ΝΕΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ

Δικαιολογητικά, διορισμοί, προσλήψεις, διαγωνισμοί ΑΣΕΠ.
argy450f
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Παρ Ιαν 25, 2008 2:16 pm

ΝΕΟΣ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΣ ΔΙΚΑΣΤΙΚΩΝ ΕΠΙΜΕΛΗΤΩΝ

Δημοσίευσηαπό argy450f » Τρί Απρ 07, 2009 11:27 pm

παιδες,

βγηκε ενας νεος διαγωνισμος αλλα δεν καταλαβαινω αν ειναι γραπτος ή οχι?κ επισης ποιοι μπαινουν?

μπόρει καποιος να το εξηγησει?

ευχαριστω :oops:

ellina
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 58
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 18, 2008 12:31 pm

Δημοσίευσηαπό ellina » Τετ Απρ 08, 2009 12:51 am

Τις ίδιες απορίες έχω κι εγώ..Κάτι ανάλογο είχε προκηρυχθεί νομίζω και πέρυσι, έτσι ασαφές στο ίδιο μοτίβο για επιμελητές και αν θυμάμαι καλά έπαιζε και συνέντευξη...Ψιλομούφα μου φαίνεται η δουλειάκαι τους έχουν ήδη πάρει, τζάμπα μάλλον ασχολούμαστε...Αν κανείς ξέρει κάτι πιο έγκυρο, post please!

uncle28
Μόνιμος
Μόνιμος
Δημοσιεύσεις: 383
Εγγραφή: Κυρ Ιουν 08, 2008 11:29 am

Δημοσίευσηαπό uncle28 » Τετ Απρ 08, 2009 3:35 pm

Oι θέσεις αυτών των δικαστικών επιμελητών είναι γι αυτούς που δουλεύουν μόνοι τους με δικηγόρους.Ουσιαστικά είναι σαν να εξασκείς ελεύθερο επάγγελμα.Δεν είσαι υπάλληλος των δικαστηρίων επιδόσεις εξωδίκων κάνεις και πλειστηριασμούς και κατασχέσεις.

Δίνεις κανονικά γραπτό διαγωνισμό οπου πρέπει να διαβάσεις κάποια Δίκαια,Αστικό νομίζω και κάποιο άλλο.Επειδή οι θέσεις είναι λίγες πρέπει να γράψεις πολύ καλά για να επιτύχεις.Δεν είναι στημένος ο διαγωνισμός μιας και εποπτεύεται απο εισαγγελείς και πρόεδρο πρωτοδικείου.

Επιπλέον για να μπορείς να δώσεις στον διαγωνισμό πρέπει να πας πριν σε δικαστικό πειμελητή και να κάνεις σαν πρακτική είκοσι επιδόσεις νομίζω και σου δίνει αυτός μετά βεβαίωση για να πάρεις το πιστοποιητικό.

Για να κάνεις αυτήν την δουλεία πρεπει να έχεις διασυνδέσεις με δικηγόρους ή να ξέρεις άτομα σε τράπεζες για να σου δίνουν δουλειά αλλά αν δικτυωθείς μετά έχει καλό μεροκάματο.


Επιστροφή σε “ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ - ΔΙΟΡΙΣΜΟΙ - ΠΡΟΣΛΗΨΕΙΣ - ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΑΣΕΠ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 13 επισκέπτες