Διαγωνισμός Υπουργείου Οικονομικών

Γραπτοί διαγωνισμοί σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:23 am

πάντως πολύ φοβαμαι μηπως παιχτούν " άσχημα" παιχνιδια στο θέμα τησ αναγνωρισης εμπειριας
ειναι το μονο σημειο με ελλειψη αντικειμενικων κριτηριων εκ των ΠΡΟΤΕΡΩΝ γνωστων-οπως θα επρεπε...και αφηνεται στην ad hoc κρίση τους... :roll: :roll: :roll:
θελετε να ετοιμασω ενα μαιηλ να το στειλουμε μαζικα?
ενα μαιηλ που θα ζητα απο τον ασεπ να ξεκαθαρισει τα κριτηρια βασει των οποιων η εμπ.θεωρειται συναφης, αναφεροντας τουλαχιστον ενδεικτικα καποιες ...
αυτο για να μπορουμε να ελεγξουμε με ενστασεις τις σχετικες κρισεις τους εκ των υστερων
αν θελετε εγω το συντασσω
αλλα να δω αρκετη ανταποκριση απο το φορουμ...

ξερω τωρα,...οπωσ και σε προηγουμενα ποστ μου...θα με γραψετε κανονικα... :cry: :cry: :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

kalathatan
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 46
Εγγραφή: Τρί Απρ 14, 2009 5:03 pm

Δημοσίευσηαπό kalathatan » Τρί Μάιος 05, 2009 11:28 am

galadriel ειμαι μεσα αν και εχω δωσει σαν ΔΕ με ενδιαφερει και μενα το θεμα προυπηρεσια, καθως και τα κριτηρια της.

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:30 am

:wink:

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:31 am

σε οποιον απαντα θα του κλεινω και ματακι... :wink: :wink: :wink:

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:36 am

φοβερό κίνητρο...δε μπορειτε να πειτε...
μα που ειστε όλοι??? :roll: :roll: :roll:

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 11:59 am

:D :) :( :o :shock: :? 8) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :roll: :wink: :!: :?: :idea: :arrow:
μην μου την πειτε που παιζω και λιγο... :lol:

ytrewq
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 20, 2007 7:51 pm

Δημοσίευσηαπό ytrewq » Τρί Μάιος 05, 2009 2:27 pm

galadriel κι εμένα με ενδιαφέρει (ΔΕ κατηγορία κι εγώ)

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 2:27 pm

:wink:

akomiklaiw
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 606
Εγγραφή: Κυρ Απρ 12, 2009 9:35 pm

Δημοσίευσηαπό akomiklaiw » Τρί Μάιος 05, 2009 2:44 pm

galadriel έγραψε:πάντως πολύ φοβαμαι μηπως παιχτούν " άσχημα" παιχνιδια στο θέμα τησ αναγνωρισης εμπειριας
ειναι το μονο σημειο με ελλειψη αντικειμενικων κριτηριων εκ των ΠΡΟΤΕΡΩΝ γνωστων-οπως θα επρεπε...και αφηνεται στην ad hoc κρίση τους... :roll: :roll: :roll:
θελετε να ετοιμασω ενα μαιηλ να το στειλουμε μαζικα?
ενα μαιηλ που θα ζητα απο τον ασεπ να ξεκαθαρισει τα κριτηρια βασει των οποιων η εμπ.θεωρειται συναφης, αναφεροντας τουλαχιστον ενδεικτικα καποιες ...
αυτο για να μπορουμε να ελεγξουμε με ενστασεις τις σχετικες κρισεις τους εκ των υστερων
αν θελετε εγω το συντασσω
αλλα να δω αρκετη ανταποκριση απο το φορουμ...

ξερω τωρα,...οπωσ και σε προηγουμενα ποστ μου...θα με γραψετε κανονικα... :cry: :cry: :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Κι εμένα με ενδιαφέρει ΦΥΣΙΚΑ!!!
galadriel είσαι δικηγόρος αν δεν κάνω λάθος??
:roll:
ετοίμασε , αν θέλεις , ένα έγγραφο - ρουκέτα για το αγαπητό ΑΣΕΠ..
Για να έχουμε τύχη ,, με τα παράπονα - αιτήσεις κλπ που τους στέλνουμε..
πρέπει κάποιος να πηγαίνει στοΑΣΕΠ και να τα καταθέτει και να παίρνει αριθμό πρωτοκόλλου...
Μόνο τέτοια έγγραφα γίνονται δεκτά στη συνέχεια από δικαστήρια..\
για τα e- mail δεν είμαι σίγουρη...
Εκτός αν απαντήσει το ΑΣΕΠ.. στα ε- μαιλ.. και δεν εννοώ να απαντήσει τυπικά.. αλλά κατ' ουσίαν..

galadriel
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1434
Εγγραφή: Σάβ Δεκ 20, 2008 3:34 pm

Δημοσίευσηαπό galadriel » Τρί Μάιος 05, 2009 2:47 pm

:wink:

Uptodate
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 263
Εγγραφή: Σάβ Φεβ 14, 2009 6:33 pm

Δημοσίευσηαπό Uptodate » Τρί Μάιος 05, 2009 3:16 pm

galadriel έγραψε:πάντως πολύ φοβαμαι μηπως παιχτούν " άσχημα" παιχνιδια στο θέμα τησ αναγνωρισης εμπειριας
ειναι το μονο σημειο με ελλειψη αντικειμενικων κριτηριων εκ των ΠΡΟΤΕΡΩΝ γνωστων-οπως θα επρεπε...και αφηνεται στην ad hoc κρίση τους... :roll: :roll: :roll:
θελετε να ετοιμασω ενα μαιηλ να το στειλουμε μαζικα?
ενα μαιηλ που θα ζητα απο τον ασεπ να ξεκαθαρισει τα κριτηρια βασει των οποιων η εμπ.θεωρειται συναφης, αναφεροντας τουλαχιστον ενδεικτικα καποιες ...
αυτο για να μπορουμε να ελεγξουμε με ενστασεις τις σχετικες κρισεις τους εκ των υστερων
αν θελετε εγω το συντασσω
αλλα να δω αρκετη ανταποκριση απο το φορουμ...

ξερω τωρα,...οπωσ και σε προηγουμενα ποστ μου...θα με γραψετε κανονικα... :cry: :cry: :cry:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


ΜΑΖΙ ΣΟΥ! ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΚΑΧΥΠΟΠΤΟΥΣ ΣΤΟ ΑΣΕΠ...!

ΕΤΟΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΙΤΑΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ.

ΕΠΙΣΗΣ, ΣΤΙΣ ΕΝΣΤΑΣΕΙΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΕΣ ΑΝΑΦΟΡΕΣ ΓΙΑ ΥΠΟΨΗΦΙΟΥΣ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΑΛΟΓΗ ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ Ή ΣΥΝΑΦΕΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΟ (ΕΚΤΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ Ή ΙΣΩΣ ΚΑΠΟΙΩΝ ΝΟΜΙΚΩΝ ΕΙΔΙΚΟΤΗΤΩΝ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΛΚ....)

ΕΙΝΑΙ ΑΔΙΚΙΑ ΝΑ ΠΡΙΜΟΔΟΤΗΘΟΥΝ ΑΤΟΜΑ ΜΕ 6-8-10 ΜΟΝΑΔΕΣ!!!! ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ Μ@Κ@ΚΕΣ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ.....

marionik
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1036
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 30, 2008 2:22 pm

Δημοσίευσηαπό marionik » Τρί Μάιος 05, 2009 4:36 pm

μην τρελενεσται με την προυπηρεσια τοσο πολυ..μετρημενα κουκια ειναι..εγω σας ειπα την προυπηρεσια μου ως οικονομολογος- ελευθερος επαγγελματιας αλλα και πο ΔΕΚΟ ως χρηματοικονομικη αναλυτρια προσμετρηθηκε κανονικοτατα στον προηγουμενο ομαδα Β εφορια οπως και ολων των αλλων..δεν εχει καμια λογικη να μην μου την προσμετρησουν τωρα..ΚΑΜΙΑ..αν θελανε τοσο εξειδικευμενη προυπηρεσια οπως λετε σε εφορια θα το λεγανε..οπως πχ στην προκυρηξη του ΟΑΕΔ που θελανε εμπειρια στον ΟΑΕΔ..ή οπως στην 7Κ/2008 θεσεις γι ατο Υπουργειο Εσωτερικων που θελανε προυπηρεσια στις υπηρεσιες του υπουργειου..αυτα πρεπει να σας απασχολουν ..σημερα ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα και εχει διοριστει ατομο με 822,5 μορια στην κεντρικη υπηρεσια του υπουργειου στον βασικο πινακα..καιθα παιρνει μισθο 1500.. και εσεις εδω προσπαθειτε να βγαλετε ο ενας το ματι του αλλου..

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Τρί Μάιος 05, 2009 4:54 pm

marionik έγραψε:μην τρελενεσται με την προυπηρεσια τοσο πολυ..μετρημενα κουκια ειναι..εγω σας ειπα την προυπηρεσια μου ως οικονομολογος- ελευθερος επαγγελματιας αλλα και πο ΔΕΚΟ ως χρηματοικονομικη αναλυτρια προσμετρηθηκε κανονικοτατα στον προηγουμενο ομαδα Β εφορια οπως και ολων των αλλων..δεν εχει καμια λογικη να μην μου την προσμετρησουν τωρα..ΚΑΜΙΑ..αν θελανε τοσο εξειδικευμενη προυπηρεσια οπως λετε σε εφορια θα το λεγανε..οπως πχ στην προκυρηξη του ΟΑΕΔ που θελανε εμπειρια στον ΟΑΕΔ..ή οπως στην 7Κ/2008 θεσεις γι ατο Υπουργειο Εσωτερικων που θελανε προυπηρεσια στις υπηρεσιες του υπουργειου..αυτα πρεπει να σας απασχολουν ..σημερα ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα και εχει διοριστει ατομο με 822,5 μορια στην κεντρικη υπηρεσια του υπουργειου στον βασικο πινακα..καιθα παιρνει μισθο 1500.. και εσεις εδω προσπαθειτε να βγαλετε ο ενας το ματι του αλλου..


ΣΥΜΦΩΝΩ...ΤΟ ΕΧΩ ΞΑΝΑΓΡΑΨΕΙ...Η ΠΡΟΫΠΗΡΕΣΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΗ ΑΠΟ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΣΥΝΑΔΕΛΦΟΥΣ...Η MARIONIK ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΤΗς ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ...ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΝΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΠΡΟΣΩΠΑ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΩ...

UZESCO
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 1390
Εγγραφή: Τρί Απρ 07, 2009 5:27 pm

Δημοσίευσηαπό UZESCO » Τρί Μάιος 05, 2009 5:14 pm

KATI AKOMA...H ΥΙΟΘΕΤΗΣΗ ΤΩΝ ΠΡΟΣΑΥΞΗΣΕΩΝ (ΕΜΠΕΙΡΙΑ-ΠΤΥΧΙΟ), ΠΡΟΣΔΙΔΟΝΤΑΣ ΑΠΟ ΜΙΑ ΑΠΟΨΗ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ (ΜΕ ΜΕΤΡΟ ΒΕΒΑΙΑ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΓΙΑ ΓΡΑΠΤΟ ΔΙΑΓ.), ΕΝΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑΝ ΒΑΘΜΟ ΚΙΝΔΥΝΟΥ ΠΑΡΕΚΚΛΙΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΣΚΟΠΟ ΤΟΥ ΝΟΜΟΘΕΤΗ...ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΟΣ ΑΥΤΟΣ ΛΟΓΩ ΤΗΣ ΦΥΣΗς ΤΩΝ ΔΙΑΔΚΑΣΙΩΝ..ΤΟ ΞΑΝΑΕΓΡΑΨΑ ΣΕ ΑΛΛΟ TOPIC, ΔΙΧΩΣ ΚΑΚΗ ΠΡΟΑΙΡΕΣΗ: ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΤΟ ΑΣΕΠ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΝΑ ΡΩΤΟΥΝ ΤΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΚΑΝΕ Ο ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΑΛΕΙΤΑΙ ΣΥΝΑΦΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ...
ΤΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΟΦΕΥΚΤΑ ΓΕΝΙΚΑ...ΑΝ Η ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ, ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ...ΚΙ ΑΣ ΕΚΑΝΕΣ ΜΟΝΟ ΤΟΥΣ ΚΑΦΕΔΕΣ ΣΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ...

ITS ME
Δόκιμος
Δόκιμος
Δημοσιεύσεις: 278
Εγγραφή: Παρ Μαρ 13, 2009 9:41 pm

Δημοσίευσηαπό ITS ME » Τρί Μάιος 05, 2009 5:16 pm

marionik έγραψε:μην τρελενεσται με την προυπηρεσια τοσο πολυ..μετρημενα κουκια ειναι..εγω σας ειπα την προυπηρεσια μου ως οικονομολογος- ελευθερος επαγγελματιας αλλα και πο ΔΕΚΟ ως χρηματοικονομικη αναλυτρια προσμετρηθηκε κανονικοτατα στον προηγουμενο ομαδα Β εφορια οπως και ολων των αλλων..δεν εχει καμια λογικη να μην μου την προσμετρησουν τωρα..ΚΑΜΙΑ..αν θελανε τοσο εξειδικευμενη προυπηρεσια οπως λετε σε εφορια θα το λεγανε..οπως πχ στην προκυρηξη του ΟΑΕΔ που θελανε εμπειρια στον ΟΑΕΔ..ή οπως στην 7Κ/2008 θεσεις γι ατο Υπουργειο Εσωτερικων που θελανε προυπηρεσια στις υπηρεσιες του υπουργειου..αυτα πρεπει να σας απασχολουν ..σημερα ανακοινωθηκαν τα αποτελεσματα και εχει διοριστει ατομο με 822,5 μορια στην κεντρικη υπηρεσια του υπουργειου στον βασικο πινακα..καιθα παιρνει μισθο 1500.. και εσεις εδω προσπαθειτε να βγαλετε ο ενας το ματι του αλλου..


Einai tragiko afto me ti sigekrimeni prokiriksi tou ypourgeiou eswterikwn, akou 822,5 moria genikes theseis me empeiria.... oute xwris empeiria, den exeis tosa liga moria...! ELEOS!


Επιστροφή σε “ΓΡΑΠΤΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 21 επισκέπτες