ΕΛΤΑ ΕΠΙΣΤΟΛΕΣ

Αποτελέσματα διαγωνισμών σε δημόσιο, ΑΣΕΠ.
massacre
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 2
Εγγραφή: Παρ Ιαν 23, 2009 6:25 pm

Δημοσίευσηαπό massacre » Τρί Ιαν 27, 2009 6:46 pm

MAD έγραψε:
kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

αλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί και ξέρει ας απαντήσει
1. πόσο περίπου είναι ο αρχικός μισθός για διανομείς και ποια η εξέλιξη του μισθού. (μου έχουν πέσει κάτι βεβαιώσεις αποδοχών με κάτι τρελά νούμερα 1500 ? - 2000 ?- 2500 ?)
2. μετά από πόσα χρόνια γίνεται η αναγνώριση πτυχίου ΤΕΙ μισθολογικά
3. μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει η αναγνώριση του πτυχίου μου (και αν γίνεται μετάταξη από ΔΕ διανομέας σε ΤΕ Διοίκηση Επιχειρήσεων)
4. ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. αυτή την στιγμή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την παράλληλη άσκηση του επαγγέλματος και την εργασία στα ΕΛΤΑ λόγω του ότι είναι Α.Ε.
5. σε περίπτωση που δεν επιτρέπετε η παράλληλη εργασία (που μάλλον έτσι είναι), απ ότι ξέρω η μονιμοποίηση γίνεται μετά την περίοδο της δοκιμαστικής εργασίας η οποία είναι ένα έτος. μπορώ να κρατήσω την εργασία μου ως ελεύθερος επαγγελματίας μιας και δεν είμαι ακόμη οριστικά μόνιμος.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αυτά που αναφέρεις για 2000?-2500? είναι λίγο ουτοπικά. Τα ποσά που αναφέρεις αφορούν υπαλλήλους με 25-30 χρόνια υπηρεσίας και πάντα ΜΙΚΤΑ
1, Ο αρχικός μισθός είναι για κλάματα (βασικός 700? καθαρά) μέχρι τους 6 πρώτους μήνες, γιατί μετά
2. Αναγνωρίζεται το πτυχίο του ΤΕΙ (19% επί του βασικού μισθού), αλλά και ένσημα από άλλους φορείς με αποτέλεσμα να ανέβεις κλιμάκια και χρονοεπιδόματα γρήγορα
3. Μετάταξη σε άλλο κλάδο δεν μπορείς να κάνεις αν δεν περάσουν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα), εκτός εάν συντρέχουν λόγοι υγείας οι οποίοι δεν σου επιτρέπουν να εργαστείς ως διανομέας
4. , 5. Υπάρχει ο Γενικός Κανονισμός Προσωπικού ΕΛΤΑ, ο οποίος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την παράλληλη εργασία, εκτός εάν έχεις άδεια του Υπηρεσιακού Συμβουλίου των ΕΛΤΑ για να κάνεις και κάποια άλλη δουλειά.

kostas MP
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 21, 2007 7:44 pm

Δημοσίευσηαπό kostas MP » Πέμ Ιαν 29, 2009 12:26 am

massacre έγραψε:
MAD έγραψε:
kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

αλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί και ξέρει ας απαντήσει
1. πόσο περίπου είναι ο αρχικός μισθός για διανομείς και ποια η εξέλιξη του μισθού. (μου έχουν πέσει κάτι βεβαιώσεις αποδοχών με κάτι τρελά νούμερα 1500 ? - 2000 ?- 2500 ?)
2. μετά από πόσα χρόνια γίνεται η αναγνώριση πτυχίου ΤΕΙ μισθολογικά
3. μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει η αναγνώριση του πτυχίου μου (και αν γίνεται μετάταξη από ΔΕ διανομέας σε ΤΕ Διοίκηση Επιχειρήσεων)
4. ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. αυτή την στιγμή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την παράλληλη άσκηση του επαγγέλματος και την εργασία στα ΕΛΤΑ λόγω του ότι είναι Α.Ε.
5. σε περίπτωση που δεν επιτρέπετε η παράλληλη εργασία (που μάλλον έτσι είναι), απ ότι ξέρω η μονιμοποίηση γίνεται μετά την περίοδο της δοκιμαστικής εργασίας η οποία είναι ένα έτος. μπορώ να κρατήσω την εργασία μου ως ελεύθερος επαγγελματίας μιας και δεν είμαι ακόμη οριστικά μόνιμος.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αυτά που αναφέρεις για 2000?-2500? είναι λίγο ουτοπικά. Τα ποσά που αναφέρεις αφορούν υπαλλήλους με 25-30 χρόνια υπηρεσίας και πάντα ΜΙΚΤΑ
1, Ο αρχικός μισθός είναι για κλάματα (βασικός 700? καθαρά) μέχρι τους 6 πρώτους μήνες, γιατί μετά
2. Αναγνωρίζεται το πτυχίο του ΤΕΙ (19% επί του βασικού μισθού), αλλά και ένσημα από άλλους φορείς με αποτέλεσμα να ανέβεις κλιμάκια και χρονοεπιδόματα γρήγορα
3. Μετάταξη σε άλλο κλάδο δεν μπορείς να κάνεις αν δεν περάσουν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα), εκτός εάν συντρέχουν λόγοι υγείας οι οποίοι δεν σου επιτρέπουν να εργαστείς ως διανομέας
4. , 5. Υπάρχει ο Γενικός Κανονισμός Προσωπικού ΕΛΤΑ, ο οποίος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την παράλληλη εργασία, εκτός εάν έχεις άδεια του Υπηρεσιακού Συμβουλίου των ΕΛΤΑ για να κάνεις και κάποια άλλη δουλειά.





Για απαντες τους ενδιαφερομενους, νεοεισαχθεντες και μη...εδω λυνονται ολες οι αποριες (η σχεδον ολες εστω) για οσους ανηκουμε σε αυτο τον Οργανισμο. Καλο θα ειναι λοιπον οσοι εχετε αποριες να τη συμβουλευεστε...

http://www.postnet.gr/content/category/4/13/35/ (01.02.07 ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ 2002 Κωδικοποίηση ΓΚΠ)

Αυτη ειναι η βαση, και καθε διετια που υπογραφεται η νεα, την ανανεωνει με τα νεα συμφωνηθεντα καθε φορα...

Καλη μελετη...

MARGO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό MARGO » Σάβ Φεβ 14, 2009 7:50 am

kostas MP έγραψε:
massacre έγραψε:
MAD έγραψε:
kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

αλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί και ξέρει ας απαντήσει
1. πόσο περίπου είναι ο αρχικός μισθός για διανομείς και ποια η εξέλιξη του μισθού. (μου έχουν πέσει κάτι βεβαιώσεις αποδοχών με κάτι τρελά νούμερα 1500 ? - 2000 ?- 2500 ?)
2. μετά από πόσα χρόνια γίνεται η αναγνώριση πτυχίου ΤΕΙ μισθολογικά
3. μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει η αναγνώριση του πτυχίου μου (και αν γίνεται μετάταξη από ΔΕ διανομέας σε ΤΕ Διοίκηση Επιχειρήσεων)
4. ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. αυτή την στιγμή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την παράλληλη άσκηση του επαγγέλματος και την εργασία στα ΕΛΤΑ λόγω του ότι είναι Α.Ε.
5. σε περίπτωση που δεν επιτρέπετε η παράλληλη εργασία (που μάλλον έτσι είναι), απ ότι ξέρω η μονιμοποίηση γίνεται μετά την περίοδο της δοκιμαστικής εργασίας η οποία είναι ένα έτος. μπορώ να κρατήσω την εργασία μου ως ελεύθερος επαγγελματίας μιας και δεν είμαι ακόμη οριστικά μόνιμος.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αυτά που αναφέρεις για 2000?-2500? είναι λίγο ουτοπικά. Τα ποσά που αναφέρεις αφορούν υπαλλήλους με 25-30 χρόνια υπηρεσίας και πάντα ΜΙΚΤΑ
1, Ο αρχικός μισθός είναι για κλάματα (βασικός 700? καθαρά) μέχρι τους 6 πρώτους μήνες, γιατί μετά
2. Αναγνωρίζεται το πτυχίο του ΤΕΙ (19% επί του βασικού μισθού), αλλά και ένσημα από άλλους φορείς με αποτέλεσμα να ανέβεις κλιμάκια και χρονοεπιδόματα γρήγορα
3. Μετάταξη σε άλλο κλάδο δεν μπορείς να κάνεις αν δεν περάσουν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα), εκτός εάν συντρέχουν λόγοι υγείας οι οποίοι δεν σου επιτρέπουν να εργαστείς ως διανομέας
4. , 5. Υπάρχει ο Γενικός Κανονισμός Προσωπικού ΕΛΤΑ, ο οποίος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την παράλληλη εργασία, εκτός εάν έχεις άδεια του Υπηρεσιακού Συμβουλίου των ΕΛΤΑ για να κάνεις και κάποια άλλη δουλειά.





Για απαντες τους ενδιαφερομενους, νεοεισαχθεντες και μη...εδω λυνονται ολες οι αποριες (η σχεδον ολες εστω) για οσους ανηκουμε σε αυτο τον Οργανισμο. Καλο θα ειναι λοιπον οσοι εχετε αποριες να τη συμβουλευεστε...

http://www.postnet.gr/content/category/4/13/35/ (01.02.07 ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ 2002 Κωδικοποίηση ΓΚΠ)

Αυτη ειναι η βαση, και καθε διετια που υπογραφεται η νεα, την ανανεωνει με τα νεα συμφωνηθεντα καθε φορα...



Καλημερα θα ηθελα να με ενημερωσεις σε παρακαλω εαν η 8μηνη εμπειρει σε ελτα ΔΕ εσωτερικης εκμεταλευσης στην οποια επιλεχθηκα εχθες στην πατρα και δεν ξερω αν θα παω μετραει ως προσμετρηση εμπειριας η ως προσαυξηση επειδη ειναι μονο ενα οχταμηνο παιζει ρολο αυτο ναι η οχι

Και επισης θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που γνωριζει τι γινεται αν εγω που πρεπει να παρουσιαστω την Δευτερα στο ΚΔ πατρας ως εσωτερικης εκμεταλευσης μπορω να αρνηθω να σηκωνω βαρη ετσι μου ειπαν οτι θα σηκωνω βαρη.Εγω λοιπον εχω σκοπο αφου κερδισα την θεση με το σπαθι μου και δεν αναγραφοταν πουθενα στην προκυρηξη οτι θα κανω χειρωνακτικη εργασια με βαρος να μιλησω με τον δικηγορο μου και να ζητησω να με τοποθετησουν σε θεση που να μην σηκωνω βαρη η να παρω χαρτι απο δημοσιο γιατρο για το προβλημα που εχω στην μεση μου,Βοηθηστε με σας παρακαλω δεν ξερω τι να κανω εως την Δευτερα εχω τρελαθει τα επαιξα οταν πηγα και μου ειπαν τι θα κανω εκτος αυτου οταν ζητησα να μπω στην θεση που ειναι στο κεντρικο καταστημα της πατρας μου ειπαν οτι εκει θα τοποθετηθει η πρωτη που βγηκε στον πινακα ενω δεν αναφερεται πουθενα αυτο στην προκυρηξη με τι κριτηρια λοιπον ολοι αυτοι μου ειπαν οτι εγω πρεπει να παω μονο στο ΚΔ της πατρας

Και θελω να με ενημερωσετε αν απαγορευεται απο τον κανονισμο των ελτα να εχω παροχη υπηρεσιων στο σπιτι μου


Καλη μελετη...

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Σάβ Φεβ 14, 2009 11:48 am

Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

geminimax
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 29
Εγγραφή: Τρί Ιαν 10, 2006 10:16 pm

Αντε ας τα πω και εγω...

Δημοσίευσηαπό geminimax » Σάβ Φεβ 14, 2009 12:34 pm

Λοιπόν τα πράγματα στα ΕΛΤΑ είναι πολύ χάλια και καλά θα κάνει όποιος πάει για ''δουλεια'' να διεκδικει και την ποιοτητα του σαν εργαζόμενος. Να ξεκινήσω απο το σημαντικοτερο, όποιος εργάζεται με σύμβαση (8μηνη) δεν παίρνει αδεια και του λενε οτι δεν την δικαιουτε ενω κανονικα εχει δικαιωμα για 2 μερες το μηνα, (οταν τελειωσει η συμβαση την αδεια στην πληρωνουν). Το χαλι στο εργασιακο περιβαλλον των ΕΛΤΑ οφειλεται στο γεγονος οτι καποιο μονιμοι υπαλληλοι ''καθονται'' και τα εχουν φορτώσει ολα στους εκτακτους. Και φυσικα αν καποιος δεν μπορει να σηκωνει βαρη πρεπει να τον βαλουν σε μια αλλη θεση η τουλαχιστον αυτοι που τα σηκωνουν να εχουν καποιο οικονομικο κινητρο (επιδομα βαρων) γιατι εχει φυγει σε πολλους η μεση για 650? και ειναι κριμα. Οι μονιμοι το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να επιλεγουν τις ευκολες βαρδιες και τα σαββατοκυριακα για να απογειωνετε ο μισθος τους και οι εκτακτοι να βγαζουν ολη τη δουλεια με το βασικο. Και φυσικα για 650? δεν λεει να σηκωνεις βαρη αλλα αν σου εβαζε κανα 2 Κυριακες και κανα βραδυνο το μηνα και ο μισθος ανεβαινε στα 1000 θα πηγαιναν πολλοι να τα σηκωσουν. Λυπαμαι αλλα στην προκυρηξη δεν λεει οτι οι εσωτ. εκμεταλ. ξυνονται σε ενα γραφειο γιατι αυτες τις θεσεις τις εχουν παρει οι μονιμοι υπαλληλοι. Η μονη λυση που μπορεις να εφαρμοσεις ειναι να τους μουρλανεις στις ανναρωτικες αδειες για να σε αφησουν ησυχο!!

cosneo
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 850
Εγγραφή: Δευ Φεβ 13, 2006 4:34 pm

Re: Αντε ας τα πω και εγω...

Δημοσίευσηαπό cosneo » Σάβ Φεβ 14, 2009 12:50 pm

geminimax έγραψε:Λοιπόν τα πράγματα στα ΕΛΤΑ είναι πολύ χάλια και καλά θα κάνει όποιος πάει για ''δουλεια'' να διεκδικει και την ποιοτητα του σαν εργαζόμενος. Να ξεκινήσω απο το σημαντικοτερο, όποιος εργάζεται με σύμβαση (8μηνη) δεν παίρνει αδεια και του λενε οτι δεν την δικαιουτε ενω κανονικα εχει δικαιωμα για 2 μερες το μηνα, (οταν τελειωσει η συμβαση την αδεια στην πληρωνουν). Το χαλι στο εργασιακο περιβαλλον των ΕΛΤΑ οφειλεται στο γεγονος οτι καποιο μονιμοι υπαλληλοι ''καθονται'' και τα εχουν φορτώσει ολα στους εκτακτους. Και φυσικα αν καποιος δεν μπορει να σηκωνει βαρη πρεπει να τον βαλουν σε μια αλλη θεση η τουλαχιστον αυτοι που τα σηκωνουν να εχουν καποιο οικονομικο κινητρο (επιδομα βαρων) γιατι εχει φυγει σε πολλους η μεση για 650? και ειναι κριμα. Οι μονιμοι το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να επιλεγουν τις ευκολες βαρδιες και τα σαββατοκυριακα για να απογειωνετε ο μισθος τους και οι εκτακτοι να βγαζουν ολη τη δουλεια με το βασικο. Και φυσικα για 650? δεν λεει να σηκωνεις βαρη αλλα αν σου εβαζε κανα 2 Κυριακες και κανα βραδυνο το μηνα και ο μισθος ανεβαινε στα 1000 θα πηγαιναν πολλοι να τα σηκωσουν. Λυπαμαι αλλα στην προκυρηξη δεν λεει οτι οι εσωτ. εκμεταλ. ξυνονται σε ενα γραφειο γιατι αυτες τις θεσεις τις εχουν παρει οι μονιμοι υπαλληλοι. Η μονη λυση που μπορεις να εφαρμοσεις ειναι να τους μουρλανεις στις ανναρωτικες αδειες για να σε αφησουν ησυχο!!


Να ξεκαθαρίσουμε πως υπάρχουν οι αμιγώς διοικητικές θέσεις σε διοίκηση και σε κεντρικα γραφεία που μπορείς να πεις ότι θέλεις, αλλά σε καταστήματα ή σε κέντρα διαλογής δύσκολα ο μόνιμος κάθεται και ο συμβασιούχος τρέχει.
Υπήρξα σε κατάστημα που η έλλειψη προσωπικού και οι ανάγκες του καταστήματος δεν άφηνε περιθόρια "καθισιού" ή λούφας.
Πέρασα σε ένα τέτοιο ως μόνιμος και η εικόνα που έχω είναι ότι το βύσμα είναι τύχη και ο ΑΣΕΠ ρίσκο ... αφού βρήσκεσαι "ανώνυμος και άγνωστος" μεταξύ αγνώστων.

MARGO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό MARGO » Σάβ Φεβ 14, 2009 2:28 pm

[quote="jenny28"]Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ACS ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!! ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΛΟΓΗ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 800 ΕΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ .ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΙΚΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;; ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΤΕ 650 ΕΙΤΕ 700 ΕΙΤΕ 800 ΟΣΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΕΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΟΧΙΚΟ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;; ΕΛΠΙΖΩ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙς ΤΟΥ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ

MARGO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 2:49 pm

Re: Αντε ας τα πω και εγω...

Δημοσίευσηαπό MARGO » Σάβ Φεβ 14, 2009 2:53 pm

geminimax έγραψε:Λοιπόν τα πράγματα στα ΕΛΤΑ είναι πολύ χάλια και καλά θα κάνει όποιος πάει για ''δουλεια'' να διεκδικει και την ποιοτητα του σαν εργαζόμενος. Να ξεκινήσω απο το σημαντικοτερο, όποιος εργάζεται με σύμβαση (8μηνη) δεν παίρνει αδεια και του λενε οτι δεν την δικαιουτε ενω κανονικα εχει δικαιωμα για 2 μερες το μηνα, (οταν τελειωσει η συμβαση την αδεια στην πληρωνουν). Το χαλι στο εργασιακο περιβαλλον των ΕΛΤΑ οφειλεται στο γεγονος οτι καποιο μονιμοι υπαλληλοι ''καθονται'' και τα εχουν φορτώσει ολα στους εκτακτους. Και φυσικα αν καποιος δεν μπορει να σηκωνει βαρη πρεπει να τον βαλουν σε μια αλλη θεση η τουλαχιστον αυτοι που τα σηκωνουν να εχουν καποιο οικονομικο κινητρο (επιδομα βαρων) γιατι εχει φυγει σε πολλους η μεση για 650? και ειναι κριμα. Οι μονιμοι το μονο που ξερουν να κανουν ειναι να επιλεγουν τις ευκολες βαρδιες και τα σαββατοκυριακα για να απογειωνετε ο μισθος τους και οι εκτακτοι να βγαζουν ολη τη δουλεια με το βασικο. Και φυσικα για 650? δεν λεει να σηκωνεις βαρη αλλα αν σου εβαζε κανα 2 Κυριακες και κανα βραδυνο το μηνα και ο μισθος ανεβαινε στα 1000 θα πηγαιναν πολλοι να τα σηκωσουν. Λυπαμαι αλλα στην προκυρηξη δεν λεει οτι οι εσωτ. εκμεταλ. ξυνονται σε ενα γραφειο γιατι αυτες τις θεσεις τις εχουν παρει οι μονιμοι υπαλληλοι. Η μονη λυση που μπορεις να εφαρμοσεις ειναι να τους μουρλανεις στις ανναρωτικες αδειες για να σε αφησουν ησυχο!!



ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΕΙΚΟΝΑ ΤΩΝ ΕΛΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΟΛΟΙ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΟΥΜΑΙ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΖΥΓΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΒΑΖΟΥΝ.

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Κυρ Φεβ 15, 2009 12:36 pm

MARGO έγραψε:
jenny28 έγραψε:Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ACS ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!! ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΛΟΓΗ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 800 ΕΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ .ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΙΚΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;; ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΤΕ 650 ΕΙΤΕ 700 ΕΙΤΕ 800 ΟΣΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΕΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΟΧΙΚΟ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;; ΕΛΠΙΖΩ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙς ΤΟΥ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ


Και εγω με το σπαθι μου και με τα μορια μου εχω κανει 4 συμβασεις στα ελτα "κοριτσακι" (και μην μιλας σε εμενα για ειρωνια), και σε διανομη οποτε ξερω πολυ καλα τι θα πει βαρος. Απλα ξεκινησες το ποστο σου λεγοντας οτι θα πας με το δικηγορο σου χωρις ακομη να εχεις παρουσιαστει και να δεις τι ακριβως γινεται. Οποτε θα επρεπε να περιμενεις και την αναλογη κριτικη. Το κλιμα στα ελτα το εχουμε δει λιγο πολυ ολοι οσοι εχουμε δουλεψει με συμβασεις και δυστυχως δεν μπορει να αλλαξει απο την στιγμη που ειπαρχει τετοια ζητηση..αν δεν πας εσυ θα παει ο επομενος..ειναι απλα τα πραγματα. Σχολια του τυπου εχω τρελαθει..και δεν ξερω τι θα κανω δειχνουν φυγοπονο ανθρωπο..απο την στιγμη που εχεις δουλεψει σε κουριερ θα επρεπε πανω κατω να ξερεις τι παιζει στα ελτα..και οποιος μενει τοσο καιρο στην ανεργια λογικα εχει λιγο παραπανω ορεξη να δουλεψει και δεν παει απο την πρωτη μερα με γκρινια..αυτα "κοριτσακι"

και επιμενω "Ρε νας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας" :twisted: :twisted: :twisted:

kon
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: Παρ Φεβ 16, 2007 9:10 pm

Δημοσίευσηαπό kon » Κυρ Φεβ 15, 2009 12:48 pm

jenny28 έγραψε:
MARGO έγραψε:
jenny28 έγραψε:Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ACS ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!! ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΛΟΓΗ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 800 ΕΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ .ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΙΚΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;; ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΤΕ 650 ΕΙΤΕ 700 ΕΙΤΕ 800 ΟΣΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΕΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΟΧΙΚΟ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;; ΕΛΠΙΖΩ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙς ΤΟΥ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ


Και εγω με το σπαθι μου και με τα μορια μου εχω κανει 4 συμβασεις στα ελτα "κοριτσακι" (και μην μιλας σε εμενα για ειρωνια), και σε διανομη οποτε ξερω πολυ καλα τι θα πει βαρος. Απλα ξεκινησες το ποστο σου λεγοντας οτι θα πας με το δικηγορο σου χωρις ακομη να εχεις παρουσιαστει και να δεις τι ακριβως γινεται. Οποτε θα επρεπε να περιμενεις και την αναλογη κριτικη. Το κλιμα στα ελτα το εχουμε δει λιγο πολυ ολοι οσοι εχουμε δουλεψει με συμβασεις και δυστυχως δεν μπορει να αλλαξει απο την στιγμη που ειπαρχει τετοια ζητηση..αν δεν πας εσυ θα παει ο επομενος..ειναι απλα τα πραγματα. Σχολια του τυπου εχω τρελαθει..και δεν ξερω τι θα κανω δειχνουν φυγοπονο ανθρωπο..απο την στιγμη που εχεις δουλεψει σε κουριερ θα επρεπε πανω κατω να ξερεις τι παιζει στα ελτα..και οποιος μενει τοσο καιρο στην ανεργια λογικα εχει λιγο παραπανω ορεξη να δουλεψει και δεν παει απο την πρωτη μερα με γκρινια..αυτα "κοριτσακι"

και επιμενω "Ρε νας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας" :twisted: :twisted: :twisted:

επειδη βλεπω οτι εισαι κριτης, δικαστης, ιατροδικαστης, φωνη της ηθικης και της αξιοκρατιας λυσε με μια απορια: αυτος που επιτιθεται σε αλλους με προβληματα υγειας χωρις να ξερει αυτους ή τα προβληματα τους και τους χαρακτηριζει με επιθετα βγαζοντας συμπερασματα για το χαρακτηρα τους τι ειναι????

MARGO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό MARGO » Κυρ Φεβ 15, 2009 2:55 pm

jenny28 έγραψε:
MARGO έγραψε:
jenny28 έγραψε:Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ACS ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!! ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΛΟΓΗ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 800 ΕΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ .ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΙΚΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;; ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΤΕ 650 ΕΙΤΕ 700 ΕΙΤΕ 800 ΟΣΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΕΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΟΧΙΚΟ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;; ΕΛΠΙΖΩ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙς ΤΟΥ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ


Και εγω με το σπαθι μου και με τα μορια μου εχω κανει 4 συμβασεις στα ελτα "κοριτσακι" (και μην μιλας σε εμενα για ειρωνια), και σε διανομη οποτε ξερω πολυ καλα τι θα πει βαρος. Απλα ξεκινησες το ποστο σου λεγοντας οτι θα πας με το δικηγορο σου χωρις ακομη να εχεις παρουσιαστει και να δεις τι ακριβως γινεται. Οποτε θα επρεπε να περιμενεις και την αναλογη κριτικη. Το κλιμα στα ελτα το εχουμε δει λιγο πολυ ολοι οσοι εχουμε δουλεψει με συμβασεις και δυστυχως δεν μπορει να αλλαξει απο την στιγμη που ειπαρχει τετοια ζητηση..αν δεν πας εσυ θα παει ο επομενος..ειναι απλα τα πραγματα. Σχολια του τυπου εχω τρελαθει..και δεν ξερω τι θα κανω δειχνουν φυγοπονο ανθρωπο..απο την στιγμη που εχεις δουλεψει σε κουριερ θα επρεπε πανω κατω να ξερεις τι παιζει στα ελτα..και οποιος μενει τοσο καιρο στην ανεργια λογικα εχει λιγο παραπανω ορεξη να δουλεψει και δεν παει απο την πρωτη μερα με γκρινια..αυτα "κοριτσακι"

και επιμενω "Ρε νας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας" :twisted: :twisted: :twisted:


ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ..............ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ.......ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ ΖΗΤΗΣΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..........ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΟ...........ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...........ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ...........ΕΦΟΣΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΒΙΒΛΙΑ ........ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣΩ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ.........ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ COURIER ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥΛΩΝΤΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΩΛΥΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΕΜΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΤΥΧΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΡΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΔΙΑΛΑΚΤΙΚΗ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΦΥΓΟΠΟΝΟΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟ 1993 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΝΟΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑ .ΕΓΩ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ........ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ......ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ .....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΣ !!!!!

MARGO
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 57
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 06, 2008 2:49 pm

Δημοσίευσηαπό MARGO » Κυρ Φεβ 15, 2009 3:22 pm

MARGO έγραψε:
jenny28 έγραψε:
MARGO έγραψε:
jenny28 έγραψε:Ακομη δεν πηγες και θα μπλεξεις με δικηγορους? Τοτε ειναι που θα σου κανουν την ζωη δυσκολη και θα σε αναγκασουν στην παραιτηση. Πανε πρώτα δες τι θα σου πουν να κανεις, εξηγησε στον προισταμενο σου οτι εχεις προβλημα στην μεση και αν δεις αρνητικη αντιμετωπιση(που φανταζομαι αν υπαρχει ποστο χωρις βαρος θα σε βαλουν οι ανθρωποι) μην πας καθολου να παει κανενας επιλαχοντας που εχει ορεξη να δουλεψει.

Αλλα δεν ελεγε πουθενα στην προκήρυξη οτι οι εσωτερικης εκμεταλευσης ειναι σε ενα γραφειο και ξυνουν τα νυχια τους. Οποτε απο που και ως που σκεφτεσαι δικηγορους και αηδιες. Αν ηταν θα ηταν διοικητικος υπαλληλος η θεση, αλλα δεν ειναι, εσωτερικη εκμεταλευση ελεγε, απο αυτο το μονο που μπορεις να καταλαβεις ειναι οτι δεν θα βγαινεις διανομη, ολα τα αλλα καθηκοντα ειναι μεσα στο ¨πακετο", στα ελτα εκανες αιτηση στην τελικη τι περιμενες?

Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας :twisted: :twisted: :twisted:

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΙ Η ΕΙΡΩΝΙΑ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΕΓΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΕΠΑΤΩΘΕΙ ΣΤΗΝ ACS ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΡΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΝΤΕ ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΩ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΡΩΝΕΥΤΗΚΑ ΕΙΠΑ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΖΗΤΗΣΑ ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ,ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ ΓΙΑΤΙ ΜΠΗΚΑ ΕΝΤΕΛΩΣ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΑ ΜΟΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ!!! ΑΠΟ ΑΝΕΡΓΙΑ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΔΙΑΛΟΓΗ ΜΗΝ ΜΙΛΑΣ. ΕΓΩ ΘΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΑΝ ΘΑ ΔΩΣΩ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΠΑΡΑΙΤΗΘΩ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΓΙΑ 800 ΕΥΡΩ. ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΡΚΕΤΗ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΑΜΟΥ ΚΑΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΠΑΙΔΙΩΝ.

ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΕΓΡΑΦΕ Η ΔΕΝ ΕΓΡΑΦΕ ΓΙΑ ΘΕΣΗ ΓΡΑΦΕΙΟΥ ΞΕΡΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΕΣΩΤΕΡΙΚΗ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΣΗ ΚΑΙ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΣΤΑ ΚΕΝΤΡΑ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΑΥΤΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΟΤΙ ΨΑΧΝΟΥΝ ΕΠΟΧΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΩΝΟΥΝ ΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΑΚΗ .ΞΕΡΩ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΟΣΩΠΟ ΛΟΙΠΟΝ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΠΡΙΝ ΚΑΠΟΙΑ ΧΡΟΝΙΑ 3 ΦΟΡΕΣ ΕΠΟΧΙΚΟ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ.ΕΦΟΣΟΝ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΑΣΕΠ ΚΑΙ ΚΕΡΔΙΣΑ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΝΑ ΖΗΤΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΣΕΠ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΠΟΙΑ ΚΡΙΤΗΡΙΑ ΒΑΖΕΙ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΑ ΑΤΟΜΟ ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΑΝΑΓΡΑΦΕΙ Η ΠΡΟΚΥΡΗΞΗ ΑΥΤΟ ΚΑΠΟΥ ....ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΔΗΛΩΝΟΥΜΕ ΘΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΗΡΗΣΟΥΝ ΤΗΝ ΙΕΡΑΡΧΙΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ ΔΗΛΩΣΕΙ.

ΔΕΝ ΜΕ ΝΟΙΑΖΕΙ Η ΠΕΙΝΑ ΟΥΤΕ Η ΦΤΩΧΕΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΗΔΗ ΣΤΑ ΣΚΑΡΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ ΑΥΤΟΥΣ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;; ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΕΙΤΕ 650 ΕΙΤΕ 700 ΕΙΤΕ 800 ΟΣΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΟΥΣ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΧΑΡΗ ΝΑ ΥΠΟΓΡΑΨΩ ΕΝΑ ΚΩΛΟΧΑΡΤΟ ΣΑΝ ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΠΟΥ ΘΑ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΜΕΙΒΟΜΑΙ ΑΠΟ ΑΛΛΗ ΕΡΓΑΣΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΩ ΕΙΣΟΔΗΜΑ ΑΠΟ ΑΛΛΟΥ.....ΤΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΔΕΝ ΜΕ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΜΟΝΙΜΗ ΕΠΟΧΙΚΟ ΜΕ ΘΕΛΟΥΝ ΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΕ ΔΙΩΞΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΕΓΩ ΤΙ ΘΑ ΤΡΩΩ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΤΑΜΕΙΟ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΠΑΛΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ;;;; ΕΛΠΙΖΩ Ο ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΜΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΙΝΗΘΩ ΚΙ ΦΥΣΙΚΑ ΑΥΤΟΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΧΑΜΠΑΡΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΤΟ ΠΩ ΠΩΣ ΘΑ ΚΙΝΗΘΩ ΑΠΛΑ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΟΥ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΔΙΝΟΥΝ ΤΙΣ ΓΝΩΣΕΙς ΤΟΥ

ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΚΟ ΠΟΥ ΡΩΤΗΣΑ ΚΑΙ ΕΚΘΕΣΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΠΟΡΙΑ ΜΟΥ


Και εγω με το σπαθι μου και με τα μορια μου εχω κανει 4 συμβασεις στα ελτα "κοριτσακι" (και μην μιλας σε εμενα για ειρωνια), και σε διανομη οποτε ξερω πολυ καλα τι θα πει βαρος. Απλα ξεκινησες το ποστο σου λεγοντας οτι θα πας με το δικηγορο σου χωρις ακομη να εχεις παρουσιαστει και να δεις τι ακριβως γινεται. Οποτε θα επρεπε να περιμενεις και την αναλογη κριτικη. Το κλιμα στα ελτα το εχουμε δει λιγο πολυ ολοι οσοι εχουμε δουλεψει με συμβασεις και δυστυχως δεν μπορει να αλλαξει απο την στιγμη που ειπαρχει τετοια ζητηση..αν δεν πας εσυ θα παει ο επομενος..ειναι απλα τα πραγματα. Σχολια του τυπου εχω τρελαθει..και δεν ξερω τι θα κανω δειχνουν φυγοπονο ανθρωπο..απο την στιγμη που εχεις δουλεψει σε κουριερ θα επρεπε πανω κατω να ξερεις τι παιζει στα ελτα..και οποιος μενει τοσο καιρο στην ανεργια λογικα εχει λιγο παραπανω ορεξη να δουλεψει και δεν παει απο την πρωτη μερα με γκρινια..αυτα "κοριτσακι"

και επιμενω "Ρε νας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας" :twisted: :twisted: :twisted:


ΣΥΝΕΧΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΚΑΙ ΒΓΑΖΕΙΣ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑΤΑ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΑΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΤΟ ΑΝ ΕΧΩ ΟΡΕΞΗ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΤΟ ΞΕΡΩ ΜΟΝΟ ΕΓΩ ΟΛΟΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΩ ΑΝ ΚΑΙ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑΤΙ ΑΥΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΧΑΡΤΙΑ ΠΑΝΤΟΥ ..............ΕΚΑΝΑ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΣΤΑ ΕΛΤΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΝΑ ΜΕ ΠΑΝΕ ΣΤΟ ΚΕΝΤΡΟ ΔΙΑΛΟΓΗΣ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΕΥΧΟΜΑΙ ΠΟΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΥΓΕΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΟΥΣ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΕ ΚΡΙΝΩ ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ ΕΧΩ ΜΑΘΕΙ.......ΕΣΥ ΛΟΙΠΟΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΣΟΥ ΑΠΟΨΗ ΖΗΤΗΣΑ ΕΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΝΑ ΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ..........ΔΕΝ ΖΗΤΗΣΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ ΜΕΣΗ ΜΟΥ ΣΟΒΑΡΟ...........ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΩ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΑΖΙ ΜΟΥ...........ΕΙΠΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΟΝ ΔΙΚΗΓΟΡΟ ΜΟΥ ΕΦΟΣΟΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΑΡΧΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΗ...........ΕΦΟΣΟΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΕΞΩ ΝΑ ΠΟΥΛΗΣΩ ΒΙΒΛΙΑ ........ΜΕ ΜΙΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΤΣΑΝΤΑ ΣΤΟΝ ΩΜΟ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΝ ΕΧΩ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΝΑΙ Η ΟΧΙ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗΝ ΠΕΙΝΑΣΩ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΩ ΣΕ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΟΠΩΣ ΕΣΥ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΟΡΕΞΗ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΝΑΙ Η ΟΧΙ.........ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΕ COURIER ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΠΟΥΛΩΝΤΑΣ ΒΙΒΛΙΑ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΚΑΙ ΚΑΘΑΡΙΣΤΡΙΑ ΚΙ ΑΣ ΕΧΩ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΤΗΝ ΠΑΝΤΕΙΟ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΩ ΚΩΛΥΜΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΔΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΥΕ ΚΑΙ ΤΙΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΡΕΜΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΚΟΡΟΙΔΕΥΕΙ ΟΛΟ ΤΟ ΚΟΣΜΑΚΗ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΣΠΟΥΔΑΣΕΙ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΚΑΡΟ ΠΤΥΧΙΑ ΝΑ ΤΑ ΠΕΤΑΕΙ ΤΟ ΚΩΛΟΣΥΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΑΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΨΙΧΟΥΛΑ!!!!!!!!!!! ΜΗΝ ΞΑΝΑΚΡΙΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΑΙ ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΙΟ ΔΙΑΛΑΚΤΙΚΗ .ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΕ ΔΙΑΘΕΣΗ ΣΩΣΤΗ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΝΑ ΔΕΙΧΝΟΥΜΕ ΦΥΓΟΠΟΝΟΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΗΜΟΥΝ ΑΝΥΠΑΝΤΡΗ ΜΗΤΕΡΑ ΚΑΙ ΓΕΝΝΗΣΑ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΤΟ 1993 ΚΑΙ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΛΥΤΕΚΝΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΜΕΓΑΛΩΣΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΩΛΟΚΡΑΤΟΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΡΟΝΟΙΑ ΓΙΑ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΝΕΝΑΝ ΚΑΙ ΑΛΙΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΤΑ ΕΧΟΥΝ ΕΤΟΙΜΑ .ΕΓΩ ΣΠΟΥΔΑΖΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ........ΓΙΑΤΙ ΗΘΕΛΑ ΕΝΑ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΑΥΡΙΟ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΚΡΑΤΑΕΙ Η ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ......ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΝΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΤΑΙΣΩ .....ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΛΟΙΠΟΝ ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΜΕ ΚΡΙΤΙΚΑΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΣ !!!!!



Να σου συμπληρωσω λοιπον,και κατι αλλο ζητησα συμβουλη και εδειξα αγωνια για το τι να κανω γιατι ειναι η πρωτη μου φορα σε εποχικο προσωπικο,παντα ειχα μορια αλλα ποτε δεν τα ειχα βαλει κατω για να μπορεσω να μπω στο δημοσιο ουτε καν εποχικη.Το κρατος μασ η Ελλαδα μας παει μπροστα τα δικα της παιδια .......και σπανια αξιοκρατικα......γιατι ισως κι εσυ να εισαι ΠΕ δεν ξερω αλλα παλευεις και εσυ μαζι με ολους για να αποκτησεις μια θεση που να σου αξιζει.Γι αυτο παλευουμε ολοι μας για μια θεση που να μας αξιζει γιατι καθισαμαι στα κωλοθρανια και στις Δημοσιες Υπηρεσιες οι μισοι απο αυτους που εχουν πιασει την καρεκλα δεν ξερουν τι τους γινεται και ειναι ολοι με Μεσον!!! για πες μου λοιπον εσυ που με κρινεις.

Ημουν ανυπαντρη μητερα με ανηλικο τεκνο,παιδι πολυτεκνης οικογενειας Πτυχιου Παντείου,αγγλικα,γαλλικα,Η/Υ κ.τ.λ γιατι να μην διεκδικησω αυτο που μου αξιζει τελικα γιατι να μπω στην διαδικασια και να αφησω το κρατος να με κουμανταρει;;;;;;;;;;Τι μου προσφερε εως τωρα;;;;;;;;;;Με ρωτησε κανενας απο ολους αυτους αν πειναει το παιδι μου ναι η οχι η ρωτησαν αν πεινανε τα παιδια του κοσμακη;;;Τι εκανα λοιπον ζητησα μια συμβουλη εδω μεσα γνωριζω οτι αλληλοπληροφορουμαστε ,δεν μπηκα να κριτικαρω κανεναν εγω,Εσυ το εκανες.Που ειναι τα κοινωνικα κριτηρια που χρησιμοποιουν λοιπον για αυτους που εχουν μορια εγω εως τωρα και δεν καταφερα να μπω πουθενα ολο κομπινες και ψευτια.

Και για να σου αποδειξω ποσο κωλοκρατος εχουμε και δεν θα χαριστω σε κανεναν απο ολους αυτους οταν εγω γεννησα το παιδι το κρατος λεει σου δινουμε επιδομα για το παιδι που εφερες στον κοσμο και δεν το πεταξες!!!!!!!!!ξερεις τι επιδομα κοπελα μου ;;; 5000 δραχμες τον μηνα το 1993 και οταν δεν ειχα δουλεια και μετακομισα στην μητερα μου για να εχω βοηθεια ξερεις τι μου εκανε το κωλοκρατος ντρεπομαι και που ζω σε αυτο το συστημα ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΞΕΚΑΘΑΡΑ ΟΤΙ ΑΦΟΥ ΜΕΤΑΚΟΜΙΣΑ ΣΤΗΝ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΝΤΑΞΗ 100.000 ΔΡΧ ΤΟΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΕΠΙΔΟΜΑ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΔΙΟΤΙ ΤΩΡΑ ΜΕ ΕΤΡΕΦΕ Η ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΝΤΑΞΗ!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΡΑΤΟΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΩ ΝΑ ΜΟΥ ΠΙΟΥΝ ΤΟ ΑΙΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΙΔΕΥΟΥΝ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ ΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΗΣ ΝΕΑΣ ΜΟΥ ΕΡΓΑΣΙΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΒΙΒΛΙΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΖΩ ΤΟ ΜΕΡΟΚΑΜΑΤΟ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ.ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ .Η ΑΠΟΡΙΑ ΚΑΘΕΝΟΣ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ FORUM ΠΙΣΤΕΥΩ ΕΙΝΑΙ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΗ .

Ko_pilot
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 21
Εγγραφή: Τρί Οκτ 07, 2008 6:44 am

Δημοσίευσηαπό Ko_pilot » Κυρ Φεβ 15, 2009 11:50 pm

MARGO έγραψε:
kostas MP έγραψε:
massacre έγραψε:
MAD έγραψε:
kosmas έγραψε:Ξέρω τί παίζεται στα ΕΛΤΑ, έχουν τρελή δουλειά, έχει δουλέψει η γυναίκα μου. Το θετικό είναι ότι εδώ πάνω υπάρχει καλό συναδελφικό κλίμα, συνάντησε πολύ καλοούς ανθρώπους και αυτό ισοφάρισε την δυσκολία.Όποιος δεν έχει δουλέψει σαν διανομέας θα φάει μεγάλη πίκρα...

αλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλους. Έχω κάποιες απορίες όποιος μπορεί και ξέρει ας απαντήσει
1. πόσο περίπου είναι ο αρχικός μισθός για διανομείς και ποια η εξέλιξη του μισθού. (μου έχουν πέσει κάτι βεβαιώσεις αποδοχών με κάτι τρελά νούμερα 1500 ? - 2000 ?- 2500 ?)
2. μετά από πόσα χρόνια γίνεται η αναγνώριση πτυχίου ΤΕΙ μισθολογικά
3. μετά από πόσα χρόνια μπορεί να γίνει η αναγνώριση του πτυχίου μου (και αν γίνεται μετάταξη από ΔΕ διανομέας σε ΤΕ Διοίκηση Επιχειρήσεων)
4. ΒΑΣΙΚΗ ΕΡΩΤΗΣΗ. αυτή την στιγμή είμαι ελεύθερος επαγγελματίας, υπάρχει νόμος που να απαγορεύει την παράλληλη άσκηση του επαγγέλματος και την εργασία στα ΕΛΤΑ λόγω του ότι είναι Α.Ε.
5. σε περίπτωση που δεν επιτρέπετε η παράλληλη εργασία (που μάλλον έτσι είναι), απ ότι ξέρω η μονιμοποίηση γίνεται μετά την περίοδο της δοκιμαστικής εργασίας η οποία είναι ένα έτος. μπορώ να κρατήσω την εργασία μου ως ελεύθερος επαγγελματίας μιας και δεν είμαι ακόμη οριστικά μόνιμος.
ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας

Αυτά που αναφέρεις για 2000?-2500? είναι λίγο ουτοπικά. Τα ποσά που αναφέρεις αφορούν υπαλλήλους με 25-30 χρόνια υπηρεσίας και πάντα ΜΙΚΤΑ
1, Ο αρχικός μισθός είναι για κλάματα (βασικός 700? καθαρά) μέχρι τους 6 πρώτους μήνες, γιατί μετά
2. Αναγνωρίζεται το πτυχίο του ΤΕΙ (19% επί του βασικού μισθού), αλλά και ένσημα από άλλους φορείς με αποτέλεσμα να ανέβεις κλιμάκια και χρονοεπιδόματα γρήγορα
3. Μετάταξη σε άλλο κλάδο δεν μπορείς να κάνεις αν δεν περάσουν κάποια χρόνια (δεν θυμάμαι ακριβώς πόσα), εκτός εάν συντρέχουν λόγοι υγείας οι οποίοι δεν σου επιτρέπουν να εργαστείς ως διανομέας
4. , 5. Υπάρχει ο Γενικός Κανονισμός Προσωπικού ΕΛΤΑ, ο οποίος ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΙ την παράλληλη εργασία, εκτός εάν έχεις άδεια του Υπηρεσιακού Συμβουλίου των ΕΛΤΑ για να κάνεις και κάποια άλλη δουλειά.





Για απαντες τους ενδιαφερομενους, νεοεισαχθεντες και μη...εδω λυνονται ολες οι αποριες (η σχεδον ολες εστω) για οσους ανηκουμε σε αυτο τον Οργανισμο. Καλο θα ειναι λοιπον οσοι εχετε αποριες να τη συμβουλευεστε...

http://www.postnet.gr/content/category/4/13/35/ (01.02.07 ΣΥΛΛΟΓΙΚΗ ΣΥΜΒΑΣΗ 2002 Κωδικοποίηση ΓΚΠ)

Αυτη ειναι η βαση, και καθε διετια που υπογραφεται η νεα, την ανανεωνει με τα νεα συμφωνηθεντα καθε φορα...



Καλημερα θα ηθελα να με ενημερωσεις σε παρακαλω εαν η 8μηνη εμπειρει σε ελτα ΔΕ εσωτερικης εκμεταλευσης στην οποια επιλεχθηκα εχθες στην πατρα και δεν ξερω αν θα παω μετραει ως προσμετρηση εμπειριας η ως προσαυξηση επειδη ειναι μονο ενα οχταμηνο παιζει ρολο αυτο ναι η οχι

Και επισης θα ηθελα να με ενημερωσει καποιος που γνωριζει τι γινεται αν εγω που πρεπει να παρουσιαστω την Δευτερα στο ΚΔ πατρας ως εσωτερικης εκμεταλευσης μπορω να αρνηθω να σηκωνω βαρη ετσι μου ειπαν οτι θα σηκωνω βαρη.Εγω λοιπον εχω σκοπο αφου κερδισα την θεση με το σπαθι μου και δεν αναγραφοταν πουθενα στην προκυρηξη οτι θα κανω χειρωνακτικη εργασια με βαρος να μιλησω με τον δικηγορο μου και να ζητησω να με τοποθετησουν σε θεση που να μην σηκωνω βαρη η να παρω χαρτι απο δημοσιο γιατρο για το προβλημα που εχω στην μεση μου,Βοηθηστε με σας παρακαλω δεν ξερω τι να κανω εως την Δευτερα εχω τρελαθει τα επαιξα οταν πηγα και μου ειπαν τι θα κανω εκτος αυτου οταν ζητησα να μπω στην θεση που ειναι στο κεντρικο καταστημα της πατρας μου ειπαν οτι εκει θα τοποθετηθει η πρωτη που βγηκε στον πινακα ενω δεν αναφερεται πουθενα αυτο στην προκυρηξη με τι κριτηρια λοιπον ολοι αυτοι μου ειπαν οτι εγω πρεπει να παω μονο στο ΚΔ της πατρας

Και θελω να με ενημερωσετε αν απαγορευεται απο τον κανονισμο των ελτα να εχω παροχη υπηρεσιων στο σπιτι μου


Καλη μελετη...



Απ΄οσο ξερω, πιανεται ως βαθμολογουμενη εμπειρια (συμφωνα με τις προκηρυξεις του ΑΣΕΠ)...π.χ 8 μηνες επι πεντε μορια ανα μηνα = 40 μορια.

Στην εσωτερικη εκμεταλλευση στα ΕΛΤΑ περιλαμβανονται και οι θεσεις των Κεντρων Διαλογης. ΔΕΝ ειναι μονο τα ταμεια η τα διοικητικα...εαν κρινουν πως υπαρχει αναγκη, μπορουν να σε τοποθετησουν εκει.

Επειδη διαβασα ολα οσα εγραψες, και τους διαλογους σου και με αλλα παιδια, θα ελεγα να πας πρωτα, να δεις τι παιζει, και αν δεν σε ικανοποιει, τοτε...γεια σας. Ισως καλο να ειναι να βεβαιωνομαστε πρωτα μονοι μας για κατι, χωρις να ακουμε τα απο δω κι απο κει...που ξερεις, ισως τελικα να μην ειναι και τοσο τραγικα...και δεν αξιζει (γνωμη μου) για εποχιακες θεσεις να μπλεκεις με δικηγορους κλπ, δεν αξιζει. Εαν δεν σου κανει, "την κανεις"...ειναι απλο. Δεν πας για καριερα...να ησουν μονιμη, να το καταλαβω. Μα να μπλεξεις ετσι για καπου απο οπου θα φυγεις μετα απο λιγο, δεν το καταλαβαινω...

Οσο για τα βαρη, απο οσο ξερω, μη φανταζεσαι και τιποτα τονους ετσι? Λογικα κι ανθρωπινα πραγματα...κι αν δε μπορεις να κανεις και κατι, δε χαθηκε ο κοσμος. Υπαρχει και βοηθεια. Ετσι οπως τα γραφεις εγω καταλαβα οτι πιστευεις πως εκει μεσα υπαρχουν απροσπελαστοι μισανθρωποι, κι οχι συναδελφοι μας εργαζομενοι...μην αγχωνεσαι τοσο χωρις να εχεις παει. Ξεκινα πρωτα...και βλεπεις! Ειπαμε...δε σε κρατανε και με το ζορι φυλακη...

Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο...

jenny28
Προϊστάμενος
Προϊστάμενος
Δημοσιεύσεις: 957
Εγγραφή: Τετ Ιούλ 02, 2008 12:43 pm

Δημοσίευσηαπό jenny28 » Δευ Φεβ 16, 2009 2:15 pm

Τον αγωνα που εχει κανει ο καθενας τον εχει κανει για τον εαυτο του για ενα καλυτερο αυριο, και εγω εχω και πτυχιο και Master αλλα αυτο δεν λεει τιποτα γιατι τα περισσοτερα παιδια που παλευουν για μια θεση τα εχουν αυτα πλεον. Δεν σε εκρινα επειδη εχεις πρόβλημα στην μεση ουτε επειδη διεκδικεις κατι καλυτερο για σενα και την οικογενεια σου. Απλα επειδη οπως το βλεπω εγω τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα και αν θελεις να μπεις αξιοκρατικα εστω και σε μια συμβαση δεν μπορω να καταλαβω τους ανθρωπους που ειναι αρνητικοι για κατι πριν καν πανε να το δουνε.

Αν ξαναδιαβασεις το πρώτο Post σου θα καταλαβεις και την απαντηση μου, και θα δεις οτι σε προετρεψα να πας να δεις τι θα σου πουν και μετα να αρχισεις σκεψεις για παραιτηση ή δικηγορο. Απλα να ξερεις οτι το 50% των παιδιων που δουλευουν με συμβασεις εκει μεσα εχουν προβλημα στην μεση και αν δεν ειχαν απεκτησαν, αλλα απο την στιγμη που η προκήρυξη λεει να εχουν την φυσικη καταλληλοτητα να εκτελουν την εργασία τους δεν μπορουν να κανουν τιποτα παραπανω απο το να ζητησουν ανθρώπινα απο τον προισταμενο τους να τους βοηθησει με καποιον τρόπο. Και δεν ειπαμε οτι ειναι μισανθρωποι εκει μεσα, αν μπορουν να σε εξυπηρετησουν θα το κανουν. Αλλα αν πας με "υφος" αλλαξτε μου ποστο γιατι μιλησα με τον δικηγόρο μου θα χασεις και το δικιο που εχεις και δεν προκειται να σε βοηθησουν.

Αυτο το "ύφος" αδυνατω να δεχτω και να καταλαβω και σε αυτο ηταν η επιθεση, συνηθως στα forum δεν επικροτουμε ή κρινουμε ανθρώπους(μιας και ειμαστε αγνωστοι μεταξυ αγνωστων) αλλα επικροτουμε και κρινουμε γνωμες και αποψεις και αυτο εκανα. Αν καποιος επιλεγει να το παιρνει προσωπικα ειναι δικο του θεμα.

Και οταν λεω να παει κανενας αλλος που εχει περισσότερη ορεξη για δουλεια εννοω καποιος που θα κανει περισσοτερες θυσιες γιατι εσυ απο οτι λες και η ιδια εχεις στο μυαλο σου ξεκινημα αλλης δουλειας και δεν εισαι διατεθιμενη να συμβιβαστεις, υπαρχουν πολλοι που δεν εχουν αλλη εναλακτικη.
Και το κλεινω εδω απο πλευρας μου το θεμα γιατι προφανως δεν μπορουμε να καταλαβουμε η μια την αλλη.

makis1071
Μαθητευόμενος
Μαθητευόμενος
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 04, 2008 9:36 pm

Δημοσίευσηαπό makis1071 » Δευ Φεβ 16, 2009 8:14 pm

χωρις να θελω να θιξω κανεναν θα ηθελα να πω κατι στις 2 κοπελες που τρωγοταν εδω μεσα. κατ αρχη αν δεν κανω λαθος για τα βαρη ειναι οι διαμετακομιστες υπευθυνοι .εαν τωρα ειναι υπευθυνοι και αυτοι τις εσωτερικης εκμεταλευσης συγνωμη κοπελια αλλα θα επρεπε πριν βαλεις τα χαρτια σου να ρωτησεις τι εργασιες περιλαμβανει η συγκεκριμενη θεση .δεν λεω οτι δεν θες να δουλεψεις αλλα εαν δεν μπορεις να κανεις αυτα που απαιτουνται για αυτην την θεση τοτε θα επιβαρυνεις τους συναδερφους σου .αν παλι δεν απαιτειται να σηκωνεις βαρη και σε βαζουν να το κανεις τοτε καλα θα κανεις που θα πας με δικηγορο .εαν ομως απαιτειται δεν μπορω να καταλαβω γιατι προσλαμβανουν γυναικες για τετοιες δουλειες .δεν μπορω γενικοτερα να καταλαβω γιατι προσλαμβανουν γυναικες και στην διανομη απο την στιγμη που παρα την υποτιθεμενη ισοτητα των 2 φυλων αυτες αναλαμβανουν τουλαχιστο σε μας τα ευκολα δρομολογια και καθε λιγο λειπουν για καποιο λογο και φωρτονομαστε εμεις οι ηδη βαρυφορτωμενοι και τα δικα τους .γιατι ειπαμε βολεμενο να τον ξεβολεψουν δεν γινεται .αυτος πρεπει 12 η ωρα να σχολασει
το σχολιο Ρε ενας κοσμος που θελει να δουλεψει κιολας το βρισςκω τελειως ακυρο .στα ελτα ειναι συνιθισμενοι να σε βαζουν να κανεις παραπανω απο οτι απαιτειται απο την θεση σου γιατι ολοι οσοι ειναι εκει μεσα ειναι κυριολεκτικα σφαξε με πασα μου να αγιασω .οι μεν βολεμενοι δεν μιλανε γιατι ειναι βολεμενοι και οι υπολοιποι ελπιζουν και αυτοι να βολευτουν .αμα μιλησει κανενας και διεκδικησει τα δικαιωματα του οπως εκανα εγω μετα το σεμιναριο που μας εκαναν και εμαθα τι πρεπει και τι δεν πρεπει ,δεν εχει μονο να αντιμετωπισει προισταμενους κτλ αλλα και τους βολεμενους οι οποιοι φοβουνται μην τους ξεβολεψει κανενας που θα διεκδηκησει ανθρωπινες συνθηκες εργασιας.ειμαι σιγουρος οτι οσοι εχουν δουλεψει διανομεις εχουν δει αυτους που φευγουν 12 ή 1 η ωρα οπως επισης εχουν δει και αυτους που καθονται και κανουν απληρωτες υπερωριες .
στους 21 μηνες που ειμαι στα ελτα το μονο που καταλαβα ειναι οτι αμα δεν τους πατησεις τον καλο και τους λες συνεχεια ναι δεν προκειται ποτε να ησυχασεις .κοροιδα ψαχνουν και χαμαληδες για να διατηρειται αυτο το καθεστως που ηδη υπαρχει .
καπου εγαρψε καποιος οτι οι μονιμοι καθονται και οι συμβασιουχοι δουλευουν .αν το πιτσευεις αυτο φιλε μου ελα μια μερα να κανουμε μαζι το δρομολογιο μου .δεν προσπαθουνε καν να στειλουν συμβασιουχο στο δικο μου το δρομολογιο γιατι δεν προκειται να κατσει .οπως επισης για μενα δεν ισχυει αυτο που εγραψε ο αλλος οτι υπαρχουν μερες που τα ξυνω .ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΛΙΓΕΣ ΩΡΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ .να σχολασω στις 3 εχω απο τοτε που μου εδειχναν το δρομολογιο .τα γραμματα να καθυστερουν ειναι ο κανονας και οχι η εξαιρεση γιατι οσο και να κατσω ειναι δρομολογιο που θελει τουλαχιστο 2 ατομα .οποτε για μενα καλα κανει η κοπελα και παει διεκδηκωντας κατι καλυτερο και κατα την γνωμη μου αν το κανανε ολοι αυτο τοτε δεν θα ηταν ετσι τ απραγματα οπως ειναι .
jenny μου θυμησες με το σχολιο σου κατι παλιους οι οποιοι μπηκαν με μεσον μετα το στρατο χωρις να εχουν δουλεψει ποτε σε αλλη δουλεια και τσαμπουνανε ολη την ωρα οτι αυτοι δουλευαν μεχρι τις 8 το βραδυ και εκφερουν συνεχως αποψεις σχετικα με το πως ειναι ο ιδιωτικος τομεας .χαρη σε αυτην την νοοτροπια τραβαμε οτι τραβαμε οσοι τα τραβαμε.εαν εξ αρχης τ απαραταγαν ολοι στις 3 και λεγαν αντε γεια ή μας πληρωνετε υπερωριες τοτε ή κοσμο θα προσλαμβαναν ή οι υπερωριες δεν θα ηταν απληρωτες .
τοτε ομως ειχε και τις συνταξεις του ικα και για το χαρτζιλικι ολοι κανανε κρα και τωρα πληρωνουμε ολοι τις αμαρτιες τους .και οπως μου ειπε και ο προισταμενος οταν του ειπα οτι δεν ξανακανω υπερωριες αν δεν πληρωθω και οτι απαιτω να γινει χαρτογραφηση στο δρομολογιο μου ,αφου βγαζεις χαρτζιλικι τι μιλας??λες και απο την τσεπη του τα εβαζε !!
οσοι πατε τωρα στα ελτα μην πατε με το σταυρο στο χερι .θα σας εκμεταλλευτουν στο επακρο και δεν θα το κανουν για να καλυψουν τις αναγκες τις υπηρεσιας .για να καλυψουν βολεμενους θα το κανουν .
συγνωμη για το πριξιμο .


Επιστροφή σε “ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΩΝ”

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτήν τη Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 11 επισκέπτες