεύχος? (άλλο τρέξιμο πάλι!)

Civ έγραψε:
Civ έγραψε:
katerinio έγραψε:Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.


Δεν ισχύει το Τεστ Δεξιοτήτων για την 2Κ/2009. Τουλάχιστον έτσι νομίζω.


3Κ/2009 ηθελα να γράψω.



ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΑ ΚΕΠ ΚΑΙ ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΟΥ ΕΠΙΚΥΡΩΣΟΥΝ ΤΟ ΦΕΚ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΙΤΟΥΣΑΝ ΜΕ ΤΟ ΣΤΟΜΑ ΑΝΟΙΧΤΟ. ΕΜΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΙΑ ΚΥΡΙΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΝ ΕΠΙΣΗΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΣΤΟ ΜΕΤΑΞΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΛ ΑΣΕΠ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΛΟ ΜΙΛΑΕΙ.

maira
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 340
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 9:37 am

Δημοσίευσηαπό maira » Τρί Μάιος 12, 2009 4:43 pm

Έβγαλε σχτική ανακοίνωση το ΑΣΕΠ σήμερα το επικυρώνεις με Υπεύθυνη Δήλωση

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 5XDqQLvpAe

Ko_pilot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 6:44 am

Δημοσίευσηαπό Ko_pilot » Τρί Μάιος 12, 2009 11:30 pm

maira έγραψε:Έβγαλε σχτική ανακοίνωση το ΑΣΕΠ σήμερα το επικυρώνεις με Υπεύθυνη Δήλωση

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 5XDqQLvpAe


Μα καλά ρε παιδιά...τόση μ...κία πια μας δέρνει σε αυτή τη χώρα??? Να μας σκάσουνε κοιτάνε???
ΤΙ ΤΗ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ, Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ??? ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ? ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΕΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΗΣ? ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΟΥΜΕ ΨΕΜΑΤΑ? ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕ ΜΑΣ ΤΣΑΚΩΝΟΥΝΕ? ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ, ΕΛΕΟΣ...
Μου φαίνεται πως δε μας έχουνε καταχωρημένους στα αρχεία τους...αλλά κάπου αλλού (πάλι από αρ...)
ΑΠ΄ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΕΤΙΕΣ ΠΙΣΩ...

vasdimit
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2009 1:36 pm

Δημοσίευσηαπό vasdimit » Τετ Μάιος 13, 2009 1:20 am

Ko_pilot έγραψε:
maira έγραψε:Έβγαλε σχτική ανακοίνωση το ΑΣΕΠ σήμερα το επικυρώνεις με Υπεύθυνη Δήλωση

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 5XDqQLvpAe


Μα καλά ρε παιδιά...τόση μ...κία πια μας δέρνει σε αυτή τη χώρα??? Να μας σκάσουνε κοιτάνε???
ΤΙ ΤΗ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ, Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ??? ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ? ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΕΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΗΣ? ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΟΥΜΕ ΨΕΜΑΤΑ? ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕ ΜΑΣ ΤΣΑΚΩΝΟΥΝΕ? ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ, ΕΛΕΟΣ...
Μου φαίνεται πως δε μας έχουνε καταχωρημένους στα αρχεία τους...αλλά κάπου αλλού (πάλι από αρ...)
ΑΠ΄ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΕΤΙΕΣ ΠΙΣΩ...


Γεια σας.

Στους προσωρινούς και στους τελικούς πίνακες αποτελεσμάτων σε κάθε καταχώρηση υπήρχε η ημερομηνία γέννησης. Αυτή αντικαταστάθηκε στους πίνακες των ΦΕΚ από τον αριθμό ΑΔΤ.
Στη δική μου περίπτωση άλλαξα ΑΔΤ και άρα αριθμό ταυτότητας μετά το Τεστ. Στο ΦΕΚ υπάρχει όμως ο αριθμός της παλιάς ΑΔΤ. Έστειλα email στον ΑΣΕΠ για το αν θα υπάρχει πρόβλημα σε αιτήσεις προκηρύξεων όπου άλλον αριθμό ΑΔΤ θα έχει η φωτοτυπία ταυτότητας και άλλον αριθμό ΑΔΤ το ΦΕΚ του Τεστ Δεξιοτήτων.

Ένα ερώτημα που ενδεχομένως θα απασχολήσει στο μέλλον αρκετούς, αφού τα αποτελέσματα έχουν ισχύ 3 χρόνια και όλο και κάποιος θα αλλάξει/αντικαταστήσει την ταυτότητά του. (αν και τόσα στοιχεία όπως επώνυμο, όνομα, όνομα πατέρα, όνομα μητέρας θα έπρεπε να αρκούν).
Πάντως, μάλλον αυτό το νόημα θα μπορούσε να έχει η επικύρωση / υπεύθυνη δήλωση. Ότι η κάθε καταχώρηση στο ΦΕΚ αντιστοιχεί σε αυτόν/αυτή που καταθέτει αίτηση για συνυπολογισμό μορίων από το Τεστ και μόνο σε αυτόν/αυτή.

Αναμένω απάντηση από τον ΑΣΕΠ και θα επανέλθω αν έχω νεότερα.

MAT2008
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 119
Εγγραφή: Τετ Αύγ 27, 2008 2:51 pm

Δημοσίευσηαπό MAT2008 » Τετ Μάιος 13, 2009 1:15 pm

vasdimit έγραψε:
Ko_pilot έγραψε:
maira έγραψε:Έβγαλε σχτική ανακοίνωση το ΑΣΕΠ σήμερα το επικυρώνεις με Υπεύθυνη Δήλωση

http://www.asep.gr/asep/site/home/LC+Me ... 5XDqQLvpAe


Μα καλά ρε παιδιά...τόση μ...κία πια μας δέρνει σε αυτή τη χώρα??? Να μας σκάσουνε κοιτάνε???
ΤΙ ΤΗ ΘΕΛΟΥΝΕ ΜΩΡΕ ΤΗΝ ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ, Η ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΜΑ ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ??? ΣΤΑ ΑΡΧΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΕ ΜΑΣ ΕΧΟΥΝΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΤΑΧΩΡΗΜΕΝΟΥΣ? ΔΙΚΟ ΤΟΥΣ ΦΕΚ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? ΣΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΝΑΓΡΑΦΗΣ? ΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ Η ΑΙΤΗΣΗ ΕΧΕΙ ΙΣΧΥ ΥΠΕΥΘΥΝΗΣ ΔΗΛΩΣΗΣ, ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΙΣΧΥΡΙΣΤΟΥΜΕ ΨΕΜΑΤΑ? ΜΕ ΜΙΑ ΚΙΝΗΣΗ ΔΕ ΜΑΣ ΤΣΑΚΩΝΟΥΝΕ? ΕΞΗΓΗΣΤΕ ΜΟΥ ΚΑΠΟΙΟΣ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ, ΓΙΑΤΙ ΩΡΕΣ ΩΡΕΣ ΝΟΜΙΖΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ, ΕΛΕΟΣ...
Μου φαίνεται πως δε μας έχουνε καταχωρημένους στα αρχεία τους...αλλά κάπου αλλού (πάλι από αρ...)
ΑΠ΄ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ, ΔΕ ΜΑΣ ΛΕΙΠΕΙ ΕΝΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗ ΧΩΡΑ...ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΚΑΤΟΝΤΑΕΤΙΕΣ ΠΙΣΩ...


Γεια σας.

Στους προσωρινούς και στους τελικούς πίνακες αποτελεσμάτων σε κάθε καταχώρηση υπήρχε η ημερομηνία γέννησης. Αυτή αντικαταστάθηκε στους πίνακες των ΦΕΚ από τον αριθμό ΑΔΤ.
Στη δική μου περίπτωση άλλαξα ΑΔΤ και άρα αριθμό ταυτότητας μετά το Τεστ. Στο ΦΕΚ υπάρχει όμως ο αριθμός της παλιάς ΑΔΤ. Έστειλα email στον ΑΣΕΠ για το αν θα υπάρχει πρόβλημα σε αιτήσεις προκηρύξεων όπου άλλον αριθμό ΑΔΤ θα έχει η φωτοτυπία ταυτότητας και άλλον αριθμό ΑΔΤ το ΦΕΚ του Τεστ Δεξιοτήτων.

Ένα ερώτημα που ενδεχομένως θα απασχολήσει στο μέλλον αρκετούς, αφού τα αποτελέσματα έχουν ισχύ 3 χρόνια και όλο και κάποιος θα αλλάξει/αντικαταστήσει την ταυτότητά του. (αν και τόσα στοιχεία όπως επώνυμο, όνομα, όνομα πατέρα, όνομα μητέρας θα έπρεπε να αρκούν).
Πάντως, μάλλον αυτό το νόημα θα μπορούσε να έχει η επικύρωση / υπεύθυνη δήλωση. Ότι η κάθε καταχώρηση στο ΦΕΚ αντιστοιχεί σε αυτόν/αυτή που καταθέτει αίτηση για συνυπολογισμό μορίων από το Τεστ και μόνο σε αυτόν/αυτή.

Αναμένω απάντηση από τον ΑΣΕΠ και θα επανέλθω αν έχω νεότερα.[/ Η ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΓΡΑΦΕΙ ΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΘΕΤΩ ΕΙΝΑΙ ΓΝΗΣΙΟ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΣΤΗΝ ΚΑΤΟΧΗ ΜΟΥ. ΕΧΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΩΤΟΤΥΠΟ;

argy1
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Δευ Απρ 27, 2009 10:44 pm

Δημοσίευσηαπό argy1 » Τετ Μάιος 13, 2009 9:37 pm

Γειά σας,

Με έχει απασχολήσει και εμένα η επικύρωση του "ΠΡΩΤΟΤΥΠΟΥ" ΦΕΚ.

Νομίζω ότι έχουν κάνει σοβαρό λάθος.Τα ΦΕΚ δεν επικυρώνονται και το λέω αυτό λόγω εμπειρίας.

Έχω υπόψη μου να στείλω mail στον ΑΣΕΠ,αν έχω κάποια απάντηση θα ενημερώσω.

Γνωρίζει κανείς τι γίνεται με τους δήμους ? Εκεί ισχύει?

Επίσης, το παρακάτω είναι στην προκήρυξη του Τεστ σελ 3:

"Δ. ΙΣΧΥΣ ΟΡΙΣΤΙΚΟΥ ΠΙΝΑΚΑ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑΣ & ΜΟΡΙΟΔΟΤΗΣΗ ΥΠΟΨΗΦΙΩΝ
ΚΑΤΑ ΤΗ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΤΟΥΣ ΣΕ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ ΠΛΗΡΩΣΗΣ ΘΕΣΕΩΝ
...................
η προκήρυξη πλήρωσης θέσεων στην οποία επιθυμεί να συμμετάσχει ο υποψήφιος να έχει εκδοθεί μετά τη
δημοσίευση του οριστικού πίνακα βαθμολογίας της ειδικής γραπτής δοκιμασίας στην οποία έλαβε μέρος και
πριν τη συμπλήρωση τριετίας από τη δημοσίευσή του·......................"

Δηλαδή θα ισχύει για ΦΕΚ που έχουν εκδοθεί απο 06/05/2009 και έπειτα.
Εχει κάποιος κάποια άλλη ιδέα?

Τέλος,για την 3κ/2009 είχα στείλει mail σε ασεπ και μου απάντησαν ότι δεν μπορεί να προσμετρηθεί διότι δεν είχε βγεί το ΦΕΚ.Βγήκε στη πορεία βέβαια........αλλά η ημερομηνία έκδοσης?

fany09
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 1
Εγγραφή: Τρί Μάιος 12, 2009 4:53 pm

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό fany09 » Τετ Μάιος 13, 2009 10:07 pm

katerinio έγραψε:Παιδιά καλησπέρα σας και καλώς σας βρίσκω :)

Βγήκαν σε ΦΕΚ τα ονόματα μας και η βαθμολογία μας για το Τεστ Δεξιοτήτων.
Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι πως θα γίνει η επικύρωση τους, καθώς για να αναγνωριστεί η βαθμολογία απαιτείται -όπως γράφει στην ιστοσελίδα του ο ΑΣΕΠ- επικυρωμένο φωτοαντίγραφο της πρώτης σελίδας του σχετικού ΦΕΚ καθώς και της σελίδας στην οποία αναγράφεται το ονοματεπώνυμο και η βαθμολογία του διαγωνιζόμενου.
Πως δηλαδή θα επικυρώσουμε ΦΕΚ?? θα πρέπει να το προμηθευτούμε απο το Εθνικό Τυπογραφείο?
η προκύρηξη 3Κ/2009 λήγει την Τετάρτη ..θα προλάβουμε?
Εχω ήδη θέσει την ερώτηση και στα ΚΕΠ και αναμένω απάντηση..
να είσαστε καλά,
Κατερίνα Κρήτη.[


Επικοινωνησα με Εθνικο Τυπογραφείο. Α:πό εκεί παίρνουμε επικυρωμένο αντίγραφο το οποίο θα εχουμε σαν πρωτότυπο. Καποδιστρίου 34 Αθήνα. Ρώτησα για μας της επαρχίας τι γίνεται? μια βολτιτσα στην Αθήνα δε βλαπτει........ειδάλλως επιστρατεύουμε συγγενείς και φίλους εντός Αθηνών να μας το στείλουν το επίμαχο ΦΕΚ :lol: :lol: :lol: :lol: ]
    [list=]
[/list]

geosot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 9:03 am

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό geosot » Τετ Μάιος 13, 2009 10:25 pm

fany09 έγραψε:Επικοινωνησα με Εθνικο Τυπογραφείο. Α:πό εκεί παίρνουμε επικυρωμένο αντίγραφο το οποίο θα εχουμε σαν πρωτότυπο. Καποδιστρίου 34 Αθήνα. Ρώτησα για μας της επαρχίας τι γίνεται? μια βολτιτσα στην Αθήνα δε βλαπτει........ειδάλλως επιστρατεύουμε συγγενείς και φίλους εντός Αθηνών να μας το στείλουν το επίμαχο ΦΕΚ


Και τώρα δηλαδή τι κάνουμε? Κατεβάζουμε τα κόκκινα φανάρια που έσπευσαν ορισμένοι να κρεμάσουν?

Ή τα κρατάμε just in case ?

Γιώργος

Ko_pilot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 6:44 am

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό Ko_pilot » Τετ Μάιος 13, 2009 11:56 pm

geosot έγραψε:
fany09 έγραψε:Επικοινωνησα με Εθνικο Τυπογραφείο. Α:πό εκεί παίρνουμε επικυρωμένο αντίγραφο το οποίο θα εχουμε σαν πρωτότυπο. Καποδιστρίου 34 Αθήνα. Ρώτησα για μας της επαρχίας τι γίνεται? μια βολτιτσα στην Αθήνα δε βλαπτει........ειδάλλως επιστρατεύουμε συγγενείς και φίλους εντός Αθηνών να μας το στείλουν το επίμαχο ΦΕΚ


Και τώρα δηλαδή τι κάνουμε? Κατεβάζουμε τα κόκκινα φανάρια που έσπευσαν ορισμένοι να κρεμάσουν?

Ή τα κρατάμε just in case ?

Γιώργος


Τα κοκκινα φαναρια, επιμενω, δε χρειαζεται να βγουνε, ειναι ηδη κρεμασμενα δια μεσου των αιωνων εξω απο την πορτα αυτου του κρατους...κι αυτο δε θα αλλαξει ποτε.
Ερχονται με απιστευτο θρασος ακομα μια φορα να καπηλευτουν, να εκμεταλλευτουν την αγωνια του καθενος και να ληστεψουν τον ανεργο, τον φτωχο, τον κατατρεγμενο που του εχουνε μαυρισει τη ζωη και προσπαθει να κανει κατι καλυτερο για τη ζωη του, ζητωντας λεφτα λεφτα λεφτα...ολη την ωρα λεφτα, με το ετσι θελω...ακομα και απο οσους ειναι στην ανεχεια, και αυτα τα τουλαχιστο 10 ευρω (για τους επαρχιωτες τοσο βγαινει η φτηνοτερη αποστολη) μπορει να τα εχουν απολυτη αναγκη...
Και γιατι? Για το δικαιωμα στο ονειρο ενος διορισμου (που δεν τον εγγυαται και κανενας στο κατω κατω!!!). Οπως εκμεταλλευονται και το 40ευρω η το 15ευρω που σκαμε καθε φορα για να πληρωνονται οι ΑΣΕΠΑΤΖΗΔΕΣ, λες και δεν παιρνουν μισθο...
Τι να πω...Ελλαδα με εχεις κουρασει...και το τραγικο ειναι οτι δεν ειναι κι ευκολο να σηκωθω και να φυγω...που να πας? Τα ειδαμε και τα χαλια των αλλων, Ευρωπαιων και μη...αν και αυτοι, το λιγοτερο που κανουν ειναι να σεβονται τον πολιτη, κι οχι να κανουν τετοια αισχη.
Ντροπη σας ρε παιδια...ντροπη...δεν εχετε τσιπα καθολου πια.
Θα επρεπε πραγματικα αυτο το θεμα καποιος να το βγαλει στα καναλια και τον τυπο και να τους ξεφτιλισει λιγο...αλλα δεν πιστευω να ιδρωνε το αυτι τους...θα εχουνε ηδη τις απαντησεις ετοιμες...
Ενδεικτικα τωρα...αν μπειτε στο site του ΕΤ και δειτε, μπορουμε εμεις της επαρχιας να τα ζηταμε με οποιο τροπο θελουμε οσον αφορα αποστολη και πληρωμη. Οποτε μην τρεχετε εκει πανω οσοι δεν εχετε καποιον εκει να παει. Καντε online παραγγελια.
http://www.et.gr/electronic_services/yp ... liolipsias
Ενδεικτικα αμα δειτε, αποστολη με απλο! ταχυδρομειο ερχεται 9,61 ευρω! Σκεψου με courier κλπ κλπ τι θα μας φανε...
Σε καλη μερια να τους ευχηθουμε, μη το ξεχασουμε...και καλοφαγωτα.

geosot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 9:03 am

Δημοσίευσηαπό geosot » Πέμ Μάιος 14, 2009 12:16 am

Αν θεωρείς αυτό το κράτος αυτό που το θεωρείς πως θα το υπηρετήσεις όταν με το καλό?

Δεν ξέρεις ότι τα σπιτάκια με κόκκινα φανάρια έχουν τρεις ειδικότητες μόνον?

(μην τις παραθέσω, υπάρχουν και γυναικόπαιδα)

Μην θεωρήσεις προσωπικό το ερώτημα (μόνον) απευθύνεται σε όλους όσους κατά καιρούς χαρακτήρισαν το Δημόσιο με αυτό τον τρόπο.

Γιώργος

PS Τα φύλλα Εφημ.Κυβερνήσεως ΑΣΕΠ είναι δωρεάν και τέλος ο ΑΣΕΠ υπέδειξε λύση με την Υ/Δ για το ακριβές του φωτοαντιγράφου. Δεν χρειάζεται να μπείς στο έξοδο των ταχυδρομείων courier κλπ.

Έλεος ρε παιδιά με βάζετε να υπερασπίζομαι τον ΑΣΕΠ, ενώ του τα έχω σύρει πολλάκις?

geosot
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 397
Εγγραφή: Δευ Μαρ 09, 2009 9:03 am

Re: ΕΠΙΚΥΡΩΣΗ ΦΕΚ ΓΙΑ ΤΕΣΤ ΔΕΞΙΟΤΗΤΩΝ ΑΣΕΠ

Δημοσίευσηαπό geosot » Πέμ Μάιος 14, 2009 12:26 am

Ko_pilot έγραψε:Τι να πω...Ελλαδα με εχεις κουρασει...και το τραγικο ειναι οτι δεν ειναι κι ευκολο να σηκωθω και να φυγω...που να πας? Τα ειδαμε και τα χαλια των αλλων, Ευρωπαιων και μη...αν και αυτοι, το λιγοτερο που κανουν ειναι να σεβονται τον πολιτη, κι οχι να κανουν τετοια αισχη.


Πχ. Περί σεβασμού ουσιαστικών δικαιωμάτων στην Γερμανία (μια που έφερε η κουβέντα):

http://www.germarrudolf.com/civil/

Δεν λέω ότι εδώ είναι καλύτερα, αλλά μην ωραιοποιούμε ότι είναι μακριά από δω.

Υπάρχει ένα αγγλοσαξωνικό saying

The grass at the other side is greener

Είναι αλήθεια ότι το πράσινο μακριά φαίνεται πιο έντονο. Έχει αποδειχθεί ότι έχει να κάνει με μια ιδιομορφία του αμφιβληστροειδή.



Γιώργος

PS Για να μην παρεξηγηθώ, δεν μίλησα για μισθούς, κοινωνική ασφάλιση, κοινωνικό κράτος (ή ότι έχει μείνει από αυτό) κλπ στην αλλοδαπή, αλλά μόνο για σεβασμό στον πολίτη.


Επιστροφή σε “ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΜΕ ΣΕΙΡΑ ΠΡΟΤΕΡΑΙΟΤΗΤΑΣ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 18 επισκέπτες