εθνικη τραπεζα προσληψεις για 6 μηνες

Εποχικό προσωπικό, συμβάσεις έργου ορισμένου χρόνου.
simone
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Τετ Αύγ 08, 2007 12:50 pm

εθνικη τραπεζα προσληψεις για 6 μηνες

Δημοσίευσηαπό simone » Δευ Απρ 06, 2009 10:34 pm

γεια σας ρε παιδια, ξερει κανεις τι παιζει με τις προσληψεις που θα κανει η Εθνικη ατομων για ενα εξαμηνο.Μου φαινεται πως θα παρει γυρω στα 300 ατομα.που μπορυμε να μαθουμε πληροφοριες σχετικα με το ποτε και πώς??ευχαριστω σας

hlias1984
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 267
Εγγραφή: Τρί Δεκ 16, 2008 2:10 am

Δημοσίευσηαπό hlias1984 » Σάβ Μάιος 09, 2009 9:26 pm

ανακοινώθηκε κι επίσημα...ερώτηση όμως..οι πτυχιοόυχοι ΤΕΙ από σχολή του 5ου πεδίου μπορούν να κάνουν αίτηση??????

Panagiotis81
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 62
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 05, 2009 11:52 am

Δημοσίευσηαπό Panagiotis81 » Κυρ Μάιος 10, 2009 10:52 pm

Αυτό το πρόγραμμα που γράφει είναι οι εποχικοί που παίρνει η εθνική κάθε καλοκαίρι ή όχι;

gv_
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 69
Εγγραφή: Τρί Σεπ 23, 2008 12:58 am

Δημοσίευσηαπό gv_ » Κυρ Μάιος 10, 2009 11:57 pm

Που υπάρχει η ανακοίνωση?
ευχαριστώ

debbieg
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 274
Εγγραφή: Τετ Απρ 29, 2009 1:17 am

Δημοσίευσηαπό debbieg » Δευ Μάιος 11, 2009 12:07 am


reaction
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 04, 2008 10:37 pm

Δημοσίευσηαπό reaction » Σάβ Μάιος 16, 2009 12:04 am

Λοιπον απο οτι ξερω πηγε μια φιλη και δεν δεχονται απο ΤΕΙ να ξερετε μονο ΠΕ δεχονται

desp0ina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2009 8:02 pm

Δημοσίευσηαπό desp0ina » Πέμ Μάιος 21, 2009 3:40 pm

εγώ πάλι έχω μια ερώτηση σχετικά με τα δικαιολογητικά. Στην προκήρυξη γράφει:
Ζ. ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
Ο υποψήφιος οφείλει, εντός του ίδιου χρονικού διαστήματος που έχει τεθεί για την υποβολή των αιτήσεων, να αποστείλει στη διεύθυνση:
...
μέσω ταχυδρομείου, με συστημένη αλληλογραφία, φάκελο, στον οποίο θα αναγράφεται το ονοματεπώνυμό του και ο Νομός που έχει δηλώσει ότι επιθυμεί να απασχοληθεί, με τα ακόλουθα δικαιολογητικά:
1. Αντίγραφο της αίτησης που διαβίβασε στην Τράπεζα μέσω Internet.
2. Βεβαίωση, από Γραφείο του Ο.Α.Ε.Δ. που βρίσκεται στον ίδιο Νομό στον οποίο ο υποψήφιος έχει δηλώσει ότι επιθυμεί να απασχοληθεί, από την οποία να προκύπτει ότι ο υποψήφιος έχει εγγραφεί ως άνεργος στο Νομό αυτό, το βραδύτερο μέχρι και την 17.3.2009.
3. Φωτοτυπία της αστυνομικής του ταυτότητας.
4. Έγγραφο που να εμφανίζει το βαθμό πτυχίου του αριθμητικά (ακέραιο και δεκαδικό τμήμα).
5. Επικυρωμένο αντίγραφο μεταπτυχιακού τίτλου σπουδών, εφόσον υπάρχει. Σε περίπτωση τίτλου της αλλοδαπής, και επικυρωμένο αντίγραφο της αναγνώρισής του από το Δ.Ο.Α.Τ.Α.Π.
6. Πιστοποιητικό Ποινικού Μητρώου.
7. Πιστοποιητικό Εισαγγελίας περί μη διώξεως.

8. Τηλέφωνο επικοινωνίας

Όπου και να πήγα όμως, είτε στα ΚΕΠ είτε στην ίδια την τράπεζα μου λένε ότι τα δικαιολογητικά 6 και 7 τα ζητάνε μετά την πρόσληψη και ότι δεν χρειάζεται να τα στείλω τώρα. Και γενικότερα ότι δεν χρειάζεται να στείλω τίποτα ταχυδρομικά και ότι για την συμμετοχή αρκεί μόνο η ηλεκτρονική δήλωση.
Επομένως εγώ τι κάνω? Κατάλαβα λάθος την προκήρυξη και δεν στέλνω τίποτα, η προκήρυξη είναι διατυπωμένη λάθος ή πρέπει να βρω και να στείλω τα δικαιολογητικά μέχρι τις 29 για να μην χάσω την προθεσμία?

jul
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 136
Εγγραφή: Σάβ Μάιος 02, 2009 2:47 pm

Δημοσίευσηαπό jul » Σάβ Μάιος 23, 2009 9:26 pm

Εσύ καλά κατάλαβες.....Οι υπάλληλοι στους οποίους έπεσες μάλλον ή δεν ήθελαν να σε εξυπηρετήσουν(για δικούς τους λόγους....) ή δεν ήξεραν τι τους γίνεται!!! Εξάλλου και η εκτύπωση της ηλεκτρονικής αίτησης αναγράφει: ''Αντιγραφο του παρόντος εγγράφου πρέπει να διαβιβαστεί στην τράπεζα μαζί με τα δικαιολογιτικά.'' Γιατί θα πρέπει να ακούσεις τον κάθε υπάλληλο και ίσως να απορρηφθεί η αίτηση σου χωρίς λόγο και να μην ακολουθήσεις αυτό που διάβασες στην προκήρυξη;; Αν σε ενδιαφέρει, συγκέντρωσε τα δικαιολογιτικά, γιατί χρειάζονται και 2-3 εργάσιμες στο ΚΕΠ..

halokoloko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 6:41 pm

Δημοσίευσηαπό halokoloko » Δευ Μάιος 25, 2009 7:06 pm

το 8. προστέθηκε αργότερα ως δικαιολογητικό :idea: .... όσοι δεν το βάλαμε-βάλανε??..

desp0ina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Τετ Μάιος 20, 2009 8:02 pm

Δημοσίευσηαπό desp0ina » Τρί Μάιος 26, 2009 7:57 pm

ευτυχώς πήγα στα δικαστήρια για να πάρω τα δικαιολογητικά 6 και 7 και εκεί οι άνθρωποι με εξυπηρέτησαν γιατί είχαν πάει (ευτυχως ή δυστυχώς) και πολλοί άλλοι πριν από εμένα να πάρουν τα ίδια χαρτιά για την Εθνική. Τα χαρτιά πλέον τα έχω στείλει και ο θεός βοηθός.
Ο λόγος που δεν με εξυπηρετούσαν ήταν από άγνοια (στα ΚΕΠ, μιας κι εκεί τρέχουν με το ΑΜΚΑ και τον κοινωνικό τουρισμό και δεν μπορούσα να τους πείσω να δούμε μαζί την προκήρυξη από το site της Εθνικής - αφού δεν είχα εκτυπωτή να τους την πάω έτοιμη κι εκείνοι δεν είχαν χρόνο να "μπουν στον κόπο") και από τεμπελιά (στην ίδια την τράπεζα, αφού η προκήρυξη ήταν αναρτημένη δύο μέτρα μακριά μας και ο υπάλληλος δεν ερχόταν να του δείξω το επίμαχο κομμάτι). Μην σας γράψω καλύτερα την συζήτηση με τον υπάλληλο της τράπεζας και τραβάτε τα μαλλιά σας..

ntoni
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 615
Εγγραφή: Παρ Φεβ 29, 2008 1:09 pm

Δημοσίευσηαπό ntoni » Δευ Ιουν 01, 2009 12:17 am

αφού, λοιπόν, ήταν τόσο σαφές στην προκήρυξη, γιατί έπρεπε να απασχολήσεις τόσο κόσμο;
ποιος από την εθνική ή από το κεπ θα αναλάμβανε την ευθύνη να σου πει "δεσποινίς, μη βάλετε τα δικαιολογητικά αυτά στην αίτηση"; και από ποιον θα ζητούσες το λόγο μετά που θα την πατούσες; και μετά θα τους κατηγορούσες κι από πάνω.
αφού έχεις μπει στη διαδικασία να ψάξεις για δουλειά, πάντα να εμπιστεύεσαι μόνο ό,τι είναι γραμμένο, κι αν δεν το καταλαβαίνεις να το διαβάσεις 100 φορές. πανεπιστήμιο έβγαλες.
όπως ήδη καταλαβες κανένας δε θα σε βοηθήσει. κι αν σου πει κάτι, ποτέ μη στηρίζεσαι στα λόγια.
φιλικά,

halokoloko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 6:41 pm

Δημοσίευσηαπό halokoloko » Πέμ Ιουν 04, 2009 11:39 am

έχει μάθει κανείς πότε θα βγάλουν τα αποτελέσματα? εγώ περιμένω απάντηση στο mail που τους έστειλα

efiekr
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 360
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 27, 2008 8:04 pm

Δημοσίευσηαπό efiekr » Σάβ Ιουν 06, 2009 12:34 am

halokoloko έγραψε:έχει μάθει κανείς πότε θα βγάλουν τα αποτελέσματα? εγώ περιμένω απάντηση στο mail που τους έστειλα


Εγώ πάντως πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι οι διαδικασίες θα γίνουν πολύ γρήγορα και θα ξέρουμε τα αποτελέσματα εντός του Ιουνίου!

halokoloko
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: Τετ Απρ 08, 2009 6:41 pm

Δημοσίευσηαπό halokoloko » Σάβ Ιουν 06, 2009 1:32 am

κι εμένα τελικά μου είπαν μέσα στην άλλη βδομάδα (δηλ μέχρι 12/6 φαντάζομαι )

thandrik
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 44
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 24, 2009 9:26 pm

Δημοσίευσηαπό thandrik » Σάβ Ιουν 06, 2009 2:34 pm

Γεια σας,
Αν κάποιος δεν έχει βάλει το 8.Τηλέφωνο Επικοινωνίας το οποίο το πρόσθεσαν στην προκήρυξη αργότερα, τι θα γίνει; Θα αποκλειστεί από τη διαδικασία;


Επιστροφή σε “ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ - ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΕΡΓΟΥ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 5 επισκέπτες